برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8

موضوع: ترفندستان

خدا ما را نگاه میکند
    سپاس
    167
    از این کاربر 286 بار در 54 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ترفندستان

دوستان هر ترفندی در مورد کامپوتر و اینترنت و دانلود ویا تبدیل فیلم ویا هر موضوعی که بلد هستند و فکر میکنن مفیده را اینجا بگذارند تا همه حالش راببرن

اضافه شده در : 5 minutes

چک کردن صحت وسلامت لینک های راپید شیر با فایرفاکس

می خوام یه ترفندی را اینجا آموزش بدم که شاید یه سری دوستان بلد باشند ولی میدونم خیلی ها بلد نیستند
    و این ترفند اینه :
    اکثر کسانی که دانلود میکنن با مشگلی به نام پاک شدن لینک ها از روی آپلود سنتر ها آشنا هستند
    با این ترفند خیلی ساده می توانید توسط فایرفاکس از خراب بودن لینک یا پاک شدن لینک ها آگاه شوید
    به عکس زیر نگاه کنید فایر فاکس جلوی لینک های خراب یه ضربدر قرمز گذاشته ولینک های درست را با تیک سبز نمایش داده
    وخیلی راحت مشخص کرده که کدام ها قابل دانلود نیستند

و اما آموزش
    ابتدا افزونه Greasemonkey را بر روی فایرفاکس نصب کنید که از سایت زیر می توانید بگیرید

کد:
    https://addons.mozilla.org/fa/firefox/addon/greasemonkey
    پس از نصب حتما فایرفاکس خود را Restart کنید .
    بعد از نصب Greasemonkey با مراجعه به صفحه زیر و کلیک بر روی دکمه Install اسکریپت Rapidshare Links Checker را نصب کنید .

کد:
    http://userscripts.org/scripts/show/9467
    نکته : دکمه Install در بالای صفحه سمت راست با رنگ سبز نمایان است
    حالا دوباره فایرفاکس خود را Restart کنید و دوباره باز کنید حالا در کنار کلید خانه در فایر فاکس در سمت چپ عکس کوچک یک میمون را می بینید که نشانگر فعال شدن اسکریپت نصب شده می باشد
    وبرای غیر فعال کردن میشه ازش استفاده کرد

با این روش شما می توانید از سلامت لینک های آپلود سنتر های معروفی مثل
    rapidshare.com ----filefactory.co--- fileserve.com--- filesonic.com--- megarotic.com-- netload.in -- hotfile.com --- uploading.com
    و خیلی سایت های دیگه با خبر بشید
    بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود ، ما راهمان جداست
    اين باران تا مي تواند ببارد ، ما چترمان خداست.

2. 11 کاربرِ زیر از SolTon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

خدا ما را نگاه میکند
    سپاس
    167

سیستم عامل 3 مگابایتی KolibriOS

KolibriOS یک سیستم عامل کم حجم و فوق العاده کوچک x86مخصوص سیستم های 32بیتی می باشد مهمترین خصیصه این سیستم عامل حجم بسیار کم و متحیر کننده آن است به طوری شما میتوانید آن را بر روی یک فلاپی دیسک یا یک سی دی کپی کنید.
    جالب اینجاست که مدت زمان بوت شدن این سیستم عامل پس از روش شدن سیستم تنها 4 ثانیه است !
    KolibriOS تکه ای از یک برنامه نویسی متحیر کننده است. یک سیستم عامل با محیط گرافیکی کامل و ویرایشگرهای متنی ، شبکه ، بازی ، مرورگر ، رسانه ها و تعداد زیادی قابلیتهای مفید دیگر.

KolibriOS نیازی به نصب ندارد … تنها کافی است آن را بر روی فلاپی و یا یک عدد سی دی کپی کنید و سپس سیستم را ریستارت و از روی فلاپی یا سی دی بوت کنید تا وارد KolibriOS شوید .در سایت KolibriOS دو نسخه برای دریافت قرار داده شده – یک نسخه 2 مگابایتی مخصوص فلاپی دیسک و یک نسخه 3 مگابایتی برای رایت بر روی سی دی .همچنین در سایت KolibriOS هیچ اشاره‌ای به سخت افزار مورد نیاز برای اجرای آن نشده است . اما من حدس میزنم که اون رو بتونید روی هر سیستم عتیقه‌ای هم نصب کنید.
    من نسخه 3 مگابایتی رو دریافت کردم و فایل ISO آن را روی سی دی رایت کردم و سپس رایانه را از روی درایو سی دی بوت کردم . سرعت بالا آمدن و خاموش شدن فوق العاده بالای KolibriOS اولین چیزی است که همگان را متحیر می‌سازد . شاید چیزی شبیه خاموش و روش کردن یک لامپ !

رابط گرافیکی سیستم عامل زیاد بالا نیست و آدم رو بیشتر به یاد ویندوز 3.1 مایکروسافت می‌اندازه ، اما قطعا همین گرافیک و ابزارهای موجود در سیستم عامل با حجم 3 مگابایت برای هیچ‌کس قابل تصور نیست.بازی های مختلف و پرطرفدار ، برنامه های اتصال به اینترنت و مسنجر ، ماشین حساب – برنامه های تست سخت افزار – برنامه‌های پخش فیلم و موزیک ، برنامه نمایش تصاویر GIF متحرک ، که ویندوز7 هم قادر به اجرای آنها نیست : )) ! برنامه های مدیریت فایل ، ویرایشگرهای متنی و ده‌ها برنامه جالب دیگر … از ابزارهای این سیستم عامل هستند .

شاید علاوه بر تست این سیستم عامل هیجان انگیز ، یکی از استفاده‌های خوب KolibriOS میتواند برای زمانی باشد که مثلا ویندوز رایانه‌تان به مشکل برخورد کرده و به اصطلاح بالا نمی‌آید ، با استفاده از KolibriOS میتوان به فایلهای هارد دیسک دسترسی پیدا کرد و مثلا از اطلاعاتی که در درایو ویندوز قرار دارند نسخه پشتیبان تهیه کرد و سپس اقدام به نصب ویندوز کرد

دریافت سیستم عامل از سایت KolibriOS

کد:
    http://kolibrios.org/en

4. 7 کاربرِ زیر از SolTon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Suicide & Redemption
    سپاس
    9,036
    از این کاربر 11,375 بار در 1,651 پست سپاس گزاری شده

جالب بود
    البته تنها کارایی مفیدی که میتونه داشته باشه , همون مورد آخره که گفتی . وقتی ویندوز به مشکل بر بخوره ...

ممنون

6. 4 کاربرِ زیر از idin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

خدا ما را نگاه میکند
    سپاس
    167

جای پای خود را از گوگل پاک کنید

آیا می دانید که از تاریخ 1 مارس 2012 برابر با پنج شنبه 11 اسفند سال 90، سیاست های امنیتی گوگل تغییر کرده است.
    این تغییر بدان معناست که اطلاعات میان سایت ها و محصولات مختلف گوگل یک پارچه می شود.
    شاید بپرسید یک پارچگی اطلاعات میان سرویس های مختلف گوگل به چه معناست.
    تا به حال وارد سایت های معرفی فیلم یا کتاب شده اید؟
    اگر دقت کرده باشید در این گونه سایت ها بر اساس جستجوهای قبلی و موضوعاتی که قبلا مشاهده کرده اید، سایت به شما پیشنهاداتی در همان ژانر می دهد.
    در واقع سایت های مذکور از روی اطلاعات قبلی شما که در کوکی ذخیره شده است تشخیص می دهند شما چه کسی هستید
    و چه علاقه هایی دارید و بر مبنای اطلاعات قبلی، اطلاعات جدیدی را برای شما به نمایش می گذارند.
    این ویژگی برای سایت هایی که در آن لاگین نمی کنید یا اطلاعات خاصی ندارید، آنچنان اهمیتی ندارد.
    ولی همین ویژگی را برای سرویس های گوگل تصور کنید. در حساب کاربری جیمیل تان لاگین می کنید و تمام اطلاعاتی که در گوگل سرچ کرده اید برای تان نمایان می شود.
    تمام فیلم ها و کلیپ هایی که در یوتیوب دیده اید در حافظه پروفایل تان ثبت می شود. و این قابلیت روی تمام سرویس های گوگل اعمال خواهد شد.
    گوگل دیگر می داند شما چه کسی هستید، چه چیزهایی سرچ می کنید، چه کلیپ هایی دیده اید، چه تصاویری به اشتراک گذاشته اید. چه افرادی را در حلقه گوگل پلاس تان دارید و.. .
    تا پیش از این گوگل تمام این اطلاعات را از شما داشت ولی اطلاعات هر سرویس منحصر به همان سرویس بود.
    اگر قبلا تنظیمات web history را تنظیم نکرده اید اکنون فرصت خوبی برای تنظیم است.

قدم اول : لاگین کنید
    در حساب کاربری گوگل خود لاگین کنید. وارد آدرس https://www.google.com/history شوید. در این قسمت می توانید جستجوهای قبلی خودتان در گوگل را ببینید.

قدم دوم : پاک کردن
    سابقه تان جلوی چشمانتان است! نگران نشوید. تنها کافیست روی گزینه Remove All Web History کلیک کنید. از پایین صفحه روی گزینه ok کلیک کنید.

قدم سوم : آینده
    اگر می خواهید اطلاعات جستجوی شما در حساب کاربری تان ثبت نشود می توانید گزینه web history on را روی pause نگه دارید.
    اگر روزی احساس کردید به این قابلیت یک پارچگی اطلاعات میان سرویس های مختلف گوگل نیاز دارید، کافیست بازگردید و گزینه pause را به resume تبدیل کنید

اکنون شما به راحتی از شر فضولی های گوگل راحت شدید و میتوانید به زندگی جور دیگری نگاه کنید.

8. 7 کاربرِ زیر از SolTon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

خدا ما را نگاه میکند
    سپاس
    167

آموزش حرفه ای تبدیل فیلم و ساخت ریلیز 720 و 480 با برنامه MeGUI

اولش بگم که نویسنده این موضوع مارشال از انجمن گود لایف می باشد که چند وقت پیش خوندمش وخیلی باهاش حال کردم
    حتما بخونید اگه نخونید نصف عمرتون در فناست چون آموزش فوق العاده ای هست و این آموزش در یک فایل pdf می باشد.

حتما تا بحال بعد از دانلود فیلم ها و سریالها به این فکر افتاده اید که چنین فیلمی با این کیفیت و حجم کم چگونه ساخته میشود؟ و یا مثلا تبدیل چنین سریالی با حجم 150 مگابایت چطور ممکن است؟
    و در جواب به خود گفته اید این کار را افرادی بسیار حرفه ای که نرم افزار های بسیار حرفه ای در اختیار دارند انجام میدهند و این نرم افزار ها به هیچ وجه در دسترس افراد معمولی قرار نمیگیرد. اشتباه میکنید. برای تبدیل فایل های تصویری بدین شکل نه تخصص بسیار زیاد نیاز است و نه نرم افزارهای کمیاب و دست نیافتنی. در این آموزش به شما خواهم آموخت که چطور فیلم خود را با برنامه ای بسیار ساده با نام MeGUI به فرمت MKV 720P - 480P تبدیل کنید بصورتی که فایل 720 با کیفیتی عالی حجمی حداکثر 700 الی 750 مگابایت (برای فیلمی بمدت زمان 90 الی 110 دقیقه) و فایل 480 با کیفیتی عالی حجمی حداکثر 140 الی 160 مگابایت (برای فیلمی بمدت زمان 40 الی 45 دقیقه) داشته باشد.

MeGUI یک برنامه کد باز (Open Source) است که متعلق به هیچ شرکت نرم افزاری نیست و هر کسی با دانلود سورس برنامه و تغییر آن میتواند نسخه مخصوص خود را داشته باشد.
    این برنامه نتیجه پروژه ای بنام پروژه 357 است که توسط برنامه نویسان و کاربران سایت Doom9 طراحی شده بود.
    سایت Doom9 یکی از حرفه ای ترین و تخصصی ترین فروم های دنیای اینترنت در زمینه Encoding ویدئو است
    که از مفاهیم و اصول اولیه فایل های صوتی و تصویری تا حرفه ای ترین مباحث تبدیل را در آن میتوانید پیدا کنید.

در زیر لینک آموزشی را در که فایل pdf می باشد وهمچنین برنامه های مورد نیاز را گذاشته ام

سخنان خودم :
    بی تردید می تونم بگم بهترین برنامه ای بود که تو این 2 سال اخیر باهاش کار کردم
    از موقعی که این آموزش و این برنامه را پیدا کردم اکثر فیلم های حجیم خودم را باهش تبدیل می کنم وسبک ترش می کنم
    فقط بگم که کیفیت ورودی شما خیلی اهمیت داره اگه شما یک ویدیو قوی را باهاش تبدیل کنید اونوقته که متوجه میشی با چه انکدر شاخی طرف هستید

امید وارم مورد پسند همه قرار گیرد

10. 9 کاربرِ زیر از SolTon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تغيير در زاويه ديد
    سپاس
    3,976
    از این کاربر 2,910 بار در 560 پست سپاس گزاری شده

آموزش رفع مشكل قطع و وصل مودم هاي DSL از نوع USB در ويندوز Seven و XP

سلام
    شاید تعجب کنید که بشنوید که بعضی از مودم های adsl از نوع USB وقتی که شما زیاد باهاش دانلود میکنید خودش خود به خود ریست می کند و ارتباط با اینترنت را برای حدودا 1 دقیقه قطع می کند
    من حدود 10 روز هست که یک مودم جدید خریدم که 2 پورت هست و یکی از پورت هاش USB هست و مارکش تی پی لینک هست
    2 روز اول فکر می کردم مودم خرابه برای همین به گارانتی بردم و بعد چند روز که گرفتم شرکت گفت که مشکلی نداره.. من مونده بودم که آیا واقعا خرابه یا نه
    بعدش یک سرچی زدم و متوجه شدم که قبلا خیلی ها این مشکل رو داشتن .... بعد طبق آموزشی که پیدا کردم عمل کردم ولی باز هم درست نشد
    بعد از یک مدت متوجه شدم که آموزشی که پیدا کردم برای وقتی هست که داری از پورت USB مودم استفاده میکنی .... بعدش فهمیدم که فرقی نمیکنه از کدوم پورت استفاده میکنی باید حتما این کار رو انجام داد
    تا مشکل حل بشه

راه حل:
    به عکس زیر نگاه کنید ... به صورت خلاصه میگم چون بسیار راحته
    خوب همه می دونن Device Manager کجاست ...به اونجا برید و network adaptors را باز کنید
    و طبق عکس بر روی (1) دو باركليك نماييد تا یک صفحه دیگر باز شود....(1) مال شما ممکنه اسمش چیز دیگه ای باشه
    وارد شاخه Power Management شويد و تيك كنار عبارت Allow the computer to turn off the device to save power را غير فعال نماييد و بر روي OK كليك نماييد.
    با این حرکت دیگر مودم شما ریست نمی شود
    اگر هم باز ریست کرد بر روی (2) عبارت USB Root Hub دو بار کلیک کنید و هون کار قبلی رو برای این گزینه نیز انجام دهید
    یعنی دوباره وارد شاخه Power Management شويد و تيك كنار عبارت Allow the computer to turn off the device to save power را غير فعال نماييد و بر روي OK كليك نماييد.

تذکر: ممكن است در ليست Device ها و در زير مجموعه ذكر شده چند عبارت USB Root Hub وجود داشته باشد ، در اين قسمت شما ميتوانيد مشخص نماييد كه قابليت براي كدام سخت افزار غير فعال گردد.
    براي شناسايي اينكه هر يك از USB Root Hub ها مربوط به كدام سخت افزار ميباشد كافي است بر روي هر يك دوبار كليك نماييد و سپس وارد شاخه Power شويد. در اين قسمت اطلاعات كلي راجع به سخت افزار مربوطه ارائه شده است كه به اين ترتيب ميتوانيد آن را شناسايي نماييد و اين قابليت را در مورد موارد دلخواه غير فعال نماييد.
    با انجام صحيح اين مراحل مشكل شما برطرف خواهد شد و ديگر شاهد قطع ارتباط ناگهاني و در فواصل كوتاه در استفاده از مودم هاي كابلي يا DSL از نوع USB در ويندوز XP و Seven نخواهيد بود.

حرف آخر:
    خدایی یه 10 روزی من سر کار بودم به خاطر این مودم مسخره
    هیچ وقت مودم با پورت USB نخرید... این قدر ارور های عجیب و غریب میده که حد نداره
    این بود تجربه 10روز سر کار بودن با مودم USB دار.
    این هارو نوشتم تا کسی مثل من سر کار نرود
    یا حق

12. 5 کاربرِ زیر از Mehrd@d بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,715
    از این کاربر 2,546 بار در 383 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad----- نمایش پست ها
    آموزش رفع مشكل قطع و وصل مودم هاي DSL از نوع USB در ويندوز Seven و XP
    اقا مهرداد درود و تشکر بابت راهنماییت
    1سوال
    ایا میشه بوسیله usb اینترنت رو به دستگاههای دیگه مثل کنسول ps3 انتقال داد؟

درضمن مهرداد جان منوی 7 1مقدار با این فرق میکنه

14. 2 کاربرِ زیر از 123u بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تغيير در زاويه ديد
    سپاس
    3,976
    از این کاربر 2,910 بار در 560 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط 123u نمایش پست ها
    اقا مهرداد درود و تشکر بابت راهنماییت
    1سوال
    ایا میشه بوسیله usb اینترنت رو به دستگاههای دیگه مثل کنسول ps3 انتقال داد؟
    درضمن مهرداد جان منوی 7 1مقدار با این فرق میکنه
    سلام حامد جان
    بعید میدونم بشه با usb اینترنت رو به کنسول منتقل کرد
    چون در کامپیوتر هم باید حتما برنامه اش رو نصب کنی تازه اگر هم که بشه رسما اینقدر اذیت میکنه که خسته میشی
    در مورد منو هم هیچ فرقی نمیکنه دقیقا در هر دو ویندوز متن و نوشته و طریقه نوشته ها یک جور هست
    حامد جان اگر میبینی من عکس رو از ویندوز XP گرفتم به خاطر این بود که روی اون یکی سیستم تازه ویندوز ریخته بودم و هنوز برنامه نریخته بودم در 7
    ولی خودم الان دارم از مودم جدیدم در ویندوز 7 استفاده می کنم.....
    فقط کافیه تیک رو بر داری
    کار شاقی هم نیست همه می تونن
    البته بگم که هرگز از این مودم ها نخرید
    واقعا اذیت میکنه

16. 2 کاربرِ زیر از Mehrd@d بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :