برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز شما به این فیلم چند هست؟

رأی دهندگان
18. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 5

0 0%
  • 5.5

0 0%
  • 6

1 5.56%
  • 6.5

1 5.56%
  • 7

1 5.56%
  • 7.5

1 5.56%
  • 8

0 0%
  • 8.5

6 33.33%
  • 9

6 33.33%
  • 9.5

1 5.56%
  • 10

1 5.56%
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 35
    Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

Prometheus | ساخت پرومته ی 2 تائید شد [معرفی، بحث، تریلر و پوستر]

کارگردان این فیلم ریدلی اسکاته و قرار بوده که این پروژه در ادامه‌ی فیلم Alien باشه اما نهایتا به طور مستقل ساخته شد و داستانی متفاوت
    اما مشابه با Alien داره. بازیگرای مطرحی هم مثل شارلیز ترون، مایکل فاسبندر و گایپیرس در این فیلم بازی می‌کنند.
    این فیلم داستان چند دانشمند را روایت می کند که بعد از تحقیق های فراوان به جواب بزرگترین معمای زندگی بشر دست پیدا می کنند
    اما برای ثابت کردن این جواب،آنها با سفینه ای به نام پرومتئوس
    به یک سفر خطرناک می روند و در این سفر متوجه خطر بزرگی می‌شوند
    که بشریت را تهدید می‌کند ...

Prometheus

Wiki
    IMDB

کارگردان:
    Ridley Scot

بازیگران:
    Noomi Rapace
    Logan Marshall-Green
    MichaelFassbender

تاریخ اکران:
    6 ژوئن 2012

2. 19 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

پاسخ : Prometheus | ساخت پرومته ی 2 تائید شد [معرفی، بحث، تریلر و پوستر]

نقل قول نوشته اصلی توسط EMINENT نمایش پست ها
    اگه منظورت اون سفینه آخریس که منم نفهمیدم!
    منظورم اولی بود که الان گفتی مهدسه برنامه اش چی بود، سوالم رفع شد!
    اون سفینه اخری هم همون دکتر شاو با دیوید بودند دیگه، دیوید میگه سفینه های دیگه ای هم هست که میشه
    باهاش پرواز کرد. رفتن دوباره به اکتشاف.

نقل قول نوشته اصلی توسط EMINENT نمایش پست ها
    تو فیلم اشاره شد که اینا به اصلاح مهمات حمله به زمین بودن
    میدونم همچین حرفی زد، اما وقتی دیوید یکیش رو داد به اون دکتر خورد، بچه شون هیولا شد، من فکر میکنم
    تخم اون هیولا ها بود که قبلتر تو فیلم بیگانه ی ریدلی اسکات دیدیم.

ممنون از جواب هاتون دوست عزیز

4. 3 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

پویا این اکسترا ها توش یه فیلم دیگه هم هست
    We Are Legion 2012 DVDRip x264
    300 مگ هم بود، خوب میگفتی اینو دانلود نمیکردم اخه. چی هست اصلا؟ ربطی به پرومته که نداره

6. 4 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    پویا این اکسترا ها توش یه فیلم دیگه هم هست
    We Are Legion 2012 DVDRip x264
    300 مگ هم بود، خوب میگفتی اینو دانلود نمیکردم اخه. چی هست اصلا؟ ربطی به پرومته که نداره
    نه اصلا ربطی نداره و اشتباه از گانول بوده مثلا نسخه repack هم دادن بیرون ولی یه فایل 300 مگی اضافه تو پکشون بود ، منم چون از یه جای دیگه گرفته بودم ( نسخه پشت صحنه کامل با تمام مخلفات 3.5 گیگ بود ) برای همین اون لینک های خودم رو گفتم حجمش بالائه نذاشتم و از این لینک ها گانول استفاده کردم به هر حال ببخشید 300 مگ زیادی دان کردید

اینم فایل ها اصلاح شده ( دیگه اون فیلمه توش نیست )

پ.ن: فیلم موجود تو پک قبلی یه فیل مستند بیخودیه .

8. 8 کاربرِ زیر از pooya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Unreachable Wish
    سپاس
    1,666
    از این کاربر 5,487 بار در 616 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : فاحش‌ترین اشتباهات علمی در مهمترين فیلم‌های سال 2012

من عاشق ريدلي اسكاتم. عاشق فيلماش. حتي از اين فيلم پرومتيوس هم خيلي خوشم اومد، مخصوصا موضوعش كه بشر دنبال پاسخي بود واسه دليل آفرينش و مخصوصا اون قسمتي كه ربات اسنان نما ميپرسه شما واسه چي منو بوجود آوردين و جوابي كه ميگيره اينه كه ميتونستيم و انجام داديم و ربات برميگرده ميگه چقدر نااميد كنندست اگه همين جواب رو از مخلوق خودتون بشنوين.
    اما خب اشكان شايد بايد بشينيم بحث كنيم اما در كل انتظار بيشتري از ريدلي اسكات داشتم. از اشتباهات علمي اشاره شده هم بگذريم از همه مهم‌تر شخصيت پردازي تو فيلمش افتضاح بود،

10. 3 کاربرِ زیر از Hesam بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam نمایش پست ها
    اما خب اشكان شايد بايد بشينيم بحث كنيم اما در كل انتظار بيشتري از ريدلي اسكات داشتم. از اشتباهات علمي اشاره شده هم بگذريم از همه مهم‌تر شخصيت پردازي تو فيلمش افتضاح بود،
    سوپر افتضاح بود ، تنها شخصیت فیلم به معنا واقعی دیوید ( همون رباطه ) بود وگرنه چارلیز ترون یا اون دوتا دانشمنده یا حتی گای پیرس افتضاح بودن ( طرف از زمین به هزار بدبختی اومده بعد سه سوته کشته بشه ) ، روند داستان هم اوایل به شدت کند ( تا 1:15 یا 1:30 اول فیلم واقعا نمیفهمی چی به چیه ) 15 دقیقه آخر انگار روی توربو بود !
    چندتا نکته منفی داشت یکی اینکه تو اون سال و با اون همه پیشرفت علمی قطعا یک راه حل هایی برای جلوگیری از پیری و مرگ بوجود میاد و اصل فیلم میره زیر سوال ( هم فلسفه فیلم و هم دلیل راه انداختن این سفر توسط گای پیرس ) یک جمله زیبا از یک فیلسوف آتئیسم هست که متاسفانه نمیشه بیان کرد و احتمال داره بحث به بیراهه بره
    دوم ، اینا خدا که نبودن ( تو فیلم هم بهشون enginier گفته شده بود میشه تقریبا مهندس و طراح ) و یک موجود بالاتر از ما بودن و سوال مرغ و تخم مرغیه اینکه خود اینا از کجا اومدن مطرحه که رفت برای قسمت دوم .
    یا همون عمل الیزابت ، بعد از اون عمل عمرا یک آدم بتونه تکون بخوره ولی این الیزابت همه کار می کارد .

در کل اگه به بلید رانر با اون داستان و شخصیت پردازی 10 بدم ، خداوکیل 6 هم برای این فیلم زیاده .

12. 4 کاربرِ زیر از pooya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

درسته دیوید از همه شخصیت پخته تری داشت و بقیه به نسبت کمتر و کمتر پرداخت شده بودند، اما همه ی فیلم ها شخصیت محور نیستند، بعضی ها داستان محور ان.
    نویسنده میخواد از نقطه ی a فیلم رو به نقطه ی b برسونه، ممکنه روی کاغذ ضعیف به نظر بیاد، اما فیلم های بزرگی از همین فرمول استفاده کردند.

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya نمایش پست ها
    ( طرف از زمین به هزار بدبختی اومده بعد سه سوته کشته بشه )
    از تو بعید پویا!!!! خب این هم نیاز داستان بوده تا پیش بره، اگه ویلند نمیمرد داستان باید یه مسیر دیگه رو پیش میبرد!!!

روند داستان هم اوایل به شدت کند ( تا 1:15 یا 1:30 اول فیلم واقعا نمیفهمی چی به چیه ) 15 دقیقه آخر انگار روی توربو بود !
    ابتدای فیلم هم کاملا به جا بود، اول طریقه ی پیدایش جهان رو روی زمین نشون میده!! بعد هم میره روزمرگی دیوید رو نشون میده که برای شناختن شخصیتش خیلی مفید بود، همین جوری بود که شد پخته ترین شخصیت فیلم. فیلم هم هر چی به اخر نزدیک میشه باید ریتمش تند تر بشه، درستش همینه.

چندتا نکته منفی داشت یکی اینکه تو اون سال و با اون همه پیشرفت علمی قطعا یک راه حل هایی برای جلوگیری از پیری و مرگ بوجود میاد و اصل فیلم میره زیر سوال ( هم فلسفه فیلم و هم دلیل راه انداختن این سفر توسط گای پیرس ) یک جمله زیبا از یک فیلسوف آتئیسم هست که متاسفانه نمیشه بیان کرد و احتمال داره بحث به بیراهه بره
    نمیتونه با اطمینان بگی وقتی به اون موقع میرسیم داروی برای جلوگیری از مرگ وجود داره!!! اما برای پیری وجود داره!! اگه دقت کرده باشی ویلند عمر طولانیی داشت اما رفته بود به دنبال جاودانگی

یا همون عمل الیزابت ، بعد از اون عمل عمرا یک آدم بتونه تکون بخوره ولی این الیزابت همه کار می کارد .
    به قول خودت تکنولوژی اینقدر پیشرفت کرده که بشه این کارها رو کرد

دوم ، اینا خدا که نبودن ( تو فیلم هم بهشون enginier گفته شده بود میشه تقریبا مهندس و طراح ) و یک موجود بالاتر از ما بودن و سوال مرغ و تخم مرغیه اینکه خود اینا از کجا اومدن مطرحه که رفت برای قسمت دوم .
    اره خدا نبودند، اما به روایت فیلم مارو به وجود اوردند پس میشن خالق ما!!!! اما ممکنه خدا اونا رو بوجود اورده باشه و از طریق اونا خواسته باشه حیات رو به زمین بیاره.
    مگه ما به تکامل حیات روی زمین اعتقاد نداریم؟ مثلا دوزیست ها از ماهیان منشا گرفتن و خزندگان از دوزیستان، پرندگان و پستانداران از خزندگان و .... اینجا میشه همین برداشت رو کرد، ما از اونا منشا گرفتیم. بعضی جاها با پیش زمینه ی فکری ما که مسلمونیم اختلاف بوجود میاد اما همین که فیلم رو شاهکار کرده. کلی سوال برای ما بوجود اورد و بدون جواب رهاش کرد، یه نقل قول از ایبرت میکنم :
    فیلم عالیه، چون سوالاتی در ذهن بیننده به وجود میاره و بدون جواب میذارتشون، درست در ادامه ی رسم کلاسیک فیلم های علمی تخیلی دوران طلایی/

14. 4 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,350 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

آقا من اینقدر انگولک میشم که در مورد این بحث داروینی که اشکان گفت و اون آتئیستی که پویا اشاره کرد حرف بزنم، اینقدر که نگو! ولی خوب دست و پای ما رو بستین دیگه، قراره بحث منحرف نشه ما هم نمیگیم!
    در ضمن دوستان، اگر ذهنم یاری کنه،انتهای فیلم پرومتئوس دقیقاً میشه ابتدای فیلم بیگانه سال 1979 ، درسته؟

16. 3 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm BACK
    سپاس
    6,956
    از این کاربر 8,896 بار در 1,066 پست سپاس گزاری شده

فیلم مشکل زیاد داشت , ولی در کل میتونیم بگیم که خوب بود ...

با اون قسمت از حرف های پویا که گفت فیلم شخصیت پردازی نداشت کاملا موافقم ... با بقیه اش نه ... واقعا به غیر دیوید ( که واقعا خوب بود ) من با هیچ شخصیتی همزاد پنداری نکردم ( اصلا همزاد پنداری بماند , رفتار هاشون رو هم نمیفهمیدم ) بازیه سنگیه چارلیز ترون هم سر جای خودش ...

داستاین یه سری Hole هم داشت , مثلا چه دلیلی داره که اون سنگ شناسرو راه بدن و براش درو باز کنن؟ یعنی با دوربین هاشون نمیدیدن چه وضعیتی داره؟ یا اینکه اینا بعد از بیدار شدن نیومدن چک کنن ببینن دوتا از افرادشون کجان؟

مشکلی که به شخصه با این فیلم دارم اینه که Background لازم رو نداشتم موقع دیدنش ... یعنی هیچ کدوم از Alien ها رو ندیده بودم ... چون این فیلم ارجاع کاملی بود به فیلم های Alien ...

دارم مجموعه فیلم های Alien رو دانلود میکنم , میخوام از اول ببینم و بعدش هم بشینم و این فیلم رو ببینم ... بعد اون موقع میتونم به درستی قضاوت کنم ...
    My name is Giovanni Giorgio, but everybody calls me Giorgio...

Israel Hands
    سپاس
    26,418

نقل قول نوشته اصلی توسط Mikado نمایش پست ها
    در ضمن دوستان، اگر ذهنم یاری کنه،انتهای فیلم پرومتئوس دقیقاً میشه ابتدای فیلم بیگانه سال 1979 ، درسته؟
    من ابتدای بیگانه رو یادم نیست، اما اخر پرومته تولد همون هیولای مجموعه بیگانه رو نشون میده!!
    اگه خواستی بحث کنی، بحث کن!!! نمیشه بدون تبادل نظر درباره موضوع فیلم از کنارش گذشت

نقل قول نوشته اصلی توسط FarboƉ نمایش پست ها
    مشکلی که به شخصه با این فیلم دارم اینه که Background لازم رو نداشتم موقع دیدنش ... یعنی هیچ کدوم از Alien ها رو ندیده بودم ... چون این فیلم ارجاع کاملی بود به فیلم های Alien ...
    نه اصلا ربطی نداره، اون اول قرار بود که داستان قبل از بیگانه ی شماره ی یک بی افته و ریشه ها رو بررسی کنه، اما بعدا کلا داستان عوض شد! به غیر از تصویری از اون
    هیولای اخر فیلم هیچیش به بیگانه ربط نداره!! البته یه ارجاعات ریزی به فیلم های اسکات خورده، از قبیل بلیدرانر و بقیه بیگانه ها اما اون طور نیست که اگه بیگانه رو دیده باشی فیلم رو بهتر میفهمی

نقل قول نوشته اصلی توسط FarboƉ نمایش پست ها
    مثلا چه دلیلی داره که اون سنگ شناسرو راه بدن و براش درو باز کنن؟
    زمین شناس
    اگه دقت میکردی میفمیدی، پشت در فقط یه کپه لباس مانند بود، چیزی مشخص نبود، از جی پی اس روی لباس فهمیدن که پشت دره. بعد هم در رو باز کردن و ....

19. 2 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm BACK
    سپاس
    6,956
    از این کاربر 8,896 بار در 1,066 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    اگه دقت میکردی میفمیدی، پشت در فقط یه کپه لباس مانند بود، چیزی مشخص نبود، از جی پی اس روی لباس فهمیدن که پشت دره. بعد هم در رو باز کردن و ....
    حالا همون!!

پسر خوب یعنی تو توی یه سیاره ی ناشناس باشی و یه دفعه یه کپه لباس از همکارتو پیدا کنی دم در میری چک کنی ببینی چیه؟ بیخیال! این یه تیکش منطق نداشت
    My name is Giovanni Giorgio, but everybody calls me Giorgio...

21. کاربر زیر از FarboƉ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین