برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 27
    It's the little things that make the world
    سپاس
    20,437
    از این کاربر 25,054 بار در 1,605 پست سپاس گزاری شده

[Ripper Street] معرفی، بحث کلی

ژانر: راز آلود
    وضعیت پخش: فصل اول
    شبکه: بی بی سی وان آمریکا
    مدت: 50 دقیقه

حتما داستان "جک قصاب" را شنیده اید. قاتلی که در قرن 19 رعب و وحشت را در میان مردم بریتانیا به وجود آورد. این سریال ما را به اواسط قرن 19 انگلستان میبرد. زمانی که مهاجران زیادی از کشور هایی قبیل ایرلند و روسیه به بریتانیا آمدند و باعث افزایش جمعیت شدید این کشور شد.مخصوصا ناحیه ای به نام "وایتچپل" در شرق انگلستان که پذیرای تعداد زیادی از یهودیان سایر کشور ها بود. رفته رفته اوضاع اقتصادی و صنعتی این ناحیه به شدت رو به افول گذاشت. قتل و جنایت و دزدی به شدت رونق گرفت و بسیاری از زنان برای پرداخت هزینه امرار و معاش به فا*حشه گری روی آوردند.

همانند بقیه سریال های شبکه بی بی سی وان این سریال نیز دارای فضا سازی بی نظیری است. خیابان های سنگفرش شده و هوای مه آلود انگلستان و خانه های شیک قدیمی و کت های زیبا و لباس های چشم نواز آن دوره. و صد البته فضای بسیار تاریک سریال.

و اما میرسیم به داستان گیرا و جذاب سریال. داستان پیرامون "جک قصاب" قاتل مشهوری میگردد که در سال 1888 اولین قربانی خود را به قتل رساند. وی در طول یک ماه 5 نفر دیگر را به قتل رساند اما هیچگاه گیر نیفتاد. بعد از گذشت شش ماه از آخرین قتل او, نامه ای بدست فرماندار شهر "جورج لاسک" رسید که به همراهش کلیه ی یکی از قربانیان جک قصاب بود. بعد از این اتفاق جستجو ی عظیمی برای پیدا کردن جک صورت گرفت و مامورین شهر خانه به خانه به دنبال وی گشتند. فرمانده ی این تحقیقات بر عهده ی "Edmund Reid" بود. رعب و وحشت همه جا را فرا گرفته بود و هیچکس احساس امنیت نمیکرد. قربانیان جک قصاب همگی زن های فا*حشه شهر بودند که از ناحیه ی گلوگاهشان به قتل رسیده بودند. حتی گاهی قسمتی از اندامشان بریده شده بود.

سریالی دیگر از شبکه بی بی سی. شبکه ای که با ساخت سریال هایی همچون شرلوک و لوتر و بسیاری دیگر قدرت خودش را در این زمینه نشان داه است. این شبکه نوید این را داده است که بیننده ها با دیدن ماجرا های جک قصاب و بازپرس پرونده میخکوب خواهند شد.
    لیست بازیگران سریال هم بسیار امید بخش است. نقش مفتش سریال بر عهده ی "Matthew Macfadyen" است که با او در سریال هایی همچون MI-5 و The Pillars of the Earth آشنا هستید. دو دوست وی Bennet Drake ( با بازی Jerome Flynn که قبلا در سریال Game of Thrones وی را دیدیم ) و Homer Jackson (با بازی Adam Rothenberg که در یک قسمت از Alcatraz ایفایی نقش کرد.) در کنار وی خواهند بود. فیلم برداری این سریال نیز در دبی و ایرلند بوده است.

این سریال یک مینی 8 قسمتی است که از 31 دسامبر 2012 قسمت اول آن پخش شده است.
    دوستان گرامی از اونجایی که از دیروز پخش سریال شروع شده و صددرصد شاهد یک سریال با کیفیت خواهیم بود پس پیشنهاد میکنم که این سریالو به هیچ وجه از دست ندید.

منابع: ++
    اختصاصی TVworld

Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [Ripper Street] معرفی، بحث کلی

نقل قول نوشته اصلی توسط hypetrak نمایش پست ها
    کلا مینی سریال ها از سریال ها قشنگ ترن چون داستان کم نمیارن
    دقیقا. من یادم نیس از دیدن مینی سریالی پشیمون شده باشم و هر مینی سری ای که دیدم جزو بهترین تجربه های دیداریم بوده....از جوخه ی برادران بگیر تا آرزوهای بزرگ و شرلوک.
    سازندش هم که بی‌بی‌سی هست و دیگه شکی تو دیدنش باقی نمیزاره. امیدوارم فرصت پیش بیاد و این کار رو هم هر چه سریع تر ببینم. بخصوص اینکه با روحیات مصطفی (بیلِ قصابِ تی‌وی‌ورلد) بیشتر آشنا بشم....

3. 12 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    722
    از این کاربر 1,615 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

بدک نبود قسمت اولش
    ولی نمیدونم چرا تنها نکته ای که من برداشت کردم این بود که
    اول Por*nography بود, بعد سینما اومد!!!
    تو این مواقع برحوت سریال, واقعا نعمتی ست
    این هم جالبه که بی بی سی هم دیگه کشف حجاب کرد
    فقط مونده شبکه یک

5. 5 کاربرِ زیر از caviya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,940
    از این کاربر 717 بار در 101 پست سپاس گزاری شده

من الان دارم دانلودش میکنم ببینم چجوریه
    مرسی بابت معرفی امین جان

7. 5 کاربرِ زیر از Pegah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's a storm coming
    سپاس
    10,255
    از این کاربر 29,131 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

يعني اين شبكه هم زده رو دست استارز?واقعا جاي تعجب داره
    Fool Me Once Shame On You Fool Me Twice Shame On Me

One must have chaos in oneself to give birth to a dancing star

Friedrich Nietzsche

9. 5 کاربرِ زیر از Batlaghi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    20,437

منم بلاخره دیدم این قسمتو... برای اپیزود اول خیلی خوب بود. به این قسمت از ده نمره 9 میدم
    بازیگرا خیلی خوبن. مخصوصا بازیگر نقش مفتش "ادموند رید". عالی بازی میکنه کاملا نقشش بهش میاد!
    فضا سازی سریال خیلی خوبه مثل همه ی سریالای بی بی سی. یه جورایی سریالش منو یاد شرلوک میندازه تا حدودی.البته شرلوک قرن 19 ! منظورم نحوه ی فیلم برداری و کارگردانیه.
    ریتم خوبی داره سریالش یعنی از دیدنش اصلا خسته نمیشی. هزینه زیادی صرف شده از طراحی لباسا بگیر تا طراحی صحنه و خیلی چیزای دیگه. در کل سریال خوش ساخت و حرفه اییه.

نقل قول نوشته اصلی توسط batlaghi نمایش پست ها
    يعني اين شبكه هم زده رو دست استارز?واقعا جاي تعجب داره
    اصلا از اون نظرا با سریالای استارز یا اچ بی او قابل مقایسه نیس. به غیر از یکی دوتا چیز خاصی نداشت که البته همون یکی دوتا هم از بی بی سی بعید بود!!! البته به نظرم در این قسمت ناگزیر به این کار شدن.
    حالا ببینین خودتون متوجه میشین ولی اصلا مشکل حادی از اون نظر نداشت
    یکی از دوستانم که گفت اول پو*رنو*گرا*فی بوده بعد سینما منظورش داستان این قسمته که نشون میده قبل از اینکه فیلم و سینما بوجود بیاد پور*نوگ... بوده.یعنی قدمت اون بیشتره تا سینما!!!

از سریال راضیم و حتما ادامش میدم مخصوصا اینکه در حال حاضر هیچ سریال به درد بخوری پخش نمیشه

11. 12 کاربرِ زیر از amingeneral بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

خعلی خوب بود، واقعا حال کردم. دمت گرم امین
    من احساس کردم فضاش شبیه شرلوک هولمزه، مخصوصا نسخه ی گای ریچی. سریال ریتم خیلی سریع و شخصت های خوبی هم داره.
    اما ای کاش درباره ی جک بود، ظاهرا هر اپیزود یه داستان جدا داره که به نظر من جالب نمیشه. اما در کل سریال رو خیلی دوست داشتم. همه فاکتور های یه سریال خوب رو داره.
    به این اپیزود 9 میدم

13. 10 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    20,437

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    اما ای کاش درباره ی جک بود، ظاهرا هر اپیزود یه داستان جدا داره که به نظر من جالب نمیشه
    مرسی اشکان جان از لطفت . درسته که تو اپیزود اول اثر چندانی از جک نبود ولی حدس من اینه که در قسمت های آینده حتما اونم خواهیم دید. چون توی این قسمت اگه دقت کرده باشی رازایی بین بازرسه و جک هست که تو قسمت های بعدی حتما مشخص میشه.سوختگیه روی بدن بازرسه یا ترسی که زنش از بازگشت جک داشت و خیلی چیز های دیگه. من فکر کنم هر قسمت سر نخ هایی از اون به ما بده بعد توی دو سه قسمت پایانی همشو به هم متصل کنه و ماهم دهنمون باز بمونه
    از بقیه دوستانم خواهش میکنم که این مینی سریالو از دست ندن چون بعدا افسوس خواهند خورد که چرا از اول ندیدن. الانم که سریال بدرد بخوری پخش نمیشه فعلا. پس وقتشو دارید که هفته ای پنجاه دقیقه اختصاص بدین به این

15. 7 کاربرِ زیر از amingeneral بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    20,437

قسمت دوم هم بسیار زیبا بود. تموم ویژگی های لازمو برای جذب مخاطب داره. از لحاظ کارگردانی, فیلم برداری, هیجان, فضاسازی, بازیگری و ... خیلی قویه. داستان هاییم که تو هر قسمت بوجود میاد خیلی جالبه.
    هر قسمتم که میگذره شخصیتا مرموز تر میشن. از شخصیت اصلی بگیر تا دکتره و بقیه. همیشه باید منتظر سوپرایز باشی و خودتو آماده نگه داری. با اینکه هنوز دو قسمت گذشته ولی شخصیتا خوب جا افتادن.
    یه انتقادم بکنم که تا حالا تو این دو قسمت خبری از جک قصاب نبوده ولی مطمئنا در ادامه , داستان به اونم میرسه چون مشخصه که قدیما یه ارتباطی بین مفتش "ریموند" و جک بوده. چون رید خیلی از جک میترسه.
    یه چیز جالبم راجع به سریال اینه که بر اساس واقعیت ساخته شده. حتی تو تیتراژ ابتدایی سریال عکس واقعی همه ی شخصیتا رو نشون میده. نکته جالبترم اینه که در واقعیت هیچوقت جک قصاب گیر نیافتاد!
    اصلا هیچکی نفهمید که اون واقعا کیه! ولی این دلیل نمیشه که رابطه ی اون با بقیه شخصیتا به تصویر کشیده نشه.
    در کل این مینی سریال جزء سه تای برتر مینی هایی بوده که دیدم. به ترتیب شرلوک بعد جوخه ی برادران بعد این. البته هاتفیلد و مککویز هم در همین حد برام جالب بوده.
    به این قسمتم 9 میدم.

17. 8 کاربرِ زیر از amingeneral بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

مثل قسمت اول نبود اما خوب بازم!!! فضای سریال خیلی باحاله. تیتراژش هم خداست
    از اون دکتر امریکایی خوشم میاد، ادم بد این قسمت هم خیلی باحال بود!!! دوست دختر اون دکتره هم خوبه
    اما الان زوده قضاوت کرد، هنوز کلی راه داره تا تبدیل به یه مینی سریال خوب بشه اما مطمئنا پتانسیلش رو داره. ما که ادامه میدیم به دیدنش!! شما هم ببینید ضرر نمیکنید

19. 8 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,048
    از این کاربر 5,958 بار در 1,101 پست سپاس گزاری شده

قسمت اولش عالی بود... خصوصا که یه جورایی مربوط به جک بود.
    قسمت دومش هم عالی بود منتهی اگه کلا سریال فقط هول محور جک میچرخید بهتر بود، چون کلا هشت قسمته بعد یه دو قسمتشم متفرقه باشه که دیگه چیزی نمیمونه تهش.
    امید کوکبی

21. 4 کاربرِ زیر از Headache بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین