برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 36 از مجموع 36
    It's the little things that make the world
    سپاس
    20,437
    از این کاربر 25,054 بار در 1,605 پست سپاس گزاری شده

Banshee ، شهری کوچک با رازی بزرگ [معرفی، بحثِ کلی]

.

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    سازندگان و نویسندگان: Jonathan Tropper و David Schickler
    تهیه کننده: Alan Ball
    شبکه: CINEMAX (با مالکیت HBO )
    تعداد فصل های تایید شده: یک فصل 10 قسمتی/ادامه برای فصل دوم
    زمان هر اپیزود: 60 دقیقه
    .
    "بانشی" درام جدید شبکه CINEMAX است که توسط "جاناتان تروپر" و "دیوید شیکلر" ساخته شده و از 11 ژانویه مهمان خانه های ما خواهد بود. فصل اول این سریال که ساخته ی CINEMAX است شامل 10 قسمت یک ساعته می باشد.
    کارگردان پایلوت این سریال مهیج نیز بر عهده ی "Greg Yaitanes" است که در کارنامه ی خود یک جایزه امی برای کارگردانی سریال به یادماندنی "House M.D" دارد. کارگردانی بقیه قسمت های سریال نیز بر عهده ی دوست وی "Miguel Sapochnik" است که در سریال هاوس با وی همکاری داشته است.
    و اما نکته ی جالب در مورد سریال این است که تهیه کنندگی این کار بر عهده ی "Alan Ball" می باشد که هر چه از کارنامه ی پر افتخار او بگوییم کم است.
    به جرئت می توان گفت که او در هر اثری قدم گذاشته به موفقیت چشم گیری دست پیدا کرده است.

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██

Allan Ball
    .
    آلن بال سازنده و نویسنده ی سریال های موفقی همچون "True Blood" و "Six Feet Under" بوده و از همه مهمتر برنده ی یک جایزه ی اسکار برای نویسندگی فیلم به یاد ماندنی "American Beauty" است. پس مطمئن باشید که او بی گدار به آب نمیزند و بدون اطمینان از موفقیت یک اثر تهیه کنندگی آن را بر عهده نمی گیرد.

بعد از اینکه نگاهی به دست اندرکاران قوی این سریال داشتیم, بد نیست که گذری هم به داستان این اثر داشته باشیم.
    داستان سریال درباره ی وقایعی است که در شهر کوچک بانشی در ایالت پنسیلوانیا میگذرد.
    تمرکز اصلی سریال بر روی " Lucas Hood" است. یک دزدِ کاملا حرفه ای و دارای سوء پیشینه که موفق میشود خود را به عنوان کلانتر جدید اما به قتل رسیده این شهر جا بزند تا هویت اصلی او ناشناخته باقی بماند. وی قوانین جدیدی در شهر بر قرار میکند به گونه ای که خود او نیز از آن قوانین سود ببرد و به کار های خلاف خود ادامه دهد. اما کار به اینجا ختم نمی شود زیرا گروه گنگستری خطرناکی که او سال ها پیش به آنها خیانت کرده است تصمیم به آسیب زدن به او گرفته اند و اینجاست که کار برای کلانتر قلابی قصه بسیار سخت میشود.
    اما "لوکاس" تنها کسی نیست که در این شهر گذشته ی خود را پنهان میکند. "Carrie Hopewell" دختری که در گذشته سارق حرفه ای جواهرات بوده نیز به این شهر آمده و همراه با خانواده ای زندگی میکند که هیج اطلاعی از گذشته ی وی ندارند.
    این سریال داستان افراد دیگری در این شهر را نیز به تصویر میکشد از قبیل:
    .
    Kei Proctor یک تاجر بی رحم و پولدار که خود را بالاتر از قوانین میداند.
    Sugar Bates یک فرد باهوش و قدرتمند که سوءپیشینه داشته و قبلا بوکسور بوده است ولی اکنون مالک یک مکان تفریحی در این شهر است.
    Gordon Hopewell یک قهرمان جنگ که اکنون نماینده و وکیل منطقه ی بانشی به حساب می آید.
    Mr. Rabbit یک گنگستر بی رحم اوکراینی که به دنبال ضربه زدن به "لوکاس" و "کری" (هر دو قبلا برای او کار میکردند) می باشد.
    اما بازیگران این سریال که با آنها در سریال ها و فیلم های مختلف آشنایی دارید :
    Antony Starr (“Rush”) as Lucas Hood
    Ivana Milicevic (“Charlie’s Angels,” HBO’s “Mind of the Married Man”) as Carrie Hopewell
    Frankie Faison (“The Good Wife,” HBO’s “The Wire”) as Sugar Bates
    Rus Blackwell (“Burn Notice,”HBO’s “Recount”) as Gordon Hopewell
    Ulrich Thomsen (“The Celebration”) as Kai Proctor
    در زیر صحبت های کارگردانِ پایلوت و شو رانر این سریال یعنی Greg Yaitanes در مورد این اثر رو میخونید :
    Greg Yaitanes
    .
    "من به عنوان کارگردان پایلوت سریال و شو رانر آن افتخار میکنم که در این اثر همکاری داشته ام. تجربه های بسیاری از این سریال بدست آوردم که در هیچ جای دیگر نمیتوانستم بیاموزم. ده قسمت فصل اول این سریال همه پر از اتفاق و هیجان و احساسات است که از دیدن آن لذت میبرید. نحوه ی فیلم برداری این کار هم به شیوه ی جالبی انجام شده است به گونه ای که اول اپیزود چهارم آن فیلم برداری شده و پایلوت سریال حدودا در اواسط کار گرفته شده است. چون ما از اول فیلم نامه را کامل در اختیار داشتیم پس با دست باز سراغ فیلم برداری سریال رفتیم و این کار بسیار به ما کمک کرد زیرا بازیگران و بقیه عوامل کاملا با فضای سریال آشنایی پیدا میکردند. مطمئن باشید با دیدن حتی پایلوت این سریال عاشق آن میشوید."
    Antony Starr بازیگر نقش کلانتر نیز گفته است :
    .
    "سالهاست که در انتظار این لحظه ام. لحظه ای که سریالی با چنین کیفیتی میخواهد شروع به پخش کند و من هم جزء بازیگران آن باشم."
    Antony Starr
    گفتنی است که شبکه سینماکس قصد دارد با ساخت این سریال فعالیت خود را در زمینه سریال های تلویزیونی افزایش دهد. پس بعد از این نیز باید شاهد سریال های خوب دیگری از این شبکه باشیم.
    اختصاصي
    TvWorld.INFO

.
    .

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Banshee ، شهری کوچک با رازی بزرگ [معرفی، بحثِ کلی]

اضافه شده در : 10 minutes

نقل قول نوشته اصلی توسط MrP نمایش پست ها
    البته بحث سریال دیدن و پسندیدن سلیقه ای هستش ولی قضاوت شما اصلا منطقی نیستش.
    الان HBO & STARZهمه سریالاش صحنه های جنسی داره پس 30 درصد بیننده هاش به خاطر اون هستش؟
    یا شما میگین تینیجری!!تو کل سریال بیشتر از دو سه تا شخصیت تینجر نیستش که اصلا اونا هم جمع بزنی نیم ساعت تو کل 4 فصل نبودن .هر کی فقط دو قسمت از سریال رو ببینه متوجه میشه که این سریال برای تینیجر ها مناسب نیستش.هنوز همه این ها به کنار شما فقط یه نگاه به آمار رای دهندگان به سریال تو سایت Imdb بنداز ,اونکه دیگه هیچ جای بحثی نمی زاره
    اینو هم مطمین باشید که الان هیچ کس هیچ سریالی رو جاخالی نمی ده و مطمئن باشید اونی که Banshee رو می بینه بدون شک کلی سریال معروف و غیر معروف رو دیده که اینم امتحان کرده و به قول شما ملت گاگول نیستن که وقتشون رو این سریال بزارن.
    خلاصه دوست عزیز اینکه نپسندید قابل قبوله ولی ایرادایی گرفتید که اصلا ربطی به سریال نداشت
    اگه لحن صحبتم هم تند بود من معذرت می خوام
    منم صد درصد با شما موافقم که برا تینیجرها مناسب نیست (حتی برا منم مناسب نیست!!)ولی وجود صحنه های جنسی سبب نمیشه که بگیم برا تینجرها ساخته نشده ! مثالا همین TEEn wolf آیا مگه برا نوجونا ساخته نشده ؟پس چیه اون همه صحنه های جنسیش؟
    ولی در کل منظورمن این نبود که بنشی برا تینیجرها ساخته شده ، منظورم این بود که کیفیتش خیلی پایینه طوری که باید تینجر باشی که واقعا به این سریال 9 بدی!
    از طرفی منظور من احمقانه بودن برخی(با بهتر بگم اکثر)صحنه های اکشن و خیلی راحت باورکردن موضوعات و اتفاقات توسط کاراکترهای داستان واینکه یه موضوعی پیش میاد ، باور میشه و قبولش میکنن و بعد فراموش میشه !
    کدوم مادری بعد این چنین اتفاقی به اون راحتی و انگار نه انگار که 15 سال با هم زندگی کردن از بچه هاش جدا میشه و بچه ها هم انگار نه انگار که اصلا تو این 15 سال مادری داشتن دیگه سراغی از ش نمیگیرن کجای یه سریال در حد امتیاز 9 وقتی یه کشت و کشتار تو یه شهر اتفاق می افته و انقدر ریلکس از کنارش رد میشن ، یا تو قسمت اول فصل دوم اون دختر سرخپوسته یکه و تنها با موتو سیکلتش دهن آنا ، هوود و اون چینیه رو سرویس میکنه (اونا پست وانت نمیتونن بزننش ولی اون ، اینارو سرویس میکنه یا موقع دزدی از ماشین پول کازینو راننده و محافض طوری ماشین رو هدایت میکردن که انگار متوجه نبودن داره از ماشین دزدی میشه یا طوری ماشین رو میروندن که سعی کنن برا کاراکتر اصلی داستان اتفاقی نیافته ) یا همین هوود با این که یکی از قلدرهای سریاله ولی تو بعضی سکانسها کم مونده مثل دخترای 14 ساله سرشو بزاره زمین و از ترس بمیره (بابا اخه مردی گفتن جنس نری گفتن ! مارو تو حساب کردیم این چه وضعشه اخه!!)یعنی صحنه های اکشن غیر قالب باور بچه گانه و مصنوعی هستن . مثلا سریالهای زیادی هستن که روند اکشن و تم داستان خارج ازعرف عقلانیت و منطق معمول داستان جلو میره و تخیلیه (حرکات اکشن ، سکانسها و اتفاقات )ولی با این حال طوری سریال رو جلو میبره کارگردان که تو ذوق نمیزنه. ولی اینجا یه جوراییه که انگار داری Arrow نگه میکنی !اونم در حالی که این سریال نه کمیکه و نه ابر قهرمانی
    واز اونجایی که وقتی میخوام یه سریال رو ببینم نظر کسانی که قبل از من این سریال رو دیدن ملاک انتخابمه وظیفه ی خودم دونستم برای کسانی که بعد از من میخوان این سریال رو ببین شفاف بگم منتظر چی باید باشن شاید نخوان وقت و حجمشون رو مثل من بی خودی هدر بدن و یک سریال رو ندیده یجا 4 فصل ش رو فقط روی حساب امتیاز کاربرا و بی سریالی ! هدر بدن!!!
    اصلا هم ناراحت نشدم از انتقادت دوست عزیز این مکالمات بین طرفدارها و آنتی طرفدارهای یک سریال کاملا طبیعیه و اگر میبینی اینقدر به این سریال حساس شدم چون تو یکی از سایتهای معتبر ایرانی کاربرا بهش امتیاز 9 داده بودن.
    شاید باید پیکان انتقاداتم رو به طرف کارگردانی این سریال برگردونم چون سریال تم خش داره ولی خیلی ابکیه . احساس میکنم با ادامه دادن به دیدن این سریال به شعورم توهین میشه!!! البته شاید اگر این سریال اولین سریال زندگیم می بود! اونوخ نظر دیگری نسبت بهش می داشتم

نقل قول نوشته اصلی توسط EYE نمایش پست ها
    سلام
    بنظرتون یکم نظرتون بی منطق الکی نیست؟!سریال دقیقا کجاش اومده گفته که من یه اثر رئال و واقعگرام که توم کوچکترین اثری از تخیل نیست؟!وقتی وارد یه اثری میشید باید ببینید اون اثر چه ادعایی داره.بنشی یه سریال سرگرم کنندس که کمتر کسی برای محتوا و تفکر سراغش میره(هرچند که این سریالم مث بقیه کارهای آلن بال بک گراوند داستانش یه عالمه حرف و فلسفه داره).بعضی جاهاشم زیادی فیلم هندی و تخیلیه(موضوع اصلی خودش تخیلیه قضیه کلانتر شدن هود) ولی خب سبکشه.Banshee و رئالیسم؟!مثل Mulholland Drive و رئالیسم میمونه
    مطمئن باشید هم من و هم خیلیای دیگه که طرفدار سریالن بیشتر از شما سریال دیدن و بیشتر حالیشون میشه.کاش حداقل یه "نظر شخصی"هم اضافه میکردین.
    منم برا تفکر یا فیلسوفانه بودنش سراغ این سریال نرفتم . ولی حتی تو مقوله ی تخیل هم به نظرم طوری باید رفتار کرد که اصلا بیننده احساس ابکی بودن حتی یک سکانس رو هم نکنه چه برسه به اینکه کل سریال پر باشه از این صحنه های این چنینی. مشکل من این نیست که سریال رئال نیست مشکل من با سریال اینه که تخیل و اکشن سریال بچه گانه اس و با این حال امتیازش این همه بالاست.مثلا کل کلانترهای شهر همگی به شدت از لحاظ هوشی رنج میبرن. به نظرم یکی از مشکلات این سریال اینه که بدون اینکه شخصیت پردازی درست و حسابی از کاراکترهای اصلی و فرعی داشته باشه یه راست بیننده رو میندازه وسط واقعه !

.

3. 3 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Kenny McCormick
    سپاس
    556
    از این کاربر 2,665 بار در 282 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط matiyo نمایش پست ها
    منم برا تفکر یا فیلسوفانه بودنش سراغ این سریال نرفتم . ولی حتی تو مقوله ی تخیل هم به نظرم طوری باید رفتار کرد که اصلا بیننده احساس ابکی بودن حتی یک سکانس رو هم نکنه چه برسه به اینکه کل سریال پر باشه از این صحنه های این چنینی. مشکل من این نیست که سریال رئال نیست مشکل من با سریال اینه که تخیل و اکشن سریال بچه گانه اس و با این حال امتیازش این همه بالاست.مثلا کل کلانترهای شهر همگی به شدت از لحاظ هوشی رنج میبرن. به نظرم یکی از مشکلات این سریال اینه که بدون اینکه شخصیت پردازی درست و حسابی از کاراکترهای اصلی و فرعی داشته باشه یه راست بیننده رو میندازه وسط واقعه !
    با سلام
    نظرتونو یکم دیر دیدم برا همین دیر جواب دادم
    بنشی مثل فیلمای اکشن B-movieمیمونه...یعنی شما توش فقط باید ببینی سریال ادعای چی کرده و تونسته به اون هدفی که میخواسته برسه یا نه؟!که بنشی تونسته.اصلا هدفش چی بوده؟!هدفش این بوده که فقط مخاطب بشینه و میخکوب بشه از صحنه های اکشن و هیجان انگیز...بدون توجه به جزئیات و گافها.سبکش اینه.این چیزیه که میخواسته.مثلا تو یه فیلم از تارانتینو هرچقدر هم که فیلم سطح بالا و شاهکار باشه(که هست) مخاطب نباید انتظار منطق داشته باشه!چون منطق اصلا تو چیزایی که میخواد نیست.بنشی هم نمیخواد تو داستان در حد سوپرانوس و بوردواک ایمپایر و برکینگ بد و غیره بدون سوتی و گاف باشه.
    در رابطه با شخصیت پردازی هم حداقل حداقل خود لوکاس هود کرکتر دولوپمنت خیلی خوبی داره بنظر من.
    شما هم جوری میگید ریت و امتیازش بالاست آدم فکر میکنه 9.8هه ریتش 8.4هه.یعنی خوب.خود سریال هم خوبه.نه بیشتر.نه کمتر.بنظر من که حقشه تقریبا.من خودم کامل ندیدمش.ولی 3فصلی که دیدم هر فصل بهتر از قبلی بوده و بهش 8 میدم
    ولی کلا هیچوقت امتیازات سایتهای ایرانی و خارجی رو مبنا ندونید.خیلی وقتا چرت امتیاز داده شده...از IMDB گرفته تا تاینی موویز خودمون
    Veezus

5. 11 کاربرِ زیر از EYE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    32,920
    از این کاربر 1,015 بار در 92 پست سپاس گزاری شده

فصل اول سریال رو دیدم
    برای من خیلی جذاب بود
    از پراکتور خیلی بدم میاد ولی از اون تیکه اش که رفت پیش خانواده اش و گفت فک کردین خ/دا داره ازتون محافظتون می کنه؟ نه منم که اجازه دادم اینجا بمونین وقتی پرتتون کردم بیرون می فهمین هیچ خ/دایی وجود نداره که در مقابل من ازتون دفاع کنه خیلی خوشم اومد.

دعوای کری و اون یارو که باباش فرستاده بود تو خونه ی هود هم باحال بود کلی همدیگرو زدن و آخرش هم باحال کشت یارو رو

خیلی دوست دارم اینا دوباره تیم تشکیل بدن، یه تیم چهار نفره: لوکاس، کری، پیرمرده صاحب کافه و اون رفیق ژاپنی شون

کارکترهای مورد علاقه ام فعلا هود و کری هستن. خواهرزاده پراکتور هم خوبه

7. 12 کاربرِ زیر از hosseinf722 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

BURN THEM ALL
    سپاس
    380
    از این کاربر 661 بار در 107 پست سپاس گزاری شده

سریال خیلی باحالی بود به نظر من که یکی از بهترینا بود
    شخصیت کای پراکتور خیلی دوست داشتم

9. 7 کاربرِ زیر از vampire_sh17 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

پایان فصل اول
    خب مثل بیشتر سریال ها چند قسمت زمان برد تا با فضای کلی سریال ارتباط برقرار کنم
    سریالی که نباید دنبال دیالوگ و مفهوم خاصی گشت و باید از اکشن ناب سریال لذت برد
    زد و خورد های خونین ! اکشن بی پروا ، و یک تصویربرداری بسیار خوب که سریال رو کامل میکنه
    تقریبا میشه گفت که این سریال یک خشونت افراطی داره که اگر علاقه مند باشه بیننده به زد و خورد میتونه بهترین گزینه باشه این سریال

فلش بکهایی که زده میشه داستان سریال رو کامل میکنه و سوال هایی که برای بیننده ایجاد میشه در همین فلش بک ها پاسخ داده میشه
    بازیگران تقریبا کم و خوبی توی سریال ایفای نقش میکنند که شوگر یکی از بازیگران خوب و یک وزنه برای سریال بحساب میاد
    تیم پلیسی که پشت سر لوکاس قرار گرفته هم بسیار خوب هستش ، براک که بازی اون رو در نقش پلیس اولین بار نیست که میبینیم ، شوبان و امت پلیس سیاه پوست و البته کاریزماتیک
    تقریبا میشه گفت با یک سریال بسیار خوب توی ژانر خودش طرف هستیم که با توجه با شبکه ی سازنده دست سازندگان برای نشون دادن خشونت و مسائل ج ن سی خیلی باز بوده که به بهترین شکل از این فرصت استفاده کردند
    از فصل اول راضی بودم و امتیاز ۸.۵ میدم به این فصل و حتما سریال رو ادامه میدم

11. 13 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,117
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

فصل اول

»»
    از اونجایی که تاپیک فصلی نداشت سریال و فقط بحثای اپیزودیک داشت، اینجا کامنت می‌ذارم. وقتی یه اثری رو برای تماشا انتخاب می‌کنیم خیلی مهمه که بدونیم قراره چه چیزی به ما ارائه بشه. چیزی که من از بنشی انتظار داشتم یه اکشن خوب به همراه یه داستان قابل قبول بود. هر چند سریال تو داشتن اکشن خوب خیلی عالی عمل می‌کنه و کلی سکانس اکشن (از دعوای خیابونی و دست خالی بگیر تا دعوا با سلاح سرد و گرم) داره اما داستان واسم قابل قبول نبود. با این‌که انتظارم تو زمینه داستان خیلی پایین بود حتی اون انتظار پایین هم برآورده نشد و حفره‌های داستان واسم انقدر آزاردهنده بود که با همین یک فصل با سریال خداحافظی می‌کنم ولی دلم پیش اون خواهرزاده پراکتور موند
    احتمالا هیچکدوم از مترجمای عزیز این سریال (به جز امیر) دیگه آنلاین نمیشن ولی دوست دارم ازشون تشکر کنم به خاطر زحماتی که کشیدن @javad48 @amingeneral @Batlaghi @M.Amir

13. 20 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234