برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
    Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ي 24 تي‌وي‌وُرلد | زيرنويس فيلمِ The Unknown 1927

نام فیلم.......................................... ..................ناشناخته
    کارگردان.................................. .......................تاد براونینگ
    فیلمنامه.................................. ......................تاد براونینگ
    محصول........................................ امریکا. گلدوین مهیر.1927
    صامت......سیاه و سفید......65 دقیقه
    بازیگران
    لون چینی.......................................... ...الونزو
    نورمن کری........................................... الابار
    جون کرافورد.................................... ........نانون

مثل پروژه ی قبلی که نقد مجله ی دنیای تصویر رو نوشته بودم براتون، اینجا هم همین کار رو میکنم.
    نقد مورد نظر در شماره ی216 مجله ی دنیا تصویر، تحت عنوان مقاله ی به اسم
    «1001 فیلمی که باید قبل از مرگ ببینید»
    چاپ شده است.
    در صورت خواندن متن پایان فیلم اسپویل خواهد شد.

تاد براونیـنگ بازیگر سیرکی بود که به کارگردانی روی اورد. او بـیـشـتـر به خاطـر کارگـردانی «بـلا لوگوزی» در کلاســیک دراکـولا (1931) و فیلم جنجالی اش ناقـص الخـلقه ها (1932) شهــرت دارد، اما مهم ترین کارش بی تردید، همین ناشناخته است. در این تکه جواهر بی نظیر دوران صـامـت که چـنـان که باید قدر دانـسـته نـشده، لـون چینی حـضــور دارد، بازیگـری که به «مرد هزار چهره» شهرت داشت و بازیگر محبوب تـاد براونینگ بود.
    چینی معمولا در نقش قهرمان ها یا ضد قهرمان هایی ظاهر میشد که مشکل جسمی شان
    ایجاب میکرد او موقع ایفای نقش، درد و رنج فراوانی هم تحمل کند و به همین خاطر هم بسیار مورد ستایش قرار میگرفت. او اینجا در نقش الونزو روی دست خودش بلند شده و هنرنمایی حیرت اوری ارائه داده است. الونزو جنایت کاری هست که یکی از دستانش، شستی اضافه دارد و حالا برای فرار از دست پلیس وانمود کارده است که یک «کارد انداز یک دستی» است که در سرک کولی کار میکند. اولین سکانس پرتاپ کارد، این فایده را هم دارد که شخصیت نانون (جون کرافورد) را که یکی از دستیاران الونزو در سیرک است، به ما معرفی میکند.

نانون که دختر صاحب سیرک است با مالابار(نورمن کری) پهلوان پنبه ی سیرک و رقیب الونزو، مشکل دارد. پدر نانون، به طور اتفاقی یکی از دست های الونزو رو میبیند و الونزو برای جلوگیری از فاش شدن رازش، او را می کشد.
    در همان حال، نانون بی انکه چهره ی قاتل را ببیند، متوجه «دو شسته» بودن قاتل پدرش می شود. الونزو که شیفته ی نانون شده اما مدام دغدغه ی این را دارد که یک روز سرانجام هویت واقعی اش از پرده برون خواهد افتاد. بنابراین، با وجود اعتراض دستیار کوتوله اش «کوجو»، تصمیم میگیرد که با جراحی، دست های خود را قطع کند. اما شگفت انکه، وقتی الونزو بعد از گذراندن دوران نقاهت به سیرک باز میگردد، پی میبرد که نانون از مالابارِ پهلوان پنبه نه تنها دیگر بدش نمی اید، بلکه حالا حسابی شیفته اش هم شده است.
    الونزو که این بار واقعا علیل و بی دست شده، در حرکتی انتقام جویانه، نقشه میریزد تا در اخرین نمایش مالابار خرابکاری کند. در این نمایش، مالابار دست های خود را به یک جفت اسب می بندد وبعد اسب ها از دو سوی مخالف دست هایش را می کشند؛ ولی الونزو طوری برنامه ریخته است که رقیب اش نیز در این زور ازمایی دست هایش را از دست بدهد. البته در اخرین لحظه توطئه ی الونزو نقش بر اب می شود و بعد در حالی که سعی دارد نانون را از زیر دست و پای اسب ها نجات دهد، خود به قتل می رسد.
    براونینگ که بازی فراموش نشدنی و در درخشانی از لون چینی گرفته، پیرنگ اش را مملو از چرخش ها و شخصیت های فراموش نشدنی کرده و درام روانی ترسناکی خلق نموده است.
    ناشناخته، فیلم رعب اوری است که ما را با گوشه های تاریک روح و روان بشری اشنامیکند.

لینک دانلود فیلم

[/CODE]
    کد:
    http://expressleech.com/fb19zoxevrgl.html

خب بعد از فیلم صامت نوسفراتو که برای انجمن تیوی ورلد ترجمه کردم و بازخورد های خوبی که از کاربر ها گرفتم، تصمیم گرفتم پروژه ی زیرنویس فیلم های صامت رو ادامه بدم.
    این فیلم هم یک شاهکار دیگه از دوران سینمای صامت که تصمیم گرفتم براتون ترجمه کنم تا بیشتر باهاش اشنا شید.
    این فیلم هم زیرنویس نداره و مجبور شدم تک تک خط ها رو با فیلم سینک کنم که کار دشواریه. امیدوارم که از زیرنویس این فیلم و صد البته خود فیلم لذت ببرید.
    اشکان

زیرنویس اختصاصی انجمن TVWorld

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : زیرنویسِ فیلمِ The Unknown 1927 | اختصاصی انجمن | زیرنویسِ فارسی به زودی...

زیرنویس و لینک دانلود اضافه شد، امیدوارم که لذت ببرید

3. 17 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,205
    از این کاربر 14,536 بار در 1,905 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : زیرنویسِ فیلمِ The Unknown 1927 | اختصاصی انجمن | زیرنویسِ فارسی به زودی...

خسته نباشی اشکان جان

کارات که هیشه محشر بود ه مطمئنا این عالیه

5. 10 کاربرِ زیر از rezarbn بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm BACK
    سپاس
    6,956
    از این کاربر 8,896 بار در 1,066 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط rezarbn نمایش پست ها
    کارات که هیشه محشر بود ه

اشکان خسته نباشی

My name is Giovanni Giorgio, but everybody calls me Giorgio...

7. 8 کاربرِ زیر از FarboƉ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,177
    از این کاربر 2,442 بار در 380 پست سپاس گزاری شده

خسته نباشی،دستت درست
    پ.ن:دارم وسوسه میشم که یک لیست بلندبالا بدم به شما برای ترجمه با این همه فیلمهای خوب و شاهکاری که زیرنویس می کنید
    سخت ترين گناه ،گناهي است كه گناهكار حقيرش شمارد. <<مولا علي (ع)>>

9. 10 کاربرِ زیر از voldemort بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    23
    از این کاربر 55 بار در 7 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ي 24 تي‌وي‌وُرلد | زيرنويس فيلمِ The Unknown 1927

با تاخیر فراوان جدن خسته نباشی آقا اشکان

11. 5 کاربرِ زیر از sweetdream بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ي 24 تي‌وي‌وُرلد | زيرنويس فيلمِ The Unknown 1927

همین الان دیدن فیلم بسیار زیبای ناشناخته رو با ساب اشکان عزیز تموم کردم. واقعا لذت بخش بود.

ممنون و خسته نباشید.

پ.ن: اشکان جان، تمام داستان فیلم در نوشته اسپویل شده، در صورت امکان اصلاح بشه.
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

13. 12 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :