برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
    ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

Dexter | پایانی متفاوت از دید Clyde Phillips

Clyde Phillipsکسی است که در سالهای اولیه دکستر نقش تهیه کننده و شورانر اصلی این سریال را داشت . او در شکل گیری 4 فصل اول نقش اساسی داشت و پس از سال 2009 که فصل چهارم با مرگ غیر منتظره " ریتا " به پایان رسید به دلیل مشکلات شخصی از سریال جدا شد .
    فیلیپس می گوید : " تا به حال این ایده را با هیچکس در میان نگذاشته ام ، ولی اگر از سریال جدا نمی شدم از این پایان استفاده می کردم . ولی من تصمیم گرفتم کناره گیری کنم و عوامل سریال از پایان دیگری استفاده کردند به شخصه از پایان استفاده شده در سریال راضیم ، ولی پایانی که خودم در نظر داشتم چیز دیگری بود . "

سپس فیلیپس ایده خود را برای پایان سریال بیان می کند :

" در آخرین صحنه سریال دکستر چشمانش را باز می کند . بینندگان فکر خواهند کرد که از خواب بیدار شده ، ولی اینطور نیست . سپس دوربین به عقب می رود و دکستر را روی میز اعدام زندان فلوریدا نشان می دهد . اینجاست که همه می فهمند خبری از خواب و خیال نیست .
    مسئولین اعدام شروع به تزریق داروی کشنده به دکستر می کنند و او در این حین سرش را بر میگرداند و به شیشه ای نگاه می کند که حاظرین برای تماشای اعدام پشت آن جمع شده اند .
    پشت این شیشه تمامی کسانی ایستاده اند که دکستر تا به حال آنها را کشته است . یعنی قاتل سه گانه یا همان آرتور میچل ، برایان موزر برادر دکستر یا همان قاتل یخی ، لاگوئرتا ، دوکس و ریتا که در واقع خون آنها گردن دکستر است ، لایلا و تمامی شخصیت های مهمی که تا بحال مرده اند .
    سپس رویداد های مهم از 8 فصل گذشته در عرض چند ثانیه نشان داده می شوند تا زمانی که دارو ها اثر کند و دکستر بمیرد . در واقع در زمان مرگ لحظات زندگیش را جلوی چشمش می بیند . "

فیلیپس اضافه کرد : به نظر من این بهترین پایان برای دکستر بود . این می توانست پایانی حرفه ای ، زیبا و عمیق برای سریال باشد . این پایان را از داستان An Occurrence At Owl Creek Bridge الهام گرفتم که در سال 1890 توسط Ambrose Pierce نوشته شده و به دلیل پایان زیبایش معروف است .
    پایان این داستان سربازی را در حال اعدام به تصویر می کشد . هنگامی که زیر پای سرباز که طناب دار به گردنش است خالی می شود ، او به درون رودخانه ای میفتد و تا ساحل شنا می کند ، سپس خانواده اش را می بیند و سوی آنها می دود . ولی پیش از اینکه بتواند آنها را در آغوش بکشد گردنش توسط طناب می شکند . تمام این رویداد ها در طول 3 یا 4 ثانیه اتفاق میفتد .

به هر حال حتی اگر فیلیپس در دکستر باقی می ماند ضمانتی وجود ندارد که حتما از این پایان استفاده می شد .

او می گوید : " این پایانی است که در نظر داشتم و علاقه داشتم از این سناریو برای پایان دکستر استفاده کنم ، ولی من هیچوقت در دکستر همه کاره نبوده ام . همیشه کنترل دکستر بین من ، سارا کالتون ، جان گلدوین و شبکه شوتایم در حرکت بود . "

با تشکر از V3NOM بابت ترجمه

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

Dexter | پایانی متفاوت از دید Clyde Phillips

نقل قول نوشته اصلی توسط WalTer WhiTe نمایش پست ها
    پشت این شیشه تمامی کسانی ایستاده اند که دکستر تا به حال آنها را کشته است . یعنی قاتل سه گانه یا همان آرتور میچل ، برایان موزر برادر دکستر یا همان قاتل یخی ، لاگوئرتا ، دوکس و ریتا که در واقع خون آنها گردن دکستر است ، لایلا و تمامی شخصیت های مهمی که تا بحال مرده اند .
    سپس رویداد های مهم از 8 فصل گذشته در عرض چند ثانیه نشان داده می شوند تا زمانی که دارو ها اثر کند و دکستر بمیرد . در واقع در زمان مرگ لحظات زندگیش را جلوی چشمش می بیند . "
    این در عرض چند ثانیه‌اش خیلی ابتکار جذابیه بخصوص که دکس و مخاطبش به "نریشن"‌های سریال عادت کرده بودن
    از این قضیه هم می‌شد استفاده کرد ... از این ایده راضی‌ترم. با اینکه همین پایان هم بدک نبود ...

3. 8 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Dexter | پایانی متفاوت از دید Clyde Phillips

از کلاید فیلیپس انتظار ایده ای غیر کلیشه ای تر و مبتکرانه تر می رفت. البته نمیشه اینطوری نظر داد و باید ایده ساخته بشه و اونوقت دید چی از آب در میاد. در هر حال مطمئنم اگه فیلیپس در دکستر می موند، هیچ وقت فاجعه ای که اسکات باک برای سریال رقم زد رخ نمی داد. باک نویسنده ی خوبیه، ولی بی شک شورانر افتضاحیه و چیزی که بیشتر منو آزار میده قرارداد همکاری دوباره ش با شوتایم ـه که با این حساب اسپین آف احتمالی دکستر رو هم ایشون پیش خوهد برد.... طرفداران دکستر تحمل تکرار چنین کابوسی رو دیگه ندارن و واقعا آرزو میکنم با این شرایط هیچ وقت ادامه ای برای دکستر ساخته نشه.

5. 14 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Tonight's The Night
    سپاس
    1,623
    از این کاربر 551 بار در 58 پست سپاس گزاری شده

هیچ وقت نشده همه با پایان یه سریال اتفاق نظر داشته باشن و بگن اگه اینطوری بشه همه چیز عالیه!
    بیشتر این انتقادها در مورد پایان هم به خاطر ضعف کلی این فصل بود . هیچ وقت هم نمیشه گفت اگه کلاید میموند خیلی بهتر میشد. چون دکستر یه روند خاص داشت تا اون موقعه! هر فصل تعدادی رو میکشت و تو اون فصل ها دکستر قرار نبود بلایی سرش بیاد . هر کسی هم که دنبالش می افتاد کارش تموم بود.این کار تا فصل 6 خوب بود ولی دیگه واقعا خسته کننده شده بود و باید یه طوری تموم می شد پس یه عوض شدن داستان رو داشتیم این روند عوض شدن دکستر خیلی مهم بود . با این که که 2 فصل طول داد تا دکستر عوض بشه ولی شخصیت دکستر عوض شدنی نبود که! این عوض شدنه دکستر بود که منو اذیت میکرد . دکستر که ضعیف شد، سریال هم ضعیف شد . کلاید الان باید بگه که من می خواستم دکستر رو اینطوری به اتاق مرگ برسونم نه این که بگه میبرمش میکشمش!
    ولی چون الان بحث پایان هست من با پایانی که پخش شد بیشتر حال می کنم.

7. 10 کاربرِ زیر از nokhbeh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nokhbeh نمایش پست ها
    ولی چون الان بحث پایان هست من با پایانی که پخش شد بیشتر حال می کنم.
    یکی از اشکالاتی که به قسمت آخر به نظرم میرسه:
    حجم عظیمی از اتفاقات بدون لحظه‌ایی وقفه پشت سرهم.حالا ممکنه با "داستانی" بودن و "قصه"گویی توجیه بشه ولی نه دیگه هر قسمت.تکرار این موضوع و این شیوه به نظرم سریال رو هم به تکرار میندازه هم قابل پیش‌بینی. بعد اونوقت مخاطب سریال هیچ‌وقت انتظار یه پایان غافلگیرکننده رو نداره. همیشه میدونه قراره به راحت‌ترین شیوه‌ی ممکن جون قهرمان نجات پیدا کنه.
    فعل‌های این قسمت رو مرور کنید ادم سرگیجه می‌گیره:
    کنسل شدن مسافرت با هواپیما
    مسموم کردن با آمپول توی اتوبوس
    دوباره مسافرت با هواپیما
    بازجویی از ساکسون
    قتل ساکسون
    مرور فیلم قتل ساکسون ... (زمان دیگه از دستم در رفت)

9. 13 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

نیاز نیست..من از دکستر راضی ام..یکی از به یادماندنی ترین اندینگ هارو داشت.!! دیگه الکی "قمپز" در نکنید.!!

11. 7 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    270
    از این کاربر 354 بار در 62 پست سپاس گزاری شده

غصه دار شدم وقتی این متن و این پایان شگفت انگیز رو خوندم. واقعا ای کاش این شخص محترم تا انتها در سریال باقی می موند
    از نظر من دکستر توسط شبکه شوتایم سلاخی شد و از بین رفت و همه رو نا امید کرد. پایان به این قشنگی رو نباید از دست میدادند

13. 5 کاربرِ زیر از Boronka بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    772
    از این کاربر 2,249 بار در 215 پست سپاس گزاری شده

بد نبود.
    اما من ترجيح ميدم دكستر زنده بمونه! حتي اگه براي سال هاي سال تو يك كلبه، تنها زندگي بكنه!

15. 5 کاربرِ زیر از MILANO بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    368
    از این کاربر 980 بار در 96 پست سپاس گزاری شده

مطلب خوبی بود. + لینک منبع هم اگر وجود دارد بذار.

راستش من تا فصل 7 به زور دیدم (تا فصل 5 خوب بود) و از اون به بعد فقط نقدها رو دنبال میکردم و میدونستم اینطوری گند زده است

من تا زمانی که میدیدم دقیقا انتظار همچین پایانی رو داشتم که آقای Clyde Phillips داشت. قسمت آخر = فاش شدن حقیقت و اعدام، ترسی که دکستر همیشه ازش داشت.

تا متعصبین به فحش نبستن منو میرم

17. 6 کاربرِ زیر از Pooria_H بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,205
    از این کاربر 14,536 بار در 1,905 پست سپاس گزاری شده

اصلا جالب نبود از Phillips بعید بود همچین سناریو ی ساده ای هر کسی که حتی واسه یه قسمت هم سریالو می دید همین تصور رو می کرد
    من هنوز دو قسمت اخرو ندید ولی با تو جه به اواتار و اسپویل های بچه ها فهمیدم که چه خبره
    ولی این فیلم نامه رو هر چی که باشه بیشتر قبول دارم تا اعدام دکس
    نقل قول نوشته اصلی توسط Joey نمایش پست ها
    بیشتر منو آزار میده قرارداد همکاری دوباره ش با شوتایم ـه که با این حساب اسپین آف احتمالی دکستر رو هم ایشون پیش خوهد برد
    منم همینطور ولی یه جا خوندم که مسئولان شو تایم اجازه ی کشتن دکس رو به نویسنده ها نمی دن پس خیالت از مرگ دکس راحت باشه

19. 5 کاربرِ زیر از rezarbn بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :