برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 از مجموع 25
    Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

انــســان هــای ایــران

برندون (Brandon) یک عکاس آزاد و اهل نیویورک هست که در خیابان های نیویورک از مردم با فرهنگ و شکل و شمایل مختلف عکس می گیره و در صفحه ی محبوب فیس بوکش که نزدیک به نیم میلیون نفر اون رو دنبال می کنن قرار می ده. اسم صفحه ی برندون Humans of New York یا "انسان های نیویورک" هستش.
    اواخر سال 2012 برندون به ایران سفری داشته و در طی این سفر عکسهای زیادی از مردم کشورمون گرفته و در صفحه ی فیس بوکش و همینطور سایت اصلی خودش قرار داده. توضیحات این عکاس خوش ذوق به همراه تمام عکسهایی که گرفته رو می تونین توی این صفحه ببینین.
    قسمتهای ابتدایی از توضیحاتش رو براتون ترجمه کردم و به همراه چندتا از عکسهاش که به نظرم جالب بود براتون قرار می دم.
    دوست داشتم مطلب رو کامل ترجمه کنم, ولی وقتی تصور می کنم که از باران موزیک و چیچی دانلود و کجا و کجا می خوان مطلب رو به اسم خودشون کپی کنم دستم سرد می شه. پس به همین چند سطر ترجمه بسنده می کنم . ولی خب مهم عکسهاست که نیازی به ترجمه نداره و واقعا گویای همه چیزه. ممنون از رضا (rbn) عزیز واسه معرفی این صفحه به من.
    نکته: اگر به صفحه ی وبلاگ ایشون رفتین از شیلترشیکن استفاده کنین و روی گزینه ی Load More Posts کلیک کنین. کلی عکس و مطلبه.

درباره سفر به تهران:
    دولت آمریکا هشدارهای زیادی برای سفر به ایران می ده. هرچند که بهتون توصیه نمی کنم که به این هشدارها بی توجه باشین, پیشنهاد می کنم که این هشدارها رو با تجربیات آمریکایی هایی که اخیرا به این کشور سفر کردن سبک سنگین کنین. این تجربیات عمدتا عالی و به این صورت هستند: این کشور زیباست.. تاریخ غنی ای داره.. مردمش مشتاق به نشون دادن وابستگی مقدسشون به مهمان نوازی هستند.آمریکایی ها رو خیلی دوست دارن. این قضیه در هر سفری که [به شهرهای مختلف] داشتم مشهود بود و می تونم این قضیه رو تایید کنم. بهتون لبخند می زنن, براتون دست تکون می دن, به صرف غذا دعوتتون می کنن و ازتون می خوان که پیغام های خصوصی برای جنیفر لوپز ببرین. موسیقی, فیلم و رسانه های آمریکایی به کثرت توسط مردم ایران استفاده می شه. مثل تمام کشورها, دیدگاه های مختلفی وجود داره, ولی اکثریت مردم شما رو با فرهنگی که آشنا می کنن که تحسینش می کنن و بهش احترام می گذارن.
    من پیش از این هم بدون هیچ آگاهی ای [نسبت به این مردم] خوش بین بودم. من از وضعیت تاریخ معاصر ایران کاملا آگاهم, ولی در عکسهام به هیچ مساله ای اشاره نکردم. [ادامه مطلب در وبلاگ نویسنده]
    ولی می تونم این رو بهتون بگم: من به مدت دوهفته با فرهنگ و مردم و فضای ایران در ارتباط بودم و هیچ مزاحمتی از جانب هیچ کس برام به وجود نیومد. من از مزایایی که برای یک توریست در هر کشوری وجود داره لذت بردم. مثل تمام کشورها ایران هم از نظر اقتصادی دوست داره اطمینان حاصل کنه که توریست ها از اقامتشون لذت می برن. همه به صورت رسمی و مشتاق به شما کمک می کنن که از اقامتتون لذت ببرین.
    واقعیت تلخ اینه که دولت های با همدیگه دشمن هستند. به همین خاطر اجازه ندارین در منزل ایرانیان اقامت کنین, یا با دوستان ایرانیتون به جایی برین. ولی بهتون آزادی کامل داده می شه تا از کشور دیدن کنید. [ادامه مطلب در وبلاگ نویسنده]

خدا می دونه تو دوران خودش چندتا دختر رو عاشق خودش کرده!!

به قدری این زن زیبا بود که به مدت 20 دقیقه روی یه پله نشستم تا خریدش تموم بشه.

(سپیدان, ایران)
    دختر شیرازی.

به اینجا اومدم تا از مردم عکس بگیرم, ولی زیبایی طبیعی این کشور خیره کنندست. امروز داشتم با ماشین از یک مسیر کوهستانی مه گرفته همراه با رعد و برق عبور می کردم, دیدن این صحنه می تونه باعث شه آدم سرش رو از پنجره بیاره بیرون و فریاد بکشه: ایـــــران!

(اصفهان, ایران)

وقتی داشتیم از یک مسیر کوهستانی رد می شدیم, به این مرد فوق العاده برخوردیم. لباس هاش.. موهاش.. خط های روی صورتش.. به نظر می رسه بسط طبیعی از منظره ی اطرافشه!

(آبیانه, ایران)

بام تهران

در فرهنگ شرقی همه جا پره از خط های خمیده. نوشتار ما معماری ما, سازهای موسیقایی ما, نحوه ی رقصیدنمون, حتی لحن کلام ما هم خمیدست. دنیای غرب برپایه ی خط های زاویه دار بنا شد و دنیای شرق برپایه ی خط های خمیده.

ترجمه و گردآوری : NOjAN
    حقوق محتوای این مطلب برای TvWorld محفوظ می باشد
    در صورت کپی برداری از این مطلب, خدا لعنتتون کنه
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : انــســان هــای ایــران

کامنت ها عالیه!!!! به قول پوریا منم اشک تو چشمام جمع شده البته بین کامنت ها کامنت بعد هم از این طرف و هم از اون طرف بود که بهتره ندید بگیریم.
    انسان ها چقدر خوبن! چقدر مهربون ان کاش این وضعیت بین دو کشور نبود!!! خیلی وضعیت بدیه. نمیدونم چی بنویسم....

نقل قول نوشته اصلی توسط dante8766 نمایش پست ها
    شاید تی وی ورلد هم قرار داد بسته با خبر 20:30 ؟؟؟
    منظور؟

3. 5 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    63
    از این کاربر 54 بار در 11 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    منظور؟
    منظوری نداشتم
    آخه طرف وقتی ایران بود خبرش رو 20:30 پخش کرده بود
    گفتم شاید برندون رو ایران خریده باشه و 20:30 هم که معطله این جور چیز هاست
    بعد دیدم شما و یک سری دیگه هم گذاشتین
    پس به این نتیجه رسیدم که شما رو هم 20:30 خریده

مدیر شوخی بود به دل نگیر

5. 4 کاربرِ زیر از dante8766 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    681
    از این کاربر 1,225 بار در 147 پست سپاس گزاری شده

دلم واسه خودمون میسوزه بچه ها داریم تو کشوری پر از استعداد زندگی می کنیم توی کشوری سرشار از ثروت توی یه کشور چهار فصل زیبا ولی اینه وضعیتمون همه به فکر رفتن به یه کشور دیگه به امید یه زندگی بهتر یکیش همین راننده تاکسی،آخ چی بگم حیفه واقعاٌ جوونی نکردیم یا درگیر فشار اقتصادی بودیم یا کلا همش حرص خوردیم.
    خودمونو با این سریالای آمریکایی سرگرم می کنیم در صورتی که می تونستیم خودمون بهترین سریالای دنیا رو بسازیم.به خدا می تونیم.میتونستیم کشورمونو جوری بسازیم که از جاهای دیگه آرزوی مهاجرت به اینجارو داشته باشن.فرار مغزهایی نبود.والا اینقدر که حوصله این توریستارو داریم حوصله مردم خودمونو نداریم.بی حوصله شدیم.
    آخه چرا باید کشورای دیگه فکر کنن که ما اصلا وجود نداریم و یکی مثل این آقا باشه که بهشون بفهمونه نه ما وجود داریم(خدا خیرش بده) ولی جلوی رشدمون گرفته شده.چرا نتونیم ثابت کنیم که خیلی حرف واسه گفتن داریم.
    خیلی حرف زدم ولی سبک شدم.

7. 8 کاربرِ زیر از 2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تا ازادی راهی نیست.....
    سپاس
    928
    از این کاربر 713 بار در 127 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Patriot نمایش پست ها
    رو حساب نادونی من نزارید. ولی منم واقعا نمیدونستم تو ایران برف میاد. فکر میکردم ایران یه جای خشک و بایره و هواش هم گرم!
    مگه تو فکر هم میکنی
    ادم تو امریکا زندگی کنه ولی ندونه ایران چه جایی هست...من داداش ۱۰ سالم میدونه پایتخت کشور بوتان چیه..
    حالا اینا با این iq اگه تو ایران بودن که .....

9. کاربر زیر از sajad44 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

تو مسئول گلتی...
    سپاس
    991
    از این کاربر 4,364 بار در 276 پست سپاس گزاری شده

منم دارم کامنت ها رو می خونم. این که اون وری ها فکرهای اشتباه دارن راجع بهمون درست، رسانه ها همیشه برعکس عمل می کنن و مردم هم باور! اما خدایی مردم خودمون چرا دیگه میرن خرابکاری می کنن و دعوا و اینا؟!

11. 5 کاربرِ زیر از Sham!m بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123