برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 7 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 65
    Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

[انجمن سینما] نوعِ خیلی خاصی از سینما

سلام خدمت دوستان عزیز
    بعد از پیشنهاد نازی عزیز، با بچه های تیم سینما تصمیم گرفتیم که یه همچین تاپیک رو برای فیلم های کمتر شناخته شده بزنیم. در این تاپیک فعالیت کاربران ازاده و فعالیت کاربران از معرفی فیلم تا گفتگو درباره این آثار رو
    رو شامل میشه. حالا درباره ی فیلم هایی که میشه گذاشت، همون طور هم که از عکس پیداست، از فیلم های تجاری و هالیوودی خبری نیست، بیشتر نظر ما روی سینمای مستقل جهان و فیلم کوتاه های کمتر شناخته شده است، و یه سری به اصطلاح فیلم هنری، و البته سینمای صامت که کلا دنیایی برای خودش.
    امیدوارم این تاپیک مفید واقع بشه و در کنار هم فیلم های جدید و خوبی رو بشناسیم.

تیم سینمای انجمن تیوی ورلد

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688
    از این کاربر 4,753 بار در 640 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [انجمن سینما] نوعِ خیلی خاصی از سینما

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    لینک هاش از روی رپیدشر متاسفانه پاک شده، من لینک دیگه ای هم پیدا نکردم!!!
    شانس ماست دیگه. از دالی یه فیلم دیده بودم ولی نه اینقدر قدیمی.برای دهه 60 بود فکر کنم.جالب بود برام
    It was the best of times, it was the worst of times
    it was the age of wisdom, it was the age of foolishness
    it was the season of Light, it was the season of Darkness
    it was the spring of hope, it was the winter of despair
    we had everything before us, we had nothing before us
    we were all going direct to Heaven, we were all going direct to Hell

3. 2 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You made my shitlist!
    سپاس
    2,167
    از این کاربر 5,455 بار در 903 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Bill The Butcher نمایش پست ها
    Un chien andalou (An Andalusian Dog) (1929)

سگ آندلسي

کد:
    File Name ..........: Un Chien Andalou.avi http://www.imdb.com/title/tt0020530/ Total Size (MB) ....: 200,84 MB Total Streams ......: 3 Stream(s) Video Size (MB) ....: 171,41 MB Video Length .......: 00:16:28 Video Codec Name ...: DivX 5.0 codec Video Bitrate ......: 1455 KB/s Resolution .........: 576 x 448 Aspect Ratio .......: 1.28:1 Framerate ..........: 29,97 FPS Audio Size (MB) ....: 29,42 MB Audio Length .......: 00:16:28 Audio Codec Name ...: MPEG-1 Layer 3 (MP3) Audio Bitrate ......: 127 KB/s (VBR) Channels ...........: 2 Ch Sampling Rate ......: 48000 Hz
    کد:
    http://rapidshare.com/files/358569986/Un_Chien_Andalou.part1.rar http://rapidshare.com/files/358563863/Un_Chien_Andalou.part2.rar
    کد:
    pass : warezhr
    اینو پیدا کردم من. دانلود کنید تا نپریده!
    کد:
    http://rapidshare.com/files/100718914/Luis_Bunuel-Un_chien_andalou_by_rudy_691.part1.rar
    http://rapidshare.com/files/100721533/Luis_Bunuel-Un_chien_andalou_by_rudy_691.part2.rar
    http://rapidshare.com/files/100725045/Luis_Bunuel-Un_chien_andalou_by_rudy_691.part3.rar
    ِ
    A man scaped

5. 10 کاربرِ زیر از Bill The Butcher بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,205
    از این کاربر 14,536 بار در 1,905 پست سپاس گزاری شده

Un chien andalou (An Andalusian Dog) (1929)

نقل قول نوشته اصلی توسط Bill The Butcher نمایش پست ها
    اینو پیدا کردم من. دانلود کنید تا نپریده!

لینک مستقیم :

7. 12 کاربرِ زیر از rezarbn بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

مبحث بسیار مفصل و جذابه و در سواد مخاطب بسیار تاثیر گذار اما ایا یک تاپیک میتونه کل سینمای خارج از هالیوود رو ساپورت کنه؟! به نظر من اگر این ماجرا هدفمند تر بررسی بشه بسیار مفید تر خواهد بود تا اینکه به این گونه به معرفی فیلم ها بپردازیم، مثلا گریفیث خودش میتونه از پایه گذاران تفکر حاکم بر هالییود فعلی باشه و به نظرم با اینکه در کتاب های تاریخ سینما بعضا به نام پدر کارگردانی ازش یاد میشه، اما جایگاه اش در سینمای خاص خیلی کمتر از کسی مثل ملی یس میتونه باشه، ملی یسی که در اون زمان از تروکاژ های جانانه استفاده میکرده و به گونه ای پدر سینمای تخیلیه.
    یک ایراد دیگه ای که علاوه بر کلی گویی این تاپیک داره، این ماجراست که به نظرم لازمه دیدن همچین فیلمایی، حداقل شناختی از مکتب و کارگردان اثر باید باشه، مثلا الان از بونوئل صحبت میشه اما از تفکراتش صحبت نمیشه، شخصی که این فیلم رو میبینه به هیچ درکی از این فیلم نمیرسه، مگر اینکه از تفکرات سورئالیستی حاکم بر اون اگاه باشه علاوه بر این موضوع ا این وسط مشکل بعدی قربانی کردن مکتب های پیش از سورئالیسمند، اینکه بفهمیم چی بوده چی شده و اصلا چرا همچین تفکری پیش اومده هم باعث میشه حرفه ای تر فیلم ببینیم و هم باعث میشه که از دیدن فیلم ها لذت بیشتری ببریم، برای همین پیشنهاد من اینه بازه های زمانی مشخص بشه و اعضای فیلم هایی رو که در این بازه ساخته شده و کمتر از جانب مخاطب عام دیده شده، مطرح کنند و اصولی پیش بریم.

9. 10 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688

نقل قول نوشته اصلی توسط kingmiladkh نمایش پست ها
    مبحث بسیار مفصل و جذابه و در سواد مخاطب بسیار تاثیر گذار اما ایا یک تاپیک میتونه کل سینمای خارج از هالیوود رو ساپورت کنه؟! به نظر من اگر این ماجرا هدفمند تر بررسی بشه بسیار مفید تر خواهد بود تا اینکه به این گونه به معرفی فیلم ها بپردازیم، مثلا گریفیث خودش میتونه از پایه گذاران تفکر حاکم بر هالییود فعلی باشه و به نظرم با اینکه در کتاب های تاریخ سینما بعضا به نام پدر کارگردانی ازش یاد میشه، اما جایگاه اش در سینمای خاص خیلی کمتر از کسی مثل ملی یس میتونه باشه، ملی یسی که در اون زمان از تروکاژ های جانانه استفاده میکرده و به گونه ای پدر سینمای تخیلیه.
    یک ایراد دیگه ای که علاوه بر کلی گویی این تاپیک داره، این ماجراست که به نظرم لازمه دیدن همچین فیلمایی، حداقل شناختی از مکتب و کارگردان اثر باید باشه، مثلا الان از بونوئل صحبت میشه اما از تفکراتش صحبت نمیشه، شخصی که این فیلم رو میبینه به هیچ درکی از این فیلم نمیرسه، مگر اینکه از تفکرات سورئالیستی حاکم بر اون اگاه باشه علاوه بر این موضوع ا این وسط مشکل بعدی قربانی کردن مکتب های پیش از سورئالیسمند، اینکه بفهمیم چی بوده چی شده و اصلا چرا همچین تفکری پیش اومده هم باعث میشه حرفه ای تر فیلم ببینیم و هم باعث میشه که از دیدن فیلم ها لذت بیشتری ببریم، برای همین پیشنهاد من اینه بازه های زمانی مشخص بشه و اعضای فیلم هایی رو که در این بازه ساخته شده و کمتر از جانب مخاطب عام دیده شده، مطرح کنند و اصولی پیش بریم.
    متاسفانه کشش نداره.نسل ما ترجیح میده اسپایدرمن ببینه تا اینکه یه فیلم کسل کننده ی خواب اور رو تحمل کنه که تازه شاید اخرش یه چیزی ازش بفهمه.دیگه حتی حوصله دیدن فیلمای قدیم خود هالیوودم ندارن خیلی ها.فقط فیلم و سریال 2012 با کیفیت hd پر از صحنه های اکشن و جلوه ویژه یا دیگه حداقل کمدی.کی حوصله داره بره ببینه بونوئل و دالی کیه سورئال چیه؟شما هم ول کن این تاپیکو برو سفید برفی دانلود کن با کیفیت 1080 حالشو ببر
    در مورد مکتب های قبلی هم اگه منظورت دادائیسمه که من خودم دنبالش نبودم تا حالا ولی بعید میدونم مکتبی که حدود 100 سال از بین رفته حرف تازه ای تو دنیای امروز داشته باشه.البته نظر شخصیمه

11. 11 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

دوست عزیز میبینید که همین چندتا فیلم هم که گذاشتیم کسی نظری نداده یا صحبتی ازش نکرده!!! چون به قول مجتبی مخاطب نداره.
    ما چند نفریم تو انجمن که تقریبا دنبال این فیلم ها هستیم، گفتم یه تاپیک بزنم که بتونیم توش فیلم های که دوست داریم رو
    بذاریم و درباره اش بحث کنیم که کار نگرفت، حالا اگه شما میخواید این مکاتب و فیلم ها رو توضیح بدید و نقد کنید ما خیلی هم خوشحال میشیم که بشنویم.

13. 7 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

اگر به من باشه که میگم فیلم های 100 سال پیش بسیار غنی تر از اثاریست است که امروز داریم، امروز ما هنر سینما نداریم بلکه گرایش پیدا کردیم به سمت صنعت سینما، با این حال مسلما شما دوستان بیشتر به کم و کیف این انجمن و سلیقه مخاطبان اگاهی دارید، اما من میگم که اگر این تاپیک به مقصود خودش نرسیده و واقعا چند نفری علاقه مند هستند، مقرر کنیم هفتگی یک فیلم ببینیم و در موردش اینجا بنویسیم، تحلیل هامون رو ارایه بدیم، اگر اختلاف نظری بود در موردش بحث کنیم ... صرفا یک پیشنهاده اگر نه تا همینجای کار هم باید از شما دوستان نهایت تشکر رو داشت.

15. 11 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

اگر به من باشه که میگم فیلم های 100 سال پیش بسیار غنی تر از اثاریست است که امروز داریم، امروز ما هنر سینما نداریم بلکه گرایش پیدا کردیم به سمت صنعت سینما، با این حال مسلما شما دوستان بیشتر به کم و کیف این انجمن و سلیقه مخاطبان اگاهی دارید، اما من میگم که اگر این تاپیک به مقصود خودش نرسیده و واقعا چند نفری علاقه مند هستند، مقرر کنیم هفتگی یک فیلم ببینیم و در موردش اینجا بنویسیم، تحلیل هامون رو ارایه بدیم، اگر اختلاف نظری بود در موردش بحث کنیم ... صرفا یک پیشنهاده اگر نه تا همینجای کار هم باید از شما دوستان نهایت تشکر رو داشت.
    مطمئن باشید منم مثل شما فکر میکنم، اما برای کاربرهای معمولی (قصد توهین ندارم) همین فیلم های راحت الحلقوم مناسب تره، تو این روزگاری
    که دلار شده 4 هزار تومن دیگه کسی کشش نداره بشینه یه فیلم 20 دقیقه ای ببینه و بعدش 3 ساعت درباره فیلم فکر کنه، زمونه عوض شده.
    پشنهادتون به شدت قشنگه و مطمئن باشید به زودی عملیش میکنم. همین الان هماهنگی هاش رو با بچه ها میکنم و امیدوارم که اون تاپیک به
    سرنوشت این تاپیک دچار نشه.

17. 9 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

No Pain , No Gain
    سپاس
    1,973
    از این کاربر 2,645 بار در 407 پست سپاس گزاری شده

رفیق درست می گی

من هم با شما هم نظرم
    حتی یادم میاد اون اوایل که تازه عضو انجمن شده بودم تو یک بحث به نوژن و بقیه دوستان گفتم که شعار من اینه: سریال هرچی جدیدتر و فیلم هرچی قدیمیتر! که البته اکثر دوستان گفتند اشتباه می کنی!

به هر من هم عاشق فیلم های هالیوودیم ولی برای دهه 40 ، 50 و 60. فیلم های کارگردانهایی چون هیچکاک ، الیا کازن و.... و هنرپیشه هایی مثل گری گوری پک ، کری گرانت ، جیمی استوارت(عاشقشم)، اینگرید برگمن و....

اون زمون فیلم ها رو داستانهای شکیل تری ساخته میشد با بازیگرهای قدرتمند تر ، الان داستان ها همه خالی بندی با بازیگرهای پلاستیکی! شده!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اون زمون هیچکاک خودش رو کشت تا تو فیلم سرگیجه بتونه ترس جیمز استوارت رو نشون بده (طرف از بلندی می ترسید و کارگردان باید این صحنه رو نشون می داد: صحنه نزدیک و دور شدن زمین از بالا)--- کاری که هیچکاک کرد این بود: دوربین رو روی یکه چرخ گذاشت و در حین اینکه اون رو عقب می کشید ، دوربین رو روی منظره زوم کرد!!!! به این میگن کارگردان و ایده و نه مثل الانی ها که با کامپیوتر کره زمین رو هم می ترکونند و
    اسمش رو می گذارند فیلم!

19. 12 کاربرِ زیر از Why Me ? بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688

پیشنهاد عالی بود منم استقبال می کنم.فقط یه نظر دیگه هم بدم که هر چند روز مشخص بشه یه نفر از بچه هایی که می خوان فعال باشن بزنه تا متنوع باشه همه هم فعال باشن.یعنی مثلا اعلام بشه فیلم هفته ی بعد رو این کاربر می زنه.اونم بره از فیلمایی که دیده بهمون معرفی کنه.

21. 9 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 7 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین