برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این دو اپیزود چه امتیازی در نظر میگیرید ؟

رأی دهندگان
21. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ۱ امتیاز

0 0%
  • ۲ امتیاز

0 0%
  • ۳ امتیاز

0 0%
  • ۴ امتیاز

1 4.76%
  • ۵ امتیاز

0 0%
  • ۶ امتیاز

2 9.52%
  • ۷ امتیاز

3 14.29%
  • ۸ امتیاز

7 33.33%
  • ۹ امتیاز

4 19.05%
  • ۱۰ امتیاز

4 19.05%
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 29
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

The Bible | بحثِ اپیزودیک | قسمتِ اول و دوم

The Bible Week 1 . In The Beginning | Exodus
    بخش اول: داستان آدم و حوا ، نوح | بخش دوم: داستان ابراهيم و موسی

[معرفی کاملِ سریال]
    .

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Bible | بحثِ اپیزودیک | قسمتِ اول و دوم

نه برادر من!! درسته که دو کتاب نباید مغابرتی داشته باشن اما همون جور که میدونی انجیل رو میگن خیلی تحریف شده و شاید به خاطر همین باشه که با قران ما فرق داره!!
    منم میگم اونا بر اساس کتاب خودشون ساختن، اما مثلا اگه سلحشور میومد به جای اسماعیل اسحاق رو قربانی میکرد بله، میگفتیم که داره تحریف میکنه، اما الان فقط یه مغایرت ساده است، همین. بهتره هم هست سخت نگیریم.

3. 3 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,050
    از این کاربر 11,096 بار در 771 پست سپاس گزاری شده

من هم اولین جمله ام این بود که اگه به اسلام اعتقاد داشته باشیم میشه تحریف، وگرنه همون مغایرته.
    یعنی این ها برای ما تحریف به حساب میاد.چون ما به انجیل واقعی ایمان داریم ولی اینها تغییرداده شده اند.منظورم این نیست که کارگردان یا نویسنده ی این سریال تحریف کرده اند.

5. 3 کاربرِ زیر از Achillies بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Rain down, from a great height
    سپاس
    9,546
    از این کاربر 11,379 بار در 1,381 پست سپاس گزاری شده

اول سریال گفته میشه که this program is an adaptation of bible stories. it endeavours to stay ture to the spirit of the book..

حالا این یعنی چی؟ یعنی: این برنامه اقتباسی از داستان‌های انجیل است. سعی بر این بوده تا روح باطن انجیل حفظ شود..

حالا این انجیل چیه داستانش!؟ تا جایی که من میدونم انجیل دونوع هست. یکی عهد قدیم و عهد جدید. حالا این دو هر کدومشون چند نوع دارن!! و اکثراً با هم فرق دارن و بعضی هاشون حرفای همدیگه رو نقص میکنه!
    حالا امکان هم داره از همه اینا اشتراک گرفته باشن و یه راهی رو برای تفسیر داستانها انتخاب کرده باشن.

فقط زدن داستان های انجیل. خوب بود تهش میذاشتن که لطفاً مسلمانها این برنامه رو مشاهده نکنند!
    can't figure out why everyone's so excited about life. haven't found anything to live for.
    guess i'm losing hope.

7. 12 کاربرِ زیر از Barkeep بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

.
    سریال شروع خیلی خوب و گیرایی داشت. جایی که حضرت نوح داستان آفرینش رو روایت میکرد با اون موزیکی که پخش میشد خیلی خوب و تاثیرگذار در اومده بود که بنظرم بهترین سکانسِ این ۹۰ دقیقه هم همین بخش ابتداییش بود .

دوستان به مغایرتای موجود توی مجموعه هم اشاره کردن که ما توی داستانای دینیمون اختلافای واضحی داریم با چیزایی که توی این سریال دیدیم. مثل قضیه ی اسماعیل و اسحاق و اصلا جدا از شخصش، نحوه ی قربانی کردنشون...
    ما داریم که حضرت ابراهیم حکم خدا رو توضیح میده و اسماعیل هم قبول میکنه و تن میده به این حکم. اما توی روایت اونا از عنصر غافلگیری استفاده میشه . و ما داریم که حضرت ابراهیم چاقو رو میکشه رو گلوی اسماعیل اما چاقو نمیبره اما توی سریال کار به اینجا دیگه کشیده نشد...

از نظر جلوه های ویژه هم نسبت به یه مینی‌سریال خوب بود کارشون...

خیلی هم دوست داشتم از آدم و حوا بیشتر ببینیم که نشد.

منم ۸ میدم به این قسمت.

راستی من نمیدونستم سامسون و دلیله تو انجیل اومده . فکر میکردم یه افسانه ی ادبیاتی و اینا باشه . حالا تو قسمتای بعدی قراره به این داستان هم برسن...

9. 15 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

دوستان قبل از هز چیز لطفا این پست رو کامل بخونین ، که متوجه باشین انجیل و bible و تورات جریانشون چیه ، تازه این کلی ترین نوع تقسیم بندی بود .
    http://tvworld.info/thread40954.html#post107957

نقل قول نوشته اصلی توسط Achillies نمایش پست ها
    ولی چون من از یهودی ها متنفرم
    محمد جان خداوکیل این جمله تعریف راسیسمه ، شاید تو این انجمنمون فرد یهودی یا مسیحی هم داشته باشیم و به شخصه دوست دارم نظر و دیدگاه اونا هم بشنویم ، متاسفانه برای ماها صهیونیسم شده نماد یهودیت و از اون طرف برای غربی ها طالبان شده نماد اسلام .

یا این که ابراهیم خدا رو به چشم میبینه،
    تا اونجایی من میدونم ، سه تا فرشته به ملاقات ابراهیم میان و خدا نبوده ولی اینجا یه جوری نشون داد که انگار خدا بوده و البته تو کتاب مقدس خیلی جاها به خدا چهره و شکل انسانی داده و حتی یک جا یکی از پیامبر ها با خدا دست به یقه میشه! ولی داستان 10 مرد نیکوکار کاملا درست بود ، نحوه مجازات هم خیلی مهم نیست ، چون اصل موضوع مجازات بوده که سریال نشون داد ولی خوب همونجوری گفتم میتونست خیلی بهتر نشون بده

نقل قول نوشته اصلی توسط CasT!el نمایش پست ها
    6-نشون دادن داستان لوط و ابراهیم هم به صورت موازی درست نبود چون تا اونجاییکه من میدونم توی یک دوره نبودن (( البته شک دارم ...دقیق نمیدونم))
    دقیقا تو یک دوره بودن و قضیه نبود 10 مرد نیکوکار و شفاعت ابراهیم از خدا برای نجات لوط تو همه کتب تاریخی اومده ، موارد قبلی هم گفتی ، تو سریال اشاره نکرده و گرنه خود من خیلی دنبال اسحاق و یعقوب بودم . 3 تا مورد بعدی هم تو جزئیات طبقه بندی میشن ( به عنوان مثال قضیه اصلی شکاف دریا و عبور حضرت موسی هست و غرق شدن یا نشدن فرعون نسبت به موضوع اول از اهمیت کمتری برخورداره)

--------------------------------------------------
    از دیدگاه دینی داستان قربانی کردن فرزند ابراهیم جز مسائلی هست که مسلمون ها با یهودی ها و مسیحی ها اختلاف دارن و بر اساس کتاب مقدس اونچیزی گفته شد تحریف نبوده

حالا وارد بحث دینی و تاریخی شدیم یه خورده توضیح کامل بدم تکلیفش مشخص بشه :
    از دیدگاه مسلمون ها : تو خود قرآن اومده به ابراهیم گفته شده ، فرزندت رو قربانی کن ( ولی اسم نبرده ) و بعد از این جریان گفته میشه به تو فرزندی میبخشیم ، خب چون همه میدونن و تو همه کتاب تاریخی گفته شده که اسحاق بعد از اسماعیل بدنیا اومده ، کاملا مشخصه مقصود اسماعیل بود ، مازاد بر این احادیث متواتر زیادی درباره این واقعه داریم که گفته شده شخص مورد نظر اسماعیله ، پس از نظر مسلمون ها تکلیف مشخصه .
    از دیدگاه یهودی ها و مسیحی ها : تو همین کتاب مقدس چند جا به اسم گفته شده ، فرد اسحاق بوده و حتی چند جا از یعقوب نقل شده که ابراهیم پدرش رو میخواسته قربانی کنه ، پس از نظر اونا هم تکلیف مشخصه .
    (این نکته هم بگم یک جایی هم تو همین کتاب مقدس اومده به ابراهیم وحی شده اولین فرزندت رو قربانی کن ( که میشه اسماعیل ) ولی مورخان مسیحی و یهودی میگن با توجه به اینکه چندین جا مستقیم از اسحاق اسم برده شده این مورد اشتباهات ترجمه ای بوده و غیره )

نقل قول نوشته اصلی توسط Barkeep نمایش پست ها
    حالا این انجیل چیه داستانش!؟ تا جایی که من میدونم انجیل دونوع هست
    معین جان ، پست اول رو کامل بخون ، خیلی کمک میکنه ، چون سریال تو این دو قسمت قضیه تورات رو تموم کرد ، انجیل هم 4 تاست ( البته بیشتره ولی این 4 تا مورد تائیده )
    Gospel of Matthew
    Gospel of Luke
    Gospel of Mark
    Gospel of John

نقل قول نوشته اصلی توسط Moh3eN نمایش پست ها
    راستی من نمیدونستم سامسون و دلیله تو انجیل اومده . فکر میکردم یه افسانه ی ادبیاتی و اینا باشه . حالا تو قسمتای بعدی قراره به این داستان هم برسن...
    همه اینا هستن ، حالا باید برسیم به داوود و یوشع ، این نکته هم بگم داوود و یوشع از رهبران و فرماندهان جنگی زمان خودشون هم بود

-----------------------------------------------

یک نکته هم در پایان بگم ،اینجا تحریف از دو جنبه مطرح میشه اول خود کتاب مقدس دوم خود سریال ،
    در مورد قسمت اول نه اینجا جاشه نه ماها تاریخ رو دقیق خوندیم و بلدیم ، خلاصه بهتون بگم به عنوان مثال یه مدتی تورات کلا ناپدید بود یا مثلا اولین انجیل 20 سال بعد از مرگ مسیح نوشته شده و یا تو خود همین کتاب مقدس گفته شده آخرین پیامبر از نسل اسماعیله ( پس قطعا حضرت مسیح و حضرت موسی نیستن ) و ............................
    در مورد دوم باید ببینیم سریال با کتاب مقدس هم خونی داره یا نه ، اگه آره پس تحریف نیست اگه نه اون موقع میشه تحریف .

11. 16 کاربرِ زیر از pooya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,050
    از این کاربر 11,096 بار در 771 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya نمایش پست ها
    محمد جان خداوکیل این جمله تعریف راسیسمه ، شاید تو این انجمنمون فرد یهودی یا مسیحی هم داشته باشیم و به شخصه دوست دارم نظر و دیدگاه اونا هم بشنویم ، متاسفانه برای ماها صهیونیسم شده نماد یهودیت و از اون طرف برای غربی ها طالبان شده نماد اسلام .
    قبول دارم تند گفتم. وقتی این حرف رو زدم به این فکر نکردم که نباید بهش عمومیت بدم ولی حالا به طور خاص میگم که از یهودی های مخالف اسلام بدم میاد.این که دیگه راسیسم نیست، هست؟
    البته فکر کنم این رابطه متقابله، از همون ابتدا یهودی ها بامسلمان ها سر جنگ داشتن.همین الانش هم دارن.

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya نمایش پست ها
    ولی داستان 10 مرد نیکوکار کاملا درست بود ، نحوه مجازات هم خیلی مهم نیست ، چون اصل موضوع مجازات بوده که سریال نشون داد ولی خوب همونجوری گفتم میتونست خیلی بهتر نشون بده
    من تا جایی که میدونم خدا به ابراهیم گفته که حتی اگه یک نفر نیکوکار باشه.(چه برسه به 10 تا!)
    پویا جان،کتاب دینیه.نمیدونم تو کتابشون هم همین نحوه ی مجازات رو نوشته یا جور دیگه ایه ولی وقتی سریال دینی باشه نحوه ی مجازات هم مهم میشه.
    مثلا خدا میتونست نمرود رو درجا بکشه ولی با یه حشره ی کوچیک کشت که یه پیامی رو برسونه.

در مورد قوم لوط هم بگم که گناه این قوم لواط بوده.یعنی رابطه ی جنسی بین مرد و مرد.ولی تو سریال نشون میدن که مردها با زنها خوش میگذرونن!
    فکر کنم روایت هم داریم که چرا با این حال زن ها هم مجازات شدن؟ جواب این بود که چون زن ها با این کار مرد ها موافق بودن.
    نحوه ی مجازاتشون هم در آیه ی 61 تا 74 سوره ی حجر اومده که من خلاصه میگم:
    اول این ملائک میرن پیش حضرت ابراهیم-که سریال نشون داد-،این ملائک برعکس چیزی که تو سریال بود زیبا رو بودن البته حکمت داشت.
    بعدش هم همون قصه های سریال و... بعد رفتن پیش لوط، ملائک به لوط ثابت کردن که قومش بدکارن، چون قومش میخواستن ملائک رو مورد آزار جنسی قرار بدن(به خاطر همین زیبارو بودن).
    چون قوم لوط الفاظ رکیکی رو مثل آب باران بر سر هم میریختن خدا هم باران سنگ بر سر آنها بارید.و چون روش ارتباط جنسی رو زیر و رو و دگرگون کردن خدا هم شهرشون رو زیر و رو کرد.
    طبق گفته ی قرآن: بالای آن را پایین قرار دادیم.
    من با این حرف ها نمیخوام از سریال اشکال بگیرم چون دارن به خوبی داستان های کتاب مقدس رو نشون میدن.ولی مخوام بگم که دین ما (که خیلی ها خیال میکنن بدون منطق و عدالته) این جور با دلیل روایات رو بازگو میکنه.
    ما اگه داستان هامون رو با امکانات اینها میتونستیم به سریال تبدیل کنیم به نظرم میتونستیم تعداد فراوانی انسان رو به اسلام علاقه مند کنیم.

13. 11 کاربرِ زیر از Achillies بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

دوستان گرامی، به تواتری که یهودیت، مسحیت و اسلام داشته بیشتر فکر بکنید، نگویید که یهودیت یا مسیحیت داستان هاشو از اسلام برداشته! و کمی هم بیشتر به تحریف فکر کنید.
    به یاد بیاورید که قرآن در زمان خلیفه سوم بود که به کتابت در اومد ( آن هم بدون اِعراب)، بعد از اینکه خلیفه سوم دستور داد تمام نسخه های دیگر رو بسوزونند و یک کتاب واحد توسط گروه توحید مصاحف ایجاد شود.

همین دو مورد رو می تونستم سر بسته بگم، بقیه اش رو باید از رئیسم اجازه بگیرم!

15. 10 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Hey Hey , My My
    سپاس
    4,251
    از این کاربر 4,580 بار در 461 پست سپاس گزاری شده

چون من از یهودی ها متنفرم خیلی به دلم نچسبید
    چرا محمد جان ؟ چرا ؟

من یکی از دوستام یهودی هست !
    به خدا خیلی هم دوسش دارم .

یهودیت هم یکی از ادیان الهی هست و یهودی ها هم مثل بقیه ی آدم ها !
    اتفاقا با این دوستم که درباره ی اعتقاداتش حرف میزنم , میگه که با اسلام مخالفه و قبول نداره این دین رو , ولی لااقل به عقاید بقیه احترام میزاره و تحمل بحث کردن دربارشون رو داره و خیلی هم منطقی هست .

باور کن توی هیچ سنتی به اندازه ی مسلمون ها این اعتقادات و تند رفتن ها رواج نداره ! که بهشون میگن " مسلمون افراطی "

اگه یه یهودی این جمله ی تو رو بخونه با خودش میگه , منم از هرچی مسلمون مخالف یهودیت هست , متنفرم !

چرا آخه ؟ با چه منطقی ؟

ادیان الهی همه به هم تعلق دارند و اسلام کامل کننده ی اوناست ولی اگه کسی با هرگونه دینی بزرگ بشه و برداشت درست و اصل مطلب رو از اون بگیره و خرافات رو باهاش مخلوط نکنه و بهش عمل کنه , خوش به حالش ! جاش تو بهشته ...

من شخصا همه ی دین هایی که قبل از اسلام نازل شده رو قبول دارم ! اونا هم دین های خدا و پیامبرانش هستن و خیلی هم به هم شبیه هستند . (تفاوت های جزئی و تحریف ها بماند)
    اسلام اومد که این دین ها رو کامل کنه و اسلام , همه ی این دین ها رو در بر میگیره .

جون من دیگه از این حرفا نزن !

17. 3 کاربرِ زیر از Shayea بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

بچه ها بحث رو به حاشیه نکشید!!! تو همین چهارچوب سریالی بمونید!! از میکادو یاد بگیرید

19. 4 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,356
    از این کاربر 4,346 بار در 618 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Mikado نمایش پست ها
    دوستان گرامی، به تواتری که یهودیت، مسحیت و اسلام داشته بیشتر فکر بکنید، نگویید که یهودیت یا مسیحیت داستان هاشو از اسلام برداشته! و کمی هم بیشتر به تحریف فکر کنید.
    به یاد بیاورید که قرآن در زمان خلیفه سوم بود که به کتابت در اومد ( آن هم بدون اِعراب)، بعد از اینکه خلیفه سوم دستور داد تمام نسخه های دیگر رو بسوزونند و یک کتاب واحد توسط گروه توحید مصاحف ایجاد شود.
    دوست عزیز
    قرآن به صورت مکتوب و غیر مکتوب وجود داشته و نسخه های اون دست مردم بوده
    در زمان عثمان، خلیفه دستور به سوزاندن تمامی نسخه های موجود میده
    و همزمان دستور به تشکیل گروهی برای تالیف قرآنی واحد از میان تمامی نسخ موجود میده
    ریاست این گروه به دست حضرت علی بن ابی طالب بوده و خیلی هم سعی میشه ایشون رو از منسب ریاست این گروه عزل کنند که ناکام میمونند
    قرآن به صورت نسخه معتبر جمع آوری میشه و به همین ترتیبی که ما الان در کتاب قرآن میبینیم در کنار هم گذاشته میشه
    از اون نسخه هایی تهیه میشه و به ممالک گوناگون فرستاده میشه
    (حالا درستی و نادرستی این کار به کنار)
    از امام صادق در رابطه با قرآن موجود که گرداوری شده دست همان گروه در زمان عثمان است میپرسند و امام در جواب میگن: همین کتاب برای هدایت شما کافیست
    (حالا نگفتن چقدش کمه و چقدش نیست و اینا، ولی میدونیم هرچی که داخلش هست از تحریف در امان مونده و نسخه کاملی هم ازش موجود هست که در دست عام نیست)

نظر شیعه با سنی از لحاظ قبول احادیث و روایات متفاوته
    شیعه سختگیرتره و همچنین علاوه بر تواتر، روشهای دیگه هم برای تایید حدیث به کار میگیره
    (شیعه و سنی خیلی از احادیث همدیگه رو قبول دارند و خیلی از احادیث رو هم رد نمیکنند)

من یهودیا رو دوست دارم
    انسانهای جالبین
    تازگیا یه دوست یهودی تو اینترنت پیدا کرده بودم و خیلی خوشحال بودم ولی شانسم طرف دیگه آنلاین نشد
    اگه کسی یهودی هستش و علاقه به دوستی با من داره باید بگم خیلی خوشحال میشم با هم صحبت کنیم

سریال قشنگی هست
    جا داشت بیشتر کار بشه و در همین قالب مینی سریال، ولی با هزینه و امکانات و تحقیقات بیشتری ساخته بشه
    تنها جایی که کمی مبحث ابهت پیامبر کار شده بود همون صحنه تعریف حضرت نوح از پیدایش جهانه که میتونست در کل داستان پدیدار باشه و ابهت همه پیامبرا رو نشون بده
    ابهت نداشت
    کار جدید و قشنگیه، دوست دارم بیشتر محاسنش رو بگم و تعریف کنم تا از این مدل سریال ها بیشتر ببینیم
    ولی احساس میکنم کمی در توجیح بعضی عقاید هم دخیله و امانتداری رو 100 درصد حفظ نکرده که خوب مهم نیست
    من از لحاظ بصری دیدم و لذت بردم
    10 میدم

تحریف از این بیشتر؟؟؟؟؟؟؟
    پس جنتی کو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    Change will not come if we wait for some other person or some other time.
    We are the ones we've been waiting for. We are the change that we seek.
    Barack Obama

21. 6 کاربرِ زیر از 9353980174 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین