برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 5 از 6 اولیناولین ... 3456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 از مجموع 60
    سپاس
    14,050
    از این کاربر 11,096 بار در 771 پست سپاس گزاری شده

Coupling |سیتکامی مابینِ "ساینفیلد" و "فرندز"، حتی بهتر... [معرفی و بحثِ کلی]

.
    .*عنوانِ تاپیک برگرفته از یک نقد اینترنتی....
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ▀▀
    .Coupling
    2000-2004
    ژانر: سیتکام
    شبکه: BBC
    شرکت سازنده: Hartswood Films
    چهار فصل ( 28 اپیزود )
    (فصل اول 6 اپیزود، فصل دوم 9 اپیزود،
    فصل سوم 7 اپیزود، فصل چهارم 6 اپیزود)

زمان هر اپیزود: 30 دقیقه

بازیگران:
    Jack Davenport در نقش Steve Taylor
    Sarah Alexander در نقش Susan Walker
    Richard Coyle در نقش Jeff Murdock
    Kate Isitt در نقش Sally Harper
    Ben Miles در نقش Patrick Maitland
    Gina Bellman در نقش Jane Christie
    .
    IMDB | Wiki

[دانلودِ سریال].[زیرنویس فارسیِ اختصاصیِ فصلِ 1 ,2 , 3, 4]
    زوجِ سازنده ی سریال :

"کاپلینگ" به تهیه کنندگی "سو ورتو"(Sue Vertue) و نویسندگی همسرش "استیو موفات"(Steve Moffat) ساخته شد. داستانِ این سیتکام هم الهام گرفته از رابطه "استیو موفات" و "سو ورتو" است. به همین خاطر آنها نام خودشان را روی دو شخصیت از شش شخصیت اصلی سریال گذاشته اند.
    درباره نویسنده (Steve Moffat) : او در سال 1990 هم کار نویسندگی سریال Joking Apart را بر اساس ازدواج ناموفق خود انجام داده بود. استیو در سال 1996 با همسر آینده خود "سو ورتو" آشنا شد.
    مدتی پس از آشنایی، هر دو به شرکت مادر "سو"، یعنی Hartswood Films پیوستند. بعدها "موفات" تصمیم گرفت سیتکامی بر اساس ازدواج خود با "ورتو" بسازد.
    روزی "موفات" در حالی که مسـت بود به دفتر کار خود رفت و نام سریال یعنی Coupling را روی تکه ای کاغذ نوشت و چند روز بعد تصمیم گرفت تا همین نام را روی سریال بگذارد!
    استیو موفات کاپلینگ رو بعنوانِ "بازگویی زندگیِ خودش از زبانِ یک مسـت" توصیف میکنه. اون میگه: "من و سو ازدواج کردیم. من سناریویی تو ذهنم داشتم که چه اتفاقی میفتاد اگر 10 سال زودتر با هم آشنا شده بودیم. و همه چی از اینجا شروع شد."

از شناخته شده ترین مجموعه هایی که "استیو موفات" یا "سو ورتو" درش نقش داشتن میشه به سریال های فوق العاده محبوبِ "دکتر هو" و "شرلوک" اشاره کرد.

درباره سریال:

به طور متوسط مردها و زن ها هر شش ثانیه درباره رابطه جنـسی فکر میکنند. اگر این زمان را به یک ثانیه کاهش دهید، سریال کاپلینگ را دارید...
    بیشتر داستان های سریال در باری اتفاق میفته که شخصیت های سریال در اونجا دور هم جمع میشن.
    وقتی یک زوج به یکدیگر میرسند، اطرافیانشان نیز از این رابطه متاثر میشوند."سوزان" و "استیو" نیز مشمول این گفته میشوند.
    برای این دو، اطرافیان یعنی بهترین دوست ها، دوست پسرها و دوست دخترهای سابقشان.
    دوستانی که درباره تمام جوانب رابطه جنسـی با هم صحبت میکنند و بدون توقف به دنبال عشق واقعی زندگیشان هستند.
    شاید، شاید، شاید..."سوزان واکر" دختری زیبا و زرنگ است که قبلا با "پاتریک مایتلند"، مردی با اعتماد به نفس زیاد که به باهوش نبودن خود اهمیت نمیدهد، رابطه داشته.
    "سالی هارپر" جذاب، یک متخصص زیبایی است که بهترین دوست "سوزان" است، و البته بسیار مغرور. او در تلاش است تا با پیر شدن مبارزه کند، و در این راه از مرطوب کننده های پوست و البته مردها، که "پاتریک" را هم شامل میشود، استفاده میکند.
    در همین حین "استیو تیلور" که با "سوزان" رابطه برقرار میکند، نمیتواند از شر دوست دخترش،"جین کریستی"، که سرخوش و کمی احمق است خلاص شود. زنی که به توانایی خود در جذب کردن هر دو جنس بسیار اعتماد دارد و هرگز قبول نمیکند که با کسی بهم بزند مگر این که انجام دهنده این کار خودش باشد!
    "جف مرداک" رفیق پورنـی "استیو" که علاقه بسیار زیادی به رابطه جنسـی دارد و توانایی این را دارد که بدترین حرف را در بدترین زمانِ ممکن بزند. او با "سوزان" در یک اداره کار میکند و این دو قبلا یک رابطه یک شبه ی اسفبار داشته اند.

اولین قسمت از سریال coupling در 12 می سال 2000 از شبکه BBC پخش شد. این سریال در زمان خودش به حدی محبوب بود که منتقدان آن را با دو سریال Friends و Seinfeld مقایسه میکردند و البته اکثر انتقاد ها نسبت به این سریال مثبت بود. کاپلینگ در سال 2003 جایزه "Best TV Comedy" در British Comedy Awards را دریافت کرد.

بعدها شبکه NBC هم تصمیم گرفت تا ورژن آمریکایی سریال را بسازد اما در این راه شکست خورد. نسخه ی آمریکایی تنها پس از پخش چهار قسمت توسط شبکه کنسل شد. زیرا از لحاظ جنسـی بسیار آزادتر از سریال اصلی بود.

گالری :
    استیو موفات و سو ورتو در کنارِ
    سایر عواملِ سریالِ شرلوک :

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,511 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Coupling |سیتکامی مابینِ "ساینفیلد" و "فرندز"، حتی بهتر... [معرفی و بحثِ کلی]

عالی بود این سریال ... به معنای واقعی کلمه خیلی از سکانس ها از خنده ترکیدم .... بخصوص شخصیت جف مرداک و اون تراوشات ذهن معیوبش
    تشکر از جناب والتر وایت بابت آپلود مجدد سریال در تیک فایل
    و البته تشکر ویژه از تیم ترجمه سریال بابت ترجمه بی نقص و کاملشون .... محمد،رضا، فربد، امیر علی خدا قوت خسته نباشید
    Our existence is but a brief crack of light between two eternities of darkness

3. 12 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    115
    از این کاربر 366 بار در 42 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Coupling |سیتکامی مابینِ "ساینفیلد" و "فرندز"، حتی بهتر... [معرفی و بحثِ کلی]

امروز قسمت آخر سریال دیدم عالی بود شخصیت جف حرف نداشت در حد چندلر دوسش دارم خیلی حیف شد که فصل چهار نبود واقعا سریال یه چیزی کم داشت.

5. 13 کاربرِ زیر از Axl Rose بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,117
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

یه سریال فوق العاده زیبا بریتانیایی، کلا طنز اینا بیشتر از طنز آمریکایی میخندونه منو، خیلی راحت شوخی هاشونو میگیرم، مثال اپیزود هشت فصله دو نابودم کرد از خنده ، جف مرداک عالی بود، تا فصله سه که فوق العادست اما وقتی جف میره از جونه سریال کم میشه ولی بازم زیبایی های خودشو داره، قبل از این Black Books و it crowd رو هم دیده بودم ، که به نظرم از it crowd بهتره ولی به black books نمیرسه.
    ممنون از دوستان عزیز مترجم و یه تشکر ویژه از محمد والتر عزیز که چندین و چند بار این سریالو آپ کرده

7. 18 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wubba lubba dub dub
    سپاس
    6,162
    از این کاربر 8,718 بار در 609 پست سپاس گزاری شده

سریال خیلی عالیه
    فقط حیف جف تو فصل اخر نبود
    بیشتر از همه اونو استیو و دوست داشتم
    اون پسره که بعدش اوردن منو یاد استوارت بیگ بنگ میندازه(ازش خوشم نمیاد)

9. 12 کاربرِ زیر از тнor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,925
    از این کاربر 1,077 بار در 131 پست سپاس گزاری شده

فقط از tvworld بر میاد اینجور سریال ها رو معرفی و ترجمه کنه واقعا عالی بود از محمد عزیز و تمام دوستانی که در ترجمه و معرفی این سریال زحمت کشیدند یه دنیا تشکر می کنم

11. 16 کاربرِ زیر از afshin vatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,050
    از این کاربر 11,096 بار در 771 پست سپاس گزاری شده

بعد از مدت ها دیدم این تاپیک بالا اومده، دیدم کلی پیام هست که نخوندم، واقعا خوشحال شدم که خیلی ها از این سریال خوششون اومده، اگه کسی هم خوشش نیومده خب قابل درکه، قرار نیست که همه از یه سریال خوششون بیاد. واقعا با خوندن پیام ها شاید خستگی سه سال پیش از تنم در اومد.
    جا داره یادی کنم از محسن عزیز که کار طراحی تاپیک رو انجام داد و منو با سریال آشنا کرد، و فکر کنم موضوع تاپیک رو هم خودش زده بود (به نظر خودم این سریال اگه بهتر از فرندز و ساینفلد نباشه، بدتر هم نیست)
    یادش بخیر، ایشالا به زودی اگه دوستان تی وی ورلد ما رو بپذیرن دوباره وارد عرصه ترجمه میشم و با زیرنویس های مزخرفم اذیتتون میکنم
    http://tvworld.info/image.php?type=sigpic&userid=30207&dateline=1500295879

سپاس
    1,925
    از این کاربر 1,077 بار در 131 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Achillies نمایش پست ها
    بعد از مدت ها دیدم این تاپیک بالا اومده، دیدم کلی پیام هست که نخوندم، واقعا خوشحال شدم که خیلی ها از این سریال خوششون اومده، اگه کسی هم خوشش نیومده خب قابل درکه، قرار نیست که همه از یه سریال خوششون بیاد. واقعا با خوندن پیام ها شاید خستگی سه سال پیش از تنم در اومد.
    جا داره یادی کنم از محسن عزیز که کار طراحی تاپیک رو انجام داد و منو با سریال آشنا کرد، و فکر کنم موضوع تاپیک رو هم خودش زده بود (به نظر خودم این سریال اگه بهتر از فرندز و ساینفلد نباشه، بدتر هم نیست)
    یادش بخیر، ایشالا به زودی اگه دوستان تی وی ورلد ما رو بپذیرن دوباره وارد عرصه ترجمه میشم و با زیرنویس های مزخرفم اذیتتون میکنم
    سلام محمد گل وقتی پیامت رو خوندم خیلی خوش حال شدم ایشالا برگردی و اینقدر سریال درجه یک هست مثل همین Coupling که از چشم ما دور موندن که نگو

14. 13 کاربرِ زیر از afshin vatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

بزرگی این دنیا به کوچیکی فکر ماست
    سپاس
    1,197
    از این کاربر 7,718 بار در 601 پست سپاس گزاری شده

Up
    +
    پیشنهاد میکنم این سریال فوق العاده حتما تماشا کنید
    بسیار تجربه خوب و لذت بخشی بود ...
    تا الان هر چی سریال کمدی بریتش دیدم مورد پسندم واقع شده
    درسته که از این دست سریالا که راجب گروهی از دوستان بسیار داریم ولی
    Coupling کارگردانی و نویسندگی قوی داره و نحوه پرداختنش به موضوع ها خیلی هوشمندانه و تازه بود
    تمام طرفدارن سیتکام به خصوصی friends ملزم به دیدن این سریال اند

اگه یه نقد کوچیک داشته باشم راجب این سریال و در کل اکثر کمدی های بریتیش کم بودن تعداد فصل ها و قسمت های سریال

نبودن شخصیت جف مرداک در فصل 4 تاثیر منفی در داستان گذاشته بود هر چند سعی شده بود با اضافه کردن یه شخصیت دیگه جبرانش کنن ولی بیشتر خراب کردن...
    البته تلاش کرده بودن به نحوی سریال تو این فصل جلو ببرند که نبود جف به چشم نیاد...

100% اگه عمری باشه این سریال دوباره تماشا میکنم...

قسمت های مورد علاقم در هر فصل :
    .................................................. ..
    فصل اول

قسمت های:1-3-5-6

فصل دوم

قسمت های:1-2-5-8-9

فصل سوم

تمام قسمت ها

فصل چهارم

قسمت های:2-4

By Order of The Peaky Blinders
    سپاس
    16
    از این کاربر 528 بار در 45 پست سپاس گزاری شده

بعد از اتمام فصل اول :
    چرا هرچی میخوام با فرندز مقایسه کنم نمیشه !؟
    شاید چون روابط توی فرندز خیلی استوارتر بود و اینجا کاراکترها خیلی از هم دور هستن (نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه !)
    مسئله دیگه اینکه خیلی بیش از حد روی قضیه روابط ج*ن*س*ی مانور میدن ، انگار اینا زندگی ندارن ! و همین مسئله باعث همتایی فرندز شده که زندگی روزمره رو نشون میداد و همه چیز به اندازه بود

البته کم لطفی نکنم یه جاهایی هم خوب تونست منو بخندونه . مثل اونجا که توی قسمت چهارم استیو فکر کرد جین پارتنرش رو آورده ولی روانشناسش بود
    خلاصه اینکه توی ادامه دادن تردید دارم ، از یه طرف تعداد کم قسمت ها وسوسه کننده است ، از یه طرف اونطور جذب نشدم که بخوام باقی رو بینج واچ کنم . راهنمایی لطفا ؟

17. 7 کاربرِ زیر از SajadMarvel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,511 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط SajadMarvel نمایش پست ها
    بعد از اتمام فصل اول :
    چرا هرچی میخوام با فرندز مقایسه کنم نمیشه !؟
    خوب شما بعد از دیدن ده فصل از سریال فرندز, اون رو با یک فصل از کاپلینگ مقایسه میکنید که کمی کم لطفی هست

مسئله دیگه اینکه خیلی بیش از حد روی قضیه روابط ج*ن*س*ی مانور میدن
    بله به عنوان سریال هم که دقت کنید, میبینید تم اصلی بزرگسالانه هست و در بقیه فصول هم همین روند بصورت حتی شدیدتر ادامه داره

خلاصه اینکه توی ادامه دادن تردید دارم ، از یه طرف تعداد کم قسمت ها وسوسه کننده است ، از یه طرف اونطور جذب نشدم که بخوام باقی رو بینج واچ کنم . راهنمایی لطفا ؟
    شک نکنید تو ادامه دادنش. این سریال یکی از بهترین و خاطره انگیزترین سیتکام هایی هست که دیدم. وقتی فصل چهارم به انتها رسید حسرت خوردم که چرا انقدر تعداد اپیزودها کم؟ انقدر کوتاه؟

به جرات و بعد از دیدن دوبار سریال فرندز و ساینفلد میتونم بگم چیزی از اونا کم نداره و مثل هشت فصل اول "دوتا مرد و نصفی" و "شیملس" و "پارک ها و تفریحات" از محبوب ترین کمدی هایی هست که دیدم
    Our existence is but a brief crack of light between two eternities of darkness

19. 12 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 5 از 6 اولیناولین ... 3456 آخرینآخرین