برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این سریال چه امتیازی در نظر میگیرید ؟

رأی دهندگان
20. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

1 5.00%
  • 2 امتیاز

0 0%
  • 3 امتیاز

1 5.00%
  • 4 امتیاز

2 10.00%
  • 5 امتیاز

1 5.00%
  • 6 امتیاز

1 5.00%
  • 7 امتیاز

4 20.00%
  • 8 امتیاز

5 25.00%
  • 9 امتیاز

1 5.00%
  • 10 امتیاز

4 20.00%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
    سپاس
    339
    از این کاربر 361 بار در 47 پست سپاس گزاری شده

Elementary | بحث کلی و گفتگو

Season1
    فصل اول

خلاصه داستان قسمت اول : شرلوک هولمز که بعد از آزادی از زندان توسط پدرش به نیویورک فرستاده شده تا دوران نقاهت رو بگذرونه ، باز سر از حل مسائل جنایی در میاره ...

2. 9 کاربرِ زیر از nlarijani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    55
    از این کاربر 303 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Elementary | بحث کلی و گفتگو

من نتونستم ببینمش. یعنی پنج دقیقه اولش رو هم حتی نتونستم تحمل کنم. لوسی لیو بدجور رو اعصابه. حالا هر کی کامل دیده بیاد بگه ارزش داره تحملش کنم یا نه.

4. 4 کاربرِ زیر از insomniac بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

گاهي زندگي كردن بيشتر از تير زدن
    سپاس
    1,842
    از این کاربر 609 بار در 103 پست سپاس گزاری شده

همونجوری که انتظار داشتم نتونستم با شخصیت واتسون زن کنار بیام.البته این یه نتیجه گیری عجولانست چون هنوز یه قسمت گذشته و مطمئنا همچین سریالی خیلی رو شخصیتاش بیشتر کار میکنه
    از نقش شرلوک هلمز خوشم اومد.همون حدس زدنا و رفتارای کاراگاهانه.البته نه به اون هوش و ذکاوت همیشگی.
    ایناکه جسارت اینو داشتن واستون و زن کنن چرا خود شرلوک امریکایی نکردن؟؟
    نمیدونم این نسخه امریکایی چه چیز متفاوت تری نسبت سایر شرلوک ها میخواد داشته باشه تا بیننده رو جذب کنه.من زیاد اون وجه تمایز توش ندیدم.
    البته شاید به خاطر اون انتظار بالایی که ما از شرلوک به خاطر نسخه های بریتانیایی که واسمون اینجاد کردست باشه.
    در کل قسمت اول بدک بود.تا ببینیم بقیه قسمتا چیکار میکنن
    به نظرم 6 با ارفاق واسه قسمت اول خوبه.
    من نتونستم ببینمش. یعنی پنج دقیقه اولش رو هم حتی نتونستم تحمل کنم. لوسی لیو بدجور رو اعصابه. حالا هر کی کامل دیده بیاد بگه ارزش داره تحملش کنم یا نه.
    اونقدام بد نبودا اره به نظر من بقیشم ببین.البته اگه خوشت نیومد بهم فحش ندیا
    حَوا که بغض کند
    حتی خدا هم اگر سیب بیاورد
    چیزی جز گریه آرامَش نمی کند
    سیب ها را قایم کنید
    خبر های امروزی همه شوم بودند
    من حَوای پر از بغضم .. !

6. 5 کاربرِ زیر از still alive بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    428
    از این کاربر 1,316 بار در 216 پست سپاس گزاری شده

من بالاخره 24 قسمت رو دیدم هم داستاناش جالب بود هم اینکه هر چی بیشتر داستان می ره جلو غافلگیری بیشتری داره توی سریال ، از شخصیت شرلوک خوشم اومد باحال بود ی آدم معتاد و پر از خالکوبی واتسون هم جالب بود که تغییر داده بودنش و همیار خوبی بود تا قسمت 24 فصل هم خوب تموم شد اگه ندید مهم نیست ولی بدک نیست بین سریال های پاییزی این یکی از خوب ها می تونه باشه

پ.ن: مترجم کار چقدر تبلیغات گذاشته بود فقط شماره موبایل خودشو واسه دخترا نذاشته بود

8. 6 کاربرِ زیر از Hamed Hidden بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,231
    از این کاربر 2,207 بار در 246 پست سپاس گزاری شده

سریالِ جالبیه!!! اینکه کلیشه های شرلوک رو بشکنی...واتسون رو زن کنی...از لندن بیای نیویورک...جریانِ موریارتی که نگم اسپویل نشه...کلا سریالِ سرگرم کننده ای شده
    ارزش دنبال کردن رو داره!!!

(آپدیت نمیکنین دیگه بخشِ دانلودش رو؟! )
    ?! where is jessica hyde

10. 4 کاربرِ زیر از om3ga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,515
    از این کاربر 11,122 بار در 877 پست سپاس گزاری شده

یکی از زیباترین سریال هایی که دیدم
    قطعا جزو 10 سریال برتری هست که دیدم ... از هر نظر این سریال فوق العادست
    قسمت 14 فصل 3 یه سوپرایز خیلی بزرگ داشت
    این Rate هایی هست که به این سریال داده شده

یه اشتباه خیلی بزرگی که همه مرتکب میشند میاند این سریال رو مستقیما با Sherlock BBC مقایسه اش میکنند
    من شخصا Elementary رو خیلی بیشتر دوست دارم ، اما اصلا مقایسه یه مینی سریال 9 قسمتی با سریالی که تا حالا 63
    قسمت رو ایر رفته درست نیست به نظرم ! اگه Elementary رو با person of interest ، Mentalist و ... مقایسه کنید
    بهتر نتیجه می گیرید ...
    این عکس هم در نوع خودش خیلی جالبه

12. 10 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

why so serious
    سپاس
    2,562
    از این کاربر 4,666 بار در 520 پست سپاس گزاری شده

واقعا سریال قشنگی هست من ابتدا نگاه کردم دیدم واتسون زنه اصلا بیخیال شدم ولی کم کم دیدم نه شرلوک مدرن هم قشنگ درست کردن که تو IMDBامتیاز7.5 رو در فصل دو به 8.0 رسوند من هفته ای دنبالش میکنم

14. 6 کاربرِ زیر از Dr. HANNIBAL LECTER بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,567
    از این کاربر 19,857 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

راستش خیلی نظرات خوبی دوستان داشتند راجع به این سریال و دلم نمیاد کوت ـشون کنم چون باید همه نظراتشون خونده بشه.
    تله مقایسه با شرلوک ورژن های مختلف در کل فک کنم سمی پاشی بی نظیری باشه که حاصل کار، Jeremy Brett و Benedict Cumberbatch ـه، البته طی تاپیکی که دارم هفتگی آپدیت ـش میکنم نمونه های خوب دیگه ای هم معرفی شده ولی دقت کنید که در دنیای سریال اون دو تا هر کدوم به نحو مقتضی خودشون واقعا شاهکارهایی غیر قابل تکرارند.
    تماشای این سریال رو هم به خاطر همون تاپیک مذکور دارم ادامه میدم ولی به نظرم نحوه ساخت، سال ساخت و فرمتی که ملقمه همه چیز هست، استفاده بعضا به جا از موزیک ها، شکستن تابوی مرد-مرد بودن دو شخصیت اصلی (درسته سخت میشه تحملش کرد و کلا بک گراند سرباز بودن واتسون رو حذف کردند (تا قسمت 2 البته) ولی باز هم اونقدر بد نیست که دراپش کرد سریال رو به خاطر این تغییر دنیای مدرن، شاید اگه سر آرتور کانن دویل هم زنده بود ترجیح می داد برای دوری از هجمه و تهمت های ناروا یکی شون رو زن کنه و بکوبه بر طبل)، لحظات درام بین دو شخصیت که رفرنس به داستان های اصلیه (رمان ها)، کمک گرفتن از نام شخصیت های اصلی و استفاده ازشون به عنوان نام فامیل و ... و اینکه می بینیم از لندن فاصله گرفتیم به نیویورک اومدیم خیلی جای صحبت دارند، من تقریبا با درصد بالایی متوجه شباهت شروع دو ساخته شبکه CBS شدم یکی همین سریال (2012) و دیگری POI (2011) دقیقا به یک راه دارند میرن با توجه به تعداد بالای اپیزودها. البته من که بعد هر قسمت پلاس میشم تو Fandom سریال و خوره وار میفتم به جون خوندن مطالبشون
    ولی ولی ولی .....
    فیلتر تعصب شرلوک کلاسیک بگیرید (Sherlockian) قطعا نمی تونید ادامه اش بدید من الان فصل سوم شرلوک ورژن جرمی برت رو دیدم به نظرم با امکاناتی که اون موقع بوده شاهکار نامیدن ورژنی از شرلوک ها فقط جرمی برت.

اگه بتونم سعی میکنم بهترین لحظات هر قسمتی رو که دیدم تو سکانس های برتر بذارم اگه تونستم فصل اول (24 قسمت) رو تکمیل کنم حتما تاپیک جداگونه برای لحظات نابش میزنم، البته به ایده که فکر میکنم به نظرم برم رو شرلوک جرمی برت کار اصیل تر میشه ولی بازم میگم به دلیل نوع ساخت و سال ساخت از این یکی ویدئوهای جالبتری شاید دربیاد. الان تنها حسرتم اینه که چرا ادیت ویدیو، گذاشتن موزیک خوشگل روش و تهیه یه همچین کار این شکلی رو بلد نیستم و همون موقع پیگیر نشدم تا یاد بگیرم

راجع به اپیزودها به نظرم اولی دارک و اصیل تر بود تا دومی امیدوارم همینجور تعمیم پیدا نکنه به قسمت های بعد که مجبور میشم از اصل استقراء ریاضی کمک بگیرم و دراپش کنم.

16. 9 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :