برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
مطلبي که مشاهده مي کنيد
در سطل زباله ي انجمن مي باشد
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
    این نیز بگذرد
    سپاس
    829
    از این کاربر 677 بار در 148 پست سپاس گزاری شده

یه درد دل دوستانه

سلام به همه ی شما دوستایی که وقت میزارین و این مطلب و می خونین
    خیلی دلم گرفت وقتی بحثای راجع به گلشیفته و آنونس تبلیغاتی اش رو خوندم....
    نمی دونم تقصیر ماست یا اینجوری یادمون دادن که وقتی یه اتفّاقی میوفته که یه عدّه باهاش موافقن و یه عدّه مخالف چرا ما هم حتماً باید یه طرفی رو بگیریم و یا تو جبهه ی حق باشیم یا باطل... پس صلح این وسط کجاست؟ چرا نمیتونیم بپذیریم که همه نباید مثل ما فکر کنن و تحمّل شنیدن حرف مخالف و نداریم...
    وقتی پای اعتقادات میاد وسط اصولاً کمتر کسی پیدا میشه که مباحثه کنه نه جبهه گیری، شاید تو این قضیه هم همین اتفّاق افتاد و همه علیه هم جبهه گرفتن و شاید این وسط حرف هایی زدن که شاید اگر تعصّباتشون رو کنار میزاشتن هرگز به زبون نمیاوردن...
    کاش حداقل به جای دعوا سعی میکردیم با هم همفکری کنیم، به جای زیرسؤال بردن همدیگه و اعتقادات طرفمون سعی میکردیم فقط دلایل مخالفت یا موافقتمون رو بیان کنیم و به همدیگه حق اختلاف نظر رو بدیم....
    دلم گرفت نه از شما دوستای خوب از دنیایی که با ما این کار و کرده و بهمون یاد داده که : "یا با مَنه یا بَر من" و شاید این حرف ها و مخالفت ها همش ریشه در همین داشته باشه.
    اونجایی که گفتم هر کسی حق داره همونجوری که می خواد زندگی کنه و گفتم همه چی نسبیه دقیقاً منظورم همین بود که ظرف ما و درکمون با هم فرق داره و کاش بتونیم این و هضم کنیم که همه نباید مثل ما و عین ما باشن و اگه نبودن پس قطعاً غلطن و نادرست...
    من هنوزم کار گلشیفته رو نه تأیید میکنم نه تکذیب اون کاری و کرده که فکر کرده درسته و درست از نظر اون شاید غلط باشه از نظر من و این یه قانون نیست که فکر من فکره برتره و فکر اون غلط...
    این وسط پای فرهنگ ایران باستان و چرا وسط آوردین؟ کورش همونی بود که تو کشورش هر کسی با هر دین و آیین و مسلکی آزاد بود و حق زندگی داشت، منشور سازمان مللی که خیلیا بهش میگن روشنفکری چیزیه که یادگار 2500 سال پیش نیاکان ماست...
    اینکه ازدواج با محارم در یه زمانهایی صورت می گرفته علل سیاسی داشته و در کل به پاک موندن خون سلطنت اشاره میکرده و در واقع یه جور جلوگیری از آشوب بر سر وراثت سلطنت بوده و حفظ زمین های مملکت بوده.
    حالا مطرح کردن این قضیه چه چیزی رو روشن میکنه؟؟؟؟!!!!
    درست بودن هر چیزی به نوع نگاه آدما برمیگرده!
    کاش بتونیم همه ی نگاه ها رو تحمّل کنیم و نوع نگاه درست رو برای خودمون انتخاب کنیم و نخوایم بقیه هم مثل ما فکر کنن چون این یه انتظار بیهوده است...

من همه ی ایرانی ها و غیر ایرانی ها رو با هر دین و فرهنگ و تفکّری که دارن دوست دارم و این یعنی
    صُلح

2. 10 کاربرِ زیر از lilipoot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    479
    از این کاربر 239 بار در 62 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : یه درد دل دوستانه

به نظر من خوب بود البته چیزی از دعوا ندیدم! در سطح کاربران سایت نشون داد این تضارب آرا چه قدر هم خوبه! و خب هرکسی هم از عقیده ای که داره دفاع میکنه به قول نوژان این یه مبحث عقیدتی هست و نمیشه به خاطرش کسی را تفتیش عقاید کرد.

