برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 11
 1. #1
  تاریخ عضویت
  May 2012
  ارسال ها
  4
  سپاس
  5
  از این کاربر 75 بار در 4 پست سپاس گزاری شده

  Question [Game of Thrones] نظریه بحث انگیز: جان اسنو و... [اسپویلر]

  آيا جان اسنو با دنريس تارگرين نسبتی دارد؟ + بررسی نظریه ها  __________________________________________________ ____________________________________  بسیاری خوانندگان بر این باورند که "جان" فرزند اِدارد استارک نیست، بلکه پسر شاهزاده رائگر تارگرین (Prince RhaegarTargaryen) و خواهر ادارد، لیانا (Lyanna)، است. رائگر و لیانا در اوایل شورش رابرت، همراه یکدیگر در برج شادی (Tower of Joy) از نظرها پنهان شدند. برخی معتقدند که رائگر در آنجا لیانای باردار را رها میکند تا به دفاعِ سلسلۀ پادشاهی خانوادهاش برود.

  در پایانِ شورش رابرت، در حدود یک سال بعد، ادارد و همراهانش، سه نفر از گارد پادشاهی را در برج شادی مییابند: ارباب فرمانده سِر جرولد هایتاور (SerGerold Hightower)، سِر اوزوِل وِنت (SerOswellWhent) و سِر آرتور دِین (Ser Arthur Dayne).

  دلایل حضور اینان در برج و منازعهای که در میگیرد، نامعلوم است، اما دفاع از پسر هنوز متولد نشدۀ وارث بلافصل پادشاهی به نظر دلیل خوب و موجهی برای گمارده شدن آنها در پست حفاظت میرسد.

  تنها بازماندگان این درگیری تا آنجا که میدانیم، خودِ ادارد استارک و هالند رید (Howland Reed) هستند. ادارد، مرگ خواهرش «در بستری از خون» را به یاد میآورد، جایی که آن قول مجهول را پیش از مرگ به لیانا داده است.

  همچنین گفته میشود که راب، سانسا، بران و ریکون خصوصیات ظاهری تالی (رنگ موها و چشمان) را به ارث بردهاند، حال آنکه جان و آریا ظاهر شبیهتری به یکدیگر دارند (همین نکته است که باعث میشود سانسا تصور کند که آریا نیز همانند جان حرامزاده است، تا اینکه مادرش برایش روشن میکند که چنین نیست).

  گفته شده که آریا شباهت زیادی به لیانا دارد.

  گواه بیشتر در اثبات حقیقت داشتن این نظریه، در هشتمین فصلِ کتاب «بازی تاج و تخت» است که در آن نِد به اهمیت و مقام حرامزادۀ شاه رابرت میاندیشد. همچنان که در بحر تفکر است، افکارِ نِد بیاراده به سمت جان اسنو میرود، که طبیعی است، اما به خواهرش لیانا نیز میاندیشد و به قولی که به او داده، و نیز به رائگر تارگارین؛ این روند فکری، دلالتی ضمنی بر ارتباطی میان این سه شخص دارد.


  تصاویر ذهنی و الهامگونۀ دینریس تارگرین (DaenerysTargaryen) در عمارتِ فنا ناپذیران (House of the Undying) شامل تصویری از رائگر و پسر تازه متولدشدهاش اگون (Aegon) است در حالیکه اظهار میکند «باید فرزند سومی هم باشد» چون «اژدها سه سر دارد».

  با در نظر گرفتن اینکه به گفتۀ جان کانینگتون (Jon Connington)، همسر رائگر،الیا (Elia) پس از دو بارداری سخت، اکنون نابارور است و اینکه اگونِ فاتح (Aegon the Conqueror) خودش دو همسر دارد، منطقی بهنظر میرسد که رائگر سعی در برآوردن پیشگویی داشته و لذا برای صاحب شدن فرزند سومش، زن دیگری را باردار کرده است.  اگر رائگر مخفیانه با لیانا ازدواج کرده باشد، مفهوم طعنهآمیزِ آن این خواهد بود که "جان" علیرغم اینکه زندگیاش تا حدود زیادی با فرض حرامزاده بودنش شکل گرفته، اصلاً حرامزاده نیست!

  و اینکه وی وارثِ تخت آهنین پس از اگون تارگرین ششم است (هرچند این نکتۀ آخر تا زمانی که او به تشکیلات «دیدهبان شب» تعلق دارد، جای بحث خواهد داشت).

  پس از آنکه شاه جوفری (King Joffrey) سرِ ادارد را از تن جدا کرد، هالند رید تنها شخص زندهای است که از حقیقت مرگ لیانا و اینکه چه قولی از برادرش گرفته، آگاه است.

  __________________________________________________ ____________________________________  نظریهای دیگر مدعی است که مادر جان، آشارا دین (AsharaDayne) بوده و پدرش احتمالاً ادارد استارک است که عاشق آشارا بوده، یا برادر ادارد، براندون استارک (Brandon Stark).

  گفته شده که بانو دِین در طول مسابقات در هارِنهال (Tourney at Harrenhal) با هر دوی آنها رابطه داشته است. بر طبق گفتۀ سِر بریستون سِلمی (SerBarristanSelmy)، یکی از استارک ها در طول مسابقات با او به بستر رفته و آشارا را باردار کرده بود. همچنین بسیاری میدانستند که آشارا پیش از آنکه با پریدن از برج استارفال (tower of Starfall) خودکشی کند، حامله بوده است.

  گرچه سر بریستون بر این باور است که فرزند نامشروعِ بانو دین دختری مُرده بهدنیا آمده بوده است، برخی هنوز معتقدند که آشارا دین مادر جان اسنو است. از میان کسانی که بر این باورند، یکی ملکه سِرسی لانیستر (Queen CerseiLannister) است. بانو کتلین استارک نیز این شایعه را شنید، اما وقتی از اِدارد میپرسد که آیا آشارا دین مادر جان است، وی از پاسخ دادن سر باز میزند.

  __________________________________________________ ____________________________________  وایلا، دایهای که در استارفال بود، دیگر مادر احتمالی است. شاه رابرت باراثیان میگوید که به خاطر دارد نِد در دوران شورش، همبستر دختری خدمتکار شده است.

  در طول راه در جادۀ کینگزرود (Kingsroad) که از وینترفِل خارج میشوند، رابرت تلاش میکند نام این دخترک را به خاطر بیاورد و او را «مادرِ پسرِ حرامزادهات» میخواند. نِد میگوید که نامش وایلا (Wylla)بوده، اما از حرفزدن بیشتر دربارۀ او خودداری میکند.


  کتلین آن دوران را به خاطر میآورد که جنگ رو به پایان بوده... و او "جان" و دایه اش را ملاقات میکند.
  احتمالش خیلی زیاد است که این دایه کسی جز وایلا نبوده باشد، چون ند به استارفال میرود تا شمشیر دان (Dawn) را به بانو آشارا دین بازگرداند.  دیگر نکتۀ جالب آنکه همینجاست که دو شایعه دربارۀ وینترفل پخش میشود: مرگ آرتور دین به دست ند و اینکه آشارا دین مادر "جان" است.

  ند کسی است که این شایعه در مورد آشارا را خاموش میکند.

  تنها دو منبع احتمالی برای این شایعات وجود دارد؛ وایلا و لرد هالند رید؛ هرچند هالند فرماندۀ دیدهبانی آبهای خاکستری (Greywater Watch) است و لذا وایلا را تبدیل به تنها متهم مسئول پخش این اخبار میسازد.

  لرد ادریک دین(Lord EdricDayne) به آریا استارک میگوید که وایلا مادر جان است. او برای آریا استارک بازگومیکند که برادر شیری جان اسنو است، زیرا ادریک را هم وایلا شیر داده.

  همچنین ادعا میکند که آنها برادر خونی نیستند. هر چند آریا به این نکته توجه دارد که تمام مردانِ اهل دارنیش دروغگو هستند.

  در مورد گفتههای ادریک، ممکن است در حقیقت دروغی ساخته و پرداختۀ وایلا باشد تا اصل و نسب حقیقی جان اسنو را مخفی نگاه دارد.

  __________________________________________________ ____________________________________
  لُرد گودریک بورِل (Lord GodricBorrell) برای دِیووس سیوورث (Davos Seaworth) ماجرای مردی ماهیگیر و دخترش را تعریف میکند که در آغاز شورش رابرت، ند استارک را مخفیانه از آبهای بایت (Bite) به شمال عبور دادند.

  ماهیگیر در توفانی که نزدیک بود سفر آنها رازودتر از موعد به پایان برساند، کشته شد، اما دخترش به راه ادامه داد و پیش از آنکه قایق غرق شود، ند را با موفقیت به جزایر سهخواهر رساند.

  اگر حرف لرد بورل را بشود باور کرد، ند این دختر را با کیسهای نقره و فرزندی نامشروع در شکمش رها کرد، حرامزادهای که دخترک نامش را به احترام لُرد جان آرین (Lord Jon Arryn) جان اسنو گذاشت.

  __________________________________________________ ____________________________________

  پ.ن:همۀ این نظریه ها در نوع خود جالب هستند، ولی چیزی که میشود گفت این است که شخصیت اِدارد استارک به گونه ای نبود که به کتلین با یه ماهیگیر خیانت کند یا...

  شاید اِدارد با گفتن این دروغ که جان اسنو پسر حرام زاده اش هست، میخواست از کشتن وارثِ حقیقی تاج و تخت توسط بارثیانی ها و لنیستر ها جلوگیری کند... هر چه باشد، ننگ حرام زاده بودن شاید از پسری که وارث تاج و تخت است، اما همه در پی کشتن هستند، بهتر باشد...


  نظر شما چیست؟!

  ______________
  _______
  __


  کاری از(marysd(M.Haghani

  __________________________________________________ _____________________

  لطفا اگه مطلب تو سایت یا انجمنتون share میکنید نام نویسنده ذکر بشه.....
  http://myup.ir/images/38026119234356467363.gif

  نمیدونم چی میشه...ولی هر چی بشه باهات میمونم


 2. #2
  "WE FIGHT BECAUSE WE BELIEVE"
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  ارسال ها
  283
  سپاس
  2,301
  از این کاربر 1,365 بار در 256 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : نظریه بحث انگیز:جان اسنو و دنریس تارگرین پیوندی از جنس خون!!!!!

  نظريه هاي جالبي بود و بايد اقرار كنم كه اسم نصف شخصيتا يادم رفته (از بس شخصيتا زيادن تو اين سريال) و بايد سريال رو سر وقت يه بار ديگه ببينم.

 3. 7 کاربرِ زیر از SaRaL بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 4. #3
  تاریخ عضویت
  Sep 2012
  ارسال ها
  35
  سپاس
  3,711
  از این کاربر 233 بار در 36 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : [got]نظریه بحث انگیز:جان اسنو و ..... (این مطلب دارای اسپویلر میباشد)

  نظریه جالبیه...اینکه جان پسر ریگار باشه ولی هیچ شباهتی به تارگرین ها نداره!کسی یادشه چشمهای جان چه رنگین؟؟
  رفتم یه بخشهایی از کتاب 1 رو چک کردم...یه جایی هست که کتلین داره زمانی رو به یاد میاره که از ند راجب مادر جان پرسیده و ازش خواسته که جان رو به جای دیگه ای بفرسته،که ند به تندی جواب میده که جان "همخون" منه م این تنها چیزیه که نیاز داری بدونی و اینکه جایی نمیره! نمیگه پسرم!میگه همخون!
  یادمه تو سیزن1 سریال،قسمتی که جان داشت میرفت که سیاهپوش بشه،تا یه جایی از مسیر رو با ند رفته بود،بعدش از ند راجب مادرش میپرسه و ند بهش قول میده که دفعه ی بعد که همو دیدن راجب به مادرش جرف میزنن،تا جایی که یادمه ند بهش میگه "تو پسر منی هر چند شاید اسمم رو نداشته باشی،اینو یادت باشه"یادمه انگار تو کتاب هم چنین مکالمه ای بود ولی الان هر چی گشتم پیداش نمیکنم
  از همه مشکوک تر این قولیه که لیانا از ند گرفته بود!من همیشه فکر میکردم که چی میتونه باشه و یا اصلا چه دلیلی داشته که لیانا بمیره و چی بوده که اینقدر لیانا قبل مردنش نگرانش بوده...!!که کاملا با این قضیه جور در میاد!الیانا بعد به دنیا آوردن بچه اش از دنیا میره و پسری ازش به جا میمونه که از قضا از نسل تارگرین ها بوده که در حال نابودی بودن! و رابرت و تایوین لنیستر خواهان مرگ تک تک شون بودن!دقیقا یه جایی تو کتاب 1 هست که ند بیاد میاره وقتی به لیانا قول داده ترسی که تو چشماش بوده از بین رفته!
  درباره ی قضیه حرامزاده بودن جان هم،تو داستان اینجوری بیان شده که تا وقتی همسر قانونی شخصی زنده باشه نمیتونه دوباره ازدواج کنه!البته تو این مورد هم مثل قضیه ی ازدواج خواهر وبرادرها ممکنه خاندان تارگرین خودشونو استثنا دونسته باشن!مثل اگان فاتح که با هر دو خواهرش ازدواج کرده بود...
  کاش زودتر این قضیه روشن بشه....بلاخره چه جان حرامزاده باشه چه نباشه!اگه از نسل خاندان تارگرین باشه میتونه وارث دنریس بشه(دنریس دیگه نمیتونه بچه دار بشه) در ضمن پادشاه ها میتونن اسم اصلی شخص رو بهش برگردونن یعنی جان میتونه که تارگرین باشه!
  جان تارگرین اولین تارگرین تاریخ با موهای قهوه ای!و یه اسم معمولی مثل"جان"!عجب چیزی
  در ضمن اگه این قضیه درست باشه مشخص میشه که ند استارک شریف خدابیامرز بلاخره شرافتش رو زیرپا نذاشته بوده!!!
  ممنون از مطلبتون! حتی در حد یه حدس هم خیلی جالبه!بد جوری ذهنم رو درگیر کرده

 5. 11 کاربرِ زیر از eli99 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 6. #4
  تاریخ عضویت
  May 2012
  ارسال ها
  4
  سپاس
  5
  از این کاربر 75 بار در 4 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : [got]نظریه بحث انگیز:جان اسنو و ..... (این مطلب دارای اسپویلر میباشد)

  من تازه کتاب 5 رو شروع کردم، فکر کنم دو یا سه تا از فصل ها از زبان شخصی به اسم "رید" هستن که الان متوجه میشم که احتمالا همین هالند رید هستش و روشن شدن این قضیه( حداقل روشن شدن قولی که لیانا از ند گرفته) بهش بستگی داره!
  البته فصل 5 یکی از تلخترین فصل های کتاب هستش بخصوص اون اتفاق ژولیوس سزاری که برای....میفته،خود من یعنی روز شماری میکنم برای فصل 6 کتاب که به نظرم خیلی از گره های داستان تو فصل 6 باز میشه.....ولی درباره این نظریه من تقریبا 90% میتونم بگم قولی که ادارد به لیانا داده درباره جان اسنو(سیاه پوش بوده)
  http://myup.ir/images/38026119234356467363.gif

  نمیدونم چی میشه...ولی هر چی بشه باهات میمونم

 7. 11 کاربرِ زیر از marysd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 8. #5
  تاریخ عضویت
  Apr 2015
  ارسال ها
  2
  سپاس
  7
  از این کاربر 12 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : [Game of Thrones] نظریه بحث انگیز: جان اسنو و... [اسپویلر]

  به نظر من برای اینکه بشه فهمید مادر جان اسنو Jon Snow کیه باید بیشتر به شصیت خود جورج مارتین (نویسنده کتاب) توجه کرد ، که به هیچ وجه دوست نداره داستانش قابل پیشبینه باشه
  تا همین الان هم طوری دست خودشو تو داستان نویسی باز گزاشته که هر کدوم از حدسهای دوستان میتونه درست باشه
  <<<<>>>>
  البته یه نکته دیگه اینه که اگه جان از تارگرین ها باشه میشه توجیه کرد که ند استارک به رابرت دروغ گفته با شه که اسم مادر جان (یا اون زنی که رابرت باهاش رابطه داشته ) وایلا بوده

  یه نکته دیگه اینه که ند استارک بعد مرگ برادرش به جای اون نامزد کتلین میشه و این احتمال که ند عاشق یکی دیگه بوده رو بیشتر میکنه ... اگه ند شرافتمند قراره خیانت کرده باشه به احتمال زیاد باید کسی بوده باشه که هم اون(she) هم ند عاشق همدیگه بودن

  تنها نکته ای که قطعیه اینه که ند استارک (اگر داشته بوده) فقط با یک زن غیر از همسرش رابطه داشته و اینکه جان با استارکها رابطه خونی داره
  <<<<>>>>
  خلاسه ... این جورج مارتینی که من میشناسم یه طو ری قضیه رو سر هم میاره که تمام حدس ها غلط از آب در بیاد

 9. 8 کاربرِ زیر از mqaaasa بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 10. #6
  تاریخ عضویت
  Apr 2015
  ارسال ها
  2
  سپاس
  7
  از این کاربر 12 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : [Game of Thrones] نظریه بحث انگیز: جان اسنو و... [اسپویلر]

  یه نکته دیگه درباره این موضوع اینه که ند عاشق کسی بوده ولی بعد از مرگ برادرش برای حفظ اتحاد با تالی ها -- اون هم در شرایط حساس شورش -- با کتلین ازدواج کرده باشه
  البته کتلین (قبل ازدواج) توی کتاب دختر زیبایی توصیف شده و در این مورد که ند رو دوس داشته شکی نیست و ند هم ممکنه شیفته زیبایی کتلین شده باشه ولی همیشه یه نوع سنگینی تو روابط ند و کتلین احساس میشه (که البته میتونه به خاطر جان اسنو بوده باشه ) که این نظریه رو تقویت میکنه که ند عاشق کس دیگه ای بوده
  وقتی همه گفته ها رو کنار هم میزاریم دو احتمال هست که از بقیه قوی تره ( البته از این موضوع که جورج مارتین نویسنده کتابه صرف نظر میکنیم )
  نقل قول نوشته اصلی توسط marysd نمایش پست ها
  در طول راه در جادۀ کینگزرود (Kingsroad) که از وینترفِل خارج میشوند، رابرت تلاش میکند نام این دخترک را به خاطر بیاورد و او را «مادرِ پسرِ حرامزاده ات» میخواند. نِد میگوید که نامش وایلا (Wylla)بوده،
  که هر دو به نقل قول بالا مربوط میشده
  1 - احتمالا جان پسر خواهر ند لیانا (Lyanna) هست و ند به هر دلیلی (به احتمال قوی نمی خواهد که رابرت را آزرده خاطر و دودل کند چون که رابرت عاشق لیانا (Lyanna) بوده) به رابرت دروغ گفته که جان پسر وایلا (Wylla) هست
  2- ممکن است حقیقتا جان پسر وایلا (Wylla) بوده باشد

  این موضوع بد طوری ذهنمو مشغول کرده انقدری که نشستم جلد 1 کتاب رو یه بار دیگه از اول میخونم

 11. 4 کاربرِ زیر از mqaaasa بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 12. #7
  STRAIGHT OUTTA EM CITY
  تاریخ عضویت
  Mar 2015
  محل سکونت
  The Oswald State Correctional Facility, Level 4
  ارسال ها
  834
  سپاس
  11,865
  از این کاربر 11,313 بار در 965 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : [Game of Thrones] نظریه بحث انگیز: جان اسنو و... [اسپویلر]  تازگی یه مقاله خوندم به نام 7 تئوری هواداران نغمه‌ی آتش و یخ که باید خواند که تئوری های جالبی در مورد کتاب و سریال بازی تاج و تخت ارائه میده که من از بین این هفت تئوری فقط دو سه تا رو میدونستم.
  مقاله واقعا خوبه دست نویسندش درد نکنه

 13. 11 کاربرِ زیر از Nicolas Brown بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 14. #8
  تاریخ عضویت
  May 2015
  ارسال ها
  76
  سپاس
  136
  از این کاربر 513 بار در 78 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : [Game of Thrones] نظریه بحث انگیز: جان اسنو و... [اسپویلر]

  نقل قول نوشته اصلی توسط Nicolas Brown نمایش پست ها


  تازگی یه مقاله خوندم به نام 7 تئوری هواداران نغمه‌ی آتش و یخ که باید خواند که تئوری های جالبی در مورد کتاب و سریال بازی تاج و تخت ارائه میده که من از بین این هفت تئوری فقط دو سه تا رو میدونستم.
  مقاله واقعا خوبه دست نویسندش درد نکنه
  واقعا خوب بود

  White Wolf


  The King In The North

 15. 5 کاربرِ زیر از chanter بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 16. #9
  تاریخ عضویت
  May 2014
  محل سکونت
  تهران.اسلامشهر
  ارسال ها
  93
  سپاس
  2,624
  از این کاربر 6,420 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : [Game of Thrones] نظریه بحث انگیز: جان اسنو و... [اسپویلر]

  خیلیها مثل من فکر میکنن که حتما جان پسر لیانا ست و اینکه توی کتاب و سریال نقش پررنگی تا حالا داشته اینو میرسونه که حتما یه نقش بزرگی رو ایفا میکنه.

  ولی ولی ولی

  تابحال داستان آنقدر غافلگیری داشته و کلا داستان بر پایه غافل گیریه نمیشه رو اینطور بحثها و نظریه ها ایمان کامل داشت.
  کی فکرشو میکرد که راب اونجوری بشه و خود ه ند استارک و جافری و تایوین وخیلی غافلگیری دیگه.

  کلا نمیشه رو R+L=j حساب کرد. ولی بازم نمیشما روش گذشت.

  اضافه شده در : 11 minutes

  من یادم نماید هالند رید هنوز زنده است؟ کجا ست؟

 17. 5 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 18. #10
  تاریخ عضویت
  May 2015
  ارسال ها
  159
  سپاس
  2,836
  از این کاربر 2,583 بار در 164 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : [Game of Thrones] نظریه بحث انگیز: جان اسنو و... [اسپویلر]

  نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAB-1363 نمایش پست ها
  من یادم نماید هالند رید هنوز زنده است؟ کجا ست؟
  بله زنده هست. ایشون فرمانده قلعه گری واتر واچ هستن که در منطقه نک واقع شده. این مکان به خاطر مرداب ها و باتلاق های زیادش معروفه. و به اهالی این مکان، مردان مرداب میگن.

  در نقشه کلی وستروس فلش قرمز رنگ گری واتر واچ رو نشون میده  که اگه زوم کنیم به وضوح مکان این قلعه رو میبنیم که کلید دست یابی به شمال هست  هاولند رید طبق اطلاعات کتاب باید توی همین نک باشه. چون بعد از قیام رابرت رفته اونجا و دیگه جایی نرفته.
  همونطور که میدونید همین هاولند بابای جوجن و میرا هست که همراه برن پشت دیوار هستن. ( البته جوجن فصل چهارم مرد)

  چون این فصل به صورت فلش بک وقایع برج شادی رو نشون میدن قاعدتا باید هاولند رید جوان رو ببینیم. کسی که به گفته خود ادارد استارک اگه نبود ، سر آرتور دین، ادارد رو می کشت.

 19. 7 کاربرِ زیر از abbas stannis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 

 
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.3
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.