برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 57
    There's a storm coming
    سپاس
    10,255
    از این کاربر 29,131 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

Rectify | دنیل هُلدن و دنیای غریبِ ۱۹ سالِ بعد [معرفی، بحثِ کلی]

.
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██

Rectify اوّلین سریال اُرجینال شبکه ی Sundance است که تهیه کنندگان سریال معروفِ Breaking Bad مسئول ساخت این سریال هستند.
    خالق این سریال هم Ray McKinnon است که اگر بیننده ی پسرانِ آنارکی باشید حتما اون رو در نقشِ "لینکُلن پاتر" بیاد میارید.

داستان سریال:
    سال ها قبل دنیل هولدن به جرمِ تجـاوز و قتلِ دوست دخـترِ نوجوانش به زندان محکوم میشود اما حالا، پس از ۱۹ سال حبس در بند محکومینِ به مرگ، دنیل هولدن بعد از آزمایش DNA جدیدی که گرفته شده، بی گناه اعلام و آزاد میشود.

حالا اون به دنیایی برمیگرده که اصلا درکِ درستی ازش نداره. نگاه اون به دنیای بیرون مثل زندانه. دنیایی بدون گذشت و کینه جو. دنیل هولدن اسیرِ گذشته ها، و نامطمئن از آینده...

حضور غیر منتظره ی "دنیل" نه تنها خانواده اش را وارد یک آشفتگی می‌کند بلکه وضعیت تمام کسایی که به پرونده ی او مربوط بودند را نیز تغییر می‌دهد؛ قاضی ای که با بدنام کردن "دنیل"، سناتور شد، کلانتری که برای انجام تحقیقات از حدّ و حدود خودش عبور کرد و اهالی شهر که "دنیل" را به خاطر قتل سرزنش می‌کردند.

یکی از شاخصه های اصلی سریال بازیگران آن هستن که خیلی خوب و عالی گلچن شده اند و در اکثر موارد، نقش کاراکتر خود را به خوبی ایفا میکنند.

.
    .

Abigail Spencer در نقش خواهر دنیل "آمانتا هلدن" : ابیگل بازی بسیار خوبی رو از خودش نشون داده و به جرات میشه گفت که یکی از بهترین بازیگر های سریال به شمار میاد.
    آمانتا که به نظر میرسه از بیرون آمدن دنیل خیلی بیشتر از دیگر اعضای خانواده خوشحال است و با وکیل دنیل هم رابطه ای مخفی داره و سخت به دنبال ثابت کردن بی گناهی دنیل است.

Adelaide Clemens در نقش زن داداش دنیل " تاونی تالوت" : تاونی زنی بسیار مهجور و مذهبی و معصوم است و رابطه ای او با دنیل مجهول است و به نظر میرسه یک ارتباطی از گذشته بین این دونفر بوده است.

.
    .

Clayne Crawford در نقش برادر ناتنی دنیل " تد تالبوت جونیور" : تد یکی از افرادی هست که زیاد از بیرون آمدن دنیل خوشحال نیست و این خطر رو احساس میکنه که دنیل کسب و کارش رو میخواد ازش بگیره و همش به فکر تخریب دنیل در بین خانواده است.

J. Smith-Cameron در نقش مادر دنیل " جنت تالبوت" : جنت نیز مانند پسرش در طول سریال بسیار مرموزانه و عجیب رفتار میکنه و به نظر میرسه در آن واحد از بیرون آمدن دنیل هم خوشحال هست و هم ناراحت.

.
    ملیسا برنشتاین، از عواملِ برکینگ بد که سازنده ی این سریال نیز هست در مصاحبه ای در مورد شباهت های بین برکینگ بد و رکتفای مورد سوال قرار میگیره. ملیسا در جواب میگه :
    هر دوی این ها به زیبایی نوشته شدن و کارکترای پیچیده ای رو در مرکز خودشون دارن. برکینگ بد داستان مدرنی در مورد اینه که یه مرد توی شرایط فوق العاده غیرعادی چکار میتونه بکنه. من فکر میکنم این به شرایط دنیل هولدن که کارکتر محوری رکتفای هست شباهت داره.
    هر دوی این مردها (والتر وایت و دنیل هولدن) یه رازهایی دارن و یه بخش هایی از شخصیتشون که اونا دسترسی بش ندارن، و من فکر میکنم این دو مجموعه‌ اون نقاط تاریک ذهنشون رو کاوش میکنه.
    ملیسا برنشتاین همچنین با اشاره به وینس گیلیگان (شو رانرِ برکینگ بد) و مقایسش با ری مک‌کینون (شو رانرِ رکتفای) میگه که :
    این فوق العادس که کنارشون باشی. هر دوی این‌ها میخوان متن و داستانی در مورد کارکترهایی بنویسن که عینِ خودِ مردم هستن. شما با اونا آشنا میشین و براتون اهمیت پیدا میکنن. نکته ی دیگه اینه که هر دوی اون‌ها حس شوخ‌طبعی سیاهی دارن. هم توی رکتفای و هم در برکینگ بد در کنار مشاهده ی رفتار انسان ها طنز سیاهی میبینید و این شباهت دو مجموعه هست.

فصلِ اولِ این سریال زیبا شامل 6 قسمت هست و مدت زمان هر قسمت هم 60 دقیقه میباشد...
    پخش رسمی سریال از ۲۲ آوریل (دومِ اردیبهشت) هست اما از چند روز پیش سه قسمت از سریال روی نت پخش شد و نقدهای خوبی هم دریافت کرد .
    مثلا Daily Beast از رکتفای بعنوانِ "بهترین شوی جدید در سال ۲۰۱۳" یاد کرده . و یا Buzzfeed در موردش نوشته: "زیبا، تفکربرانگیز بهمراه بازی های خوب" . منتقد هالیوود ریپورتر هم نوشته: "مجموعه ای که بیشترین هیجان رو دارم که توش غوطه ور شم!" .

.................................................. ..............

RECTIFY
    ژانر : درام/حقوقی
    سازنده : ری مک‌کینون
    شبکه : Sundance
    بازیگران :
    Aden Young
    Abigail Spencer
    Adelaide Clemens
    Clayne Crawford
    Sean Bridgers
    J. Smith-Cameron
    Luke Kirby
    Hal Holbrook
    Allie Hughes
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

منبع: 1 , 2

Fool Me Once Shame On You Fool Me Twice Shame On Me

One must have chaos in oneself to give birth to a dancing star

Friedrich Nietzsche

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Rectify | دنیل هُلدن و دنیای غریبِ ۱۹ سالِ بعد [معرفی، بحثِ کلی]

اقا چرا سریال مارو کسی در نظر نمیگیره؟ تاپ او لیک اولین سریال ساندانس بود!!! یکی مارو دریابه! البته اون محصول مشترک با بی بی سی 2 بود
    سازنده اش هم لینکن پاترـه تو سانزـه. نمیدونستم اینقدر هنرمند طرف.
    زیرنویس هم که کار حامد و امین عزیز!! عجب چیزی درمیاد. من که هر سه قسمتش رو پیشاپیش دانلود کردم اما متاسفانه هنوز زیرنویس انگلیسی ازش نیومده

