برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این اپیزود چه امتیازی در نظر می گیرید؟

رأی دهندگان
32. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

0 0%
  • 6

0 0%
  • 7

1 3.13%
  • 8

5 15.63%
  • 9

11 34.38%
  • 10

15 46.88%
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 25
    Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هفتم، اپیزود هشتم

قسمت هشتم از فصل هفتم : آرژانتین

تاریخ پخش : 19 نوامبر 2012
    خلاصه داستان: دکستر پیشنهاد دبرا رو قبول نمیکنه و نمیخواد دبرا از رابطه خودش با هانا مطلع بشه ، در این بین کوئین بازیچه دست انجمن کاشکا شده و مجبور به انجام اعمال غیرقانونی میشه ، ایزاک هم برای قتل دکستر نقشه کشیده ولی ....

2. 8 کاربرِ زیر از pooya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Tonight is Coming
    سپاس
    502
    از این کاربر 317 بار در 72 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هفتم، اپیزود هشتم

خیلی جالبه، به نظر من این فصل داشت شدید افت میکرد و از یه سریال با نمره 9.3 به سریال معمولی در حد 8-8.5 تبدیل میشد ولی همین قسمت تمام سریال رو کشید بالا. صد در صد برای من 10/10 هست!
    اصلا این قسمت رو نمیشه با بقیه ی قسمتای دیگه ی این فصل مقایسه کرد، یه چیزی در حد قسمتای فصل 4 بود! (البته با اغراق!)
    نقل قول نوشته اصلی توسط NOjAN نمایش پست ها
    بازی دبرا خیلی قشنگ بود تو صحبتای آخرش با دکستر.. خیلی خوشم اومد. ولی فکر نمی کردم نویسنده ها داستان رو به این سمت ببرن, خیال کردم بیخیال این قضیه شدن
    جالبه صحبتای آیساک رو هم طوری نوشته بودن که باعث تغییر طرز تفکر دکستر بشه :
    Love can be inconvenient
    Perhaps inappropriate
    it can be dangerous
    make us do things that we wouldn't dream of doning...

معلومه داستان به کدوم سمت می خواد بره..
    لاگورتا هم خیلی داره خطرناک می شه. فکر کنم تا آخر این فصل رو میز دکستر ببینیمش!!
    اتفاقا این قسمت هم منو یاد هانا میندازه هم دبرا، هر دو Inappropriate هستن (هانا که قاتله و باید میکشتش و دبرا هم که توضیح نمیخواد!)، هر دو Inconvinient هست، هر دو Dangerous هست (تازه مال هانا بیشتر) و هر دو باعث میشه دکستر کارایی بکنه که حتی خوابش رو هم نمی دید!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Patriot نمایش پست ها
    این فصل کلاً در مورد عشق و احساساته!
    کلاً همه ماجرا ها به عشق ختم میشه. دیالوگ های آخر دکستر جالب بود. قشنگ میشد حسش رو گرفت. "همه یه آرژانتین میخوان"
    پروموی قسمت بعد که کل داستان رو لو داد. مطمئناً هانا و آیزاک به هم نابود میشن. اما چیزی که برای فصل بعد میمونه یا شایدم برای آخر این فصل قضیه لاگوئرتاست.
    فکر نکنم دکستر بکشتش. مهره کمی نیست. باید ببینیم چی در سر دارن این نوییسنده ها.
    Spoiler Alert Bro.!
    دیگه اگه قرار باشه انقدر تابلو باشه دیگه دکستر نیست!

حالا بگذریم، بازی جنیفر کارپنتر دیگه آخرش بود، صحنه ای که میگه
    If I love you?! I went to the church that night that you killed Travis Marshall to tell you that "I'm in Love with you!"

بی نظیره! همزمان هم میخنده، هم گریه میکنه، هم به هم ریخته س، هم سعی داره خودش رو جمع کنه، هم از دکستر متنفره، هم عاشقش!
    یعنی بدون هیچ اغراق تمام این حالات رو داره، داره میلرزه، میخنده ولی بغض کرده (هان؟) از بس این صحنه قشنگه که من 10-15 بار نیگاش کردم!(خداییش کارپنتر به خاطر همین یه صحنه یه گلدن گلوب و یه امی حقشه!)
    در کل این قسمت دوباره دکستر کلاسیک رو برگردوند و دوباره پیچش های شدید داستانی داره به وجود میاد!
    امیدوارم همینطوری پیش بره. من که گفتم بهش از 10 میدم 10 (چون به قسمت آخر فصل 4 میدم 11 از 10!!!)

4. 4 کاربرِ زیر از K3li05 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

متاسفانه دکستر سریال عجول و بی‌هواییه!!!
    هر قسمت مجموعه ایی از اتفاقاتی که اصلا نیاز نیست اتفاق بیفتن ردیف میکنه!
    مثل سکانس شیرینی فروشی که ایده بی مزه و یکباره ایی بود باید بیشتر حوصله به خرج بدن اصلا نیاز نیست هر قسمت تلاش ایساک رو برای کشتن دکستر عملی کنن!
    ولی این قسمت قوتی داشت به اندازه ی دیالوگ هاش.
    دو سکانس دیالوگ محور که یکی از یکی دیگه بهتر بود.

اینم طلایی ترین دیالوگ های این قسمت:

6. 2 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط irag12 نمایش پست ها
    متاسفانه دکستر سریال عجول و بی‌هواییه!!!
    هر قسمت مجموعه ایی از اتفاقاتی که اصلا نیاز نیست اتفاق بیفتن ردیف میکنه!
    مثل سکانس شیرینی فروشی که ایده بی مزه و یکباره ایی بود باید بیشتر حوصله به خرج بدن اصلا نیاز نیست هر قسمت تلاش ایساک رو برای کشتن دکستر عملی کنن!
    سلام
    دکستر از معدود سریال هایی هست که سکانس اضافی خیلی کم داره
    این سکانس هم به نظرم روند طبیعی و درستی در داستان بود چراکه اولا باید نشون داده میشد که پیچوندن یک ماشین پلیس برای شخصی مثل آیزاک کار سختی نیست و بعد اینکه آیزاک همون موقع که جرج بهش هشدار داد فهمید که وقت زیادی برای تموم کردن کارش نداره پس سر راست ترین کاری که میشد رو انتخاب کرد .

خداییش کارپنتر به خاطر همین یه صحنه یه گلدن گلوب و یه امی حقشه!
    آره این بار دیگه واقعا حق جنیفر کارپنتر هست که حداقل نامزد بشه ..... ری استیونسن (آیزاک) هم که فوق العاده عالیه واقعا اگه دیده نشه نامردیه

8. 5 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

خب یک سوتی یافتم : دی
    اوایل این قسمت که دکس میاد خونه ی دب

ساعت مچی دکس ساعت 8:05 رو نشون میده :

چند ثانیه بعد ساعت مچی دب ساعت 11:45 رو نشون میده :

و چند ثانیه بعد ساعت مچی دب ساعت 11:40 رو نشون میده :

از نتایج چندین و چند بار دیدن دکس

10. 14 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    29
    از این کاربر 201 بار در 29 پست سپاس گزاری شده

سلام ،
    تنها نکته ای که تو این سریال منو اذیت می کنه بازی Michael C. Hall هست. تو نشون دادن احساساتش شدیدا مشکل داره . تو فصل های ابتدایی سریال فکر می کردم چون این شخصیت یه قاتل سریالیه و به قول خودش احساسات نمیشناسه و با بقیه مردم فرق میکنه ، از قصد نمی خواد همچین رفتاری داشته باشه. اما الان می بینم که واقعا از پسش بر نمیاد . تنها کاری که موقع ناراحتی یا افسردگی انجام میده اینه که ابروهاش کمی به سمت پایین خم بشن و یه نفس نسبتا عمیق و کوتاه بکشه. عکس العمل دکس موقع مرگ ریتا خیلی مبهم ، بد و آزار دهنده بود . شخصا بعد از مرگ شوکه کننده ریتا ، رفتار و برخورد دکس خیلی اذیتم کرد . در تمام قسمت ها هم این کلیشه رو تکرار می کنه. موقع عصبانیت هم که راحت ترین قسمت کاره ، فقط عصبانیه!
    ولی مثل همه سریال های دیگه بعد از هفت فصل نمیشه هیچ بازیگر دیگه ای رو به جای مایکل (دکستر) پذیرفت!
    به طور کل بازی مایکل در مورد توان بازیگری در نقطه مقابل Jennifer Carpenter قرار داره . دب بسیار احساساتی و در عین حال قدرتمنده. توان جنیفر در فیلم هاش هیچ جای توضیحی نداره . من تا قبل از دیدن بازی جنیفر ، Viola Davis رو بهترین بازیگر در نمایش احساسات می دونستم . ولی حالا شاید بشه با کمی تفاوت اونها رو در کنار هم قرار داد.
    در کل وقتی می شنویم مایکل و جنیفر مزدوج هم هستن ، هم واسمون جالبه و هم تعجب برانگیز!

این بود انشای من...

12. 4 کاربرِ زیر از babibell بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

No Pain , No Gain
    سپاس
    1,973
    از این کاربر 2,645 بار در 407 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط babibell نمایش پست ها
    سلام ،

در کل وقتی می شنویم مایکل و جنیفر مزدوج هم هستن ، هم واسمون جالبه و هم تعجب برانگیز!

این بود انشای من...
    دوست من تعجب نکن، این دو از هم طلاق گرفتند!

14. 3 کاربرِ زیر از Why Me ? بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's the little things that make the world
    سپاس
    20,437
    از این کاربر 25,054 بار در 1,605 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط babibell نمایش پست ها
    تنها نکته ای که تو این سریال منو اذیت می کنه بازی Michael C. Hall هست. تو نشون دادن احساساتش شدیدا مشکل داره . تو فصل های ابتدایی سریال فکر می کردم چون این شخصیت یه قاتل سریالیه و به قول خودش احساسات نمیشناسه و با بقیه مردم فرق میکنه ، از قصد نمی خواد همچین رفتاری داشته باشه. اما الان می بینم که واقعا از پسش بر نمیاد . تنها کاری که موقع ناراحتی یا افسردگی انجام میده اینه که ابروهاش کمی به سمت پایین خم بشن و یه نفس نسبتا عمیق و کوتاه بکشه. در تمام قسمت ها هم این کلیشه رو تکرار می کنه. موقع عصبانیت هم که راحت ترین قسمت کاره ، فقط عصبانیه!
    ولی مثل همه سریال های دیگه بعد از هفت فصل نمیشه هیچ بازیگر دیگه ای رو به جای مایکل (دکستر) پذیرفت!
    به طور کل بازی مایکل در مورد توان بازیگری در نقطه مقابل Jennifer Carpenter قرار داره . دب بسیار احساساتی و در عین حال قدرتمنده
    دوست عزیز با این حرفت که جنیفر کارپنتر تو ابراز احساساتش استاده کاملا موافقم.کاملا اون حسو منتقل میکنه.ولی در مورد مایکل سی هال موافق نیستم.مطمئن باش اینگونه ابراز احساساتیو کارگردان ها ازش خواستن و واقعا به شخصیتشم میخوره.درسته که شخصیتش تو فصلای اخیر ملایم تر و انسانیتر شده ولی فراموش نکنید که هنوزم یه قاتل سریالیه و همینطور که خودشم قبلا تو سریال گفته بود بسیاری از احساسات دیگرانو درک نمیکنه.مطمئن باشید اگه دکستر تو ابراز احساساتش طور دیگه ای بود یا مثلا زار زار گریه میکرد همه ی بیننده ها از جمله خود شما براتون یه خورده ناراحت کننده میشد.مثلا صحنه ی کشته شدن زنشو به یاد بیارید که بدون هیچگونه دیالوگ یا گریه کردنی چقدر تاثیر گذار بازی میکرد.
    هر کسی یه مدل خاص ناراحت شدن یا عصبانی شدن یا حتی گریه کردن داره که کلیشه حساب نمیشه و کاملا طبیعیه.اگه تو هر قسمت یه جور متفاوت ناراحت میشد جای سوال داشت نه؟
    مایکل سی هال تا حالا چندین بار نامزد یا برنده جایزه های مختلف شده که همین نشون دهنده قدرت بازیگریشه.اینارو به خاطر این گفتم چون خودم عاشق بازیگریه مایکلم.اگرچه تو زندگی واقعی گویا خیلی مشکل داره.فکر کنم تا حالا 2 تا زن طلاق داده باشه که جفتشون باهاش همبازی بودن

16. 4 کاربرِ زیر از amingeneral بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    29
    از این کاربر 201 بار در 29 پست سپاس گزاری شده

جایزه هایی که گرفته یا نامزد شده رو دوباره ببینید ... تقریبا همش برای سریال دکستر بوده !
    یکی از دلایلش هم میتونه این باشه که شخصیت دکستر با خود مایکل بسیار نزدیکن (از نظر ابراز احساسات) . اینکه میگین زندگی موفقی هم نداشته می تونه راه اثبات این گفته باشه. دو سه تا فیلم دیگه هم ازش دیده میشه که بیشتر کارگردانایی که بابت سریال دکستر بهش اطمینان کردن با شکست مواجه شدن.
    این چیزایی که در مورد قاتل بودن دکستر تو سریال و درک نکردن احساسات دیگران می گید رو هم من تو متن قبلی گفته بودم ! منتها این یک فیلم دو ساعته نیست ؛ یک سریاله که نزدیک 6 ساله داره پخش میشه . جنیفر و بیشتر بازیگرهای سریال دارن از نظر تکنیکی پیشرفت می کنن و هر قسمت و یا فصل استعداد های بیشتری از خودشون رو می کنن. ولی دکستر همیشه دکستره! منتها چیزی که باعث میشه بیشتر بیننده ها از سریال لذت ببرن ، داستان فوق العاده ایه که هر ثانیه بهش هیجان تزریق میشه! به طوری که کسی متوجه ضعف بازیگر محبوبش که اتفاقا نقش اصلی سریال هم هست نمیشه.
    اگه تغییری در رفتار بازی دکستر می بینید ، به خاطر هنر مایکل سی هال نیست ؛ بلکه خیلی از اون به خاطر نویسندگان سریاله که سعی می کنن که حتی به حرکات صورت دکستر هم جهت بدن.
    من مطمئنم مایکل هم یه دارک پسنجر در درون خودش داره... :دی

18. 3 کاربرِ زیر از babibell بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's the little things that make the world
    سپاس
    20,437
    از این کاربر 25,054 بار در 1,605 پست سپاس گزاری شده

معلومه که جایزه ها به خاطر دکستر بوده البته یکی دو تا هم بخاطر سریال six feet under بوده که اونم یه شاهکاریه برا خودش.نحوه بازیشم تو اون سریال به طور کل فرق میکنه با دکستر و یه شخصیت دیگه از خودش نشون میده.اگه برید سایت imdb میبینید که غیر این دو سریال به طور جدی فیلم دیگه ای بازی نکرده یا نقش چندم بوده.فقط یه فیلم the trouble with bliss هست که نقش اوله اونم بین پروژه ی دکستر گرفته که زیاد نمیتونه ملاک قرار بگیره.چون بیشتر جنبه ی وقت پر کردن برای مایکل داشته.بگذارید دکستر تموم بشه بعدا مطمئن باشید توی فیلم یا سریال های اینده خیلی بیشتر میبینیمش.
    در ضمن کدوم بازیگر خوب سریال هارو میشناسید که در سینما به اندازه تی وی موفق بودند؟کیفر ساترلند تو 24 یا ونتورث میلر تو فرار از زندان یا خیلیای دیگه.دنیای سینما با تی وی زمین تا اسمانه.
    در مورد شخصیت اصلی مایکل تو زندگیه واقعی که کسی خبر نداره.منم اگه گفتم تو زندگی مشکل داره بیشتر جنبه ی شوخی بود.اینکه دو بار تا حال طلاق گرفته که دلیل نمیشه ناموفق باشه و ادم بدی باشه.اگه بخوایم اینطوری حساب کنیم تموم بازیگرای هالیوود ادمای بدین یا تو زندگی ناموفقن چون هرکدوم یکی دوبارو حداقل طلاق گرفتن یا دادن(به غیر از چندتا که هنوز کارشون به طلاق نکشیده).اگرم قرار باشه که هر کسی تو فیلمی خوب بازی میکنه شخصیت واقعیشم شبیه به نقشش باشه که الان حتما جک نیکلسون یا انتونی هاپکینز یه روانیه قاتل باید باشن نه؟
    مطمئن باشید هیچ فیلم یا سریالی قشنگ از اب در نمیاد مگه اینکه بازیگر اصلیش اون نقشو خوب بازی کرده باشه.اگه مایکل سی هال ضعف داشت هیچوقت دکستر,دکستر نمیشد.

20. 3 کاربرِ زیر از amingeneral بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    198
    از این کاربر 220 بار در 52 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط amingeneral نمایش پست ها
    مطمئن باشید هیچ فیلم یا سریالی قشنگ از اب در نمیاد مگه اینکه بازیگر اصلیش اون نقشو خوب بازی کرده باشه.اگه مایکل سی هال ضعف داشت هیچوقت دکستر,دکستر نمیشد.

اضافه شده در : 1
    صد در صد با نظر فوق موافقم

از نظر من هم بیش از نیمی از جذابیت این سریال وابسته به بازی مایکل سی هال و خصوصاً لحن صداش و صحبتهاش روی سکانسهای مختلف سریاله

22. 5 کاربرِ زیر از mobin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین