برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
    سپاس
    839
    از این کاربر 2,414 بار در 378 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ي 23 تي‌وي‌وُرلد | زيرنويس فيلم Prometheus 2012 | مشترک با TvShow

نام فیلم : Prometheus
    سال ساخت : 2012
    ژانر : ماجراجویانه، علمی تخیلی، هیجانی
    امتیاز فعلی IMDB : 7.7

امتیاز منتقدان : 64/100

لینک IMDB

خلاصه:

این فیلم داستان چند دانشمند را روایت می کند که بعد از تحقیق های فراوان به جواب بزرگترین معمای زندگی بشر دست پیدا می کنند
    اما برای ثابت کردن این جواب،آنها با سفینه ای به نام پرومتئوس
    به یک سفر خطرناک می روند و در این سفر متوجه خطر بزرگی می‌شوند
    که بشریت را تهدید می‌کند ...

کارگردان این فیلم ریدلی اسکاته و قرار بوده که این پروژه در ادامه‌ی فیلم Alien باشه اما نهایتا به طور مستقل ساخته شد و داستانی متفاوت
    اما مشابه با Alien داره. بازیگرای مطرحی هم مثل شارلیز ترون، مایکل فاسبندر و گایپیرس در این فیلم بازی می‌کنند.

این هم توضیحی در مورد نام فیلم:

پرومته یا پرومتئوس (به یونانی: Προμηθεύς)(به انگلیسی: Prometheus) در اسطوره‌های یونانی، یکی از تیتان‌ها و پسر یاپتوس و کلومنه (یا تمیس)
    و خدای آتش است. او یکی از تیتان‌ها مورد احترام زئوس و تنها تیتان باقیمانده تیتان‌ها از جنگ زئوس بود. زئوس در عصر آفرینش انسان‌ها، پرومتئوس را
    برگزید تا همه چیز را به انسان بدهد جز آتش را پرومتئوس مورد اعتماد این کار را کرد و بسیاری از مسائل آدمیان را برطرف کرد او به انسان‌ها عشق می‌ورزید
    و نمی‌توانست ناراحتی و رنج آن‌ها را ببیند. به همین علت به دور از چشم زئوس آتش را به انسان داد. وقتی خبر به زئوس رسید او را بر سر قله قاف (درقفقاز)
    برد و بست و او را به جزای اعمال خود رساند.

زیرنویس این فیلم رو بنده به همراه دو عزیز انجام میدم. علیرضای عزیز و میلاد عزیز که
    سابقه همکاری تو فیلم دیکتاتور رو هم با ایشون دارم. فعلا نسخه پرده ای از این فیلم موجوده. در کل خیلی عجله نداریم و هر وقت دیدیم زیرنویس مناسبه اون رو منتشر میکنیم.

توضیحات و معرفی بالا از میلاد عزیز بود و من هم چند خطی رو اضافه می‌کنم :

"پرومته" از آسمان آتش دزدید و به بشر داد . نافرمانی کرد و به آنچه منع شده‌بود وقعی نگذاشت . شبیهِ داستان شیطان و خدا
    ولی پرومته به انسانها عشق می‌ورزید و شیطان چنین نبود .
    پرومته ، بعدها در عالم ادبیات به نمادی هم تبدیل شد . سمبل مقاومت در برابر هر گونه ظلم و استبداد . هم "گوته" و هم
    "میلتون" نابینا به نوعی او را ستودند . حتی "فرانتس کافکای" بزرگ هم مطلبی در بابِ این اسطوره نگاشت .
    اولین چیزی که با شنیدن نام فیلم به ذهنم خطور کرد ، "پرومته در زنجیر" نوشته‌ی ایسخولوس بود ( یا آکیلیز یا اشیل ، یا اصلاً هر چی ! .چه فرقی می‌کند ؟ این نام‌ها با ترجمه فرانسه وارد زبان ما شده‌اند و به همان شکل هم ضبط و استفاده شده‌اند و این اشیل هم با آن اشیل‌ـی که احتمالاً از فیلم‌ها می‌شناسید نامرتبط است و مشتبه نشود ! )
    از موضوع اصلی منحرف شدم . در کل با پرومته و همین‌طور سیزیف آشنا بودم و این دو از مورد علاقه‌هایم بودند .
    اما سرپیچی "پرومته" راهی بود برای ایجاد شناخت و تفکر و پرسیدن پرسش‌های مهم .
    در اینجا و این فیلم هم ، نام فضاپیما یا همان سفینه "پرومته" است و انتخابی فکر شده و به جا هم هست ، چرا که نام پرومته
    در دنیای علم و ادبیات علمی با پیشرفت و پروسه‌ی علمی و به جواب رسیدن هم عجین شده است .
    در مورد فیلم حرف بسیار زده شده و از شباهت‌اش به "بیگانه" تا رگه‌هایی که "2001 یک ادیسه‌ی فضایی" کوبریک بزرگ وجود دارد
    بسیار حرف زده شده . اما من به شخصه رد‌پایی هم از "هوش مصنوعی" که قرار بود کوبریک بسازد و اسپیلبرگ ساخت و همینطور شباهتی هم با "بلیدرانر" دیدم .
    زمانی فیلیپ کی.دیک ، کتابِ "آیا آدم مصنوعی‌ها خواب گوسفند برقی می‌بینند ؟"را نگاشت که "اسکات" ، فیلم "بلید رانر" را از آن اقتباس کرد . اما موضوعی که در کتاب بود و چندان در فیلم نمودی پیدا نکرد ، این بود که مهم‌ترین سوال‌ها را پرسیده بود که در فیلم به چشم نمی‌خورد . در یکی از مهیب‌ترین فصل‌های کتاب ، یکی از شخصیت‌ها که مطمئن بود انسان است درمی‌یابد که در واقع انسان نیست و ربات است !
    این‌ها را گفتم که حرف قبلی خودم را که بارها در انجمن تکرار کرده‌ام باز هم تکرار کنم که ژانر علمی‌تخیلی می‌تواند بهترین بستر
    برای مسائل فلسفی باشد که چنین هم بوده است .
    دانشمندانِ این فیلم هم در پی یافتن مهم‌ترین پاسخ‌های بشری هستند و سعی می‌کنند که با سفری در اعماق فضا به جواب دست پیدا کنند .
    در جست‌وجوی پاسخ برای اینکه بشر از کجا آمده و به کجا روانه است و از همه مهمتر شناخت خالق و درک فلسفه ی خلق .
    که البته از بیخ و بن محکوم به شکست است . چرا که مخلوق به هیچ روی توانایی درک ذهن خالق را ندارد !
    در کل فیلمی هست که باید دید و لذت برد .
    جایی از فیلم "دیوید" می‌گوید :

Big things have small beginnings
    در این یک مورد با نظرش مخالفم !

زیرنویس هماهنگ با نسخه
    Prometheus.2012.CAM.XviD-HOPE 450mb

کد:
    http://alt.subscene.com/farsi_persian/prometheus-2012/subtitle-595577.aspx

زیرنویس هماهنگ با نسخه
    Prometheus.TS XviD AC3 ADTRG Ganool 400mb

کد:
    http://alt.subscene.com/farsi_persian/prometheus-2012/subtitle-596678.aspx