There's a storm coming
    سپاس
    10,255

دنیل هلدن! بی گناه یا مقصر؟
    اولین سوالی که بعد از دیدن دو قسمت اول، تو ذهن من و بیشتر بیننده های سریال بوجود میاد اینه که اون دختر 16 ساله رو کی کشته؟
    دنیل که وارد دنیایی غریب شده و به طرز مرموزی رفتار میکنه که در اکثر دیالوگ های سریال این نکته رو شاهد هستیم که نویسندگان سریال مدام رفتار عجیب دنیل رو به بینندگان گوشزد میکنند.
    واقعا هم همینطوره، تا حالا نه دنیل رو شاد دیدیم و نه غمگین! و بیشتر درباه سختی زندان و بلاهایی که به سرش اُمده اونم به صورت غیر مستقیم صحبت میکنه کلا میمیک صورتش خیلی خاص ـه و انتخاب این بازیگر برای این نقش عالی بوده.
    اوایل قسمت اول سناتوری رو میبینیم که جلوی مردمی صحبت میکنه که برای دنیل هورا میکشن و طرفدار دنیل هستن.
    سناتور از گناهکار بودن دنیل میگه و این یعنی یکی از دشمنهای دنیل سناتور و رفیقاش هستن که به دلایلی که هنوز مشخص نیست میخوان دنیل پشت میله ها بمونه.
    یکی از نقاط قوت سریال که من خیلی ازش خوشم اُمده، خواهر دنیل هست که خیلی خیلی خوب بازی میکنه و یک سر و گردن از بازیگرای دیگه سریال بالاتره و کسی هست که از بیرون آمدن داداشش از همه خوشحال تره و تازه با وکیلشون هم رو هم ریخته، کلا کاراکتر خیلی باحالیه.
    نکته دیگه فیلمبرداری سریال هست که خیلی خوبه و منظره هایی که انتخاب میکنن در بعضی مواقع منو یاد سریال بریکینگ بد میندازه که در اون سریال هم بعضا والتر و جسی رو در همچین مناطق زیبایی میدیدیم، مثلا دقیقه 28 قسمت اول اون غروب آفتاب وقسمت دوم جایی که توپ پرتاب میکنن و چندین صحنه ی خیلی زیبای دیگه که تو هر سریالی از این صحنه ها نمی بینیم.
    تو خانواده هم دیدیم که کسانی هستن که از آمدن دنیل خوشحال نیستن، مثل برادر ناتنی دنیل که این حس بهش دست داده که دنیل در فکر گرفتن کسب و کار از اونهاست و به دنبال تخریب دنیل بین دیگر اعضای خانواده و مخصوصا زنش هست، زنش که به نظر میرسه یه علاقه خاصی به دنیل پیدا کرده و در ادامه باید روابط اینا جالب باشه.
    در اواخر قسمت اول هم مکالمه اون دو نفر رو دیدیم که از صحبتهاشون میشد فهمید، هر دونفر در قتل دخترک نقش داشتن و یکیشون از بیرون آمدن دنیل اینقدر ترسیده که خودش رو میکشه!!
    قسمت دوم به نظر من خیلی بهتر بود و وارد شدن دنیل در دنیایی غریب رو من به شخصه حس کردم
    دو سه تا گفتگوی ناز هم انجام شد که دیالوگ هاش حرف نداشت
    دوتاش بین خودش و برادر ناتنیش که نزدیک بود بیچاره به خودش بشاشه
    و آخرای قسمت بین زن داداشش و خودش که واقعا عالی بود
    لابه لای صحبت های دنیل میشد فهمید که خیلی رنج کشیده و سختی دیده و اصلا به طور مستقیم نمیگه که این نکته هم خیلی جالبه.
    آهنگ آخری هم حرف نداشت.
    به نظرم برای باز کردن سریال خیلی بیشتر از شش قسمت فضا باشه و میتونن روش کار کنن و به نظرم حتما برای فصل بعد تمدید میشه
    البته اگر جوری سریال رو نساخته باشن که بخوان تو همین شش قسمت کار رو خلاصه کنن.
    فضای سریال تو مایه های کیلینگ و بریکینگ بد میمونه.
    من اگه بخوام رای بدم به دو قسمت در مجموع8.5 میدم.

Friedrich Nietzsche

4. 13 کاربرِ زیر از Batlaghi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

منم قسمت اول رو دیدم و واقعا خوشم امد، کلا از اینجور سریال ها با این موضوعات خط قرمزی و غریب خوشم میاد. فضا سریال عالیه. همون جور که حامد گفت سازنده ها خیلی روی رفتار عجیب غریب دن تمرکز کردن اما به نظر دلیلش مشخصه، هرکسی اگه تو یه اتاق 3×4 20 سال زندگی کنه بهتر از این نمیشه. و اینکه نمیدونم دن بیگناهه یا نه هم خیلی نکته ی جالبیه، درسته تو تجاوز ظاهرا دستی نداشته اما هنوز ممکنه مرتکب قتل شده باشه، اون دو نفر هم که فقط به تجاوز اقرار کردن. البته من فقط اپیزود اول رو دیدم، امشب هم دوم رو میگیرم و نگاه میکنم. مطمئنا به همین خوبی خواهد بود.
    من به اپیزود اول 8.5 میدم.
    یه تبلیغ هم کنم، اون یکی درام شبکه ی ساندانس هم حرف نداره، top of the lake که با علیرضا ترجمه کردیم، اونم همچین فضای تلخ و سردی داره.

6. 12 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

من هم قسمت اول رو دیدم و بسیار جذبش شدم
    بخصوص که شخصیت اول فیلم یه هویت مجهول با رفتارش ساخته که مخاطب رو مجبور میکنه
    برای کشف چنین شخصیت مجهول و مرموز و صدالبته دوست داشتنی سریال رو دنبال کنه.
    پایان و شروع خیلی خوبی داشت
    8 میدم.

فقط یه موسیقی متن بسیار زیبایی داشت در سکانسی که سوار ماشین شده بودن و دنیل و خواهرش به هم نگاه می‌کردن (بعد از مصاحبه با رسانه‌ها و در راه منزل)
    ممنون میشم اگه لینکی برای دانلود اون موسیقی لطف کنید.

8. 10 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    یه تبلیغ هم کنم، اون یکی درام شبکه ی ساندانس هم حرف نداره، top of the lake که با علیرضا ترجمه کردیم، اونم همچین فضای تلخ و سردی داره.
    میدونی به نظرم به غیر از "شبکه‌ی سازنده" یه فصل مشترک دیگه هم بین این دو تا سریال
    وجود داره اونم "گرایش به یه تفکر" به عنوان یه مذهب (یا به عبارت صحیح‌تر شبه مذهب)
    Top رو من متعلق به "جی جی" میدونم یعنی ساخته شده بود برای پرورش "نوع نگاه جی جی" اینجا هم حالا یا "دنیل" شخصا همون متفکر و مشابه جی جی هست یا استادی داشته.

10. 11 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

فصلِ اولِ این سریال زیبا شامل 6 قسمت هست و مدت زمان هر قسمت هم 60 دقیقه میباشد...
    یعنی باید منتظر فصل های بعد باشیم؟؟داستانش کشش برای ادامه دادن رو داره؟؟
    من دوقسمت اول سریال رو دیدم ..زیرنویس بچه های خوب انجمن هم باعث شد باهاش حال کنم..قصه قشنگی داره..هلدن شخصیتش دلرباست..لهجه انگلیسیش خیلی میزونه..کلماتی که انتخاب میکنه واقعا روشون کار شده..اینکه کم حرف میزنه آدم باهاش حال میکنه..هرروز 2 قسمت رو میبینم..تا ببینیم چه شود.

12. 9 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

تیتراژ عالی. خیلی از تصاویر و فرم چیدن کنار هم تصاویر تیتراژ خوشم اومده

سکانس تلخ و نفس‌گیری بود! بازی فوق‌العاده ایی داره این بشر صداش که محشره.

14. 13 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

مثل اپیزود اول عالی بود، با دنیل بیشتر اشنا شدیم، بیشتر صداش رو شنیدیم. دوتا سکانسی که با تدی و زنش صحبت میکرد عالی بود، مخصوصا سکانس صحبت کردنش با تدی. حرف نداشت حرف هاش. و اونجایی که وسط زمین بیسبال نشسته بود، به خوبی نشون دهنده ی احساسات دنیل بود. موسیقی هم حرف نداشت. تیتراژ عالی.
    فقط یه چیزی نفهمیدم، این زن تدی قبلا معشوقه ی دنیل بوده؟ مثل دختر عمه ای دختری خاله ایه؟ چون از حرف هاشون اینجور برداشت میشد.

16. 10 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's a storm coming
    سپاس
    10,255

اشکان این چند صحنه که گفتی خیلی خفن بود، من هرکدومو چندین بار دیدم
    صحنه زمین گلف و صحبتای آخرای قسمتش با تاونی، خیلی تحسین برانگیز بود
    اینجا هم که دراز کشیده بودم تو علف ها تکون دهنده بود

Friedrich Nietzsche