برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
    Unreachable Wish
    سپاس
    1,666
    از این کاربر 5,487 بار در 616 پست سپاس گزاری شده

مصاحبه‌اي با نويد نگهبان بازيگر ايراني سريال Homeland

.
    .

نوید نگهبان، متولد 12 خرداد 1347 از شهر مشهد و تحصیلکرده تئاتر و هنرپیشگی در آلمان و حالا مقیم لس آنجلس در آمریکاست.
    وي در سريال پرطرفدار هوملند یا همان میهن، سریالی که دو فصل از آن از شبکه شوتایم در آمریکا پخش شده نقش شخصیتی کلیدی به نام ابونذیر را ايفا مي‌كند. هوملند سریال بسياري محبوبي است و حتی سریال مورد علاقه باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا نيز بحساب مي‌آيد.
    وي سابقه ايفاي نقش در چندين سريال مهم ديگر از جمله 24 و لاست را نيز دارد.
    همچنين در سينما نيز فيلم‌هايي از قبيل برادرها و سنگسار ثريا.ميم از معروفترين كارهاي وي مي باشد.
    نوید نگهبان، در گفتگويی با رادیو فردا از کار و آشنایی با تیم «هوملند» و پروژه های آینده اش می گوید:
    چطور شد با تیم هوملند شروع به کار کردی؟
    فیلمنامه رو از قبل خوانده بودم چون برای قسمت معرفی یک مجموعه یا همان پایلوت وقتی می خواهند کار کنند، داستان را برای ایجنت ها یا نماینده ها می فرستند. ما یک نویسنده خوب داشتیم به نام «شوله ولپی» که کتابی داشت در مورد فروغ فرخزاد و چند نویسنده دیگر که آن را ترجمه کرده بود. وقتی ما هرکدام چند صفحه از کتاب را می خواندیم، یکی از کسانی که آن جا بود، «هاوارد گوردون» تولید کننده هوملند بود. من هاورد را از زمان سریال ۲۴ می شناختم و به او گفتم از فیلمنامه خوشم آمده و پرسیدم چه کسی قرار است این شخصیت را بازی کند؟ گفت که هنوز دارم فکر می کنم. گفتم نظرت راجع به من چیه؟ گفت چرا نه، برای مصاحبه بیا...

یعنی دقیقا وقتی فیلمنامه را خواندی، نقش خودت را پیدا کرده بودی؟

بله، دقیقا می دانستم که نقش ابونذیر را می خواهم. این نقش در فیلمنامه پایلوت حتی دو خط بیشتر دیالوگ ندارد. مدیر و نماینده من می گفتند مگر دیوانه ای که می خواهی خودت را برای دو خط درگیر کنی؟ من اما گفتم این داستان ارزشمند است و ارزشش را دارد. بعد واسه مصاحبه رفتم و «آلکس گانزا» که تهیه کننده دیگری این سریال هست هم آن جا بود. با هم صحبت کردیم و نقش را گرفتم.
    چه شد با این نقش کوتاه در پایلوت فکر کردی خوب درمیاد؟
    تیم تولید را از زمان کار روی ۲۴ می شناختم و وقتی فیلمنامه را خواندم دیدم متنی انقلابی و خیلی باجرات است. تا به حال ما فیلمنامه ای به این شکل در تلویزیون آمریکا نداشتیم.

از چه نظر؟
    از این نظر که قصد تولید قهرمان ندارد و اشتباهات شخصیت های داستان نشان داده می شود. این خیلی توجه مرا جلب کرد و وقتی فیلمنامه را خواندم، تصوری که از ابونذیر داشتم، یک انسان و یک مرد بود که در موقعیتی قرار گرفته و به خاطر خواسته های خودش می خواهد بجنگد. حالا از کجا آمده مهم نیست. شخصیت او چند لایه است و توجه من را خیلی جلب کرد و فکر کردم می توانم لایه های مختلف آن را نشان بدهم. حتی وقتی برای مصاحبه رفتم، اجرای تمرینی نکردم ما فقط در یک اتاق نشستیم و حرف زدیم تا ببینیم من آیا همان تصویر آن ها را دارم یا نه که دقیقا همه یک تصویر مشترک داشتیم.
    نمی خواهم چیزی را لو بدی اما از این بابت می گویم که دوستان می پرسیدند از ابونذیر بپرس فصل سوم برمی گردد یا نه؟
    امیدوارم خدا گوش شنوا داشته باشد.

انتظار داشتی فیلمی در مورد شخصیت هایی حساس در آمریکا مانند کسی که از جنگ برگشته یا نماینده کنگره آمریکا است، این قدر طرفدار داشته باشد؟
    فکر می کنم یکی از چیزهایی که باعث شد این قدر جلب توجه کند، این است که ما خیلی وقت ها نتیجه کارهای خودمان را نمی بینیم. برای مثال فکر تو داری با ماشین رانندگی می کنی و باران آمده و حواست نیست از یک گودال آب رد شدی و روی یک خانمی که با بچه اش در خیابان است، آب پاشیدی. ولی اگر بتوانی راننده را از ماشین درآوری و نشانش بدی چه کار کردی، فکر می کنم آن وقت راننده به کاری که کرده، بیشتر فکر می کند.
    من فکر می کنم کاری که این سریال کرده، باعث شده مردم به کارهای خود بیشتر فکر کنند. برای مثال من در اسرائیل بودم و ما قسمت اول و دوم فصل دوم را داشتیم فیلمبرداری می کردیم و یک بار که در یک چای خانه نشسته بودم، یک نفر آمد و به من گفت: تو نقش ابونذیر را بازی می کنی؟ و وقتی گفتم بله، گفت من خواستم ازت تشکر کنم چرا که ما هیچ وقت اون طرف دیگر را ندیده بودیم و تو داری آن طرف رابه ما نشان می دهی. هیچ موقع یادم نمی رود و بهترین هدیه ای بود که من گرفتم. یعنی این قدر مردم این را حقیقی دیدند که احساسات آن ها باز شده و این دید را پیدا کرده اند که آن را ببینند و فکر کنم این باعث موفقیت این سریال بوده است.

اگر نوید نگهبان در فصل سوم نباشد، بعد ما کجا تو را ببینیم؟ الان مشغول کار روی چه پروژه ای هستی؟

الان من در دو سریال تلویزیونی هستم یکی «سی اس آی نیویورک» CSI:NY که فکر کنم تا سه ماه دیگر بیرون بیاید و دیگری هم پروژه ای به نام «د گیم» یا بازی که در آتلانتا فیلمبرداری می شود و آن هم تا بهار بیرون می آید. دوستان لطف کرده اند و چند فیلمنامه هم فرستاده اند که دارم نگاه می کنم. اگر پروژه ای بود که شروع می کنیم اگر نه هم که اگر تشریف آوردین رستوران، ما سرمیز شما خدمت می کنیم!

سپاس فراوان، میدانی که طرفداران زیادی داری و هوملند را خیلی ها در ایران دنبال می کنند.
    به همه سلام برسان. امیدوارم لذت ببرید از این سریال و امیدوارم مردم را روسفید کرده باشم.

منبع(+)

2. 29 کاربرِ زیر از Hesam بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's a storm coming
    سپاس
    10,255
    از این کاربر 29,131 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : مصاحبه‌اي با نويد نگهبان بازيگر ايراني سريال Homeland

مرسی حسام جان من اصلا نمیدونستم این ایرانیه نمیدونم چرا شاید به این خاطره که چون این سریال رو خیلی زیلدی بزرگ کردن و بعضی موقع ها به مسائلی میپردازه که زیاد جالب نیست اینطوریه
    ولی نوید در نقش یه توریست خوب ظاهر شده
    Fool Me Once Shame On You Fool Me Twice Shame On Me

One must have chaos in oneself to give birth to a dancing star

Friedrich Nietzsche

4. 5 کاربرِ زیر از Batlaghi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    154
    از این کاربر 784 بار در 150 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : مصاحبه‌اي با نويد نگهبان بازيگر ايراني سريال Homeland

تو گلدن گلوب هم روی استیج اومد و الکس گنزا ازش تشکر کرد
    به نظرم گریمش خیلی خوب بود قیافه واقعیش اصلا یه چیز دیگه اس
    من البته توقع داشتم اون حالت استریوتایپی که از تروریست خاورمیانه ای وجود داره این نباشه
    یه کسی باشه .. نمی تونم بنویسم خیلی سیاسی میشه

6. کاربر زیر از amiana بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :