برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 33
    سپاس
    4,153
    از این کاربر 2,587 بار در 231 پست سپاس گزاری شده

Parade's End | معرفی, بحث و تبادل نظر

.
    ژانر و شبکه:
    درام،اکشن،جنگ| BBC،HBO

کمپانی تولید کننده:
    Mammoth Screen

Anchorage Entertainment

کارگردان :
    Susanna White

نویسنده :
    Tom Stoppard

بر اساس رمانی از
    Ford Madox Ford

زمان هر اپیزود:
    60 دقیقه

تعداد قسمت ها :
    5 قسمت

IMDB | Wiki
    مـقد‌مـه:
    Parade's End مینی سریالی شامل 5 قسمت است که در 24 آگوست 2012 برای اولین بار از شبکه BBC و در 26 فوریه 2013 از شبکه کابلی HBO نمایش داده شد. این مجموعه اقتباسی از رمان چهار جلدی با همین نام، اثر Ford Madox Ford است. Damien Timmer تهیه کننده این محصول، در همان ابتدا Tom Stoppard،برنده جایزه اسکار بهترین فیلمنامه برای فیلم سینمایی Shakespeare in Love در سال 1999 و همچنین نامزد دریافت این جایزه برای Brazil در سال 1986؛ را برگزید. وی پس از خواندن رمان چهار جلدی،Benedict Cumberbatch را برای نقش Christopher Tietjens توصیه کرد. این اتفاق زمانی رخ داد که Benedict Cumberbatch هنوز به خاطر بازی خوبش در Sherlock به شهرت جهانی دست نیافته بود. همچنین Adelaide Clemens پس از گذراندن تست های رایج برای بازی در نقش Valentine در نظر گرفته شد. اصولا سازندگان، مخالف استفاده از بازیگر زن استرالیایی برای این مجموعه بودند اما زمانی که باخبر شدند پدر Clemens ملیت بریتانیایی دارد متقاعد شدند.

بررسی اجمالی داستان:
    در خلال جنگ جهانی اول و زمانی که اروپا در آستانه ی تغییرات عظیم قرار دارد، مثلث عشقی ما بین "کریستوفر تیجنز" سنت گرا،وابسته به ارزش های کهن؛ همسرش "سیلویا" و دختر آزادی خواه جوانی به نام "ولنتاین وانوپ" رخ می دهد. با ادامه پیدا کردن جنگ، کریستوفر با پشت سر گذاشتن همسرش سیلویا،پسری که معلوم نیست متعلق به اوست یا مرد دیگر و ولنتاین، برای شرکت در این جنگ راهی فرانسه می شود. او سر انجام باید تصمیم بگیرد باقی زندگیش را در کنار چه کسی سپری کند، سیلویای زیبای جاه طلب یا ولنتاین قابل ستایش.دیالوگ های این اثر هوشمندانه و بعضا سنگین است و بارها مخاطب را به فکر فرو می برد و در دو راهی به قضاوت می نشاند.

شـخـصيت های اصلي:

"کریستوفر تیجنز" با بازی Benedict Cumberbatch: باهوش،برخاسته از طبقه مرفه اجتماع،متخصص در علم آمار،ناخشنود از اوضاع...
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

"سیلویا سترتویث" با بازی Rebecca Hall: عشوه گر، سرکش، اشراف زاده و از طبقه مرفه، ناخرسند...
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

"ولنتاین وانوپ" با بازی Adelaide Clemens: آزادیخواه،مدافع حقوق زنان،با استعداد،ورزشکار،ساده و معصوم،رعیت زاده...

تصاویری از سریال

سخن آخر:
    هم Benedict Cumberbatch و هم Rebecca Hall برای بازی در این مجموعه جوایز متعددی دریافت کرده و مورد نقد های بسیار خوب در مجلات و روزنامه های معتبر از جمله واشنگتن پست،نیویورک تایمز و دیلی تلگراف قرار گرفته اند؛ سریال Parades End برای پخش قسمت اولش 3.5 میلیون بیننده را پای تلویزیون نشاند که پس از اکران سریال "رُم" در سال 2005 پر بیننده ترین محصول شبکه BBC در ژانر درام بوده است.شخصا در طول عمر سریالی خود محصول غیر جذابی از شبکه HBO ندیده ام، همه ی آثار ارائه شده توسط این شبکه به نوعی متفاوت و با باریک بینی خاصی ساخته و پرداخته شده که در نهایت رضایت مخاطب و نقدهای حاکی از خرسندی منتقدین را به همراه داشته است. مطمئنا شما نیز از دیدن این سریال لذت خواهید برد و لوکیشن ها و مناظر زیبای آن در کنار دیالوگ های پخته و بازی چشم نواز بازیگران هنرمندش به دلتان خواهد نشست.

تیم دانلود و ترجمه تی وی وُرلد مفتخر است به زودی این مینی سریال خوش ساخت را به همراهان خود تقدیم کند.

نویسنده
    M.pirate
    اختصاصي

TvWorld.INFO

سپاس
    4,153

پاسخ : Parade's End | معرفی, بحث و تبادل نظر

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    پ.ن مسعود یه غلط تونستم بلاخره بگیرم ازت مفتخر کردن رو افتخار کردن نوشته بودی اونجا که کریسی با وانوپ حرف میزنه اخر سریال

خسته نباشی اشکان
    honouring the past: درست ترین ترجمه نه افتخار کردنه نه مفتخر کردن! میشه "احترام گذاشتن به گذشته"

3. 8 کاربرِ زیر از M.pirate بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط M.pirate نمایش پست ها
    خسته نباشی اشکان
    honouring the past: درست ترین ترجمه نه افتخار کردنه نه مفتخر کردن! میشه "احترام گذاشتن به گذشته"
    خودم هم غلط ترجمه کردم!! اینقدر هل بودم که نفهمیدم چطور ترجمه کنم

پ.ن ادم از مدیر انجمن ایراد نمیگیره، برای اینده ات خوب نیست

5. 12 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,153

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها

پ.ن ادم از مدیر انجمن ایراد نمیگیره، برای اینده ات خوب نیست
    حاجی من جلو خودِ نوژن هم زانو نمی زنم، برو از خدا بترس...

پی نوشت

اینجا مثل انجمن برادری توی GOTــه همه با هم برادرن

7. 13 کاربرِ زیر از M.pirate بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'm BACK
    سپاس
    6,956
    از این کاربر 8,896 بار در 1,066 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط M.pirate نمایش پست ها
    حاجی من جلو خودِ نوژن هم زانو نمی زنم، برو از خدا بترس...
    مارک زاکربرگم میترسه اشکان از فیسوک حدفش کنه! نوژن که نوژنه!

9. 11 کاربرِ زیر از FarboƉ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

این قسمت خیلی خسته‌کننده بود
    هنوزم به نظرم قسمت سوم بهترین قسمتش بوده.
    این موضوع "Sonnet" (خدا کنه درست نوشته باشم) هم نکته‌ي جالبی بود بابت توضیحاتش از مسعود تشکر می‌کنم خیلی خوشم اومد.
    این تیکه رو دوست داشتم و حرف‌های جالب "سیلویا" هم یه جوری بود کلا این فیلم یه جوریه!
    با موسیقی فوق‌العاده‌اش (+)

این سکانس آخر هم که هم هنرمندی کارگردان بود حرکت دوربین (چه مسیری رو طی کردن) و دیالوگ‌های بلند و اتفاقا بهترین دیالوگ هم نصیب همین سکانس شد:

"این خصلت (حفظ غرور) تا آخرین مرد مقاومت کرد، تو (کریستوفر) همون آخرین مرد هستی"

11. 10 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نمی دونم به غیر از بازی خوب "سیلویا" (Rebecca Hall) باید از چه چیز سریال تعریف کنم؟!
    در کل به نظر فیلم پرهزینه و گرون قیمتی بود که داستان جذابی نداشت حداقل اینکه در دو قسمت پایانی یه ذره زیادی قابل پیش بینی پیش رفتن
    این دومین سریالی بود که شخصا و با زحمت بچه های تی.وی.ورلد تماشا کردم و همکاری بین HBO و انگلیسی ها رو داشت اولی "شجره نامه"بود.
    از HBO یه فیلم خیلی خوب انتظار داشتم (به عنوان مخاطب و هوادار شبکه) ولی در پایان چیزی دست گیرم نشد.

13. 8 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

مشکل اینجاست که سریال خیلی خیلی انگلیسی بود! روابط خیلی خیلی انگلیسی بود و برای ما اصلا ملموس نبود. اصلا درک نمیکردم چرا سیلویا اینکارو میکنه، یا چرا تیجنز طلاقش نمیده و صدتا چرای دیگه. همین باعث شد هم کار ترجمه سنگین بشه هم مخاطب غیر بریتیانیایی چیزی از سریال نفهمه. به قولی سریال خیلی ملی بود. کاریش هم نمیشه کرد.
    به نظرم ما حق نداریم بگیم سریال خوب بود یا بد.... چون نفهمیدیم.

15. 10 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,153

نقل قول نوشته اصلی توسط irag12 نمایش پست ها
    نمی دونم به غیر از بازی خوب "سیلویا" (Rebecca Hall) باید از چه چیز سریال تعریف کنم؟!
    در کل به نظر فیلم پرهزینه و گرون قیمتی بود که داستان جذابی نداشت حداقل اینکه در دو قسمت پایانی یه ذره زیادی قابل پیش بینی پیش رفتن
    مشاهده محتوا اسپویلر

ایرج من فکر میکنم سناریو از همون اپیزود اول هم سناریویی نبود که شما انتظار غافلگیر شدن ازش داشته باشی یا فکر کنی هیجان زیادی رو قراره تو این پنج قسمت شاهد باشی،
    اما همونطور که اشاره کردی بازی ربکا و بندیکت قابل قبول بود، شما رفتار کریستوفر رو به عنوان یه معترض ضد سلطنت در نظر بگیر که عقیده داره ارزش های گذشته به بازی گرفته شده و سردمداران در سلطنت دارند کشور رو از مسیر سعادتش منحرف میکنند، به خاطر پایبندی به اصولش و اختلاف نظر با ما فوقش از کارش استعفا میده و برای دفاع از کشورش همه چیز رو پشت سر میذاره تا به جبهه بره، همراه و رفیقش که از طبقه اجتماعی خودش هست و ادعای روشن فکری داره مثل یک بزدل میدون رو خالی میکنه و به گوشه ای فرار میکنه و !!! مفتخر به دریافت مدال شوالیه هم میشه...
    کریستوفر به خوبی نقش یک پاتریوت یا یک میهن پرست راستین رو تداعی میکنه، از طرفی سیلویا اشراف زادست، خیلی ها مشکلشون با سریال عدم هضم رفتار های سیلویاست، سیلویا از خانواده ی سلطنتی ـه مثل ارباب و رعیت بدین معنی که اجازه داره هر کاری رو صرف نظر از درست و غلط بودنش انجام بده و هیچ باکی نداره که مورد سوال و جواب قرار بگیره! فن های سریال توی فروم های سریال انگلیسی زبان نوشته بودند خیلی از اتفاقات به دلیل ضعف اقتباس قابل لمس نبوده و خوندن کتاب فورد مادوکس فورد ابهامات رو به طور کامل برطرف میکنه...
    در سبک خودش داستان قابل قبولی داشت و من به شخصه اپیزود آخرش رو خیلی دوست داشتم و به قول شما پر خرج هم ساخته بودنش، مسأله اینجاست که وقتی با دانتون ابی مقایسه ـش میکنند در حقش ظلم میشه چون cast و عوامل سازنده ی دانتون ابی پروژه ی طولانی مدتی رو دنبال میکنند و اهداف دیگه ای دارند، و اساسا اون سریال هست و این یک مینی سریال که باید در 5 قسمت داستانش جمع بشه!
    باور من بر اینه که اگه در طول هر اپیزود یک ساعته یک یا دو جمله ی پر مغز از دهان کاراکترهای اصلی بشنوی که به فکر فرو بری، اون سریال دین خودش رو به مخاطب ادا کرده چون خیلی از سریال ها ( و مینی سریال ها) همون یکی دو جمله رو هم از مخاطب دریغ میکنند، در مورد "پایان رژه" به جرأت میگم دیالوگ های تأثیرگذار کم درِش نبود.
    اما با این همه ضعف هایی هم داشت که در مورد اون ها هم میشه صحبت کرد

17. 9 کاربرِ زیر از M.pirate بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    158
    از این کاربر 806 بار در 65 پست سپاس گزاری شده

این سریال مضامینی همچون عشق، انسانیت، میهن پرستی، تنهایی انسان و وظیفه رو به زیبایی نشون داده.
    یکی از بهترین سریال هایی بود که دیده ام. بعد از دکستر که اون هم به شدت تحت تاثیرم قرار داد باید بگم این سریال مثل یک رمان جذاب درگیر می کنه آدم رو...
    موسیقی تاثیر گذار و نفس گیرش و استفاده به جاش از نوای غمناک ویولونسل.
    بازی های با احساس و دقیق بازیگراش... به شخصه هیچ وقت توی هیچ فیلمی نتونستم سر سوزنی حق به خیانتکارها بدم ولی سیلویای ربکا هال شما رو بازی می ده...لحظه ای ازش متنفرین و لحظه بعد دلتون می خواد کریستوفر ذره ای بهش توجه کنه. بازی بندیکت کامبربچ هم خلاف تصورم بود.... به نظر من شرلوک کامبربچ کمی بدجنس و بی رحمه ولی به خوبی سردی کریستوفر در برابر سیلویا و طبع حساسش در برابر سایرین رو نشون داده. کجاست اون شرلوکی که می گفت:" احساسات خصیصه طرف بازنده س."
    که البته سریال با وجود پایان به اصطلاح خوشش و طنز ملایمی که گهگاه درش دیده می شه به شدت غمگینه و به نظر من کریستوفر در انتها برنده ی برنده نیست.
    ضمناً با احترام به مترجمین با معلومات سایت باید عرض کنم که به نظر بنده Parade در اینجا به معنی ظاهر سازی ست. همون ظاهرسازی که کریستوفر رو در کنار سیلویا نگه می داره و اصلاً خودش دو بار در طول سریال به این نکته اشاره می کنه. البته پایان رژه به معنی پایان جنگ هم هست. البته مثل همه رمان های موفق اسامی دو پهلو هستن.

19. 13 کاربرِ زیر از Serenita بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

نقل قول نوشته اصلی توسط Serenita نمایش پست ها
    ضمناً با احترام به مترجمین با معلومات سایت باید عرض کنم که به نظر بنده Parade در اینجا به معنی ظاهر سازی ست. همون ظاهرسازی که کریستوفر رو در کنار سیلویا نگه می داره و اصلاً خودش دو بار در طول سریال به این نکته اشاره می کنه. البته پایان رژه به معنی پایان جنگ هم هست. البته مثل همه رمان های موفق اسامی دو پهلو هستن.
    یه مدت دور افتاده بودیم از همه میپرسیدیم که این سریال رو چی معنی کنیم! اخر هم خب به همین چیزی که شما گفتید رسیدیم، پایان ظاهری سازی یا مثلا پایان تظاهر و.... اخرش هم تصمیم گرفتیم اسم سریال رو معنی نکنیم. اگه جایی هم کسی اشاره کرده پایان رژه برای راحتی بوده، هرچند به قول شما ترجمه ی غلطی هم نیست.

21. 11 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین