برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: بهترین سریال‌ها از نظر شما کدامند؟

رأی دهندگان
57. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Better Call Saul

29 50.88%
  • Severance

17 29.82%
  • The Lord of the Rings: The Rings of Power

15 26.32%
  • Derry Girls

3 5.26%
  • This Is Going to Hurt

3 5.26%
  • Andor

3 5.26%
  • Reservation Dogs

2 3.51%
  • What We Do in the Shadows

2 3.51%
  • Barry

5 8.77%
  • House of the Dragon

21 36.84%
  • Better Things

0 0%
  • The Boys

19 33.33%
  • Euphoria

3 5.26%
  • Dark Winds

0 0%
  • The Legend of Vox Machina

1 1.75%
  • We Own This City

1 1.75%
  • Atlanta

1 1.75%
  • Bosch: Legacy

4 7.02%
  • My Brilliant Friend

9 15.79%
  • Somebody Somewhere

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 12
    شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,678
    از این کاربر 19,956 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

بهترین سریال‌های ۲۰۲۲

اساسا انتخاب بهترین سریال یا سریال‌های هر سال سنتی است که ما در آخرین ماه سال شمسی انجام می‌دهیم بله درست فهمیدید ما بهترین سریالی را که خارجی‌ها در گذر یک سال میلادی خودشان ساخته‌اند در سال شمسی خودمان...
    به هر روی این تاپیک بدنبال سنت‌شکنی نیست اما در نظر دارد روشی را نهادینه کند تا هر کاربری بتواند علاقه‌ی خودش در طول سال به سریال را با تمرین های کوچک زنده نگه دارد و در آخر سال با دستی پر به ضیافت بهترین ها برود.

لیست سازی
    یکی از مزیت‌های آی.ام.دی.بی اجازه دادن به تمامی کاربران برای ساختن لیستی از علایقشان در زمینه‌هایی چون فیلم، سریال یا بازیگر موردعلاقه و ... است. بهتر است کمی حرفه‌ای تر شویم و با ساختن‌ لیست در طول سال در انتهای سال بتوانیم آن‌را در چنین تاپیک‌هایی به اشتراک بگذاریم. پس کمی آموزش ببنیم سپس وارد فاز معرفی سریال‌های برتر سال ۲۰۲۲ می‌شویم.

ابتدا به اینجا مراجعه کنید. صفحه ثبت‌نام اکانت در IMDB با استفاده از ایمیل و سپس وریفای آن از طریق ایمیلی که با آن ثبت‌نام را انجام دادید اکانتی بسازید. سپس در هرصفحه اکانت بدنبال لیست بگردید و با دنبال کردن تنظیمات شما موفق یه ساخت اولین لیست خود خواهید شد. اگر احساس می‌کنید هنوز نمی‌توانید لیست بسازید از این راهنما یا از راهنمای سایت IMDB کمک بگیرید.
    حال که کمی با لیست آشنا شدید لیست خود از برترین سریال‌های سال 2022 را ساخته و با ما در همین تاپیک به اشتراک بگذارید.

البته امید چندانی به مشارکت گسترده از طریق لیست در اولین سال ندارم ولی در صورت ناراضی بودن از لیست می‌توانید با استفاده از رابط کاربری انجمن و به سیاق گذشته لیست سریال های برتر۲۰۲۲ از نظر خود را در این تاپیک با ما به اشتراک بگذارید. ضمنا تاپیک دارای نظرسنجی است و ما لیستی از سریال‌های ۲۰۲۲ تهیه کرده و آنرا به نظرسنجی می‌گذاریم. لطفا در نظرسنجی هم شرکت کنید. جای بسیاری از سریال‌ها خالی است و البته انیمه‌ها امیدوارم دوستان تاپیک جداگانه‌ای داشته باشند.

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,999
    از این کاربر 45,667 بار در 2,812 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : بهترین سریال‌های ۲۰۲۲

توی جدیدها که The Bear با اختلاف بهترین سریالی بود که دیدم. البته Station Eleven هم بود؛ که نمی‌دونم 2022 حساب می‌شه یا نه.

اما از بین قدیمی‌ها رقابت تنگاتنگ‌تر بود.
    My Brilliant Friend
    Atlanta
    Barry
    Better Call Saul
    WWDITS

اما سال خیلی خوبی بود و خیلی‌ها رو می‌شد انتخاب کرد. TLOR برخلاف جوّ منفی‌ای که پشت‌ش درست شده بود، خیلی خوب بود، اما بااین‌حال بیش‌تر حکم یک مقدمه و جهان‌سازی رو داشت و انگار تازه از فصل دوم شروع می‌شه. Dark Winds برخلاف ظاهر ساده‌ش، یه وسترن نوآر کلاسیک بود. Somebody Somewhere از اون درام‌کمدی‌های حال‌خوب‌کن. Bosch: Legacy به همون قدرت سریال اصلی، و انگارنه‌انگار که اسپین‌آف بود (فقط کاش آهنگ تیتراژ آغازین عوض نمی‌شد :دال). We Own This City هم... مورچه چیه که کله‌پاچه‌ش چی باشه. The Rehearsal مثل همۀ کارهای نیتن فیلدر عجیب‌غریب بود و از اون سریال‌هایی که نمی‌شد به کسی پیشنهاد کرد. Mo هم طنز تلخ خیلی خوبی بود که مثل خیلی از سریال‌های خوب و جمع‌وْجور نت‌فلیکس زیر سریال‌های پُرحاشیه و پُرزرق‌وْبرق‌ش دفن شد و بعیده فصل دومی بگیره (اصلاً فضای سریال FXی بود و حیف شد مال این شبکه نبود). خلاصه سال پُرباری بود.

ویرایش: The Curse هم عالی بود. از اون طنزهای بریتیش فوق‌العاده. مطمئن‌ام باز چندتا سریال رو هم یادم رفته.

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,833
    از این کاربر 7,979 بار در 806 پست سپاس گزاری شده

امسال سریالای تاپ و خوبی داشتیم مثل ارباب حلقه ها و خاندان اژدها.
    ولی بنظرم بهترین سریال امسال فصل 3 the boys بود.
    کم نقص و جذاب و هیجان انگیز.

4. 19 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,365
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

بهترین سریال سال 2022 به نظر من فصل سوم My Brilliant Friend بود. متأسفانه امسال خیلی کم سریال دیدم. حتی سریال های Better Call Saul و The Boys رو هم اصلأ دنبال نمیکردم.
    در رده بعدی سریال‌ Severance هم دوست داشتم.
    از سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power هم لذت بردم هرچند میتونست خیلی بهتر باشه.
    The Rehearsal هم خوب بود و Wednesday با وجود همه ضعف‌هاش باحال بود... یه جورایی بیشتر از سبکشون لذت بردم. البته سبکشون همه پسند نیست.
    مینی سریال Black Bird هم بدک نبود.
    از انیمه‌ها هم Attack on Titan: The Final Season Part 2 (با اختلاف بهترین انیمه سال بود) و Spy × Family و Chainsaw Man و Ranking of Kings و Made in Abyss: The Golden City of the Scorching Sun (هرچند مغزمون رو متلاشی کرد) و Cyberpunk: Edgerunners خیلی خوب بودن و در کل سال خوبی برای انیمه‌ها بود.

پ.ن: عنوان پتانسیل هدر رفته رو هم میتونم به The Peripheral اختصاص بدم.
    Can't find yourself. Lost in your lies

6. 23 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,952
    از این کاربر 49,357 بار در 2,808 پست سپاس گزاری شده

سال خیلی خوبی واسه تلویزیون بود.
    چهار تا سریال خوب امسال تموم شدن: بتر کال سال،Derry Girls، Better Things و Dead to Me.
    امسال مینی سریال خوبی ندیدم غیر از Irma Vep و Five Days at Memorial.

سریالای جدید:
    This Fool
    As We See It
    The Bear
    Big Boys
    Severance
    The Tourist
    The Lord of the Rings: The Rings of Power
    High School
    This Is Going to Hurt
    Bad Sisters
    Dark Winds
    Wednesday
    The Devil's Hour
    Mo
    Somebody Somewhere
    The Legend of Vox Machina
    Willow

کلی سریال خوب دیگه هم ادامه پیدا کردن و تمدید شدن مث Mythic Quest , What We Do in the Shadows, Stranger Things, Hacks , Reservation Dogs, ramy، Trying و ...

پ ن1:
    اونایی که آبی رنگن بهترین سریالای جدیدِ امسالن.
    پ ن2: بتر کال سال بهترین سریال امسال بوده. بعدش دری گرلز، بعدش رزداگ و بعدشم سورنس.
    پ ن3: فکر کنم بعضیا از قلم افتادن
    پ ن4: This Is Going to Hurt لول خیلی بالایی داشت.
    پ ن5: Better Things رو تو لیست ندیدم بهش رای ندادم خودتون یه رای بهش اضافه کنید لطفا

سپاس
    97
    از این کاربر 597 بار در 91 پست سپاس گزاری شده

Better Call saul
    House of Dragon
    1899

9. 15 کاربرِ زیر از Astollo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's easy to be a saint in paradise
    سپاس
    12,551
    از این کاربر 2,123 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

اینم لیست من (ترتیب از سمت چپ به راست):
    مشاهده محتوا اسپویلر

سریال Star Trek: Strange New Worlds برای من بهترین سریال امسال بوده و بهترین سریال استار ترکی چند سال اخیر به عنوان یک استارترک فن از دیدنش خیلی لذت بردم .۱۰ تا اول لیست همه شون عالی ان.
    اندرریت های لیست:
    ۱.This Is Going to Hurt:سریالش عالیه و کیفیت ساخت خیلی بالایی داره بخاطر اینکه زیرنویس فارسی نداره زیاد دیده نشده.دنبال یه سریال درام درست حسابی میگردید پیشنهاد میشه.
    ۲.Andor: بعد از مندلریون بهترین سریال دنیای استاروارز. نویسندگی و دیالوگ هاش هم عالیه.
    ۳.The Orville:از اون سریال اندرریت سای فای که زیاد دیده نشده.سریالش به سبک استارترک و جلوه های ویژه اش حرف نداره .ابتدا با ژانر کمدی شروع شد و هر چی جلو تر رفت داستان جدی تر شد.امسال هم فصل ۳ که پخش شد خیلی خوب بود.
    ۴.That Dirty Black Bag:امسال سریال وسترن چیز خاصی نداشتیم از سریال هم انتظار نداشتم اینقدر خوب باشه داستان تکراری ولی خیلی خوش ساخت.
    ۵.The Last Kingdom:اینم خیلی خوبه بهتر از سریال وایکینگ نباشه بدتر هم نیست.امسال هم فصل اخرش پخش شد ولی هنوز داستانش تمام نشده نتفلیکس قرار با یه فیلم داستان تمام کنه.
    ۶.Animal Kingdom: اینم فصل اخرش بود سریالش تو سبک sons of anarchy .در کل سریال خوبی بود خوبم تمامش کردن.
    7.Trying:از بهترین کمدی های امسال بود برای فصل ۴ هم تمدید شده
    8.The Devil's Hour: فکر نمیکردم اینقدر خوب باشه از اون تریلرها معمایی جذاب.
    ۹.Top Boy: اینم مثل اینکه زیاد طرفدار نداره فصل ۴ امسال پخش شد خیلی خوب بود.
    ۱۰.This is us: از اون سریال های درام فراموش نشدنی امسال هم فصل اخرش بود خیلی خوب هم تمامش کردن.

امسال سال انیمه ای خیلی خوبی بود بهترین انیمه ها امسال:
    ۱.One Piece
    ۲.Attack on Titan: The Final Season Part 2
    ۳.Bleach Thousand-Year Blood War
    ۴.JoJo’s Bizarre Adventure Stone Ocean(انیمه ش به شدت اندریت)
    ۵.Summertime Rendering
    ۶.Cyberpunk: Edgerunners
    ۷.The Legend of Vox Machina

پ.ن: فقط Chainsaw Man و فصل Mob Psycho ۳ هنوز ندیدم.

11. 19 کاربرِ زیر از white_beard بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Cool. Cool.Cool.Cool
    سپاس
    1,649
    از این کاربر 2,211 بار در 174 پست سپاس گزاری شده

امسال خیلی سریال ندیدم ولی بین سریال‌هایی در 2022 پخش شدن و من کامل دیدم و تمومشون کردم، ترتیب لیست به این شکل هست:
    1. Better Call Saul : راحت‌ترین انتخاب بود برام. با اون فصل پایانی و البته پایان شاهکار رفت جزو تاپ 5 بنده.
    ترتیب این 2 سریال بعدی برام خیلی سخت بود و در کل خیلی نزدیک بهم هستن:
    2. Andor : سورپرایز امسال برای من این سریال بود. منی که وحشتناک نسبت به دنیای استاروارز گارد داشتم و اصلا هم سمتش نمی‌رفتم، این سریال رو شروع کردم و به شدت لذت بردم. نویسندگی، دیالوگ نویسی، بازی‌ها درجه 1 بودن. جلوه‌های بصری سریال خیره کننده و شخصیت پردازی راضی کننده‌ای داشت سریال. یکی دیگه از نکات مثبت سریال هم برام موسیقیش بود. به شدت دوست داشتم. نمیدونم چه برنامه‌‌ای برای فصل بعد دارن اما امیدوارم به همین خوبی بمونه تا تو لیست بهترین درام‌هایی که این چند سال اخیر دیدم بمونه.
    3. 1883 : از بهترین روزای سال برام وقتی بود که 1883 رو میدیدم. کست، موسیقی و فیلمبرداری محشر سریال. سم الیوت وحشتناک خوب، یک داستان درگیرکننده و درام زیبا با تمام تلخی‌هایی که داشت. خلاصه خیلی لذت بخش بود. البته 1883 تو 2021 شروع شد و تو 2022 تموم شد
    4. The Offer : مینی سریال در مورد پشت پرده ساخت فیلم "پدرخوانده" و مشکلاتی که تهیه کننده فیلم در ساختن این فیلم باهاش روبرو شده. سریال هیجان انگیز و جذاب همراه با بازی‌های عالی بازیگران مخصوصا متیو گود. شاید در بعضی جاها یه سری از مسائل و داستان‌های سریال اغراق به نظر برسن و البته انتخاب بازیگرا برای شخصیت‌های واقعی تو ذوق میزدن(مخصوصا براندو) ولی به نظرم اینقدر داستان جذاب و هیجان انگیز بود که بشه ازشون چشم پوشی کرد و یک نفس سریال رو دید.
    5. Severance : ایده به شدت ناب و جذاب، بازی‌های محشر و البته موسیقی عالی. به نظرم جذابترین ایده رو بین سریال‌های سال داشت. شاید سریال در بعضی قسمت به نظر میرسید که از ریتم افتاده ولی خب اصلا اینطور نبود و خوب پله پله داستانش رو جلو میبرد. فقط ازون سریال‌هایی هست که داره لبه تیغ حرکت میکنه و پتانسیل خراب شدن بالایی داره. امیدوارم در ادامه سریال کیفیت همین فصل اولش رو حفظ کنه. به نظرم آدام اسکات با این کیفیت بازی در صورت ادامه Severance، در چند سال آینده شانس اصلی بهترین بازیگر نقش اول مرد جوایز تلوزیونی خواهد بود.
    6. The Last Kingdom : این سریال رو کلا تو 2022 شروع کردم و تمومش کردم. اگه بخوام با وایکینگر مقایسه کنمش، قطعا از لحاظ حفظ کیفیت و ثباتش یک سر و گردن ازش بالاتره. سریال نسبت به وایکینگز شخصیت‌‌پردازی خیلی بهتری داره و بقیه کاراکترها کاملا زیر سایه شخصیت اصلی قرار نمیگیرن، مثل اتفاقی که تو وایکینگز اتفاق میفتاد. وایکینگز رو هم به همین دلیل بعد از پایان فصل 4 ام ادامه ندادم و یک قسمت هم نتونستم تحمل کنم. تو همین The Last Kingdom هم بعضی وقتا سریال به یک سری دور باطل‌هایی میفتاد ولی خب شخصیت‌های بسیار خوب سریال(کینگ آلفرد عزیز)، جلوگیری نویسنده‌ها از آب بندی سریال و صد البته نبردهای بسیار زیبایی که تو فصل‌های آخر کیفیتشون بالاتر رفته باعث شد د لست کینگدام جزو بهترین سریال‌های تاریخی و قرون وسطایی باشه که این چند وقت دیدم. هرچند رگه‌هایی از سیاست‌های هالیوودی رو تو فصل 4 ام سریال پس از این که نتفلیکس حق پخش سریال رو گرفت دیدیم و این قضیه کیفیت سریال رو داشت کاهش میداد ولی خب خدا رو شکر دیگه سریال رو تموم کردن. ببینیم تو این فیلمی که میخوان بسازن چیکار میکنن. هرچند در نظر من سریال تموم شده هست.
    این 2 سریال دیگه هم خیلی جایگاهشون فرقی نداره:
    House of the Dragon و The Lord of the Ring: Rings of Power: خاندان اژدها که شروع بسیار خوبی داشت، بسیار خوب داشت پیش میرفت و یکی از بهترین قسمت‌های تلوزیونی سال(اپیزود هشتم) رو تحویل بیننده داد، تو دو قسمت پایانی برای من اصلا راضی کننده نبود(هرچند اون سکانس‌های ابتدایی قسمت 9 تا زمان پیدا شدن اگان رو خیلی دوست داشتم). با این حال رامین جوادی بازم ترکوند. جا داره اشاره کنم که پدی کانسیدین از بهترین اجراهای سال رو داشت و در کنار باب ادنکرک و آدام اسکات قرار میگیره از این لحاظ.
    از اون طرف حلقه‌های قدرت شروع چندان قدرتمندی نداشت(که با توجه به مقدمه چینی که برنامه داشتن نمیشه خیلی خرده گرفت) و چند شخصیت و شخصیت پردازی به شدت رو مخی داشت در کل فصل اول ولی خب کم کم بهتر شد و یک قسمت پایانی خیلی خوب داشت. تو قسمت شش هم شاهد یکی از بهترین استفاده‌ها از جلوه‌های ویژه تو تاریخ تلوزیون بودیم. به نظرم سریال قربانی اون جو منفی که اصلا حقش نبود، شد.
    در کل دو تا سریال کاملا ناامیدکننده ظاهر نشدن و جفتشون در ادامه پتانسیل‌های بالایی دارن(مخصوصا LOTR:ROP) و امیدوارم تبدیل به پتانسیل‌های از دست رفته نشن.

لیست سریال‌های از 2022 که شروع کردم ولی کامل ندیدمشون هنوز: The Bear - Tokyo Vice - Winning Time
    احتمال میدم اگه the Bear رو تموم میکردم تو بالاهای لیستم میبود.
    البته ناگفته نماند که Derry Girls رو هم دارم میبینم و الان فصل سومم و کلی هم دارم لذت میبرم ولی این رو میذارم کنار کلا

13. 16 کاربرِ زیر از DUCHESS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    153
    از این کاربر 1,775 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

واسه من بهترین سریال امسال ارباب حلقه ها بود. از نظر داستانی و روایت تو یه سطح بالایی قرار داشت.
    بتر کال سال، یه پایان بی نظیر داشت به نظرم، چیزی که توی سریالا خیلی کم دیده میشه. نقطه پایانی که همه انتظار داشتن سقوط سال باشه، در واقعن رستگاری جیمی بود.
    د بویز، این فصل با اینکه توی اپیزود نهایی شدیدن بر خلاف میلم بود و کاملن بی جسارت، اما نکات مثبت زیادی داشت.
    دامر هم از سریالای خوب امسال بود و با فلاپ ویچر جدید، قشنگ مسیر درست رو به نتفلیکس نشون داد.
    خانه اژدها به نظرم بیشتر از نگاه فنی باکیفیت باشه، پر زرق و برق و فلشی بود و پر اژدها. اما به نظرم همینا واسه یه سریال همچنان نکات مثبتی هست.

15. 14 کاربرِ زیر از codec_pack بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,999
    از این کاربر 45,667 بار در 2,812 پست سپاس گزاری شده

یکی دیگه از سریال‌هایی که یادم رفته بود، Players بود. سریال جدید خالقین American Vandal تقریباً توی همون فضا که باز هم سریال خنده‌داری بود، اما این بار وجهۀ انسانی‌ش بیش‌تر شده بود. داستان حول یک تیم League of Legends بود، اما من اصلاً نمی‌دونستم League of Legends چیه، Esports چیه، یا این‌ها چی می‌گن؛ که خب مهم هم نبود. سریال از این قالب استفاده کرده بود تا داستان مهم‌تری رو روایت کنه. سریال به‌قدری جذاب بود که من اصلاً اون داستان‌هایی که گفتم برام رفته بود توی حاشیه و فقط درگیر روابط شده بودم و با اشتیاق دنبال‌ش می‌کردم. یادمه 2 قسمت آخر جزء بهترین قسمت‌هایی بود که توی اون سال دیده بودم. الآن دیدم نسخۀ بلوری براش منتشر شده، یادم افتاد.
    من حافظه ندارم. یادم افتاد »پیکی بلایندرز» و «اُزارک» هم بود. ولی مطمئن‌ام باز هم هست :))

17. 17 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین