برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 11 از 87 اولیناولین ... 910111213213661 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 از مجموع 867
    alaaaa
    سپاس
    1,058
    از این کاربر 2,109 بار در 277 پست سپاس گزاری شده

[انجمن سینما] راهنمایی در انتخاب فیلم سینمایی

سلام خدمت همه ی بچه های تی وی وُرلـد؛

دیدم تو فروم جای همچین تاپیکی خالی ـه و بیشتر بحث های فروم حول سریال هاست ولی به فیلم ها چندان توجهی نشده.

قراره تو این تاپیک به بچه هایی که دنبال یه فیلم از یه ژانر خاص میگردن، یا موندن که از بین چند تا فیلم کدوم خوب تره و ... کمکشون کنیم.

هر سوالی در مورد فیلم های سینمایی داشتین اینجا مطرح کنین تا در اولین فرصت جواب داده بشه.

================================================== ==========
    امیدوارم مدیران تیم سینما و بچه های فعال تیم سینما و بقیه بچه هایی که تو زمینه ی فیلم بیشتر فعالن، کمک کنن تا تاپیک خوبی بشه

2. 146 کاربرِ زیر از H!TMAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [انجمن سینما] راهنمایی در انتخاب فیلم سینمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط SaRaL نمایش پست ها
    silver linings playbook
    تمامی فیلم های David O. Russell (کارگردان فیلم)رو نبینی یعنی اینکه چیزی از دست دادی
    یه فیلم خوش ساخت و مثبت مثل اسم خوب خودش.
    اگه به من باشه من اول SLP رو می بینم بعد لینکلن.
    لینکلن برعکس داستان و موضوعش که به نظر سنگین میرسه اصلا فیلم سنگین و خسته کننده ایی نیست.

4. 10 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"WE FIGHT BECAUSE WE BELIEVE"
    سپاس
    2,301
    از این کاربر 1,394 بار در 257 پست سپاس گزاری شده

Great Gatsby چطوره؟ کارای دی کاپریو رو دوست دارم. ولی توی IMDB که چک کردم دیدم امتیازش چنگی به دل نمیزنه. چطوره؟

6. کاربر زیر از SaRaL بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688
    از این کاربر 4,753 بار در 640 پست سپاس گزاری شده

Great Gatsby چطوره؟ کارای دی کاپریو رو دوست دارم. ولی توی IMDB که چک کردم دیدم امتیازش چنگی به دل نمیزنه. چطوره؟
    فیلم خیلی خوش ساختی نیست ولی داستانش نجاتش میده.ارزش یه بار دیدن رو داره به نظر من
    It was the best of times, it was the worst of times
    it was the age of wisdom, it was the age of foolishness
    it was the season of Light, it was the season of Darkness
    it was the spring of hope, it was the winter of despair
    we had everything before us, we had nothing before us
    we were all going direct to Heaven, we were all going direct to Hell

8. 8 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    21
    از این کاربر 41 بار در 11 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط prongz نمایش پست ها
    فیلم خیلی خوش ساختی نیست ولی داستانش نجاتش میده.ارزش یه بار دیدن رو داره به نظر من
    متاسفانه نظر من برعکس دوست عزیزمون prongz ، البته این حرف نه اینکه داستان خوبی نداشت بلکه به نظر من اگر این فیلم دارای ساختار خوبی نمی بود فیلم خوبی نمی شد چون از داستان و مضمونی کلیشه ای برخوردار بود ، عشق که از قرن ها پیش مورد استفاده ی انواع و اقسام هنر ها بوده و تا به امروز ادامه پیدا کرده و اگه با دقت نگاه کنیم از بزرگترین شاهکارها تا فیلم های تجاری امروز هالیوود از اون استفاده کردند ( حتی فیلم های بی ارزش خودمون) ، پس وقتی شما دست به چنین موضوعی میزنید باید با مشتی پر به سمتش برید چیزی که به نظره من کارگردان این فیلم رعایت کرده بود ، چون اگر بگیم فیلم شاهکار نبود تا یکی دو قدمی اون رفته بود.
    این فیلم از بازی های منسجم و خوبی برخردار بود به طوری که بازیگر ها به خوبی با کاراکتر های خودشون مچ شده بودند و کاراکتر هایی که مورد نیاز داستان بودند به نحوی عالی پرداخته شده بودند . یک روایت جذاب و نو
    یی (البته نو نه به این منظور که برای اولین بار استفاده شده باشه) داشت که فیلمی 2 ساعت و 22 دقیقه ای رو برای شما از هرگونه خستگی دور میکرد. نماهای اون نماهای بسیار جذاب و زیبایی بود و به شخصه به نظر من فیلمی بود بدونه هیچ گونه کمبود منطقی .
    پس دوست عزیز saral بهت توصیه میکنم حتما این فیلم رو ببینی. درضمن به نظر من هیچوقت گول امتیازای imdb رو نخور البته نه اینکه من مخالف imdb باشم اما کم امتیازه غیر منطقی هم نداره.

10. 8 کاربرِ زیر از reza sad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688
    از این کاربر 4,753 بار در 640 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط reza sad نمایش پست ها
    متاسفانه نظر من برعکس دوست عزیزمون prongz ، البته این حرف نه اینکه داستان خوبی نداشت بلکه به نظر من اگر این فیلم دارای ساختار خوبی نمی بود فیلم خوبی نمی شد چون از داستان و مضمونی کلیشه ای برخوردار بود ، عشق که از قرن ها پیش مورد استفاده ی انواع و اقسام هنر ها بوده و تا به امروز ادامه پیدا کرده و اگه با دقت نگاه کنیم از بزرگترین شاهکارها تا فیلم های تجاری امروز هالیوود از اون استفاده کردند ( حتی فیلم های بی ارزش خودمون) ، پس وقتی شما دست به چنین موضوعی میزنید باید با مشتی پر به سمتش برید چیزی که به نظره من کارگردان این فیلم رعایت کرده بود ، چون اگر بگیم فیلم شاهکار نبود تا یکی دو قدمی اون رفته بود.
    این فیلم از بازی های منسجم و خوبی برخردار بود به طوری که بازیگر ها به خوبی با کاراکتر های خودشون مچ شده بودند و کاراکتر هایی که مورد نیاز داستان بودند به نحوی عالی پرداخته شده بودند . یک روایت جذاب و نو
    یی (البته نو نه به این منظور که برای اولین بار استفاده شده باشه) داشت که فیلمی 2 ساعت و 22 دقیقه ای رو برای شما از هرگونه خستگی دور میکرد. نماهای اون نماهای بسیار جذاب و زیبایی بود و به شخصه به نظر من فیلمی بود بدونه هیچ گونه کمبود منطقی .
    پس دوست عزیز saral بهت توصیه میکنم حتما این فیلم رو ببینی. درضمن به نظر من هیچوقت گول امتیازای imdb رو نخور البته نه اینکه من مخالف imdb باشم اما کم امتیازه غیر منطقی هم نداره.
    البته همه ی این صحبت ها از روی سلیقه اس اما بنده به غیر از کری مولیگان بازی خوب دیگه ای ندیدم.در مورد کارگردانی هم من نمی دونم میزان شما برای سنجش کیفیتش چیه اما از نظر من کارگردان فیلمی رو که می شد ازش یه درام رومنس باور پذیر ساخت،تبدیلش کرده بود به یه فانتزی گیشه ای که به قول شما مخاطب به خاطر دکوپاژ و میزانس رنگ بندی صحنه مجذوب بشه.از کلیشه ای بودن صحبت کردید مگه قرار از ژانر رومنس انتظار چه خلاقتی باشیم؟مثلا داستان تایتانیک تا چه بدیع بود؟البته اشتباه من این بود که واژه "داستان" رو خیلی کلی گفتم و از فیلمنامه جداش نکردم.همه ی این مسائلی که شما فرمودید برای پوشش ضعف فیلمنامه اس نه داستان.اگه کتاب گتسبی رو مطالعه کرده باشین می دونین که مخاطب کاملا تحت تاثیر کاراکتر هاست.در صورتی که بنده به هیچ وجه (به خصوص خود گتسبی) همزاد پنداری نمی کردم با کارا کتر ها.درک عواطف یک کاراکتر نیاز به پردازش خوب از طرف کارگردان داره.که متاسفانه کم لطفی شده اینجا
    It was the best of times, it was the worst of times
    it was the age of wisdom, it was the age of foolishness
    it was the season of Light, it was the season of Darkness
    it was the spring of hope, it was the winter of despair
    we had everything before us, we had nothing before us
    we were all going direct to Heaven, we were all going direct to Hell

12. 6 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    21
    از این کاربر 41 بار در 11 پست سپاس گزاری شده

دوست عزیز من از آخر به نکاتی که گفتی میپردازم. کاملا باهات موافقم که پرداخت شخصیت وظیفه ی کارگردانه و برای همین هم میگم کارگردانیه خوبی داشت چون کاراکتر ها کاملا یک دست بودند و حرکت اونها با توجه به پیشینه ای که کارگردان از اونها نشان داده بود کاملا باورپذیر بود. البته ممکن همه ی کاراکتر ها پرداخت کاملی نداشته باشند اما اون هایی که پیش برنده ی داستان بودند عالی پرداخت شده بودند.شما میگین اصلا نمیشد با این فیلم همزاد پنداری کرد اما جالبه که من با دیگران که صحبت میکردم همه نوع ایرادی شنیدم اما از نقاط قوتش به همزاد پنداری اون اشاره میکردند چون همزاد پنداری در گرو مسایلی مثل منطقی بودن رفتار کاراکتر هاست البته با توجه به ویژگی ها و شرایط خودشون و همچنین پیدا شدن رفتار اون ها در جامعه چیزی که به نظر من تو این فیلم کل دغدغه ی کارگردان بود که نشان بده گتسبی با اینکه همه چیز داشت اما کمبود جای اون چیزی رو که واقعا میخواست نمی تونست جبران کنه و نمی تونست شاد باشه . همچنین شما به اقتباسی بودن این اثر اشاره کردید که نکته ی کاملا خوبی چون وقتی کارگردانی دست به اقتباس میزنه مسیولیت بزرگتری داره چون علاوه بر اینکه بایدبه مخاطب خودش جواب پس بده باید جوابگوی به اون اثر هم باشه. در این فیلم کاملا کارگردان وفادار به کتاب بود کتابی که90 _ 80 سال پیش نوشته شده و درسته که از نظر ادبی کاملا قابل احترام و غنیه اما برای فیلم شدن کارگردان کار بسیار سختی در پیش داره چون علاوه بر اینکه باید فیلم رو موفق و نو ارایه بده باید وفادار به اثر هم باشه . خیلی از دیالوگ های این فیلم عینا از روی متن کتاب برداشته شده ولی فیلم اصلا برای شما خسته کننده نیست که البته این موضوع غنی بودن کتاب رو نشان میده اما همچنین هنر کارگردان رو هم در طریق نشان دادن میبینیم . فیلم در نشان دادن کاراکتر ها هم به همین قوت عمل کرده و ما افراد رو منطبق با متن میبینیم و این در حالی انجام شده که فیلم به هیچ عنوان به سمت کسلی و تنها نشان دادن یک کتاب نرفته و کارگردان با اینکه دستش بسته بوده اما از موادی که داشته به خوبی استفاده کرده. پس من به نظرم از نظر اقتباسی بسیار موفق بوده .
    اما شما رنگ لعاب فیلم رو تنها به گیشه ربط میدید , که البته همین که فیلم از هالیوود بیرون اومده یعنی مهم بودن گیشه اما مگه رنگ و کادر های موفق جز وظیفه ی کارگردان نیست ?!!! نه اینکه بگم همه ی فیلم ها باید رنگهای خوشکل داشته باشند , اشتباه برداشت نشه اما باید رنگ با فضای فیلم بخونه چون جز وظایف کارگردان . دوست عزیز شما از من پرسیدید از یک فیلم رمانس چه توقعی دارم? مسلما توقعه معجزه ندارم , توقع دارم که هر چه قدر هم که از روی این ژانر گذشته باز هم من رو همراه با خودش کنه و تحت تاثیر خودش قرار بده . شما تایتانیک رو مقابل این فیلم قرار میدین , درحالی که به نظر من تایتانیک خیلی نکات بیشتری برای جذب گیشه داشت. شما به بازیگر ها اشاره کردین کجای بازی کسی مثل دیکاپریو در این فیلم بد بود , یکی از مهمترین نکاتی که به نظر من کارگردان باید رعایت کنه اینه که بازی ها نباید در مقابل فیلم قد علم کنند چون هدف فیلم نه بازیگر , شاید در این فیلم وقتی تمام میشد ما نمیگفتیم واو چه بازیی اما بازیها در یه حد متعادل و خوب و چسبیده به کاراکترها دست به دست هم داده بودند و در آخر شما رودرگیر فیلم میکردند.
    شما میگین معیار سنجش من برای کارگردانی چیه? تمام نکاتی که در موردش حرف زدم جز معیارهای من برای کارگردانیه از رنگ , کادر , دکوپاژ , بازیگری , روایت و در نهایت یکدست بودن کل فیلم که به نظر من در این اثر دیده میشد.
    البته با شما هم موافقم که خیلی از این ها درگیر سلیقه ست اما از اصول اولیه و ناچیزی که از سینما بلدم باید بگم ایراد فنی تو فیلم ندیدم.

14. 5 کاربرِ زیر از reza sad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    328
    از این کاربر 261 بار در 42 پست سپاس گزاری شده

سلام.
    میخواستم بدونم فیلم The Iron Lady ارزش دیدن داره؟

16. کاربر زیر از Ho369 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

You made my shitlist!
    سپاس
    2,167
    از این کاربر 5,455 بار در 903 پست سپاس گزاری شده

مريل استريپش خوبه
    ِ
    A man scaped

18. 5 کاربرِ زیر از Bill The Butcher بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    35
    از این کاربر 910 بار در 165 پست سپاس گزاری شده

سلام فیلمی تو مایه ی brake چی پیشنهاد میکنید؟

20. کاربر زیر از MIPERB بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط MIPERB نمایش پست ها
    سلام فیلمی تو مایه ی brake چی پیشنهاد میکنید؟
    خیلی ببخشید دیگه دیر شده ولی من این رو پیشنهاد میکنم البته من خودم از هیچکدوم از این دو تا فیلم خوشم نمیاد ولی شبیه به هم هستن:

»» 127Hours 2010 ««

22. 6 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 11 از 87 اولیناولین ... 910111213213661 ... آخرینآخرین