برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 7 اولیناولین ... 4567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 62
    Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

[انجمن سینما] پیشنهادات و انتقادات مربوط به اکران ها

در این تاپیک میتوانید پیشنهادات و انتقادات خود را درباره ی پروژه ی اکران های 10 روزه ی انجمن بنویسید که در اسرع وقت به ان ها رسیدگی میشود. از پیشنهاد ها در رابطه با تم ماهانه ی پروژه ی اکران به شدت استقال میشود.
    موفق باشید.

سپاس
    1,417
    از این کاربر 3,007 بار در 358 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [انجمن سینما] پیشنهادات و انتقادات مربوط به اکران ها

با سلام . فکر میکنم با شروع فصل امتحانات و گرفتار شدن بچه ها بهتره که ماه اینده اکران صورت نگیره .

3. 8 کاربرِ زیر از saman_pd09 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,356
    از این کاربر 4,346 بار در 618 پست سپاس گزاری شده

یه مثال برای واضح شدن حرفم
    شرکتهایی که پروژه های سنگین و پر ریسک برمیدارن، میان سهام ارزون به عموم مردم واگذار میکنن، یعنی هرکسی میتونه با کمترین پس انداز میزان نقدینگی در اون پروژه سهیم بشه، و همین خودش از ریسک اجرای پروژه کم میکنه چون دیگه در اون صورت هر فرد خودش برای افزایش میزان سود سالیانه تلاش میکنه و تبلیغ میکنه و خودش کلی منفعت میاره
    حالا اگر موضوع اکرانها به صورت کامل ارائه بشه در اون صورت دیگران میتونن در انتخاب فیلم به گادفادرهای پشت پرده(واژه دیگه ای گیر نیاوردم، گیر ندین لدفن) کمک کنند و به این شکل اگر فیلم مورد نظرشون رو در اون تاپیک ببینند شاید تشویقی بشه برای همکاری و همیاری و ایجاد رغبت (نمیگم موضوعات مورد علاقمو انتخاب نمیکنید ولی خودتون بفهمید )

همچنین بهتر نیست که دلیل انتخاب فیلمهای اکران شده رو بنویسید؟ اینطوری بهتر میتونه تاثیر بزاره چون حتی به صورت فردی هم نگاه کنیم میبینیم که اگر بخوای فیلمی رو ببینی، میگردی ببینی کسی که سلیقش باهات یکی بوده از اون فیلم چه تعریفی داره، شاید با نام بردن از هر فرد و نظرش در مورد فیلم بتونیم با سلایق آشنا بشیم و برای تماشای اکران های بعدی بتونیم به نظر افراد همسلیقه اعتماد کنیم. (تا بحال فقط قسمتی از نقد یک منتقد حرفه ای در تاپیکها دیده شده ولی با این روش شاید بهتر بشه)

لطافت در برخورد با نظرات مخالف هم خوب چیزیه، چون من خودم با تاپیک اکران تا به الان حال نکردم و نظر مخالف زیاد دارم که به نظر خودم نقده، ولی به نظر شما فحش خوارمادره (البته موسی به دین خود ...)
    با نظرات خشنی که تتا بحال داده شد، همه فهمیدند که باید برای نظر منفی دلیل بیاورند ولی آیا بهتر نبود با لطافت برخورد میشد زیرا که همان معنی به مخاطب با لفظ آرام هم منتقل میشد و تنها نتیجه این بدرفتاریها تبدیل شدن شخصیت های سفید به خاکستری و یا سیاه بود که از منظر تماشاچیان اتفاق میافتد، پس چه بهتر که اگر حتی فردی خود را سیاه کرد، ما سفید بمانیم
    Change will not come if we wait for some other person or some other time.
    We are the ones we've been waiting for. We are the change that we seek.
    Barack Obama

5. 10 کاربرِ زیر از 9353980174 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

با سلام خدمت کاربرها و مدیرهای محترم

به مناسبت روشن شدن مجدد چراغ اکران ها بنده یک عدد پیشنهاد دارم که در صورتی که مقبول واقع شود مطمئنا می تونه دمکراسی رو به این اکران ها بر گردونه. پیشنهاد بنده این هست که تیم زحمت کش سینما برای هر ماه یک لیست از اون تم خاص و یا موضوع خاص تهیه کنه که شامل 10 الی 20 فیلم باشه و سپس این 10 الی 20 فیلم رو در هفته اخر هر ماه به نظر سنجی بگذاره تا 3 فیلم برای ماه بعد انتخاب بشه.
    اگر می گم 10 الی 20 تا فیلم دلیلش این هست که می خوام دمکراسی اجرا بشه و تعداد زیاد گزینه ها سبب می شود که نظرات کاربران در تاپیک نظر سنجی هم خواندی شود و هم اینکه کاربرها فیلم هایی رو که دیدن و یا می خواهند شروع به دیدنش کنند رو انتخاب کنند.
    اینکه ما هر ماه با سه فیلم روبرو باشیم که به صورت پشت پرده انتخاب میشه ، گاها توی این مدت باعث شده خیلی ها از این اکران ها فاصله بگیرند!
    ولی وقتی تیم سینما تمام گزینه های روی میزش رو به صورت نظر سنجی رو کنه و در پایان ، این کاربرها باشند که 3 فیلم ماه رو انتخاب کنند خودش میتونه باعث انگیزه و شرکت کردن در بحث هایی بشه که مشتری اش کم هست. باز هم تاکید میکنم هدفم از این پیشنهاد افزایش تعداد گزینه ها هست وگرنه اگر گزینه ها زیر 10 تا باشه مثلا 6 الی 7 تا باشه هیچ فرقی با همون 3 تا انتخاب و همون حالت قبلی نداره.

ممنون می شوم تیم سینما این بررسی رو انجام بدهد.

7. 11 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

تجربه قبلی ثابت کرده که دوستان زیاد مایل به شرکت در این نظر سنجی ها نیستن ولی چون ما یوزر محور هستیم این کار رو میکنیم و برای ماه بعد نظر سنجی میذاریم، اگر موفقیت آمیز بود ادامه میدیم

9. 12 کاربرِ زیر از pooya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688
    از این کاربر 4,753 بار در 640 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya نمایش پست ها
    تجربه قبلی ثابت کرده که دوستان زیاد مایل به شرکت در این نظر سنجی ها نیستن ولی چون ما یوزر محور هستیم این کار رو میکنیم و برای ماه بعد نظر سنجی میذاریم، اگر موفقیت آمیز بود ادامه میدیم
    با عرض پوزش بنده پیشنهاد می کنم این کار انجام نشه.(نزنید منو لطفا) دلیلش هم اینه که اینجوری بیشترین رای رو فیلمی میاره که بیشتر کاربر ها دیدن پس قاعدتا اون هایی که پیشنهاد دادن خودشون نمیرن فیلمو ببینن.پس چه کاریه؟

اضافه شده در : 6 minutes

اما برای حفظ اون دموکراسی ذکر شده بنده یک بار دیگه پیشنهادی رو که قبلا مطرح کردمو مطرح می کنم(دلیلش اینه که پاسخ واضحی دریافت نشد بار قبلی)اون هم اینه که تم رو دوستان مشخص کنن بعد هر هفته یکی از بچه های انجمن فیلمی رو که از دیدنش واقعا لذت برده و فکر می کنه کمتر دیده شده رو معرفی کنه و با کمک مدیرای عزیز تاپیکش کنه و دلایل اانتخابش رو ذکر کنه و بگه برای چی از این فیلم لذت برده.یه بررسی مجدد بشه لطفا
    It was the best of times, it was the worst of times
    it was the age of wisdom, it was the age of foolishness
    it was the season of Light, it was the season of Darkness
    it was the spring of hope, it was the winter of despair
    we had everything before us, we had nothing before us
    we were all going direct to Heaven, we were all going direct to Hell

11. 6 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

اینکه ما دنبال ایجاد بحثیم یا معرفی اثر، سوالیه که باید بهش پاسخ داده بشه.
    مثلا در ژانر علمی تخیلی یک فیلم عجیب غریبی مثل ماتریکس کنار گذاشته میشه به خاطر اینکه همه دیدند، با این رویکرد که دیدگاه هر فرد نسبت به یک فیلم باز شدن دریچه ای جدید برای خواننده ی نقده، به نفعه که ما سعی در ایجاد بحث کنیم تا صرفا معرفی اثر. فکر نمیکنم تعداد زیادی شرایط این رو داشته باشند که فیلم های معرفی شده رو دانلود کنند، اما چه بهتر که در مورد فیلم هایی که قبلا دیدند بحث و گفتگو کنند و اینه که ارزشمنده ...
    | سه چیز پایدار نماند

| ملک بی سیاست

| مال بی تجارت

| علم بی بحث

13. 7 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688
    از این کاربر 4,753 بار در 640 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط kingmiladkh نمایش پست ها
    اینکه ما دنبال ایجاد بحثیم یا معرفی اثر، سوالیه که باید بهش پاسخ داده بشه.
    مثلا در ژانر علمی تخیلی یک فیلم عجیب غریبی مثل ماتریکس کنار گذاشته میشه به خاطر اینکه همه دیدند، با این رویکرد که دیدگاه هر فرد نسبت به یک فیلم باز شدن دریچه ای جدید برای خواننده ی نقده، به نفعه که ما سعی در ایجاد بحث کنیم تا صرفا معرفی اثر. فکر نمیکنم تعداد زیادی شرایط این رو داشته باشند که فیلم های معرفی شده رو دانلود کنند، اما چه بهتر که در مورد فیلم هایی که قبلا دیدند بحث و گفتگو کنند و اینه که ارزشمنده ...
    البته قطعا ارزشمنده ولی خوب تا جایی که من خاطرم هست قرار بود هدف از اکران ها کشف نا شناخته ها باشه نه بهترین ها.چون این کار قبلا توسط انجمن انجام شده.البته شاید اشتباه می کنم اما تا جایی که خاطرم هست قرار بود فیلم دیده بشه و بعد دوستان بیان نظرشونو بگن نه اینکه فیلمی که دیده شده رو بیان نظرشون رو بگن.مثلا قرار بود یه زمانی بریم اصلا سراغ سینمای کشور ها به عنوان تم.یا کارهای خاص یک بازیگر و یا کارگردانو ...
    It was the best of times, it was the worst of times
    it was the age of wisdom, it was the age of foolishness
    it was the season of Light, it was the season of Darkness
    it was the spring of hope, it was the winter of despair
    we had everything before us, we had nothing before us
    we were all going direct to Heaven, we were all going direct to Hell

15. 5 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

تا اونجایی که من یادم هست اکران هیچ وقت نتونست تکلیف خودش رو با خودش مشخص کنه، در ابتدا قبل از اینکه قضیه گسترده بشه، قرار بر این بود که دوستانی که در آثار سینمایی ماجراجویی میکنند و علاقه مند به بحث و چالش در مورد اثار ارزشمند هستند، یه جایگاهی در انجمن داشته باشند و بتونند با هم تبادل اندیشه کنند، این قضیه محدود به این جماعت نموند و تصمیم بر این شد که در کل سایت و برای تمامی اعضا قوانینش تعریف بشه و استقبال عمومی ترجیح داده شد به رجوع به آثاری که حقیقا در لیست مورد نظر ابتدایی جای داشتند. اما اون عنصر اولیه که تاکید ما برش بود یعنی شکل گیری بحث فاکتور ثابت اکران اولیه و ثانویه بود. ارجحیت بحث بر معرفی بود که باعث شد سیاست های جدید شکل بگیره، که اتفاقا از دلایل جدایی من از گروه هم همین بود که روی خیلی از آثار ارزشمند خط قرمز کشیدند با این دلیل که مخاطب نداره، از طرفی به در حال حاضر هم روی آثار مقبول از نظر عوام هم خط قرمز کشیدند با این توجیه که همه دیدند، این وسط یه گروه از فیلم هایی باقی موندند که میانه رو بودند و از دو سو رانده شده، تجربه اکران هم ثابت کرد، بخش معرفی اثر بسیار کم رنگه و فیلم هایی مورد استقبال قرار گرفت که قبلا عزیزان دیده بودند. اما اینکه اکران چه سیاستی رو پیش گرفته برای خودش هم فکر میکنم سوال باشه، الان به سراغ سینمای شرق رفته و فیلم انتخابی ابتدایی باز حکایت از این داره که اکران تکلیفش با خودش مشخص نیست، ما باید از گذشته ای که بر ما گذشته درس بگیریم، اینکه جنبه معرفی اکران مورد استقبال قرار نگرفته حداقل از این روحیه ایجاد بحث فیلم های موفق استفاده بشه، قرار بود فیلم های شاخص هر تم انتخاب بشه، اما ما عملا همچین چیزی نمیبینیم. البته روی صحبت من با مجتبی نیست، چون من دغدغه مجتبی رو درک میکنم روی صحبت ما با کسانیست که در حال حاضر دستی در انتخاب اثار دارند و به نظرم با شرایط فعلی تغییر در سیستم معرفی اثار الزامیست. به نظر من این انتخاب ها هم کسانی که مشتاق ماجراجویی در عالم سینما هستند رو نا امید میکنه، هم کسانی که به صرف وقت گذرانی سراغ فیلم ها میرند.
    | سه چیز پایدار نماند

| ملک بی سیاست

| مال بی تجارت

| علم بی بحث

17. 8 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کوه باش و دل نبند
    سپاس
    16,377
    از این کاربر 6,113 بار در 375 پست سپاس گزاری شده

پست های صفحات قبل رو هم مرور کردم... بنظر من میتونست خیلی راحت بحث پیچیده ای نشه
    طرح های این چنینی می تونه باعث رواج فیلم خوب دیدن بین کاربرا بشه و فیلمایی که انتخاب میشه رو دوستان علاقمند ببینن (که خیلی لذت بخشه این با هم دیدن و لذتی که از اون تجربه برده میشه رو "در کنار هم" به اشتراک گذاشتن) یا اگه دیدن دوباره ببینن و بیان در موردش نظر بدن
    حالا اگه دوستی در توانش هست و سواد و مایه ش رو داره میاد موشکافانه و دقیق به نقد و تحلیل اثر میپردازه و ما هم بهره میبریم از معلوماتشون یکی هم میاد ساده نظرش و احساسی که نسبت به فیلم داشته رو میگه که ممکنه همچین نظراتی هم نکات مهم و برجسته ای رو ارائه بدن درباره اون فیلم
    فقط باید حواسمون باشه با همفکری و گذاشتن نظرسنجی آثار قابل تاملی که حرف داشته باشن واسه گفتن (نه لزوما سنگین که البته طرح که جا افتاد میشه به همچین آثاری هم پرداخت و ایده های نو به کار گرفت) انتخاب کنیم و و زیاد روی یه حوزه پافشاری نکنیم که قضیه یکنواخت شه و جوری باشه که تمام سلیقه ها رو پوشش بده. ایشالا که پیگیری این طرح موفقیت آمیز باشه

19. 13 کاربرِ زیر از Days of Heaven بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

من فکر میکنم انجمن نیاز داره یه مقداری روی سینما و فیلم بیشتر کار کنه ؛ به نظرم اینقدری روی سریال انجمن مانور میده باعث میشه مساله سینما و فیلم بره توی حاشیه و خب خیلی از دوستان که شروع به دیدن سریال میکنن بدون پیش زمینه وارد میشن ؛ با اینکه میدونم شاید خیلی ها با این حرف موافق نباشن ولی به نظر من پیش نیاز ورود به دیدن سریالهای مختلف اول ورود به سینما و فیلمهای مطرح و قابل توجه هست ؛ چون واقعا سینمای قوی و پر از فیلمهای کامل داره که خیلی از این سریال های در حال پخش از اون فیلمها ایده گرفتن .

من معتقدم باید چاپلین رو شناخت و فیلمهایش رو دید و درک کرد و بعد سراغ ژانر کمدی رفت و سریال های کمدی دید ؛ کسی که پیش زمینه سینما و فیلم نداره فکر میکنم ضعفش رو به مرور نشون میده و خب حیف هست .

برای شناخت سینما و فیلمهای بزرگ جدا از فیلمهایی که جزو 250 فیلم برتر هستن ؛ باید هم تایپیک های معرفی خوب و هم نقدهای کامل و خوبی ازشون ارائه داد . من در زمینه سینما و فیلم هر مقدار که لازم باشه کمک میکنم و مشکلی ندارم . حتی روی سینما ایران هم تاکید دارم چون واقعا دلم میخواد سینمای ایران هم مانور داده بشه .

21. 12 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 7 اولیناولین ... 4567 آخرینآخرین