4. 4 کاربرِ زیر از Prince Caspian بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

He passed peacefully surrounded by LOVE
    سپاس
    6,408
    از این کاربر 3,918 بار در 922 پست سپاس گزاری شده

لیلا خانم، شما باید در نظر بگیری که همه ی مباحث توشون صلح وجود نداره... بنابراین دو جبهه ای میشن. این یه چیز علمی نیست، فرهنگی و اعتقادیه، بازم میگم: "اگر ایشون میومد مثل فیلم افتضاح قبلیش یه کارایی میکرد، کسی کاریش نداشت؛ ولی اومده به عنوان یه ایرانی ای کار رو کرده، آقا اکثریت نظرشون اینه که کاری که این خانم کرده، خواست ایرانی ها نیست. بیایم برهنه شیم؟" بره اصلا پ*ورن استار درجه ی 1 بشه، ولی خودش رو نماینده ی یک زن ایرانی ندونه!
    این چیزیه که بحث روشه، نه حالا کاری که کرده رو اصلا حق نداشته یا ....

6. 3 کاربرِ زیر از Soroosh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

این نیز بگذرد
    سپاس
    829

مرسی که درد دله من و خوندین و نظر دادین
    هم شما سروش عزیز هم assimi عزیز. حرفم سر ادامه ی بحث نیست که فقط میخواستم حرفی و که نشده بود اونجا بگم اینجا بزنم. همین. حرف شما دو عزیز هم متین

8. 4 کاربرِ زیر از lilipoot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

He passed peacefully surrounded by LOVE
    سپاس
    6,408
    از این کاربر 3,918 بار در 922 پست سپاس گزاری شده

نوژن در حال بستن اون تاپیک، دستش درد نکنه.

10. 4 کاربرِ زیر از Soroosh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everyday is a holyday!
    سپاس
    3,538
    از این کاربر 7,237 بار در 1,127 پست سپاس گزاری شده

از این به بعد معنی اینکه تاپیک بسته شد یعنی بریم یه تاپیک دیگه بزنیم بحث رو اونجا ادامه بدیم
    Can’t even remember to forget you

12. 5 کاربرِ زیر از slimshady بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Unreachable Wish
    سپاس
    1,657
    از این کاربر 5,422 بار در 615 پست سپاس گزاری شده

ليلا جان حرفات خيلي به دل نشست و ممنون از همه كلمات زيبات.
    اما تو اون تاپيك فقط يه بحث بود و خاصيت بحث هم به هميناشه.
    به هر حال من اعتقادم اينه هرچند تند و صريح بود بعضي از صحبت ها، اما كسي به كسي توهين نكرد و شخصا فكر مي كنم تو صلح بود و عاشق اختلاف نظرات و شنيدن 4 تا چيز جديد كه شايد باعث عوض شدن ديد من، با نظر من بشه هستم.
    در كل با اينكه با بستن تاپيك كاملا مخالف بودم به دلايل زيادي، اما اساس رو نظر نوژان ميچرخه كه اينجور صلاح ديده پس بهتره بحث رو با همين صحبت هاي ليلا خانوم تو همين جا هم تمومش كنيم.

14. 3 کاربرِ زیر از Hesam بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    345
    از این کاربر 1,422 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

لیلا جان مرسی از تاپیکت..... من به عنوان کسی که توی اون بحث شرکت داشتم دعوایی ندیدم..اتفاقا همه با رعایت احترام وادب از نظر خودشون دفاع کردن...البنه حرف شما بطور کل در سطح جامعه ی ما درسته ولی خوشبختانه اینبار این اتفاق نیوفتاد
    http://www.tvworld.info/image.php?type=sigpic&userid=347&dateline=13266174  24

16. 6 کاربرِ زیر از Capricorn بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

این نیز بگذرد
    سپاس
    829

ممنون از همه به خاطر جواب هایی که دادن
    من نخواستم بحث رو ادامه بدم و اتفاقاً کار نوژن عزیز رو هم برای بستن اون تاپیک تأیید میکنم چون به نظرم بحثی نبود که به جایی برسه و شاید تنها باعث ناراحت شدن خیلی ها از دوستاشون میشد. امیدوارم همونجوری که میگید همه چی تو صلح حل شده باشه و دلخوری ای بوجود نیومده باشه. من اگه میخواستم بحث رو ادامه بدم میتونستم یه عنوان دیگه انتخاب کنم تا همه ی اونایی که اونجا حرف زدن توجّه شون جلب بشه و اینجا هم حرف بزنن. من خواستم از فرصت پیش اومده استفاده کنم و حرفایی و که شاید دوست داشتم به دوستای خودم بزنم اینجا مطرح کنم. حال اگه جور دیگه ای برداشت شده تقصیر از کلام قاصر منه و امیدوارم دوستان به بزرگی خودشون ببخشن.
    موفق و پاینده باشید

18. 3 کاربرِ زیر از lilipoot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

برچسب برای این موضوع