برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 33
    سپاس
    4,153
    از این کاربر 2,587 بار در 231 پست سپاس گزاری شده

Parade's End | معرفی, بحث و تبادل نظر

.
    ژانر و شبکه:
    درام،اکشن،جنگ| BBC،HBO

کمپانی تولید کننده:
    Mammoth Screen

Anchorage Entertainment

کارگردان :
    Susanna White

نویسنده :
    Tom Stoppard

بر اساس رمانی از
    Ford Madox Ford

زمان هر اپیزود:
    60 دقیقه

تعداد قسمت ها :
    5 قسمت

IMDB | Wiki
    مـقد‌مـه:
    Parade's End مینی سریالی شامل 5 قسمت است که در 24 آگوست 2012 برای اولین بار از شبکه BBC و در 26 فوریه 2013 از شبکه کابلی HBO نمایش داده شد. این مجموعه اقتباسی از رمان چهار جلدی با همین نام، اثر Ford Madox Ford است. Damien Timmer تهیه کننده این محصول، در همان ابتدا Tom Stoppard،برنده جایزه اسکار بهترین فیلمنامه برای فیلم سینمایی Shakespeare in Love در سال 1999 و همچنین نامزد دریافت این جایزه برای Brazil در سال 1986؛ را برگزید. وی پس از خواندن رمان چهار جلدی،Benedict Cumberbatch را برای نقش Christopher Tietjens توصیه کرد. این اتفاق زمانی رخ داد که Benedict Cumberbatch هنوز به خاطر بازی خوبش در Sherlock به شهرت جهانی دست نیافته بود. همچنین Adelaide Clemens پس از گذراندن تست های رایج برای بازی در نقش Valentine در نظر گرفته شد. اصولا سازندگان، مخالف استفاده از بازیگر زن استرالیایی برای این مجموعه بودند اما زمانی که باخبر شدند پدر Clemens ملیت بریتانیایی دارد متقاعد شدند.

بررسی اجمالی داستان:
    در خلال جنگ جهانی اول و زمانی که اروپا در آستانه ی تغییرات عظیم قرار دارد، مثلث عشقی ما بین "کریستوفر تیجنز" سنت گرا،وابسته به ارزش های کهن؛ همسرش "سیلویا" و دختر آزادی خواه جوانی به نام "ولنتاین وانوپ" رخ می دهد. با ادامه پیدا کردن جنگ، کریستوفر با پشت سر گذاشتن همسرش سیلویا،پسری که معلوم نیست متعلق به اوست یا مرد دیگر و ولنتاین، برای شرکت در این جنگ راهی فرانسه می شود. او سر انجام باید تصمیم بگیرد باقی زندگیش را در کنار چه کسی سپری کند، سیلویای زیبای جاه طلب یا ولنتاین قابل ستایش.دیالوگ های این اثر هوشمندانه و بعضا سنگین است و بارها مخاطب را به فکر فرو می برد و در دو راهی به قضاوت می نشاند.

شـخـصيت های اصلي:

"کریستوفر تیجنز" با بازی Benedict Cumberbatch: باهوش،برخاسته از طبقه مرفه اجتماع،متخصص در علم آمار،ناخشنود از اوضاع...
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

"سیلویا سترتویث" با بازی Rebecca Hall: عشوه گر، سرکش، اشراف زاده و از طبقه مرفه، ناخرسند...
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

"ولنتاین وانوپ" با بازی Adelaide Clemens: آزادیخواه،مدافع حقوق زنان،با استعداد،ورزشکار،ساده و معصوم،رعیت زاده...

تصاویری از سریال

سخن آخر:
    هم Benedict Cumberbatch و هم Rebecca Hall برای بازی در این مجموعه جوایز متعددی دریافت کرده و مورد نقد های بسیار خوب در مجلات و روزنامه های معتبر از جمله واشنگتن پست،نیویورک تایمز و دیلی تلگراف قرار گرفته اند؛ سریال Parades End برای پخش قسمت اولش 3.5 میلیون بیننده را پای تلویزیون نشاند که پس از اکران سریال "رُم" در سال 2005 پر بیننده ترین محصول شبکه BBC در ژانر درام بوده است.شخصا در طول عمر سریالی خود محصول غیر جذابی از شبکه HBO ندیده ام، همه ی آثار ارائه شده توسط این شبکه به نوعی متفاوت و با باریک بینی خاصی ساخته و پرداخته شده که در نهایت رضایت مخاطب و نقدهای حاکی از خرسندی منتقدین را به همراه داشته است. مطمئنا شما نیز از دیدن این سریال لذت خواهید برد و لوکیشن ها و مناظر زیبای آن در کنار دیالوگ های پخته و بازی چشم نواز بازیگران هنرمندش به دلتان خواهد نشست.

تیم دانلود و ترجمه تی وی وُرلد مفتخر است به زودی این مینی سریال خوش ساخت را به همراهان خود تقدیم کند.

نویسنده
    M.pirate
    اختصاصي

TvWorld.INFO

سپاس
    4,153

پاسخ : Parade's End | معرفی, بحث و تبادل نظر

نقل قول نوشته اصلی توسط elibanoo نمایش پست ها
    ما در مورد بازیها : با توجه به بازیه خیره کننده ی بندیکت کامبربتچ در سریال شرلوک هولمز ،در این سریال کمی ازش نا امید شدم .فکر میکردم بازم بازیش مبهوتم کنه ولی با وجود شخصیت فوق العاده ی کرستوفر ،در کل عالی نبود.
    قبول دارم که در شرلوک بندیکت کمبربتچ ماندگارترین بازیش رو انجام داد و میشه گفت بی نقص بود، اما در این سریال هم عملکردش کلی نقد مثبت دریافت کرده از دیلی تلگراف بگیرید تا نیویورک تایمز و واشنگتن پست...
    این رو هم مستقیما از imdb براتون کپی می کنم

Broadcasting Press Guild Awards
    Year Result Award Category/Recipient(s)
    2013 Won Broadcasting Press Guild Award Best Actor
    for: "Parade's End" (2012) and "Sherlock" (2010).

نقل قول نوشته اصلی توسط elibanoo نمایش پست ها
    و اطلاع بدید فصل بعدی کی شروع میشه چون تحملم داره تموم میشه
    هنوز کمپانی های سازنده (BBC و HBO) خبری مبنی بر ساخت فصل دومی از این داستان منتشر نکرده اند

3. 14 کاربرِ زیر از M.pirate بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    360
    از این کاربر 1,043 بار در 235 پست سپاس گزاری شده

[QUOTE=M.pirate;114863]قبول دارم که در شرلوک بندیکت کمبربتچ ماندگارترین بازیش رو انجام داد و میشه گفت بی نقص بود، اما در این سریال هم عملکردش کلی نقد مثبت دریافت کرده از دیلی تلگراف بگیرید تا نیویورک تایمز و واشنگتن پست...
    این رو هم مستقیما از imdb براتون کپی می کنم

Broadcasting Press Guild Awards
    Year Result Award Category/Recipient(s)
    2013 Won Broadcasting Press Guild Award Best Actor
    for: "Parade's End" (2012) and "Sherlock" (2010).

هنوز کمپانی های سازنده (BBC و HBO) خبری مبنی بر ساخت فصل دومی از این داستان منتشر نکرده اند

از حرفام اشتباه برداشت نشه.من منتقد کامبربتچ نیستم اتفاقا خیلی هم ازش خوشم میاد در واقع بعد از دیدن سریال شرلوک هولمز پیگیر اخبار زندگی حر فه ایشم ،هم چهره اش رو داره ،هم صدای هنریی داره و هم حرکاتش موقع ایفای نقش تأثیر گذاره. از خبری هم که دادید خوشحال شدم.ولی باز هم به نظر من کامبربتچ خیلی توانمند تر از چیزیه که توی parade's end نشون داده...باز هم نظر شخصیمه

5. 8 کاربرِ زیر از elibanoo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    178
    از این کاربر 259 بار در 34 پست سپاس گزاری شده

به نظر من ، کمبربتچ تو سریال parade's end یه جورایی نشون داد که توی کارکتر شرلوک غرق نشده و میتونه جور دیگه ای هم بازی کنه . بر خلاف شیطنت ها و شور جوانی و زیرکی شرلوک ، کریستوفر مردی پخته و خسته است . مثل شرلوک با مشکلات « حال » نمی کنه ! کم میاره ! و کمبربتچ به خوبی تونسته شرلوک رو پشت سر بذاره و چهره ی جدیدی از خودش رو بهمون نشون بده .

Man goes to doctor. Says he's depressed. Says life seems harsh and cruel
    Doctor says : Treatment is simple. Great clown Pagliacci is in town tonight. Go and see him. That should pick you up
    Man bursts into tears . Says : But, doctor... I am Pagliacci

7. 11 کاربرِ زیر از baggins بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط M.pirate نمایش پست ها
    "سیلویا سترتویث" با بازی Rebecca Hall: عشوه گر، سرکش، اشراف زاده و از طبقه مرفه، ناخرسند...
    یه جورایی من دوست دارم این شخصیت رو با شخصیت "آناکارنینا" مقایسه کنم
    ولی "آناکارنینایی" که شر و پررو و ازخودراضی تشریف داره! (خب خیلی فرق کرد!)
    ولی شباهت‌های داستان و روایتش خیلی من رو یاد اون فیلم سینمایی انگلیسی یعنی "آناکارنینا" میندازه.

9. 8 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,153

نقل قول نوشته اصلی توسط irag12 نمایش پست ها
    یه جورایی من دوست دارم این شخصیت رو با شخصیت "آناکارنینا" مقایسه کنم
    ولی "آناکارنینایی" که شر و پررو و ازخودراضی تشریف داره! (خب خیلی فرق کرد!)
    ولی شباهت‌های داستان و روایتش خیلی من رو یاد اون فیلم سینمایی انگلیسی یعنی "آناکارنینا" میندازه.
    مقایسه جالبی بود، ایرج فیلمش رو که دیدی؟! با بازی Keira Knightley...

11. 6 کاربرِ زیر از M.pirate بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط M.pirate نمایش پست ها
    مقایسه جالبی بود، ایرج فیلمش رو که دیدی؟! با بازی Keira Knightley...
    120درصد دیدم!
    جالبه اونم یه اثر اقتباسی بود ولی از یک رمان معروف روسی!

13. 5 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,153

نقل قول نوشته اصلی توسط irag12 نمایش پست ها
    120درصد دیدم!
    جالبه اونم یه اثر اقتباسی بود ولی از یک رمان معروف روسی!
    کارهای اقتباسی از این نظر کشش ایجاد می کنن که یه بار قبلاً موفقیت خودشون رو ثابت کردن، منظورم رمانیه که فیلم رو از روش می سازن
    مثل آنا کارنینا تولستوی
    یا همین پایان رژه فورد مادوکس فورد
    یا بر باد رفته مارگارت میشل

قبلا کتابشون فروخته، حالا تو یه کارگردان اسم و رسم دار هستی، با دست باز تری میری سراغ Casting و فیلمبردار می گردی چون از فیلمنامه مطمئنی... به خاطر همینه که اینجور کارا هنری تر از آب در میان، از طرف دیگه مخاطب به شمارش معکوس میفته تا کاری که دوستش داره رو ببینه! من که اینطوریم

همین آنا کارنینا رو 5 بار ساختن، سه بار UK دو بار US!

15. 12 کاربرِ زیر از M.pirate بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

خیلی خوب بود، راضی ام. اما بعضی جاها رو واقعا نفهمیدم. مثل سکانس تصادف. جریان چی بود؟ یا چرا سیلویا اینقدر پرروـه؟ با یه مرد دیگه فرار کرده و زر زر هم میکنه. اعصاب برای من نذاشت.
    بازی ها هم همه عالیه، کوچیک و بزرگ. دوشیزه وانوپ هم خیلی خوب بود، تو رکتیفای هم بازی کرده و اونجا هم همین شکلیه. خوشم میاد ازش.
    داستان خوبی هم داره. منتظرم ببینم تو اپیزود های بعدی چه اتفاقی میافته. اینجور سبک سریال رو دوست دارم!! البته داونتون از این خیلی بهتره
    زیرنویس هم عالی بود یعنی یه دونه ایراد هم توش نبود. نمره ات 20ـه مسعود!!!

17. 14 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,153

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    اما بعضی جاها رو واقعا نفهمیدم. مثل سکانس تصادف. جریان چی بود؟
    کسی که باهاش تصادف کردن، ژنرال ( خویشاوند نزدیک سیلویا ) و خواهرش ( بانو کلادین ) بودن! ولنتاین وانوپ همون طور که تو زمین گلف ثابت کرد یکی از مبارزین فعال شناخته شده در زمینه حقوق زنان هست و همین طور مادرش که از طریق قلمش مبارزه می کنه (اپیزود دوم) و کریستوفر حالا درسته که در باطن از سلطنت طلب ها بیزاره، اما حد اقل روابط خانوادگی نزدیکی با دوک ها و لُرد ها و بطور کل اشراف زاده ها داره! همه ی این ها به اضافه اینکه شایعاتی در مورد ولنتاین و کریستوفر وجود داره در حالی که کریستوفر با یکی از ثروتمندترین زمین داران اشراف زاده(سیلویا) ازدواج کرده، و کریستوفر داره به طور مخفی به ولنتاین و مادرش برای فراری دادن گرتی کمک می کنه، باعث میشه دیده شدنشون با همدیگه در اون لحظه توسط ژنرال و خواهرش (اقوام همسرش) اصلا خوب نباشه! به همین خاطر کریستوفر به ولنتاین میگه از روی حصار بپر و خودت رو مخفی کن که البته ژنرال متوجه قضیه میشه اما خب ژنرال کریسی رو دوست داره!! ولی اصلِ کار بانو کلادینه که در اون لحظه پیچونده میشه

یا چرا سیلویا اینقدر پرروـه؟ با یه مرد دیگه فرار کرده و زر زر هم میکنه.
    فئودال بودن و اشراف زاده بودن یه مزایایی داره بالاخره!!
    besides،
    خود سیلویا معتقده که چون کریستوفر بهش توجه نمی کنه برای جلب توجهش این جفتک پرونی ها رو انجام میده...

داستان خوبی هم داره.
    حالا باید اپیزود های بعدی رو ببینی تا بفهمی این مینی چقدر قویه!

نمره ات 20ـه مسعود!
    خودم به خودم 16 دادم برای دو اپیزود اول، دیدی از جلسه امتحان بلند میشی تا میای بیرون می فهمی فلان جا اشتباه کردی؟!
    بعد از ویرایش و آپلود چند جا اشکال های کوچیک گرفتم از خودم... از اون اشتباهات داوری کوچیک که تو روند بازی تأثیرگذار نیست البته

19. 12 کاربرِ زیر از M.pirate بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

خب قسمت دوم یهتر از قسمت اول بود، چون شخصیت ها رو میشناختم بیشتر تونستم با داستان ارتباط برقرار کنم. اما هنوز بعضی وقت ها گیج کننده میشه و نمیتونم رابطه ها رو درک کنم. شخصیت تو داستانش زیاد داره و برعکس داونتون ابی که به خوبی تونست اون همه شخصیت رو بپردازه (حتی کوچک ترین شون رو) تو این سریال همچین چیزی نمیبینم. فقط دو شخصیت اول که بازیگرهای خیلی خوبی دارن برام قابل درک ان. اما در کل خیلی خوب بود.

پ.ن مسعود یه غلط تونستم بلاخره بگیرم ازت مفتخر کردن رو افتخار کردن نوشته بودی اونجا که کریسی با وانوپ حرف میزنه اخر سریال

21. 6 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین