برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 33
    Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

Deadwood | معرفی, بحث و تبادل نظر

شهر "ددوود" (Deadwood) واقع در داکوتای جنوبی آمریکا هفته ها پس از قتل عام کاستر تبدیل به منجلابی بی قانون و آلوده به جرم و فساد شده. دو کلانتر, یکی سرخورده از گذشته ی خود و بدخلق به نام "بیل هیکاک وحشی" (Wild Bill Hickok) و دیگری "سث بالاک" (Seth Bullock) مردی که امیدواره شروع جدیدی رو در این شهر تجربه کنه پا به "ددوود" می زارن. هردوی اونها به زودی خودشون رو در تقابل با اخلاقیات و بی قانونی "اَل سورنجن" (Al Swearengen) گرداننده ی سالن, هتل دار و رئیس و همه کاره ی ددوود می بینن. زندگی این سه نفر و بسیاری دیگر در هم می آمیزد و جامعه ی بزرگ اندیش و در عین حال پست ددوود در سال 1876 را خلق می کند.

کپی برداری از این مطلب با ذکر لینک مستقیم به این صفحه مجاز می باشد. TvWorld ©

God is a Concept, By Which We Measure our Pain

سپاس
    387
    از این کاربر 830 بار در 135 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Deadwood | معرفی, بحث و تبادل نظر

من هم عاشق این سریال زیبا بودم.امشب پس از سه هفته(جدیدا زیاد وقت نمیکنم سریال نگاه کنم)قسمت آخرشو دیدم و انقدر من را جذب کردم که تصمیم گرفتم تو این موضوع نظر خودم را بگم
    این سریال دارای داستانی بسیار قوی و هنرمندانه بود که با بازی عالی بازیگرای این سریال تبدیل به دو عنصر اصلی عطمت این سریال شد..به شخصه گاها هنگام دیدن بعضی از سکانس های این سریال دنبال کنترل تلویزیون میگشته و ان را استپ میکردم و به عمق معنای دیالوگ ها و یا صحنه هایی که کارگردان به خوبی آن ها را ثبت نمونده بود پی میبردم و بارها و بارها در مورد آنها فکر میکردم.به طوری به فکر فرو میرفتم که هنگامی آل یا همون کاک ساکر داستان عصبانی میشد،عصبانی،و خوشحال میشد،خوشحال میشدم.....
    به طور کلی این سریال واقعا زیباست....
    www.facebook.com/serial.arzan

3. 15 کاربرِ زیر از mahan birabt بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,870
    از این کاربر 1,378 بار در 224 پست سپاس گزاری شده

این سریال فوق العاده در ژانر تاریخی و وسترن ساخته شده است.داستان آن در دهه ی ۱۸۷۰ میلادی و در کمپی به نام Deadwood در منطقه ی داکوتای جنوبی رقم می خورد که مردم از اقصی نقاط کشور به آن آمده اند تا به رویای یک شبه پولدار شدن جامه ی عمل بپوشانند.هدف آن ها یافتن طلاست.
    Deadwood شهری بی قانون است و قانون در آن را فردی به نام Al Swearengen تعیین می کند.فردی که مدیر سالنی به نام Gem است که به نوعی مرکز لهو و لعب این شهر است.او با افرادی که مانع او و کسب سود او باشند مقابله می کند و قانون را به سبک خودش اجرا می کند.

در مقابل ال به عنوان شخصیت اصلی سریال ، Seth Bullack را می بینیم که در گذشته در شهر مونتانا کلانتر بوده و اکنون با دوست خود سُل استار به ددوود آمده تا مغازه ی ابزار فروشی باز کند.

در ادامه با شخصیتی به نام Wild Bill Hickok آشنا می شویم که به همراه دو تن از دوستان خود به نام های Charlie Utter و Jane به این شهر می آید.بیل هیکاک که هفت تیر کشی افسانه ایست حضوری طولانی در داستان ندارد اما نام او تا انتهای سریال بسیار تکرار می شود.

از دیگر شخصیت های این سریال می توان به Cy Tolliver ، Trixie ، E B Farnom ، Alma Garret و Whitney Ellsworth اشاره کرد که در داستان تأثیر گذارند.

داستان کاملا شخصیت محور است و از هیجان و معما های لحظه ای و پیچیده خبری نیست.

بی نظیر بودن این سریال به دلیل بازی فوف العاده ی بازیگران آن به ویژه Ian McShane در نقش ال ، فیلم نامه ی عالی ، گریم بسیار خوب ، طراحی صحنه ی بی نقص ، سبک فیلم برداری زیبا و حتی موسیقی تیتراژ آن است که در کنار هم ، مجموعه ای بی همتا را شکل می دهند.

بدون شک بازی Ian McShane نقطه ی قوت این سریال است.او شخصیتی است بی ادب ، تأثیر گذار ، قدرتمند ، خشن و در عین حال دلسوز ، محافظ منافع خویش و در عین حال منافع کلی کمپ و در کل پیچیده.بازی فوق العاده ی او تنها جایزه ی Golden Globe این سریال را برایش به ارمغان آورد.او همچنین در Emmy و S.A.G Awards نامزد بهترین بازیگر مرد شد.
    از دیدگاه من او در کنار Kelsey Grammer و Bryan Cranston بهترین بازیگران نقش اول در سریال هایی هستند که تا به حال دیده ام.

شخصیت دیگر این سریال دکتر کاکران است که دلسوز واقعی برای تمام اعضای کمپ است و هر چند شخصیتی تأثیر گذار نیست ، اما از آنجا که تنها دکتر حاضر در کمپ است ، فردی مهم محسوب می شود.

در فصل های بعدی این سریال افراد دیگری وارد این کمپ می شوند که در داستان تأثیر گذارند ، اما به دلیل اسپویل شدن داستان به معرفی آنها نمی پردازم.

نکته ی جالب در مورد Deadwood واقعی بودن داستان و تعدادی از شخصیت های آن است.برای مثال ال سوئرنجن ، سث بولاک ، بیل هیکاک وحشی ، چارلی آتر و جین همگی در تاریخ ددوود حضور داشتند ، هرچند داستان بیان شده در سریال صد درصد تاریخی نیست.

اولین قسمت این سریال در تاریخ ۲۱ مارس ۲۰۰۴ از شبکه ی HBO پخش شد و پس از سه فصل و ۳۶ قسمت در ۲۷ آگوست ۲۰۰۶ به پایان رسید.

این سریال برنده یک جایزه ی گلدن گلوب و هفت جایزه ی امی شده است و ۸ جایزه دیگر نیز برده است و برای ۴۸ جایزه هم نامزد شده است.

از دیگر بازیگران این سریال می توان به Timothy Olyphant ، Molly Parker ، Brad Dourif ، Dayton Callie و Jim Beaver اشاره کرد.

در این سریال طبق آمار حدود ۲۹۸۰ بار از کلمه ی “f**ck” استفاده شده است که سازنده ی سریال David Milch این تعداد بالا و فحش های دیگر را نشان از بی قانون بودن این شهر و به دور از تمدن بودن آن خوانده است.

فصل سوم این سریال از سایت معتبر Metacritic.com امتیاز بالای ۸۵ را کسب کرده است و تقریبا از همه ی جهات عالی خوانده شده است.

شاید بسیاری از افراد از این سریال خوششان نیاید.سریالی نیست که هر کسی آن را بپسندد اما اگر به دنبال یک سریال قوی از همه ی جهات هستید دیدن آن را به شما پیشنهاد می کنم.

5. 16 کاربرِ زیر از Dark Angel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,855
    از این کاربر 1,340 بار در 194 پست سپاس گزاری شده

خیلی وقت بود دوست داشتم ببینمش اما حرفاتون باعث شد ترغیب شم برم ببینمش اگه یکی از بچه های خودمون وقت میکردن ترجمه کنن حرف نداشت
    ای خدا یعنی یکی پیدا میشه هم اینو هم فرندز رو دوباره ترجمه کنه

7. 7 کاربرِ زیر از bbas بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

The Sopranos
    سپاس
    918
    از این کاربر 933 بار در 82 پست سپاس گزاری شده

خب ما هم این سریال رو تموم کردیم . حیف و صد حیف که ادامه دار نبود ولی تا اینجاش هم تقریبا راضی بودم . این که داستان ددوود و این شهر بر اساس واقعیت است توی فیلمنامه تاثیر داشت . خیلی دوست داشتم فصل سوم اونطوری که دلم میخواست و احتمالا همتون دلتون میخواست تموم بشه * . ولی خیلی ساده و اروم تموم شد که بازم با پایانش حال کردم .

از یه چیز دیگه که خوشم اومد این بود : رابطه بین شخصیت ها

بولاک و ال سوئرنجن ، تریکسی و استار ، استابز و جین ، یا باقی کارکترها اقعا عالی بودن . تنها موردی که میشه ازش انتقاد کرد همن فیلم نامه هست که میتونست خرکی تر باشه و با توجه به هرج و مرج و بی قانونی شهر میتونست پر از کشت و کشتار و تعلیق باشه .

با این حال نمیشه از بازی فوق العاده ی یان مک شین در نقش ال سوئرنجن نگفت . واقعا یکی از شخصیت های بی نظیر تی وی هست . اوایل ازش متنفری ولی رفته رفته میدونی باید عاشق این شخصیت باشی و فقط باید از کارهایی که میکنه لذت ببری . حتی اگه از سریال خوشتون نیاد باید به خاطر بازی ال سوئرنجن ببینید این سریال .

در کل من به این سریال 8/10 میدم
    ال سوئرنجن 10/10

9. 13 کاربرِ زیر از coolsmoker بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,925
    از این کاربر 1,077 بار در 131 پست سپاس گزاری شده

من این سریال 6ماه داشتم ونگاه نمیکردم تابستون پارسال شروعش کردم ودر عرض 7روز تمومش کردم هنوز که هنوزه میگم عجب سریالی دیونه کننده ای بود

11. 14 کاربرِ زیر از afshin vatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    21
    از این کاربر 29 بار در 8 پست سپاس گزاری شده

یک سوال: این سریال deadwood پایان هم داره یا وقتی که کنسل شد داستان نیمه کاره موند؟

13. 5 کاربرِ زیر از mehrganj بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

IM PATHETIC
    سپاس
    63,407
    از این کاربر 90,383 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

و سرانجام ادامه ای بر سریال ساخته خواهد شد:

سرانجام پس از شایعات و گمانه زنی های فراوان درباره احتمال ساخته شدن ادامه ای بر سریال وسترن Deadwood که با وجود تحسین فراوان منتقدان و مخاطبانش ونیز کسب یک عنوان "گلدن گلوب" و هشت "امی" در سال 2006 تنها پس از پخش سه فصل کنسل شد فیلمی در ادامه این مجموعه ساخته خواهد شد.از زمان کنسل شدن سریال در نه سال پیش همواره اخبار مختلفی درباره احتمال ساخته شدن یک یا دوفیلم در ادامه مجموعه منتشر گشت اما هر بار به دلایل مختلفی این امر محقق نگشت.اما این بار Michael Lombardo رییس بخش برنامه سازی شبکه HBO در گفتگو با TVLINE این خبر را تایید کرده است:
    David Milch(سازنده سریال) تعهد ما مبنی بر قصدما برای ساخته شدن فیلم را دریافت کرده و طرح اولیه را که خط داستانی کلی اثر را بیان می کند ارایه کرده است.ما می دانیم این طرح اولیه می تواند تغییرکند اما در هر حال فیلم ساخته خواهد شد.
    طبق گفته این مدیر شبکه, David Milch در حال حاضر در حال کار بر روی پروژه ای دیگری است اما قرار است پس از پایان پروژه مزبور کار خود را برای نوشتن فیلمنامه اصلی این اثر آغاز نماید. +
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

فیلمنامه هم آماده شد. ایان مک‌شین که در سریال Deadwood در نقش Al Swearengen ظاهر شده بود، تأیید کرد که خالق سریال David Milch یک فیلمنامه‌ی دو ساعته رو تحویل HBO داده.

سپاس
    16,105
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

فکر کنم بعد از Carnivale و Freaks and Geeks (که بعدا در موردش می نویسم) Deadwood آخرین سریال کنسل شده ایی باشه که می بینم.حقیقتا بعد از پایان این جور سریال ها (کنسل شده) بغض و حسرتی تو وجود بیننده ایجاد میشه ناشی از اینکه ایکاش سریال کنسل نمی کردند و از این حرفا...با اینحال به نظر من سریال اگه تو اوج تموم بشه بسیار بهتره تا اینکه به درازا بکشه و رو مخ تماشاچیش بره.
    Deadwood سریالی با ریتم بسیار بسیار کندی است به طوریکه بعد از فصل یک ممکن به ذهن ات خطور کنه که بزاریش کنار ولی اگه ادامه اش بدی مطمئنا رهات نمی کنه و به خردت میره حقیقتا بازیگران بسیار خوبی داره که همه به زیبایی نقش خودشون ایفا می کنند و فیلمنامه ی بسیار قوی هم داره که بیننده محو خودش میکنه از بس که واقعی مونولوگ هاشون نوشته شده.تمامی سه فصل تو یک کمپ می گذره و ما در این بین درگیری سران قدرت , حرص و طمع شون برای دست یابی به ثروت و نفوذ بیشتر بر منطقه می بنیم.
    Deadwood به مانند سریال هایی که بالا بهش اشاره کردم تو اوج تموم میشه و بیننده اش تو حسرت پایان اش میزاره.پایانی به یاد ماندنی که در نگاه های تماما معنادار آل سویرنجن (یکی از شخصیت های سریال که عکس اش گذاشتم) خلاصه میشه پایانی که میگه خباثت ها و زیرکی های من تو این شهر تا ابد ادامه خواهد داشت.(الان که نوشته ام به پایان رسوندم فهمیدم که یک سریال کنسل شده ی دیگه هنوز تماشا نکردم و اون هم Hannibal . پس هنوز لیست سریال های کنسل شده ام تکمیل نشدند.)
    >> دلم واقعا برای کوچه پس کوچه های پر از گل و لای Deadwood تنگ میشه و تمومی اون c**ks**ker هایی که توش زندگی می کردند , بدرود کمپ آرزوهای مردان واقعی بدرود...

سپاس
    5
    از این کاربر 55 بار در 8 پست سپاس گزاری شده

از بهترین سریال های دیده نشده! وسترن رو به معنای واقعی کلمه تعریف می کنه!

18. 6 کاربرِ زیر از BlindKing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین