برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 6 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 57
    There's a storm coming
    سپاس
    10,255
    از این کاربر 29,131 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

Rectify | دنیل هُلدن و دنیای غریبِ ۱۹ سالِ بعد [معرفی، بحثِ کلی]

.
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██

Rectify اوّلین سریال اُرجینال شبکه ی Sundance است که تهیه کنندگان سریال معروفِ Breaking Bad مسئول ساخت این سریال هستند.
    خالق این سریال هم Ray McKinnon است که اگر بیننده ی پسرانِ آنارکی باشید حتما اون رو در نقشِ "لینکُلن پاتر" بیاد میارید.

داستان سریال:
    سال ها قبل دنیل هولدن به جرمِ تجـاوز و قتلِ دوست دخـترِ نوجوانش به زندان محکوم میشود اما حالا، پس از ۱۹ سال حبس در بند محکومینِ به مرگ، دنیل هولدن بعد از آزمایش DNA جدیدی که گرفته شده، بی گناه اعلام و آزاد میشود.

حالا اون به دنیایی برمیگرده که اصلا درکِ درستی ازش نداره. نگاه اون به دنیای بیرون مثل زندانه. دنیایی بدون گذشت و کینه جو. دنیل هولدن اسیرِ گذشته ها، و نامطمئن از آینده...

حضور غیر منتظره ی "دنیل" نه تنها خانواده اش را وارد یک آشفتگی می‌کند بلکه وضعیت تمام کسایی که به پرونده ی او مربوط بودند را نیز تغییر می‌دهد؛ قاضی ای که با بدنام کردن "دنیل"، سناتور شد، کلانتری که برای انجام تحقیقات از حدّ و حدود خودش عبور کرد و اهالی شهر که "دنیل" را به خاطر قتل سرزنش می‌کردند.

یکی از شاخصه های اصلی سریال بازیگران آن هستن که خیلی خوب و عالی گلچن شده اند و در اکثر موارد، نقش کاراکتر خود را به خوبی ایفا میکنند.

.
    .

Abigail Spencer در نقش خواهر دنیل "آمانتا هلدن" : ابیگل بازی بسیار خوبی رو از خودش نشون داده و به جرات میشه گفت که یکی از بهترین بازیگر های سریال به شمار میاد.
    آمانتا که به نظر میرسه از بیرون آمدن دنیل خیلی بیشتر از دیگر اعضای خانواده خوشحال است و با وکیل دنیل هم رابطه ای مخفی داره و سخت به دنبال ثابت کردن بی گناهی دنیل است.

Adelaide Clemens در نقش زن داداش دنیل " تاونی تالوت" : تاونی زنی بسیار مهجور و مذهبی و معصوم است و رابطه ای او با دنیل مجهول است و به نظر میرسه یک ارتباطی از گذشته بین این دونفر بوده است.

.
    .

Clayne Crawford در نقش برادر ناتنی دنیل " تد تالبوت جونیور" : تد یکی از افرادی هست که زیاد از بیرون آمدن دنیل خوشحال نیست و این خطر رو احساس میکنه که دنیل کسب و کارش رو میخواد ازش بگیره و همش به فکر تخریب دنیل در بین خانواده است.

J. Smith-Cameron در نقش مادر دنیل " جنت تالبوت" : جنت نیز مانند پسرش در طول سریال بسیار مرموزانه و عجیب رفتار میکنه و به نظر میرسه در آن واحد از بیرون آمدن دنیل هم خوشحال هست و هم ناراحت.

.
    ملیسا برنشتاین، از عواملِ برکینگ بد که سازنده ی این سریال نیز هست در مصاحبه ای در مورد شباهت های بین برکینگ بد و رکتفای مورد سوال قرار میگیره. ملیسا در جواب میگه :
    هر دوی این ها به زیبایی نوشته شدن و کارکترای پیچیده ای رو در مرکز خودشون دارن. برکینگ بد داستان مدرنی در مورد اینه که یه مرد توی شرایط فوق العاده غیرعادی چکار میتونه بکنه. من فکر میکنم این به شرایط دنیل هولدن که کارکتر محوری رکتفای هست شباهت داره.
    هر دوی این مردها (والتر وایت و دنیل هولدن) یه رازهایی دارن و یه بخش هایی از شخصیتشون که اونا دسترسی بش ندارن، و من فکر میکنم این دو مجموعه‌ اون نقاط تاریک ذهنشون رو کاوش میکنه.
    ملیسا برنشتاین همچنین با اشاره به وینس گیلیگان (شو رانرِ برکینگ بد) و مقایسش با ری مک‌کینون (شو رانرِ رکتفای) میگه که :
    این فوق العادس که کنارشون باشی. هر دوی این‌ها میخوان متن و داستانی در مورد کارکترهایی بنویسن که عینِ خودِ مردم هستن. شما با اونا آشنا میشین و براتون اهمیت پیدا میکنن. نکته ی دیگه اینه که هر دوی اون‌ها حس شوخ‌طبعی سیاهی دارن. هم توی رکتفای و هم در برکینگ بد در کنار مشاهده ی رفتار انسان ها طنز سیاهی میبینید و این شباهت دو مجموعه هست.

فصلِ اولِ این سریال زیبا شامل 6 قسمت هست و مدت زمان هر قسمت هم 60 دقیقه میباشد...
    پخش رسمی سریال از ۲۲ آوریل (دومِ اردیبهشت) هست اما از چند روز پیش سه قسمت از سریال روی نت پخش شد و نقدهای خوبی هم دریافت کرد .
    مثلا Daily Beast از رکتفای بعنوانِ "بهترین شوی جدید در سال ۲۰۱۳" یاد کرده . و یا Buzzfeed در موردش نوشته: "زیبا، تفکربرانگیز بهمراه بازی های خوب" . منتقد هالیوود ریپورتر هم نوشته: "مجموعه ای که بیشترین هیجان رو دارم که توش غوطه ور شم!" .

.................................................. ..............

RECTIFY
    ژانر : درام/حقوقی
    سازنده : ری مک‌کینون
    شبکه : Sundance
    بازیگران :
    Aden Young
    Abigail Spencer
    Adelaide Clemens
    Clayne Crawford
    Sean Bridgers
    J. Smith-Cameron
    Luke Kirby
    Hal Holbrook
    Allie Hughes
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

منبع: 1 , 2

Fool Me Once Shame On You Fool Me Twice Shame On Me

One must have chaos in oneself to give birth to a dancing star

Friedrich Nietzsche

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Rectify | دنیل هُلدن و دنیای غریبِ ۱۹ سالِ بعد [معرفی، بحثِ کلی]

تو اپیزود 3 داستان درجا زد، هیچی جلو نرفت فقط با شخصیت ها بیشتر اشنا شدیم، از تهیه کننده های برکینگ بد هم سریالی با ریتم تندتر انتظار نداشتیم.
    سکانس دوچرخه سواری معرکه بود، نشون داد که هنوز دنیل بچه است، بیچاره بچگی نکرده، 18 سالگی انداختنش زندان، و بعدش هم سکانس سونیک بازی کرد و اشکی که ریخت! عالی بود.
    از اون طرف فکر میکردم خواهرش اون جنازه رو پیدا کنه اما خب پیدا نکرد، اگه اونو پیدا کنند داستان پیچیده تر میشه!!!
    8 میدم به این اپیزود

3. 12 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    863
    از این کاربر 642 بار در 104 پست سپاس گزاری شده

تا قسمت دومش که من دیدم خیلی عالی بود. هم داستان هم شخصیتها و انتخاب هنرپیشه ها خوب بود.امیدوارم همینجوری بمونه و تشکر به خاطر معرفی این سریال عالی.

5. 9 کاربرِ زیر از arhi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's a storm coming
    سپاس
    10,255

این قسمت هم مثل قسمتهای قبل عالی بود. بیشتر از همه دنیل رو دیدیم و غمی که تو وجودشه.
    بهترین دوران زندگی که دوران جوانی بوده رو از دست داده و الان که بیرون امده هم مشخصه که هنوز تو همون دنیاست و چیزی از دنیای بزرگسال ها نمیدونه، برا همین با داداشش خیلی خوب ارتباط برقرار میکنه و تو خانواده بیشتر از همه با جرد راحته.
    مرگ پدرش هم باید معمایی باشه این وسط.
    اونجایی که خواهرش داشت کارای نوجوونای اون موقع رو تعریف میکرد هم جالب بود.
    اوج سریال هم آخرش بود که اشک دنیل رو نشون دادن، واقعا محشر بود، من شاید ده بار اونجارو دیدم.
    یه نظرم این قسمت مثل آرامش قبل طوفان میموند درسا مثل قسمت های ابتدایی بریکینگ بد.
    من 9 میدم به این قسمت.

Friedrich Nietzsche

7. 10 کاربرِ زیر از Batlaghi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,460 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

فیلم باحال به مقوله‌ی "بازگشت به زندگی" یک زندانی 18ساله پرداخته دقت کنید از "خانواده" شروع شد و رسید به مسائل جنسی و تلویزیون تماشا کردن و لذت فیلم دیدن
    حالا هم دوباره موسیقی گوش کردن و دوچرخه سواری و بازی‌های کامپیوتری! ...
    خوبه آرامش فیلم و روند فیلم هرچند کند هم باشه باتوجه به مجموعه بودنش می‌تونه این کندی رو جبران کنه.

9. 9 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

بلاخره هر 6 قسمت رو دیدم . موضوع سریال کاملا جدیده و جالبه . اینکه بفهمی زندگی یک نفر که از نوجوانی تا الان 18 سال زندان بوده و قرار بوده اعدام بشه ، یهی ازاد میشه چجوریه خیلی جالبه.
    شخصیت های سریال هر کدوم به جای خودشون جالب اند من از امانثا بیشتر از همه خوشم اومد . صحنه های قشنگ هم کم نداشت بهترین هاش یکی جایی بود که دنیل رو چمن ها دراز کشیده ، یکی جایی که با مادر و خواهرش تو اتاق دعواش میشه و جایی که میره توی شیروانی و....
    تیتراژ سریال و اهنگ های که جاهای مختلف سریال پخش میشه هم عالی هست.
    برام عجیبه که با داستان بیش از حد کندی که داره(شاید بدتر از MadMen) چجوری ادم رو جذب خودش میکنه .کل فصل منتظر یک اتفاق هیجان انگیز بودم که تا آخرین ثانیه هم هیچی دیده نشد . پایانش هم بسیار مسخره بود و انگیزه ای برای دیدن فصل بعد ایجاد نکرد(حداقل برای من که نکرد)
    با ارفاق 7.5 میدم .
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

11. 8 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    760
    از این کاربر 2,828 بار در 396 پست سپاس گزاری شده

2 اپیزود دیدم این میان ترم ها نمیزاره که - خیلی خوبه این سریال
    من بیشتر از همه ارامش سریال رودوست دارم
    همه احساسی رومنتقل میکنه
    روچمن میخوابن - سکوت خیابون ها - طلوع خورشید -
    اصلا از واکینگ دد اروم تره سریال - اون حداقل صدای جیرجیرک داشت
    تجربه ی جدیدی بود

13. 7 کاربرِ زیر از osture بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

هرچیزی از یه سریال درجه یک نیاز دارید این سریال داره..داستانش فوق العاده جا برای مانور دادن داره..قسمت چهارم رو هم با زیرنویس محشر بروبچ تماشا کردم..جزء معدود یا تنها سریالیه که با دیدنش احساس آرامش میکنم...ریتم ملایمی داره..عاشق دنیل شدیم رفت....صداش خیلی میزانه..داره حرف میزنه شیشه میشه اتاقم میلرزه به همه پیشنهاد میکنم ببینیدش..ایکاش فصل یکش طولانی تر میشد.ولی خب خدارو شکر یه سریال عین آدم تو 2013 اومد.

15. 8 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,460 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

واقعیتش این سریال حتی یه ذره هیجان دراماتیک و لطیف هم نداره!
    البته بد هم نیست ها اینجوری پیش میره و به نظرم تا آخر هم باید
    همین سبک رو ادامه بده
    فقط از گفت و گوی بین دنیل و تاونی به شدت شعاری بود تا اخرش که قابل فهم‌تر شد.
    از دو قسمت فیلم خوشم اومد که پایین اسکرین شات گرفتم:

17. 9 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    760
    از این کاربر 2,828 بار در 396 پست سپاس گزاری شده

این سریال یکم تلخه
    ولی به من خیلی احساس مثبت منتقل میکنه
    هم از تصاویرش و هم چیزایی که واسه ما عادیه عادت کردیم بهش ولی واسه دنیل تازست
    این سریال باعث شده خیلی چیزایی که واسم عادی بوده الان خاص بشه

یکیش مثلا صبح بیدار شده پرده رو جمع میکنه نور خورشید میاد یه روز قشنگه
    من که جز تاابستون روز قشنگ ندارم تا بیدار میشم فکرم میره سراغه کاری که باید انجام بدم یا امتحان یا یه کار سخت که کل روز درگیرشم

بنظرم این سریال یه سریال خاصه - واسه من خاص بود چون سریال کم ندیدم
    ولی از بین چیزایی که دیدم این واسم خاص بود - همینطور که پسران آنارکی یه چیز خاص بود - منظور از خاص بودن اینه که یه چیزی شبیهشون نداریم
    حداقل من ندیدم که واسم خاص شده

و چون خاصه نباید دنبال چیزایی که توی سریال های دیگه اتفاق میفته توی این سریال باشیم
    مثلا هیجان
    فکر کنم باید این سریال رو که یه سبکه دیگست - به سبک خودش عادت کنیم ببینیم - دنبال چیزی باشیم تو سریال که سریال سعی میکنه به ما نشون بده

منم از صحنه هایی که خوشم اومد عکس گرفتم
    از تیتراژم نگذریم هم اهنگ هم تصویرش باحاله

من توی این چند وقته 2 سریال خوب دیدم یکیش سانز بوده یکی هم همین سریال

19. 9 کاربرِ زیر از osture بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's a storm coming
    سپاس
    10,255

خب بالاخره وقت کردیم بیایم ودرباره قسمت چهارم بنویسیم.
    واو! چی بود این قسمت، رفته رفته سریال داره منو مغلوب خودش میکنه، خیلی با سریال ارتباط خوبی برقرار کردم.
    سریالای زیادی نیستن که بخوان منو جذب خودشون کنن ولی این رکتفای یکی از اوناست نه اینکه بگم چون زیرنویسش میکنیم عالیه نه،
    به معنای واقعی کلمه بی نظیره، این قسمت چه دیالوگ هایی داشت سریال
    صحبت های دنیل با مادرش تو ماشین، تو کلیسا با تاونی، این دوتا هر وقت میان کنار هم چی میشه
    همه چی حساب شده بود، چه شروعی و چه پایان باشکوهی داشت سریال، اصلا فکر نمیکردم اونطوری تموم بشه
    اون جایی هم که رفته بود فروشگاه خیلی خوب بود، این بشر چقدر نقشش رو خوب بازی میکنه، واقعا این 20 سال دوری رو میشه درک کرد
    نگرش آدم به محیطش با دیدن این سریال عوض میشه، کلانتر و اون طرف دیدیم وکیله و اون زنه رو هم همچنین و رابطه تدی و تاونی که داره از هم میپاشه، باید ببینیم سرنوشت این دنیل و تاونی چی میشه
    من به این قسمت 9 میدم.

Friedrich Nietzsche

21. 9 کاربرِ زیر از Batlaghi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 6 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین