برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 25
    Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

انــســان هــای ایــران

برندون (Brandon) یک عکاس آزاد و اهل نیویورک هست که در خیابان های نیویورک از مردم با فرهنگ و شکل و شمایل مختلف عکس می گیره و در صفحه ی محبوب فیس بوکش که نزدیک به نیم میلیون نفر اون رو دنبال می کنن قرار می ده. اسم صفحه ی برندون Humans of New York یا "انسان های نیویورک" هستش.
    اواخر سال 2012 برندون به ایران سفری داشته و در طی این سفر عکسهای زیادی از مردم کشورمون گرفته و در صفحه ی فیس بوکش و همینطور سایت اصلی خودش قرار داده. توضیحات این عکاس خوش ذوق به همراه تمام عکسهایی که گرفته رو می تونین توی این صفحه ببینین.
    قسمتهای ابتدایی از توضیحاتش رو براتون ترجمه کردم و به همراه چندتا از عکسهاش که به نظرم جالب بود براتون قرار می دم.
    دوست داشتم مطلب رو کامل ترجمه کنم, ولی وقتی تصور می کنم که از باران موزیک و چیچی دانلود و کجا و کجا می خوان مطلب رو به اسم خودشون کپی کنم دستم سرد می شه. پس به همین چند سطر ترجمه بسنده می کنم . ولی خب مهم عکسهاست که نیازی به ترجمه نداره و واقعا گویای همه چیزه. ممنون از رضا (rbn) عزیز واسه معرفی این صفحه به من.
    نکته: اگر به صفحه ی وبلاگ ایشون رفتین از شیلترشیکن استفاده کنین و روی گزینه ی Load More Posts کلیک کنین. کلی عکس و مطلبه.

درباره سفر به تهران:
    دولت آمریکا هشدارهای زیادی برای سفر به ایران می ده. هرچند که بهتون توصیه نمی کنم که به این هشدارها بی توجه باشین, پیشنهاد می کنم که این هشدارها رو با تجربیات آمریکایی هایی که اخیرا به این کشور سفر کردن سبک سنگین کنین. این تجربیات عمدتا عالی و به این صورت هستند: این کشور زیباست.. تاریخ غنی ای داره.. مردمش مشتاق به نشون دادن وابستگی مقدسشون به مهمان نوازی هستند.آمریکایی ها رو خیلی دوست دارن. این قضیه در هر سفری که [به شهرهای مختلف] داشتم مشهود بود و می تونم این قضیه رو تایید کنم. بهتون لبخند می زنن, براتون دست تکون می دن, به صرف غذا دعوتتون می کنن و ازتون می خوان که پیغام های خصوصی برای جنیفر لوپز ببرین. موسیقی, فیلم و رسانه های آمریکایی به کثرت توسط مردم ایران استفاده می شه. مثل تمام کشورها, دیدگاه های مختلفی وجود داره, ولی اکثریت مردم شما رو با فرهنگی که آشنا می کنن که تحسینش می کنن و بهش احترام می گذارن.
    من پیش از این هم بدون هیچ آگاهی ای [نسبت به این مردم] خوش بین بودم. من از وضعیت تاریخ معاصر ایران کاملا آگاهم, ولی در عکسهام به هیچ مساله ای اشاره نکردم. [ادامه مطلب در وبلاگ نویسنده]
    ولی می تونم این رو بهتون بگم: من به مدت دوهفته با فرهنگ و مردم و فضای ایران در ارتباط بودم و هیچ مزاحمتی از جانب هیچ کس برام به وجود نیومد. من از مزایایی که برای یک توریست در هر کشوری وجود داره لذت بردم. مثل تمام کشورها ایران هم از نظر اقتصادی دوست داره اطمینان حاصل کنه که توریست ها از اقامتشون لذت می برن. همه به صورت رسمی و مشتاق به شما کمک می کنن که از اقامتتون لذت ببرین.
    واقعیت تلخ اینه که دولت های با همدیگه دشمن هستند. به همین خاطر اجازه ندارین در منزل ایرانیان اقامت کنین, یا با دوستان ایرانیتون به جایی برین. ولی بهتون آزادی کامل داده می شه تا از کشور دیدن کنید. [ادامه مطلب در وبلاگ نویسنده]

خدا می دونه تو دوران خودش چندتا دختر رو عاشق خودش کرده!!

به قدری این زن زیبا بود که به مدت 20 دقیقه روی یه پله نشستم تا خریدش تموم بشه.

(سپیدان, ایران)
    دختر شیرازی.

به اینجا اومدم تا از مردم عکس بگیرم, ولی زیبایی طبیعی این کشور خیره کنندست. امروز داشتم با ماشین از یک مسیر کوهستانی مه گرفته همراه با رعد و برق عبور می کردم, دیدن این صحنه می تونه باعث شه آدم سرش رو از پنجره بیاره بیرون و فریاد بکشه: ایـــــران!

(اصفهان, ایران)

وقتی داشتیم از یک مسیر کوهستانی رد می شدیم, به این مرد فوق العاده برخوردیم. لباس هاش.. موهاش.. خط های روی صورتش.. به نظر می رسه بسط طبیعی از منظره ی اطرافشه!

(آبیانه, ایران)

بام تهران

در فرهنگ شرقی همه جا پره از خط های خمیده. نوشتار ما معماری ما, سازهای موسیقایی ما, نحوه ی رقصیدنمون, حتی لحن کلام ما هم خمیدست. دنیای غرب برپایه ی خط های زاویه دار بنا شد و دنیای شرق برپایه ی خط های خمیده.

ترجمه و گردآوری : NOjAN
    حقوق محتوای این مطلب برای TvWorld محفوظ می باشد
    در صورت کپی برداری از این مطلب, خدا لعنتتون کنه
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

سپاس
    181
    از این کاربر 141 بار در 14 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : انــســان هــای ایــران

ممنون از نوژن عزیز، خیلی زیبا بود.

نوشته ی این عکس جالب بود! :

When I first asked for their photograph, they smiled but didn’t answer. I assumed that meant no. I think they would like to, said my guide, but they are just being modest. It is a very Iranian way to act. Ask one more time — they will say yes

3. 12 کاربرِ زیر از Numero Uno بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ignorance is bliss
    سپاس
    5,631
    از این کاربر 12,519 بار در 1,855 پست سپاس گزاری شده

من هفته پیش دیدم این مطلب رو. خیلی حال کردم.

کامنت هایی که آمریکایی ها زیر عکس ها گذاشتن خیلی جالبه. اکثراً به شدت متعجب شده بودن که ایرانی ها همه شون سوپر مدل هستند و چندان فرقی با آمریکایی ها ندارند!!

دختر خاله من توی یکی از عکس ها هست. توی اون عکس هایی که توی اصفهان گرفته. جهانی شد رفت!

به گروه اینترنتی ترجمه کرده بود. اگر پیدا کنم براتون میذارم.

5. 19 کاربرِ زیر از Patriot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,639
    از این کاربر 4,314 بار در 479 پست سپاس گزاری شده

خیلی خوب بود!!

رفتم کامنت ها رو خوندم. نمیدونم مشکل ایرانی جماعت با خودش چیه هر چی خارجی ها تعریف کرده بودن و سو بیتیفول و سو امیزینگ گفتن یه عده ایرانی داشتن سر زمین و زمان با هم کل کل میکردن

همه با هم درگیر بودن و لذت عکسها رو از من گرفتن بی سلیقه ها ی روانی خودخواه ........

7. 11 کاربرِ زیر از justUnited بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,048
    از این کاربر 5,958 بار در 1,101 پست سپاس گزاری شده

دستش درد نکنه که یه چهره ای واقعی گرایانه و معقول تر از ایرانیا نشون داده (;
    امید کوکبی

9. 7 کاربرِ زیر از Headache بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

آره کامنت های فیس بوکش خیلی جالبه..

مثلا :

نقل قول نوشته اصلی توسط Moh3eN نمایش پست ها
    از بینشون این عکس رو خیلی پسندیدم . البته عکس چیز خاصی نداره اونچنان . اما متنی که براش نوشته زیباس...
    در این مورد خیلی کامنتاشون احساسی بود.. خیلیا ناراحت شده بودن و تحت تاثیر قرار گرفته بودن.
    یه نفر نوشته بود "این سوال برام پیش اومده که چطور ما آمریکایی ها می تونیم اینقدر بی احساس باشیم"
    چون سر قضیه ی 09/11 خیلی ایرانیا مورد آزار و اذیت قرار گرفتن تو آمریکا.. دایی یکی از دوستان رو شنیدم که کارش رو رسما از دست داده بود و حتی این فکر به سرش زده بوده که به مکزیک پناهنده بشه.. یعنی در این حد برخورد ناجور بوده اون دوران.

در مورد اون موتورسوار لوتی هم چیزای باحالی نوشته بودن... مثلا یکی گفته بود "باورم نمی شه هنوز آدمی از دهه ی 60 به همون شکل باقی مونده باشه :دی"

یا مثلا در مورد این عکس چقدر کامنتهای زیبایی گذاشته بودن :

فوق العاده زیباست...
    خیره کنندست...
    چشم هاش کلی داستان تعریف می کنه...

برام خیلی جالب بود که تعریف اونها از زیبایی چقدر عالی و با نجابته.. اگر حوصله ی گشتن تو کامنتها رو ندارین, پیشنهاد می دم فقط کامنتهای این عکس رو بخونین.. بعضی ها هم پرسیده بودن که "به چیه این می گین زیبا ؟" و جواب ها خیلی قشنگ بود!

واقعا این آقا با این کارش لطف بزرگی به ایران و ایرانی کرد.. حداقل نیم میلیون نفر این عکسها رو دیدن که به نظرم تاثیر خیلی زیادی توی وجهه ی ایران و ایرانی داشته. دمش گرم!

نقل قول نوشته اصلی توسط azadivash نمایش پست ها
    رفتم کامنت ها رو خوندم. نمیدونم مشکل ایرانی جماعت با خودش چیه هر چی خارجی ها تعریف کرده بودن و سو بیتیفول و سو امیزینگ گفتن یه عده ایرانی داشتن سر زمین و زمان با هم کل کل میکردن
    همه با هم درگیر بودن و لذت عکسها رو از من گرفتن بی سلیقه ها ی روانی خودخواه...
    قبول دارم.. این مورد واقعا خجالت آور بود
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

11. 16 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Say hello to Darkness
    سپاس
    2,103
    از این کاربر 3,810 بار در 359 پست سپاس گزاری شده

ازتون می خوان که پیغام های خصوصی برای جنیفر لوپز ببرین.

ای خدا

دمت گرم نوژن جون خیلی تاپیک خوبی بود

13. 7 کاربرِ زیر از KOOROSH بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ignorance is bliss
    سپاس
    5,631
    از این کاربر 12,519 بار در 1,855 پست سپاس گزاری شده

چند تا از عکس ها و کامنت های جالب رو بذارم:

مشاهده محتوا اسپویلر

کن اسکارتر: آمریکایی ها الان دارن به خودشون میگن: چی؟ عمرا این یه شهروند ایرانی باشه! و احتمالا بیشترشون میگن: تهران تو کدوم یک از ایالت های آمریکاس؟
    دوتا کامنتی که الان میزارم با نکوهش اکثر بازدیدکنندگان آمریکایی مواجه شدن که به اینا میگفتن شما باید آگاهیتون رو بالاتر ببرید!
    یاکوب: احتمالا یکی دو هفته دیگه جسدش رو پیدا میکنن که به خاطر عدم رعایت حجاب به قتل رسیده
    مالتر: عجیبه! مگه نباید موهاشون رو بپوشونن؟ موهای این که به وضوح مشخصه! امیدوارم یه موقع اسید رو صورتش نپاشن
    ماریا: چه خانم باوقار و زیبایی
    آماندا: متشکرم از خانم های تهرانی که اجازه دادید براندن ازتون عکس بندازه و برای ما منتشر کنه. اگر کامنت من رو میخونید میخوام بگم که کامنت های نفرت انگیز بعضی ها رو(که خلاف چیزی هست که اکثر ماها فکر میکنیم) نادیده بگیرید و افتخار کنید به اینکه باعث شدید چیزی هرچند کوچک به آگاهی ما اضافه بشه.
    فیلیپ: من سال ۲۰۰۹ به ایران سفر کردم و عاشق این کشور شدم. اصفهان، شیراز و بقیه شهرهایی که رفتم رو واقعا دوست دارم. جذابترین قسمتش هم خوده مردم ایران بودن. در تمام سفرهایی که تا به حال داشته ام هرگز با اینچنین مهمان نوازی و صمیمیتی از طرف مردم مواجه نشده بودم.

آدریانا: ایرانی ها مردم شگفت انگیزی هستن. من خیلی از ایرانی هایی که به آمریکا مهاجرت کردن رو میشناسم. اونا واقعا شهروندان فوق العاده ای هستن.
    شانون: فکر کنم اسم این سنت ایرانی ها “تعارف” باشه. امیدوارم درست نوشته باشم. شما سه بار یه چیزی رو میخواید یا میپرسید. اگر در بار سوم اون شخص همچنان بگه نه، این یعنی واقعا نه. دو بار اول اگر بگن نه این نشونه ادب و تواضعشونه
    . Taarof - Wikipedia, the free encyclopedia
    ایوان: این منو یاد مردم اروپای شرقی میندازه وقتی برای اولین بار اومده بودن آمریکا. همون شب به مهمونی شام دعوت شدن. وقتی میزبان که آمریکایی بود بهشون پیشنهاد غذای اضافه و بیشتر رو داد اونا گفتن نمیخوریم. به هوای اینکه میزبان آمریکایی مثل تشریفات سنتی اونا بهشون اصرار کنه: -”لطفا یه تیکه دیگه بردارید” -”نه ممنون. همین کافیه” -”خواهش میکنم بردارید. غذا که زیاده” -”نه حقیقتا نمیتونم. سیر شدم مرسی” -”دست منو رد نکنید دیگه. فقط یه تیکه” -”حالا که اصرار میکنید چشم…” ! ولی نمیدونستن برای آمریکایی ها “نه” یعنی “نه” و بلافاصله بعد از اولین و تنها “نه”ای که گفته میشه، غذا رو جمع میکنن میبرن و اروپایی ها همینجور شگفت زده مونده بودن و شاید کامل هم سیر نشدن !
    امیر: کاش ما هم خارجی بودیم تا هم این جماعت جلوی لنز ما با رضایت و لبخند به صف میشدند و هم هفت هزار تا لایک نوش جان میکردیم (فارسی نوشتم چون روی سخنم با دوستان همزبان اجنبی پرست بود). یه خارجی دوربین به دست و سرمایه دار که کیفیت کارهاش هم بسیار پایینه راه افتاده تو کوچه و خیابون و عکس میگیره. عکسهایی که نه رویکرد خاصی دارند نه جلوه و نکته ای. حالا این تبلیغ ایران محسوب میشه؟ یک عکس صرفا یادگاری از چند دختر ؟!
    کاوه: ماشالله ما ایرانیا از بس **** هستیم و عقده ای حتی کاری که به نفعمونه رو تخریب می کنیم!! این آقا در اصل دقیقا همین کارو تو نیویورک می کنه از ادم ها تو خیابونا عکس می گیره و زیرش یه داستان درباره عکس می نویسه، خیلی هم کار جالبیه چون آدم اینجوری حس نزدیکی می کنه با یه سری آدم های دیکه که نمی شناسه. حالا بخاطر شرایط سیاسی و اینکه خیلی از اونجایی ها فکر می کنند غارنشین هستیم اومده ایران که نشون بده مردم ایران هم انسانن، این کار برای افکار عمومی امریکا فوق العادس، کامنت هارو بخون همه استقبال کردن و خیلی ها دلشون خواسته حتی به ایران سفر کنند. اونوقت تویی که از همه بیشتر باید از این کار حمایت کنی اینجوری میگی!؟ واقعا که!

ربکا: کدوم مادره کدوم دختر؟
    کریسی: من همیشه فکر میکردم زنان ایرانی لباسای معمولی میپوشن. متشکرم ازت براندن که به ما نشون دادی بدون دانستن واقعیت ها در مورد چیزی قضاوت نکنیم
    شاون: من منتظر بودم یکی کامنت بزاره بگه: اوه مای گاد! مگه تو ایران مرکز تجاری هم وجود داره؟!
    جنی: من عاشق این عکسهایی هستم که توی این مدت از مردم ایران گذاشتی. چون به طرز عجیبی روی شناخت ما از مردم دوست داشتنی ایران تاثیرگذار بود و به ما آمریکایی ها اجازه داد تصاویر واقعی اونا رو ببینیم نه تصاویر کاریکاتورگونه و اغراق آمیز فاکس نیوز رو!
    گیلبرتو: رسانه ها ! ما باید در مورد چیزهایی که شما تا به حال در مورد ایران به خوردمون دادید به طور جدی باهم صحبت کنیم
    الیسون: شبیه مرکز تجاری نزدیک خونه ما در همین نیویورک هست. خوشحالم از اینکه دارم بُعد پیشرفته و نرمال ایران رو میبینم. خیلی متفاوت نسبت به اون چیزی که توی تلویزیون دیده بودم
    برندا: چرا ما اینقدر ذوق زده شدیم از دیدن این دو خانم؟ چون مثل ما غربی ها راحت لباس پوشیدن؟ چون با این تیپ و لباسا خوش استیل به نظر میان و شبیه ماها شدن؟ اون ها بازم میتونن شیک و خوشتیپ باشن حتی اگه چادر یا برقع سر کنن و یا لباسی بپوشن که مطابق فرهنگ و عرف جامعشون باشه. انسان های خوب همه جا میتونن باشن حتی اگه تیپ و لباسشون شبیه ماها نباشه
    پاملا: براندا، من ندیدم کسی اینجا گفته باشه اونا زیبان چون شبیه ما غربی ها تیپ زدن. همه ی کامنت هایی که من دیدم خیلی با حسن نیت در مورد شیک بودن اون ها صحبت کرده بودن. حالا کاری به اون چند نفری ندارم که نوشته بودن اینا هیچ نشانی از یک زن ایرانی ندارن چون برقع نپوشیدن

نیکول: هرکی رو تو ایران میبینی فتوژنیکه و آماده اس برای عکسبرداری !
    هاولی: اگه لیز بخوره… :دی
    ادموند: من عاشق کتش هستم. چه فشن شویی. ای کاش میتونستم اینو به خودش هم بگم
    کریس: عجب منظره زیبایی. عکس هایی که گرفتی من رو ترغیب میکنه یه سفر به ایران برم. علیرغم بی ثباتی سیاسیش
    کارولین: میخوام ازت تشکر کنم به خاطر این تصاویر. تو یک نمای بسیار زیبا و کاملا متفاوت نسبت به اون چیزی که رسانه ها پخش میکنند رو از ایران و مردمش به ما نشون دادی
    تنا: با این عکسا من دارم به این فکر میکنم که احتمالا نیمی از دخترای ایرانی مدل های فشن هستن
    شرمین آشا: چرا دخترای ایرانی اینقدر خوشگلن؟ من مطمئنم جهش های ژنتیکی باعث شده اونا با ویژگی های مثبت ظاهری متولد بشن

اون اصرار داشت که بگه خوش عکس نیست! ولی به نظرم خیلی زیبا افتاده
    پولاک: ایرانی های چشم آبی
    دنیل: ای کاش منم به اندازه او بدعکس بودم !
    جکس: من عاشق دیدن این خانم هایی هستم که پوششی زیبا ولی با حجب و حیا دارند. با برهنگی هایی که این روزا شاهد هستیم مخصوصا در آمریکا، تماشای این تصاویر مثل تنفس یه هوای تازه میمونه
    لورن: من تا به حال سه بار به تهران سفر کرده ام. اونا مردمانی مهمان نواز، خونگرم، با فرهنگ، باهوش، خوش مشرب و شوخ طبع هستن. مطلع باشید که رسانه ها چیزی رو نشون میدن که باب طبع سران قدرت باشه. دولت آمریکا میخواد مارو از ایران و ایرانی ها متنفر کنه تا برای حمله به این کشور رضایتمون رو جلب کنه. این مردم، دشمن ما نیستند. اینا هم مثل ما انسانن که دارن توی یه کشور دیگه ای زندگی میکنند
    تریسی: ۹۰ درصد ایرانی ها اعتقادی به پوشش اسلامی ندارن. اونا دلشون نمیخواد از فرق سر تا نوک پاشون رو بپوشونن. من اینجا دوستای ایرانی زیادی دارم که شبیه خوده ما لباس میپوشن. ولی وقتی برمیگردن ایران روسری سر میکنن و حجاب دارن. چون قانون کشورشونه. ضمن اینکه کشورشون در اختیار ۱۰ درصدشونه که چون ثروتمند هستن دارن بهترین زندگی رو توی ایران میکنن. اگر همه مردمشون همین وضعیت رو داشتن الان با کشورهای غربی چندان تفاوتی نداشتن. بنابراین چیزی که در رسانه ها نشان میدن، واقعیت های ایران نیست
    باربارا: تبلیغات رسانه ها واقعا قدرتمند هستن. من از دیدن این تصاویر شوکه شدم. این تصاویر باعث شدن من متوجه این موضوع بشم که تا قبل از دیدن این آلبوم حتی یک تصویر مثبت هم از ایران ندیده بودم

آرزو: دوستان ایرانی صمیمانه پیشنهاد می کنم بحث های سیاسی نکنید زیر عکس ها. فکر می کنم آدمهایی که اینجا میان سواد ایننرنتی کافی دارن که بتونن راجع به شرایط سیاسی ایران اطلاعات مورد نیاز خودشونو به راحتی بدست بیارن. بهم پریدن شما دوست گرامی چه به ایرانی ها و چه به غیر ایرانی ها کمکی نمی کنه. از زیبایی این کار هنری لذت ببرید، اگه هم لذت نمی برید، فضا رو متشنج نکنین که دیگران لذت ببرن حداقل. چه خوب می شد این صفحه از گزند بحث ها و دعواهای ما در امان می موند
    روسلین: من همیشه این برام جالب بوده که با وجود حجاب روسری و.. چجوری اینا میتونن اینقدر فشن و خوشتیپ باشن
    ریچل: اینکه اون میتونه زیبایی های زنانگی خودش رو بدون نمایش قسمت های برهنه بدنش نشون بده زیباست…

محسن: هموطنان عزیز صمیمانه ازتون میخوام زیر این عکس کامنت بازی نکنید و ترجیحاً مسیج بدین! بذاریم برای یه بار بقیه آرامش رو در ما ببینن! بحث این که اسلام ویروس است یا آب حیات فعلا اینجا ضرورت نداره! بیایید یه کم ما هم زرنگ باشیم لااقل در حفظ ظاهر!
    تهرانی: عادت داریم توى هر جا با منطق کجمون بحث سیاسى راه بندازیم گند بزنیم به جمع. حالا میخواد زیر آهنگ شهرام شپره باشه یا زیر یه عکس که مردم اومدن لذت ببرن. اه. از دست بی جنبه بودن ما. ول کنم نیستیم.

جان: من حتی نمیدونستم تو ایران هم برف میاد ! فکر میکردم خشک و بیابونیه
    جنیلین: عکسایی که از ایران گذاشتی منو متقاعد کرد که تمام این کشور پر شده از سوپر مدل ها !
    چریل: رو حساب نادونی من نزارید. ولی منم واقعا نمیدونستم تو ایران برف میاد. فکر میکردم ایران یه جای خشک و بایره و هواش هم گرم!
    آگاتا: با خوندن کامنتا به این نتیجه رسیدم که مردم آمریکا نه مطالعه میکنن، نه در مورد چیزی تحقیق میکنن و فقط جذب چیزایی که از تلویزیون پخش میشه هستن. این روزا دیگه دنیا کوچیک شده، اطلاعات تو اینترنت جاری شده، مردم فرای از مرزها دارن باهم دوست میشن، صحبت میکنن، همدیگه رو ملاقات میکنن و به افکار و عقاید شخصی خودشون شکل میدن. اگه کسی بخواد چیزی رو بفهمه و یاد بگیره، راهش رو پیدا میکنه. مگر اینکه شما بشینید و صبر کنید تا اطلاعات رو بیارن تقدیمتون کنن و دربارش براتون شرح بدن. بعد شما سوپرایز بشید از اینکه مردم ایران دوتا سر با دستای قلاب مانند ندارن و شبیه بقیه انسان ها هستن !

بازم بود اما زیاده. خودتون برید تو فیس فوکش بخونید!

15. 24 کاربرِ زیر از Patriot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

خدایا خسته ام فردا بیدارم نکن
    سپاس
    1,760
    از این کاربر 2,425 بار در 480 پست سپاس گزاری شده

واقعا عالی بود .....
    بی نظیر .....
    شاید خود عکس ها برای ما خیلی خیلی طبیعی باشن ولی کامنت هاش بی نظیره ..... محشر ....
    I'm Done trying to get her

17. 6 کاربرِ زیر از H@RiR بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,048
    از این کاربر 5,958 بار در 1,101 پست سپاس گزاری شده

داشتم کامنتا فیس بو کشو میخوندم.. اشک تو چشمام جمع شد ..
    نذارید این تاپیک بره پایین، این تنها خواسته ایه منه!
    واقعا مردونگی کرد از اون سر دنیا اومد جایی که انقدر همه ازش خوف و وحشت دارن و پشتش بد میگن، واقعا هم ایده ها و مورد های خوبی به تورش خورده.. جای ما خالی!
    امید کوکبی

19. 3 کاربرِ زیر از Headache بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    63
    از این کاربر 54 بار در 11 پست سپاس گزاری شده

مثل اینکه اینجا هم 20:30 شده !!!؟؟؟؟
    شاید تی وی ورلد هم قرار داد بسته با خبر 20:30 ؟؟؟

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین