برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 8 اولیناولین ... 45678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 74
    Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

The Shield | معرفی سریال، تبادل نظر

شیلد (نشان پلیس) یک سریال درام آمریکایی است که در 12 مارچ 2002 از شبکه ی FX با بازی Michael Chiklis به تلویزیون آمد و بعد از هفت فصل در سال 2008 به کار خود پایان داد. شناخته شده به خاطر به تصویر کشیدن افساران فاسد پلیس، در ابتدا عنوان سریال "رمپارت" بود، رمپارت یکی از بخش های پلیس لس آنجلس بود که بعد از رسوایی که به رسانه‌ها کشید به دلیل افسران فاسدش شناخته شد. بعد از شکایت پلیس لس آنجلس شبکه اسم سریال را به شیلد تغییر داد. شان رایان این سریال را برای کمپانی فاکس و سونی تهیه کرد و نتیجه ی کار از شبکه ی FX پخش شد.
    بازیگران مشهور زیادی در سریال ایفای نقش کردند که از آنها میتوان به گلن کلوز که در فصل چهارم نقش زن اصلی بود، فارست ویتاکر که در فصل پنجم و ششم به عنوان بازیگر مهمان وارد میشود. فرانکا پونته که در فصل پنجم بازی کرد و لوری هولدن که با او در سریال واکینگ دد آشنا هستید.
    سریال نقدهای بسیار خوبی از منتقدان دریافت کرده است و چندین و چند جایزه از جوایز معتبر آمریکا کسب کرده است. در سال 2002 برای فصل اول موفق به کسب جایزه ی بهترین سریال درام را از گلدن گلوب شد و جایزه ی بهترین بازیگر مرد نقش اول را همان سال مایکل چیکلیز از مراسم گلدن گلوب و امی به خانه برد.

شیلد درباره ی یک بخش از پلیس لس آنجلس است که در منطقه ی ساختگی "فارمینگتون" (به اختصار فارم یا مزرعه) است که از یک کلیسای متروکه به عنوان پاسگاه استفاده میکنند. در این حوزه یک گروه از کاراگاهان وجود دارد که به گروه ضربت معروف هستند، یک یگان ضد فعالیت های گنگستری از بخش CRASH پلیس رمپارت الهام گرفته شده اند.
    کاراگاه ویک مکی، رهبر گروه ضربت است که از این گروه های از دوست های نزدیک ویک تشکیل شده است، شین وندرل، کورتیس لمانسکی و رانی کاردوکی. گروه ضربت از روش های غیر اخلاقی و غیر قانونی زیادی استفاده میکند تا صلح را به خیابان ها بیاورد و در این کار هم موفق هستند، هرچند از کنار فعالیت های غیرقانونی و دزدی هم سودی به جیب میزنند. در ادامه ی سریال تلاش این گروه را برای حفظ از افشا شدن جنایت هاشون میبینیم.

کرت ساتر مغز متفکر سریال پسران آنارکی در فصل اول از نویسندگان سریال بود که در شش فصل بعد به عنوان تهیه کننده اجرای سریال کار میکند. ساتر در فصل سوم هم نقش کوتاهی ایفا میکند. از دیگر نویسنده های سریال میتوان به جیمز مانوس برنده ی امی اشاره کرد که سریال سوپرانوس را در کارنامه ی خود دارد که بعد از فصل دوم از پروژه کنار کشید تا بر روی سریال دکستر کار کند. سریال توسط مجله ی اینترتیمنت ویکی به عنوان 8ـمین سریال هزاره ی سوم انتخاب شد.

WIKIPEDIA

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Shield | معرفی سریال، تبادل نظر

من دو فصل آخر شیلد رو ندیده بودم که توی این چند روزی نشستم دیدم. و حالا که تموم‌ـش کردم با خیال راحت می‌تونم بگم بهترین سریال FX، جاستیفاید نیست، شیلده. کم‌تر سریالی وجود داره که افت توی کارش نباشه، بهترین سریال‌ها هم افت می‌کنن یه محدوده‌ای؛ هر چند کوتاه. ولی شیلد از معدود سریال‌هایی‌ـه که از فصل اول که شروع می‌شه تا فصل هفتم که تموم می‌شه، به‌قولی در بالاترین حد و بهترین حالت خودش قرار داره و با اون پایان بی‌نظیری هم که داشت، دیگه جای حرف و حدیثی باقی نذاشت؛ بی‌رحم؛ دقیقاً مثل خود سریال، مثل واقعیت... داستان اصلی و فرعی هر فصل عالیه، شخصیت‌پردازی همه‌ی شخصیت‌ها عالیه، چه ویک مکی، چه شین، چه حتی داچ و کلادت. در کل بهترین‌ سریال‌هایی که من دیدم اکثراً واسه FX بوده و این شبکه همیشه بهترین بوده و هست.

سپاس
    46
    از این کاربر 290 بار در 37 پست سپاس گزاری شده

۴-۵ سال پیش دیدم این سریال رو ... خیلی خوب بود ... ادم رو جذب میکرد تا چند قسمت رو پشت سر هم ببینه ... بازیگرهای عالی + فیلمنامه خوب که الکی کش نمیدادن موضوع رو به جذابیت این سریال خیلی کمک کرد . فقط فقط که کیفیت ۷۲۰ نبود و البته زیرنویس ها هم هماهنگ نبود ولی به هر سختی بود دیدم

4. 15 کاربرِ زیر از deathpoint2002 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm a fucking loser
    سپاس
    14,002
    از این کاربر 2,237 بار در 167 پست سپاس گزاری شده

فصل اول تموم شد و فوق العاده تموم شد اصلا تصور اینکه این فصل اینطوری تموم بشه برام سخت بود,قسمت اخر فوق العاده بود.به سازندگان سریال برای ساخت چنین سریال باید تبریک گفت واقعا خوب بود سریال روند صعودی داست که توی قسمت اخر به اوج خودش رسید.
    مهم ترین چیزی که در مورد این سریال دوست دارم واقع گرایی سریال هست اینکه شباهت های زیادی به دنیای واقعی داره و در عین حال بسیار هیجان انگیزه و بیننده رو میخکوب مبکنه و سریال بسیار منطقی هست و تمام اتفاقی که می افتاد برای من قابل درک بود شخصیت پردازی سریال یکی دیگه از نقاط قوت سریال هست. در مورد بازیگران هم با اینکه خیلی معروف نیستند ولی نقشاشون رو به بهترین نحو ممکن انجام دادند.
    اها داشت یادم می رفت,فیلمبرداری سریال فوق العادس لرزش دوربین توی صحنه های تعقیب و گریز و درگیری های سریال خیلی خوب بود
    در کل سریال به شدت خوبی بود و از اینکه انقدر دیر شروع کردم پشیمونم.

در اخر تشکر میکنم از هومن عزیز که کیفیت زیرنویسش با سریال برابری میکرد
    منتظر فصل دوم

6. 19 کاربرِ زیر از AMIRREZA RV بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    314
    از این کاربر 1,132 بار در 145 پست سپاس گزاری شده

سلام
    دوستان لینک دانلود این سریال و کسی داره؟

8. 4 کاربرِ زیر از erfan2086 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2086 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان لینک دانلود این سریال و کسی داره؟

سلام.

10. 15 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964

مایکل جیس رو که یادتونه؟ همون جولین لو که یه پلیس درستکار بود و در هر 89 قسمت شیلد، حضور داشت. همین الان اتفاقی به یه خبر شوکه‌کننده برخوردم. جلوی دوتا پسر 5 و 8 ساله‌ش به همسرش شلیک کرده و اونو به قتل رسونده و بعد زنگ زده پلیس و گزارش قتل رو داده. 40 سال هم حبس بهش خورده. الان 53 سالشه انگار.

|:

12. 25 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    90
    از این کاربر 1,231 بار در 169 پست سپاس گزاری شده

به نظر جالب میاد باید ببینمش

14. 4 کاربرِ زیر از Sajadm98 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,976
    از این کاربر 3,112 بار در 322 پست سپاس گزاری شده

با انتشار نسخه hd سریال منم فرصت رو غنیمت شمردم و توی این بی سریالی اومدم تمام فصل ها رو 1080 دانلود کردم و دارم میبینم
    واقعا با توجه به اینکه سریال واسه بیشتر از 15 سال پیشه هنوزم دیدنش جذاب و نفسگیره طوری که موقع دیدنش اصلا خسته نمیشید و تنها قسمت اول رو ببینید متوجه کلاس سریال میشید.بین دیدن این سریال و wire دودل بودم که بخاطر اکشن shield اینو انتخاب کردم.
    گفتم یه تشکر ویژه از دوستمون هومن بخاطر ترجمه دوباره این سریال عالی بکنم

16. 12 کاربرِ زیر از bayani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Remember My Name
    سپاس
    749
    از این کاربر 2,243 بار در 244 پست سپاس گزاری شده

هر چند وقت یه بار که برای گرفتن زیرنویس فیلم یا سریالی وارد سایتای زیرنویس میشم یه سری هم به شیلد میزنم که ببینم زیرنویس SRT بالاخره اومده یا نه
    ولی هر بار دست از پا درازتر برمیگردم. فصل اول هم خیلی وسوسه شدم ببینم ولی ظاهرا اونم ناقص ترجمه شده. بعید میدونم الان کسی وقت کنه برای ترجمه
    دوستانی که دیدن سریال رو ترجمه قدیمی قابل تحمل هست ؟ هیچ جوره نمیتونم بیخیال این سریال بشم

18. 5 کاربرِ زیر از Longmire بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

عبدالله عمر بکاست اما عذر نخواست
    سپاس
    484
    از این کاربر 1,498 بار در 149 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Sandor Clegane نمایش پست ها
    دوستانی که دیدن سریال رو ترجمه قدیمی قابل تحمل هست ؟ هیچ جوره نمیتونم بیخیال این سریال بشم
    تا جایی که یادمه ترجمه جدید فصل 1 کامل بود. فصل 2 هم چهار پنج قسمت ترجمه جدید داشت.
    ترجمه های قدیمی برای فصل های 2 تا 4 قابل تحمله. فصل 5 اصلا قابل خوندن نیست. فصل 6 بدک نیست. 7 خوبه

تقریبا تمام ترجمه های قدیمی رو کسی انجام داده که واقعا به زبان انگلیسی مسلط نبوده. پس خیلی جاها اشتباه ترجمه کرده. اما ترجمه های اشتباهش باعث نمیشه نفهمید داستان رو
    مثلا توی بار ویک به شین یه پیک میده و میگه on the house. طرف ترجمه کرده این نوشیدنی خونگیه در حالی که یعنی مهمون من باش این پیکو
    در کل شما اگه نفهمید که ویک شین رو مهمون کرده صدمه ای به داستان نمیزنه ولی کلی از قسمتا شاید براتون گنگ بشه یا بی مزه

اگر بخواید با زیرنویس انگلیسی ببینید هم به خاطر اینکه اکثرا با سیاه پوستا و گنگ ها صحبت میکنن، خیلی گفتگو محاوره ای و نیتوه اون منطقه است. واسه همین شاید یه سری دیالوگ ها رو اصلا نفهمید. اما جاهایی که تو اداره پلیسه یا با مثلا خانواده هستن اوکیه کاملا قابل فهمه همه چی. پس با سطح زبان intermediate بازم می ارزه انگلیسی دید و فارسی ندید!

20. 14 کاربرِ زیر از عبدالله بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 8 اولیناولین ... 45678 آخرینآخرین