برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 23
    سپاس
    2,628
    از این کاربر 4,099 بار در 811 پست سپاس گزاری شده

سرانجام قابل پیش بینی قانون های sopa و pipa

دلم نیومد برای این خبر تاپیک جدا نزنم

حدود یک ساعت پیش ، صفحه ی فیس بوک Facebook Washington DC از طریق منابع خودش مطلع شد که کنگره به خطرات تصویبِ قوانین SOPA و PIPA اعتراف کرده و به طور ضمنی اعلام شده که از تصویب این طرح امتناع می کند .

این پیجِ متعلّق به فیس بوک از تمام رهبران کنگره که تصمیم به توقّف این طرح کرده اند و همچین از همه ی یوزرهای فیس بوک و اعضای کنگره و خانواده های آنان که نظرات و مخالفت خودشون رو با اجرای این طرح آسیب زا اعلام کردن تقدیر و تشکر کرده ...

در ادامه Facebook Washington DC از تمامی قانون گزاران نیز به خاطر جلوگیری از تصویب و شنیدن صدای آنها در مضرات اجتماعی ِ این طرح حمایت کرده و آمادگی فیس بوک را برای همکاری همه جانبه با آنان در زمینه دزدی های ادبی و هنری و قانون کپی رایت به نوعی که ناقض آزادی بیان , جلوگیری از رشد اقتصادی و نوآوری های اینترنتی نباشد ،اعلام کرده است .

پ.ن : حالا فهمیدین تو ایران چرا اینترنت این قدر محدوده چون اگه آزاد بود الآن هیچ قانونی تو ایران تصویب نمی شد!

2. 12 کاربرِ زیر از Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    479
    از این کاربر 242 بار در 62 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : سرانجام قابل پیش بینی قانون های sopa و pipa

والا اگر این بگیر ببند ها شدت بگیره یا هاست ها حاضر به پرداخت پول دیگه نباشن برمیگردیم به چندین سال قبل شبکه های P2P و تورنت و شخصی و ... ! همین الانش یه سایت GigaTribe امروز کلی عضو گرفته.

4. 2 کاربرِ زیر از Prince Caspian بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

He passed peacefully surrounded by LOVE
    سپاس
    6,408
    از این کاربر 3,939 بار در 922 پست سپاس گزاری شده

چندین سال پیش؟ مگه الان هم به قوت خودش باقی نیست؟
    این که گفتی نسبیه، مثلا من یه مدت زیاد با تورنت کار میکنم، فکر میکنم، تورنت خیلی چیز فراگیریه، ولی بعدش یه مدت میرم سراغ لیچ و ... فکر میکنم خیلی کمن افرادی که با تورنت دانلود دارن، و الان دوره ی لیچ هست.
    اینطوری نیست، خیلی از افراد هنوز با تورنت کار میکنن.

6. 4 کاربرِ زیر از Soroosh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

... why so serious
    سپاس
    643
    از این کاربر 851 بار در 242 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosh نمایش پست ها
    چندین سال پیش؟ مگه الان هم به قوت خودش باقی نیست؟
    این که گفتی نسبیه، مثلا من یه مدت زیاد با تورنت کار میکنم، فکر میکنم، تورنت خیلی چیز فراگیریه، ولی بعدش یه مدت میرم سراغ لیچ و ... فکر میکنم خیلی کمن افرادی که با تورنت دانلود دارن، و الان دوره ی لیچ هست.
    اینطوری نیست، خیلی از افراد هنوز با تورنت کار میکنن.
    واقعا نا خیلی ها اصلا نمیدونن تورنت چی هست

8. 2 کاربرِ زیر از STAR بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    479

والا الان تورنت کاربرد ریپ نداره ! یعنی کیفیت های اصلی HDTV و ۷۲۰ و ۱۰۸۰ و بلوری و ... را از همین تورنت ها میگیرن و گروه های مختلف ریپ میکنن. قبول دارم که کاربرای تورنت و شبکه های اشتراکی زیادی داریم و همیشه هم جایگزین خوبی برای این سایتهای شیرینگ بوده

10. 2 کاربرِ زیر از Prince Caspian بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

He passed peacefully surrounded by LOVE
    سپاس
    6,408
    از این کاربر 3,939 بار در 922 پست سپاس گزاری شده

تورنت برای خرت و پرت های کمیاب و یوزنت برای خرت و پرت های نایاب کولاک میکنن و البته به ترتیب سخت تر هم میشن...
    اگر کاربران تورنت کمن، دلیلش اینه که براشون سخته برن بفهمن چی هست؟ سیستمش چجوریه؟ از کدوم نرم افزار برای دانلود p2p استفاده کنن؟ چجوری سرعت دانلودشون رو بالا ببرن و .... البته بهشون حق میدم، چون تنظیمات تورنت کمی سخته یادگیریشون، مثلا میری تو تنظیمات از بس عجیبن انگار مشتی فحش تیک دار اومده جلوت.
    ولی من خیلی ازش خوشم میاد به چند دلیل:
    1) مشاهده و انتخاب فایل های درون تورنت و قابلیت انتخاب فایلهای دانلودی.
    2) رایگان بودن
    3) پیدا کردن فایل های کمیاب
    4) سیستم باحال...

12. 3 کاربرِ زیر از Soroosh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    479

یه دلیل پنجم هم داره که اگه بگم چیلتر میشم

14. 2 کاربرِ زیر از Prince Caspian بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,628

من صبحی خواب بودم چه بحث خوبی شده . الآن خوندم نظر سروش و کاسپین رو .
    اینکه تورنت خوبه و از این مسائل و اون مواردی که سروش به عنوان خوبی های این سیستم ازش یاد کرد قبول ولی باز به پای آپلودسنتر ها و قابلیت لیچی که دارن که نمیرسه قبول دارین این رو که . حالا من با فایل های تورنت تا اندازه ای کار کردم ، شاید با جزئیاتش کار نکرده باشم ولی مشکلاتی نظیر گیر کردن وسط دانلود و سرعت پایین و از این قبیل موارد همچنان به عنوان مشکلاتش حساب میشن .
    حالا من برام عجیبیه که چرا مثلا به این همه آپلودسنتر گیر میدن ولی زورشون به صاحبان سایت های تورنت نمیرسه که درشون رو تخته کنن . این رو اگه کسی میدونه بگه منم سر در بیارم که چرا این طوریه .
    یکی از بدی های بدِ بد تورنت اون عدم اطمینان از فایلیه که داری دانلود میکنی . شاید بشه تو فایل رو دید ولی اگه مثلا فایله یه فایل فشرده باشه که خدا میدونه چی توشه ، اون وقت چی ؟ حالا مثلا سایت های Share زیادی هستن که میشه به فایل هایی که میذارن اطمینان تقریبا کامل داشت ولی سایت تورنتی هم هست که بشه با اطمینان حتی کم ازش فایل گرفت . بیشتر از سر تجربه شاید بشه یه حدس هایی زد و فایل ها رو گرفت . بیشترین اطمینانی که میشه کرد در تورنت همون فایلهای انکودر هاست که کاسپین بالا اشاره کرد .
    خطرات خفن بالای هکینگ رو هم نمیشه نادیده گرفت در تورنت بازی . درست میگم؟
    ولی اینکه از لحاظ سرعت Share و راحتی کار و پیدا شدن فایلهای به شدت کمیاب و به نوعی همیشگی بودن این فایلها واقعا جای خاصی داره برای خودش .

16. 4 کاربرِ زیر از Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    479

خب! اولا خیلی از سایتهای تورنت یه تورنت را verify میکنن یا یه سری آپلودر verify شده دارن از اونجا صحت و سقم فایل دانلودی معلوم میشه . برای فیلمها معمولا sample میگذارن که آدم اول میتونه برنه فقط سمپل را بگیر اگه خوشش اومد بگه بقیه فایل ها را هم میخوام! صحت یه فایل را میشه از خوندن کامنتهای زیرشم فهمید.این قضیه قطع شدن دانلود هم تو شبکه های خصوصی حل شدس تو معمولی ترینشون میگه اگه تو یه فایل را دانلود کردی باید به همون اندازه همون فایل را آپلود کنی یعنی نسبت seed/download باید یک باشه تو بعضی های دیگه این نسبت ۱.۵ هست . و هرکس رعایت نکنه اخراج میشه. هکینگ هم فایل اجرایی دانلود نکنی امکان نداره رخ بده چون مثلا برنامه یوتورنت با یه پورت خاص کانکت میشه و کاملا هم امن هس و فقط اون فایلی را که انتخاب کردی را share میکنه یا گیگاترایب فقط یه فولدر خاص را با افراد خاص به اشتراک میگذاره. اینم که نمیشه درشو بست به خاطر این هست که فایلها یه جا متمرکز نیستن فلان فایل را از ۲۰۰ نفر میگیری برای ۵۰۰نفر هم میدی همزمان مثلا. پس یه شبکه بین کامپیوترهاس که کار محالیه جمع کردنش.

18. 2 کاربرِ زیر از Prince Caspian بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,628

مرسی به خاطر توضیحات .. آخه من به فایلهای غیر معتبر زیاد برخورد داشتم و به نظرم خیلی نظارت نشه رو این ماجرا کرد . اگه یه نفر جند فایل فایل صحیح بذاره تو شبکه تورنت همین کافیه برای Verify شدن تو سایت ؟ یعنی اینقدر سخت میشه آپلودِ یه فایل رو این شبکه ها ؟!

گفتی که از کامنت ها هم میشه حالا اگه کسی کامنت نذاشت چه اتفاقی میفته (همانطور که خودم چند وقت پیش یه فایل 4 گیگ رو میخواستم دانلود کنم از تورنت و هر چی منتظر موندم هیچ کس چیزی نگفت که فایل به این مهمی سالمه یا نه .. منم چون دنبال اون فایل بودم با بالاخره دانلود کردم و خدا رو شکر سالم بود) یا سایتهای به اشتراک گذاری این فایلها فرصت و امکانات Verify اون همه اطلاعات رو نداشته باشن که قطعا هم ندارن ، باز چی میشه .
    در مورد امن بودن کاسپین جان قبول ندارم تا حدی .. شاید پورت کنترل شده و امن باشه ولی اگه امن بود شرکت های امنیتی برای آنتی ویروس ها وفایروال ها سیستم ضدخراب کاری P2P تعریف میکردن ؟!

در مورد سرعت هم حال داشتی بیشتر برام توضیح بده تا منظورت رو بگیرم کامل . تا حدّی فهمیدم البته...
    در مورد اینکه چرا این سایت های P2P رو نمی بندن منظورم تعطیلی این کار نبود بلکه منظورم بستن سایت های ارائه دهنده این خدمات بود .

20. کاربر زیر از Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    479

درباره امنیتش قاطعا میگم خطری تهدید نمیکنه. نرم افزارهای معروف تورنت کاملا امن طراحی شدند تا حالا ندیدم پورتش را حتی فایروال ارور بده ولی آنتی ویروس تنظیم میشه که فایل را بعد دانلود چک کنه اگه خوب فایل اجرایی باشه قاعدتا وگرنه یه فیلم ۴گیگی mkv که ویروسی نمیشه
    درباره verify کردن من سیستم piratebay را توضیح دادم یه سری آپلودر verify شده از طرف سیستم برای verify کردن فایلهای جدید هم کاربران مشارکت میکنن. میری تو صفحه سایت گزینه داره که بزنی فلان فایل فیک هست . قلان فایل اوکی هست و ...
    درباره سرعت چی میخوای بدونی؟ و درباره بستنش هم چرا اقداماتی انجام شده اما خب مدرکی ندارن الان هم اگه این پول دادن به آپلودرها را علم کردن برای اینه که پرونده بتونن درست کنن وگرنه خیلی از کشورها کلا تورنت را ممنوع اعلام میکنن یا سایتش را فیلتر میکنن. یادمه صاحبان قبلی piratebay را هم به دادگاه کشونده بودن که حمایت حزب pirate سوئد را داشتن و البته مدرکی هم برای گناهکاری نداشتن .
    این سایت ها جرمی مرتکب نمیشن جون خود فایل دارای کپی رایت روو اونا نیست که فایلها روی سیستم افراد هس در نتیجه مدرک جرمی وجود نداره

22. 3 کاربرِ زیر از Prince Caspian بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع