برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 9 اولیناولین ... 45678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 81
    There's a storm coming
    سپاس
    10,255
    از این کاربر 29,131 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

[House M.D] | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

دكتر هاوس يا هاوس ام.دي. (House M.D) نام يك سريال تلويزيوني بسيار پرطرفدار در ايالات متحده آمريكاست. سريال نزديك به 20 ميليون بيننده دارد. اين سريال تلويزيوني از شبكه فاكس آمريكا پخش مي‌شود و فصل ششم اين سريال از 21 سپتامبر 2009 پخش شد. سازنده اين اثر David Shore است، و سريال تا كنون برنده جوايزي از جمله جايزه امي كه برترين جايزه شبكه*اي تلويزيوني امريكاست، شده*است. از ويژگي‌هاي سريال اين است كه در مكالمات داستان، كلمات و اصطلاحات تخصصي پزشكي به وفور بكار برده مي‌شود، بطوريكه بسياري فقط براي يادگيري بيماري‌ها و اصطلاحات تازه به تماشاي سريال مي‌نشينند.
    شخصيت دكتر هاوس يكي از شخصيت هاي نادر در سريالهاي تلويزيوني است. دكتر هاوس يك پزشك متخصص تشخيص بيماري است كه در بيمارستاني آموزشي در نيوجرزي مشغول به كار است. وي داراي خلق و خويي بسيار زننده و تند اما بذله گو است، معلول جسميست اما موتورسيكلتي كورسي مي‌راند، مجرد است اما (به غير از همكار خود دكتر ويلسون) دوستي ندارد، پيانو و گيتار مي‌نوازد اما از نوعي اعتياد حاد به دارو هم رنج مي‌برد. از طرف ديگر وي پزشكي نابغه‌است و همانند شرلوك هلمز از حل بيماريهاي بسيار نادر و لاعلاج لذت مي‌برد. دكتر هاوس با اختيار و انتخاب خود بيمارهاي مخصوص خود را انتخاب مي‌كند. و سه پزشك زيردست و جوان ولي چيره دست در اختيار دارد كه آنها نيز انتخاب خود وي هستند و همواره گوش بفرمان او هستند، و توسط بيمارستان تامين مي‌شوند. هر قسمت از سريال راجع به بيماري است كه دچار مرضي لاينحل و مرموز است. دكتر هاوس از روشهاي مختلف و گاهي نامتعارف به همراه تيم خود مي‌كوشد سر از راز بيماري درآورد. حتي اگر هم لازم باشد، غير قانوني وارد منزل بيمار شده و براي كشف علت بيمار تحقيقات انجام مي*دهد. دكتر هاوس به غير از تسخير راز بيماري به چيزي نمي*انديشد، حتي به ظاهر و پوشش خود.

شخصيت دكتر هاوس قابل توصيف نيست او دكتري است بسيار ماهر كه به سريال General Hospital علاقه مند است .براي او بيمار مهم نيست بلكه بيماري مهم است .لباس سفيد پزشكي بر تن نمي كند، كراوات نمي زند، از زير ويزيت بيماران در مي رود، آبنبات چوبي مي خورد و گيم بوي بازي مي كند. برايش مهم نيست ديگران درباره او چه فكري ميكنند و او نيز به ديگران اهميتي نمي دهد و يا لااقل نشان مي دهد كه اهميتي نمي دهد. او مي لنگد ولي لنگيدنش و عصايش نه مايه? ابهت اوست و نه مايه ناتواني اش. طنز تلخي در بيان و غم پنهاني در چهره دارد
    اين سريال از گونه سريالهاي درام بيمارستاني است كه نمونه معمولي ان سريال استراليايي (All Saints) يا پرستاران مي باشد كه از تلويزيزيون ايران پخش مي شود و نمونه هاي بهتر ان سريال E.R و سريال Grey's Anatomy و سريال General Hospital كه از سال 1963 در حال پخش هستند كه البته همه محصول هاليوودند.سريال House M.D با اينكه لقب سريال درام بيمارستاني را يدك مي كشد ولي با تمام گونه هاي خود فرق دارد و فرق بزرگش شخصيت بزرگ ان يعني دكتر هاس است كه نام سريال را هم به خود اختصاص داده. در حالي كه در بيشتر سريالها بر داستان و روايت تاكيد دارند در هاوس به شخصيت توجه شده است .به نوعي هر چه سازندگان اين سريال در چنته داشته اند بر روي شخصيت اصلي خود يعني دكتر هاوس گذاشته اند. دكتر هاوس با بازي درخشان Hugh Laurieدر هيچ يك از دسته بندي هاي شخصيت سياه و سفيد و حتي خاكستري نمي گنجد . او شخصيتي منحصر به فرد است كه تنها بهانه ديدن سريال هاوس مي باشد . مردم سريال هاوس را به خاطر بيماري هاي عجيب و غريبش و نحوه معالجه انها نميبينند بلكه انها اين سريال را به خاطر خود دكتر هاوس مي بينند. براي انها مهم است كه دكتر هاوس چه مي گويد و يا چه كار مي كند و بيماري و بيمارستان و دكتر ها همه وسيله اي براي بيشتر نزديك شدن به شخصيت دكتر هاوس است . همان طور كه هيو لاري موقع گرفتن گلدن گلاب گفت اين كه بازيگر چه قدر خوب بازي مي كند مهم نيست بلكه اينكه چقدر شانس داشته باشد كه در نقشي خوب بازي كند مهم است

تهیه و تنظیم: حامد

دستم نمی رسد که در آغوش گیرمت
    سپاس
    2,495
    از این کاربر 2,924 بار در 251 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [House M.D] | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

یه فصل دیگه هم تموم شد ... مثه اینکه رسیدم به فصل آخر ... جا دارم بگم لعنتی

Time is a stubbornly persistent illusion
    سپاس
    2,292
    از این کاربر 2,631 بار در 176 پست سپاس گزاری شده

واقعا این شخصیت بینظیره

4. 20 کاربرِ زیر از Uncle Tommy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دستم نمی رسد که در آغوش گیرمت
    سپاس
    2,495
    از این کاربر 2,924 بار در 251 پست سپاس گزاری شده

قبل از اینکه آخرین نظرم رو تو این تاپیک بگم رفتم و نگاه کردم که بفهمم چند روزه این سریال رو دارم میبینم . خیلی عددش بزرگ به نظر می رسید ، چیزی حدود 21 روزه بدون وقفه سریال 8 فصلی با میانگین هر فصل 20 قسمت رو دیدم و تموم شد . خلاصه 8 سال زندگی رو تو 21 روز یه مقدار برام سنگین تموم شد! مطمئنم دیگه همچین کاری نمی کنم اما این آخرین بار تجربه خوبی بود حداقلش این بود که چند هفته مشکلاتم رو فراموش کردم خیلی بیشتر از اونچه که فکر میکردم از سریال راضی بودم و خوشم اومد . همش رو نه ولی بخش بزرگی از سریال تاثیر زیادی روم داشت و هیچوقت فراموش نمی کنمش. اگه بخوام فصل های خوب رو انتخاب کنم سخته ولی میتونم بگم 2 فصل آخر رو زیاد دوست نداشتم و هرچی از تیم اولیه دور تر شد سریال بیشتر افت کرد برام. یه تشکر هم باید بکنم از همه کسایی که زحمت ترجمه سریال رو کشیدن بخصوص مترجم 3 فصل آخر که مشخصا خیلی واسه سریال زحمت کشید

!Never say Never
    سپاس
    2,933
    از این کاربر 2,616 بار در 297 پست سپاس گزاری شده

این سریال خییییییییلی خوووبه..
    من که واقعا دارم از دیدنش لذت می برم..عالیهه..
    تماشای این سریال به تمای پزشکان،پرستاران و دانشجویان رشته های پزشکی و پیرا پزشکی توصیه می شود.

7. 13 کاربرِ زیر از ESR بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با لبخند وارد شوید ツ
    سپاس
    4,132
    از این کاربر 20,212 بار در 1,005 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط K1_Fa نمایش پست ها
    یه تشکر هم باید بکنم از همه کسایی که زحمت ترجمه سریال رو کشیدن بخصوص مترجم 3 فصل آخر که مشخصا خیلی واسه سریال زحمت کشید
    واقعن ترجمه سریال خیلی انرژی میخواسته که بچه های تیم ترجمه تی وی شو این انرژی رو تمام و کمال برای سریال گذاشتن بخصوص دکتر سپهر که شما هم اشاره کردین. واقعن عالی بوده کارشون. دستشون درد نکنه

من به شخصه با این سریال زندگی کردم

جهنم خالیست، همه‌ی شیاطین اینجا هستند

9. 16 کاربرِ زیر از .:SiSiBK:. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با لبخند وارد شوید ツ
    سپاس
    4,132
    از این کاربر 20,212 بار در 1,005 پست سپاس گزاری شده

لینک دانلود ندارم ولی از اینجا میتونی ببینی ( فیل شکن لازمه )

جهنم خالیست، همه‌ی شیاطین اینجا هستند

11. 9 کاربرِ زیر از .:SiSiBK:. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8
    از این کاربر 142 بار در 18 پست سپاس گزاری شده

هاوس از اون دسته سریال هاست که باید به تماشاش نشست ، باهاش زندگی کرد و لحظه لحظه خدارو شکر کرد که این سریال خلق شد
    من واااقعا با اپیزود به اپیزود این سریال زندگی کردم. کاش میشد همه ی سریال از ذهنم پاک بشه و دوباره از اول ببینمش . تک تک اپیزود های سریال دیدنیه و هرکدوم خلاقیت خاص خودش رو داره. درست لحظه ای که نگران میشی نکنه سریال روتین و تکراری بشه ، یه اپیزودی میبینی که باورهات رو زیر و رو میکنه. و از همه بهتر فینال های هر فصل بود. تمام چیزی که از یه فینال توقع دارین و حتی بیشترش رو میتونین توی فینال های سریال هاوس ببینین. هاوس رو ببینین حتی اگه به پزشکی علاقه ندارین ، حتی اگه به درام علاقه ندارین . هاوس رو ببینین چون هاوس شاهکاری فراتر از هر سریالیه . هاوس خود خود زندگیه

13. 15 کاربرِ زیر از Princess nazi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16
    از این کاربر 171 بار در 26 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Princess nazi نمایش پست ها
    هاوس از اون دسته سریال هاست که باید به تماشاش نشست ، باهاش زندگی کرد و لحظه لحظه خدارو شکر کرد که این سریال خلق شد
    من واااقعا با اپیزود به اپیزود این سریال زندگی کردم. کاش میشد همه ی سریال از ذهنم پاک بشه و دوباره از اول ببینمش . تک تک اپیزود های سریال دیدنیه و هرکدوم خلاقیت خاص خودش رو داره. درست لحظه ای که نگران میشی نکنه سریال روتین و تکراری بشه ، یه اپیزودی میبینی که باورهات رو زیر و رو میکنه. و از همه بهتر فینال های هر فصل بود. تمام چیزی که از یه فینال توقع دارین و حتی بیشترش رو میتونین توی فینال های سریال هاوس ببینین. هاوس رو ببینین حتی اگه به پزشکی علاقه ندارین ، حتی اگه به درام علاقه ندارین . هاوس رو ببینین چون هاوس شاهکاری فراتر از هر سریالیه . هاوس خود خود زندگیه
    من چند وقت پیش میخواستم شروع کنم سریال رو ولی وقت نکردم .
    میام نظرات رو که میخونم همه میگن شاهکاره .
    راستش من از خود پزشکی نه خوشم میاد نه بدم میاد ولی هیچ وقت از سریال های پرستاری و از این قبیل خوشم نمیومده .
    میخوام ببینم این سریال چه عنصری داره که برای من جذاب بشه ؟
    ممنون میشم راهنماییم کنی

15. 5 کاربرِ زیر از sinatz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Kenny McCormick
    سپاس
    556
    از این کاربر 2,665 بار در 282 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط sinatz نمایش پست ها
    میخوام ببینم این سریال چه عنصری داره که برای من جذاب بشه ؟
    درام جذاب.کمدی هوشمندانه.شخصیت مکمل های باحال و از همه مهمتر یه ضد قهرمان خفن و روانی با بازی فوق العاده هیو لری
    Veezus

17. 10 کاربرِ زیر از EYE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    20
    از این کاربر 173 بار در 21 پست سپاس گزاری شده

توی کمتر از سه هفته کل سریال رو دیدم از بس که عالی بود. به ندرت شده یه سریال اینجوری معتادم کنه. تنها چیزی که یه ذره تو ذوقم زد این بود که بک گراند هر قسمت یه روتین خاص داشت یه مریض که مریضیشو هیشکی تشخیص نداده و تیم هاوس یه سری ازمایش میکنن هی جال مریض بدتر میشه تا اخرین دقیقه سریال هاوس نجاتش میده. با این وجود این سریال به طرز فوقالعاده ای عالیه

19. 14 کاربرِ زیر از behnamm30 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 9 اولیناولین ... 45678 ... آخرینآخرین