برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این دو اپیزود چه امتیازی در نظر میگیرید ؟

رأی دهندگان
21. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ۱ امتیاز

0 0%
  • ۲ امتیاز

0 0%
  • ۳ امتیاز

0 0%
  • ۴ امتیاز

1 4.76%
  • ۵ امتیاز

0 0%
  • ۶ امتیاز

2 9.52%
  • ۷ امتیاز

3 14.29%
  • ۸ امتیاز

7 33.33%
  • ۹ امتیاز

4 19.05%
  • ۱۰ امتیاز

4 19.05%
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 29
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

The Bible | بحثِ اپیزودیک | قسمتِ اول و دوم

The Bible Week 1 . In The Beginning | Exodus
    بخش اول: داستان آدم و حوا ، نوح | بخش دوم: داستان ابراهيم و موسی

[معرفی کاملِ سریال]
    .

Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Bible | بحثِ اپیزودیک | قسمتِ اول و دوم

خوب دوستان تو پست قبلی یه خورده درباره خود کتاب مقدس حرف زدم و گفتم جریانش چیه این نکته هم اضافه کنم اکثر کتاب مقدس مربوط به عهد عتیقه(حدودا 2/3 )

خب تو این دو قسمت انتظارات بشتری داشتم و قضیه تورات و حضرت موسی رو به نظر من خیلی زود تموم کرد و قضیه حضرت نوح هم فقط یک اشاره مختصر کرد که میتونست پرداخت بهتری داشته باشه ، احتمالا دلیلش اینه که تمرکز اصلی رو میخواد روی زندگی حضرت عیسی بذاره ، از نظر تاریخی سریال به کتاب مقدس پایبند بوده و حتی بک نکته ها ظریفی که توی کتاب بوده رو خوب اشاره کرده مثل جدا شدن لوط از ابراهیم یا ملاقات ابراهیم با سه فرشته و نبود حتی 10 مرد نیکوکار در شهر ، البته اون قضیه آرتیست بازی فرشته ها میتونست بهتر از این باشه و اصلا نیازی به آرتیست بازی نبود ولی به هر حال مقصود که نجات لوط بود رو رسوند ، یکی از بخش هایی که اصلا اشاره نشد جریان شعیب بود یا داستان حضرت یعقوب و اسحاق و سرگذشت حضرت اسماعیل و هاجر.
    یک نکته مثبت / منفی که سریال تا اینجا داشته این بوده که موضوعات بحث برانگیر که باعث اختلاف میشه مطرح نشده ، حالا باید ببینیم قسمت بعد درباره داوود چی میگه .

در کل برای من راضی کننده بود و به این قسمت 8 میدم .

3. 23 کاربرِ زیر از pooya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,050
    از این کاربر 11,096 بار در 771 پست سپاس گزاری شده

جالب بود. ولی چون من از یهودی ها متنفرم خیلی به دلم نچسبید چون تقریبا کلش داستان موسی و بنی اسرائیل بود، تازه ادامه هم داره.
    چند قسمت از سریال بود که با عقاید ما نمیخوند.مثل قربانی شدن اسماعیل که اینا میگن اسحاق بوده.
    یا این که ابراهیم خدا رو به چشم میبینه، یا اون طور جدا شدن لوط و ابراهیم.طرز کشته شدن زن لوط، اگه اشتباه نکنم قوم لوط جور دیگه ای مجازات شدن، یا مثلا ما میگیم اگه حتی یک نفر انسان خوب تو یه جایی باشه خدا اونجا رو مجازات نمیکنه ولی تو سریال گفت 10 نفر و...
    البته شاید از نظر خیلی ها اینها اشکالات بزرگی نیستن ولی نمیدونم چرا میرن رو مخ من!جاهایی هم که تحریف شده کاملا مشخصه.
    درضمن نمیدونم چرا شخصیت پیامبران رو با هیبت نکردن، مثلا موسی بعد از عبور از دریای سرخ اونطوری خوشحالی میکنه، احساس بدی به من دست داد.
    به آدم و حوا و قابیل و هابیل و نوح خیلی نپرداختن.به شخصه دوست داشتم بیشتر از این روی آدم و حوا مانور میدادن.
    در کل راضی بودم چون قراره طبق کتاب مقدس ساخته بشه که خیلی سعی کردن همینطور باشه.
    به این قسمت نمره ی 7 از ده میدم.

5. 15 کاربرِ زیر از Achillies بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

سریال خوبیه یه ذره جلوه های تصویرش تو چشم میزنه که اونم به خاطر تلویزیونی بودنشه!! من همه اش رو دوست داشتم.
    کلا قصه های به قولی اسمونی رو دوست دارم، تلویزیون خودمون هم که کارتون داستان پیامبرها رو میداد نگاه میکرد!! خداییش خیلی جذابه. ممنون از پویا که با توضیحاتش مارو روشن کرد، ماشالا از هر انگشتش یه هنر میریزه
    نمره ی 8 هم میدم و در اخر هم ممنون از مسعود که زیرنویسش خرف نداشت!! خسته نباشی دلاور

7. 17 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

اگر از دید اسلام و قرآن به سریال نیگاه کنیم خیلی تحریف داشت
    ولی خوب از دید اون ها اگر سریال رو نیگاه کنیم مطابق کتاب های اون ها درست شده است
    نمیخوام بشینم تحریفات رو بشمارم و بگم این بود و این بود
    چون اگر بخواهم بشینیم چنین کاری کنم برای هر قسمت باید یک هفته وقت بگذاری و تحقیق کنی تا کامل همه چی رو در بیاری
    پس فقط یکمی چیزهایی که یادمه در این موضوع رو میگم

1-اون ها اعتقاد دارن اسحاق بوده که قرار بوده قربانی بشه توسط ابراهیم ولی ما میگیم طبق قرآن اسماعیل بوده و همه هم میدونن
    2- هیچ چیزی از بت شکن بودن ابراهیم نشون نداد و این مورد خیلی به چشم اومد
    3-موسی وقتی به صحرا رفت بعد از فرارش 40 سال بعد رو نشون داد که بوته آتش رو دید که منظور از آتش روی بوته خدا بود در این سریال ولی تا اونجایی که من میدونم
    موسی 40 روز در کوه طور و صحرای سینا می مونه و بعد از خدا می خواهد که چهره اش رو بهش نشون بده و وقتی خدا اون نور رو بهش نشون میده موسی غش میکنه و از حال میره
    وبعدش پیش شعیب پیامبر میره و برای اینکه با دختر اون ازدواج کنه خیلی کارها میکنه که خودش داستانی داره که هیچی نشون نداد

4-درباره بزغاله سامری که یاران موسی از طلا درست کردن هم چیزی نشون نداد
    5-انداختن اعصای موسی و تبدیل شدنش به اژدها هم که همه میدونن رو هم نشون نداد
    6-نشون دادن داستان لوط و ابراهیم هم به صورت موازی درست نبود چون تا اونجاییکه من میدونم توی یک دوره نبودن (( البته شک دارم ...دقیق نمیدونم))
    7-یک چیز مهم دیگه اینکه موسی زبونش می گرفته و هیچ وقت نمی تونسته درست حرف بزنه و همیشه برادرش هارون بوده که حرف های مهم و اساسی رو میزده
    البته در این مورد هر کارگردانی حق داره بگذاره خود موسی حرف بزنه چون این طوری جالب تر هست
    8-طبق قران وقتی دریا باز میشه فرعون هم حتی داخل دریا میره و میمیره ... ولی در اینجا چنین چیزی نمی بینیم و فرعون زنده می مونه
    9-بی حوصلگی ها و نافرمانی های قوم موسی رو هم که کلا نشون نداد

طبق چیزی که دیدیم اشاره به سرزمین موعود هم شد که به نظرم بحث برانگیز باشه برای هفته بعد
    چیز جالب دیگه اینکه تابوت عهد رو هم اخر سریال نشون داد که اون هم از چیزهای جالب هست که خودش کلی داستان داره و این ها خیلی اعتقاد دارن به این تابوت عهد
    نمونه ی اعتقادات اینها رو هم در مورد تابوت عهد در قسمت 8 از فصل سوم واکینگ دد دیده بودید.
    که اگر کمی دقت کرده باشید ... در وسط شهر ... وقتی اون قضیه درگیری و مسابقه گلادیاتوری رو اجرا میکنند...
    شمایل تابوت عهد در کنار شخصیت گاورنر قرار داره که در حال سخنرانی هست...
    چون تابوت عهد رو از معجزات میدونن یک جورایی از تابوت عهد اینها مدد و کمک می گیرند تا بتوانند به هدفشان برسند.

حالا این همه رو گفتم
    بزار یک چیزی رو هم بگم
    به نظرم سریال خوش ساختی هست که واقعا ارزش داره وقت بگذاری و ببینی و لذت ببری
    من اگر از لحاظ خوش ساختی بخوام امتیاز بدم قطعا 9 میدهم و خواهم داد
    ولی از لحاظ دینی واعتقادی خودم بخواهم امتیاز بدهم به زور و با سلام و صلوات 5 میدهم

امتیازی که میدهم : 9

9. 11 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

نقل قول نوشته اصلی توسط CasT!el نمایش پست ها
    4-درباره بزغاله سامری که یاران موسی از طلا درست کردن هم چیزی نشون نداد
    5-انداختن اعصای موسی و تبدیل شدنش به اژدها هم که همه میدونن رو هم نشون نداد
    این دوتا رو نمونه انتخاب کردم! خب شما اینم در نظر بگیرید که تو یه قسمت 1 ساعته و نیمه باید 4-5 تا پیامبر رو نشون بدن که هرکدوم هم داستان های زیادی داشتن!! جا نمیشه برادر من پس اینکه بگیم چرا نشون نداد درست نیست چون کاملا حق داشتن.

به این کارشون هم تحریف نمیگن، اونا بر اساس کتاب خودشون ساختن نه قرآن پس کلا ایراد هایی که گرفتید الکیه، چون اونا به کتاب خودشون واقعا وفادار بودن، ما هم اگه میخوایم داستان واقعی ببینیم که با کتاب ما جور باشه میتونیم بریم یوسف و مختار ببینیم

11. 11 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Rain down, from a great height
    سپاس
    9,546
    از این کاربر 11,379 بار در 1,381 پست سپاس گزاری شده

جالب بود. به عنوان شروع خوب بود اما میتونست بهتر باشه.
    به نظرم اگه بیشتر رو نوح مانور میدادن خیلی بهتر میشد. خب که به قول پویا حتماً بخاطر اینه که میخوان سریع تمرکز رو ببرن رو جیزس .

میخواستم راجب همین قربانی اسحاق جای اسماعیل سوال کنم که بعدش گرفتم داستانشو.

قسمت های بعدی هم که بدون شک بهتر خواهند بود؛ چون ماجرای عیسی و داوود از زبان انجیل جالبه.

من 8 میدم.

و جا داره به نوبه‏ی خودم از ترجمه‏ی بسیار خوب و روان مسعود عزیز تشکر کنم .
    can't figure out why everyone's so excited about life. haven't found anything to live for.
    guess i'm losing hope.

13. 14 کاربرِ زیر از Barkeep بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط CasT!el نمایش پست ها
    اگر از دید اسلام و قرآن به سریال نیگاه کنیم خیلی تحریف داشت
    ولی خوب از دید اون ها اگر سریال رو نیگاه کنیم مطابق کتاب های اون ها درست شده است
    نمیخوام بشینم تحریفات رو بشمارم و بگم این بود و این بود
    چون اگر بخواهم بشینیم چنین کاری کنم برای هر قسمت باید یک هفته وقت بگذاری و تحقیق کنی تا کامل همه چی رو در بیاری
    پس فقط یکمی چیزهایی که یادمه در این موضوع رو میگم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    این دوتا رو نمونه انتخاب کردم! خب شما اینم در نظر بگیرید که تو یه قسمت 1 ساعته و نیمه باید 4-5 تا پیامبر رو نشون بدن که هرکدوم هم داستان های زیادی داشتن!! جا نمیشه برادر من پس اینکه بگیم چرا نشون نداد درست نیست چون کاملا حق داشتن.

به این کارشون هم تحریف نمیگن، اونا بر اساس کتاب خودشون ساختن نه قرآن پس کلا ایراد هایی که گرفتید الکیه، چون اونا به کتاب خودشون واقعا وفادار بودن، ما هم اگه میخوایم داستان واقعی ببینیم که با کتاب ما جور باشه میتونیم بریم یوسف و مختار ببینیم

اشکان جان اگر چند خط اول حرف من رو خونده باشی (( دوباره نوشته ام رو می گذارم ))
    نوشته ام که بر اساس کتاب خودشون تحریف نیست ولی بر اساس قران تحریف داره که بعدش هم گفتم تحریفات رو نمی خواهم در بیاورم چون اصلا وقتش رو هم ندارم و می دونم
    اون ها چطوری فکر میکنند و نیازی نیست تحریفات رو بگم

این چیزهایی هم که نوشتم ایراد نبود که
    فقط چیزهایی بود که در ذهنم بود و بیشترش رو در فیلم نشون نداد ... من هم فقط خواستم یادآوری کرده باشم ...پس هیچ کدوم از حرف های من ایرادی تقریبا به فیلم نبوده
    در چند خط اول حرفم هم کامل توضیح داده بودم
    خودم هم می دونم همه ی این ها رو که گفتم بخواهی در فیلم جا بدی باید 100 قسمت سریال بسازی
    پس مطمئن باش این ها ایراد نبود و فقط یاد آوردی بود

15. 5 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

تحریف کلمه ی غلطیه، شاید کلمه ی مناسب تر مغایرت باشه!!

17. 5 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,050
    از این کاربر 11,096 بار در 771 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    تحریف کلمه ی غلطیه، شاید کلمه ی مناسب تر مغایرت باشه!!
    اگه ما به اسلام اعتقاد داشته باشیم تحریف کلمه ی درستیه.
    چون اسلام میگه که فقط و فقط یک دین وجود داشته و دارد و خواهد داشت.
    پس مسیحیت و یهودیت جزئی از اسلام(نمیدونم جزئی کلمه ی مناسبی هست یا نه) هستند.
    یعنی امکان نداره مغایرتی با هم داشته باشند.
    پس قطعا یک سری انسان غیر معصوم این نوشته ها(کتاب مقدس) رو تغییر دادن.که اسمش تحریفه.
    اگه به اسلام اعتقاد نداشته باشیم حرف شما درسته اشکان جان.

19. 7 کاربرِ زیر از Achillies بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین