برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز شما به این فیلم؟

رأی دهندگان
26. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 5

2 7.69%
  • 5.5

0 0%
  • 6

0 0%
  • 6.5

1 3.85%
  • 7

0 0%
  • 7.5

1 3.85%
  • 8

7 26.92%
  • 8.5

2 7.69%
  • 9

6 23.08%
  • 9.5

2 7.69%
  • 10

5 19.23%
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 29
    Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

[اکران اختصاصی انجمن] فیلم اول: درخشش ابدی یک ذهن پاک

میشل گوندری Michel Gondry، فیلمساز فرانسوی الاصل 40 ساله با ساخت کلیپ های آوانگارد و پیشرو به شهرت رسید. او ذهن سوررئالیستی خارق العاده خود را با همین کلیپ ها به نمایش گذاشت. از سال 2001 فعالیت مشترکش را با چارلی کافمن، فیلمنامه نویس نابغه آمریکایی آغاز کرد که حاصل آن دو فیلم طبیعت بشری و درخشش ابدی یک ذهن پاکEternal sunshine of the Stopless Mind بود که به همراه کافمن اسکار بهترین فیلمنامه اریجینال را برنده شد.
    دو فیلم بعدی او، بدون حضور کافمن، از درخشش لازم برخوردار نبودند. به همین خاطر، گروهی از منتقدان، نقش کافمن را برای موفقیت گوندری پر رنگ تر از آنچه حدس زده می شود، می دانند.
    درخشش ابدی یک ذهن پاک!
    وقتی با یک نفر دعوا می گیرید، گاهی آن قدر از دستش عصبانی می شوید که حتی می خواهید او را بکشید. اما به خوبی می دانید که این کشتن، مشکلات بیشتری برای شما به همراه می آورد مثلاً ترس از دستگیرشدن توسط پلیس یا بدتر از آن عـــذاب وجدان. این دلایل شما را از انجــام چنین حمــاقتی بـــاز می دارد.پس چاره چیست؟ در حالی که دارید از عصبانیت منفجر می شوید، چه کاری می توانید بکنید؟
    چارلی کافمن، فیلمنامه نویس مشهور آمریکایی، راه حل بهتری ارائه می کند که اگر در طی سالهای آینده تحقق یابد ظاهراً مشکلات و عواقب منفی کمتری در پی دارد. شما تمام خاطرات مربوط به طرف مقابل را از ذهن خود پاک می کنید و حتی عمل پاک کردن را هم به یاد نخواهید آورد؛ یعنی، همه چیز را فراموش می کنید، به عبارتی فراموشی ابدی یک ذهن پاک!

منبع +

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [اکران اختصاصی انجمن] فیلم اول: درخشش ابدی یک ذهن پاک

نقل قول نوشته اصلی توسط prongz نمایش پست ها
    سوالی مطرح نشد برادر.فقط نظری داده شد و یه درخواست.منم بی احترامی ای ندیدم تو این در خواست.شما انتظار داری کسی که به قول خودش مثل یه بچه اس که می خواد یواش یواش بزرگ شه برات با استدلال سینمایی فیلم رو نقد کنه؟راحت گفت براش سنگین بوده.اتفاقا همین موضوع که دنبال یه نقد خوب از فریدای عزیز هست نشون میده دوست داره فیلم براش تشریح بشه چون نتونسته درک کنه.به نظر من که همین موضوع یه حرکت مثبته.همیشه که نباید دنبال تقابل عقاید بود بعضی وقتا هم باید دنبال تشریح عقاید رفت خیلی از مسائل از دیده نشده. بحث منحرف شد از موضوع تاپیک شرمنده

مجتبی جان شما اگر پست بنده رو کامل میخوندی این حرف رو در جوابم نمیدادی در آخر پست قبلیم نوشتم، اگر چیزی را ندانیم و سوالی صورت بگیره، مسلما پاسخ داده خواهد شد و مطلقا ایرادی نداره، اما وقتی نقد صورت بگیره، باید با دلیل باشه، که این دوستمون در جای جای پستش هم اشاره کرده که داره مطلب رو نقد میکنه. اتفاقا دقیقا مشکل همینجاست سوالی پرسیده نشده، حکم داده شده.

نمونه ای از گفته های دوستمون:

نقد فیلم با کمترین استفاده از کی بورد :
    آیا فیلم خوبی بود ؟
    چون کاملا روک هستم این جوری نقد کردم فیلم
    در این مجموعه ای که ایشون گرد هم آورده، اشاره به نام فریدا یه نوع تمسخر به حساب میاد، تا جویای حق بودن ...

پ.ن: اینجا هم چیزی نمونده تبدیل به تابلوی اعلانات بشه، مجتبی عزیز اگر حرف دیگری در باب نقد رفتار بنده داشتی برای منحرف نشدن موضوع این بحث در پروفایلم بنویس ...

3. 9 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    41
    از این کاربر 93 بار در 15 پست سپاس گزاری شده

در این که این فیلم یکی از بهترین‌های دهه 2000 و از متفاوت‌ترین عاشقانه‌های-خاطره، رابطه- تمام دوران‌هاست حرفی نیست.
    پر از ایده و خلاقیت.
    اما مسئله اینجاست که آیا باید خودمون رو به صرف ستایش و تحسین فیلمی مالک و صاحب‌ش بدونیم؟ چیزی که من زیاد راجع به بچه‌هایی که بیشتر و جدی‌تر اهل فیلم خوب دیدن هستند می‌بینم.
    من گه گاه تاپیک‌های اکران رو دنبال کردم ولی فضا این‌قدر صفر و صد و زد و خورد و پر تحقیر بوده که آدم جرات نمی‌کنه نظری بده.
    انگار یه عده منتظرن تا حرفی خلاف سلیقه و نظرشون بخونن تا فوری در قامت فیلسوف، اندیشمند و منتقدی کارکشته فرو برن و صاحب نظر مخالف رو بکوبن.
    نقد با دلیل؟؟
    اوه دوستان همه چی که نقد نیست گاهی یه نظر ساده‌ست.
    در ضمن؛‌ در ضمن نظرات و ریویو‌هایی که اینجا نوشته میشه رو نقد ندونیم بهتره! نقد اصولی داره که...
    بیشتر می‌شد بنویسم ولی همین حالاشم باید منتظر باشم تا جواب‌ها! رو نوش جان کنم

فقط با زیاد و خوب دیدن و خوندن‌ه که ذائقه و سلیقه آدم پیشرفت می‌کنه. به دعوا و عصبیت که نیست
    پس پیش به سوی این فیلم معرکه!

5. 12 کاربرِ زیر از man98 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

حرف تون کاملا درسته دوست عزیز، ما اینجا جمع شدیم که دور هم یه فیلمی ببینیم و چهار خط درباره اش بنویسیم، اما وقتی به فیلمی نمره ی 4 میدی و مینویسی که ارزش نوشتن نداره و برید فیلم های بهتری انتخاب کنید باید دلیل بیاری، نمیشه بیای پیش زمینه ی ذهنی همه رو با دو خط تغییر بدی و نظری هم ندی. الان خیلی ها فکر میکنند این فیلم یه فیلم هنری و سنگینه که فابل دیدن نیست و این ذهنیت کاملا غلطه. کسی هم کسی رو تحقیر نمیکنه و نکرده، کرده باشه بگید تا برخورد کنم، تمام حرف ما اینکه نظر بدید و با دلیل، هرچقدر هم ساده و پیش پا افتاده.

7. 9 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    41
    از این کاربر 93 بار در 15 پست سپاس گزاری شده

یکی از نکات جذاب فیلم که الان به ذهنم رسید وقتی‌ه که جوئل و کلمنتین دوباره کودک میشن یا درست‌ترش به کودکی جوئل برمی‌گردن!
    در واقع جوئل که وسط پروسه پاک‌سازی خاطرات منصرف شده داره با تمام توان مقاوت می‌کنه ولی فایده‌ای نداره پس تصمیم می‌گیره کلمنتین رو به کودکی‌ش ببره، به پس ذهن‌ش به عمیق‌ترین لایه‌های خاطره و ذهن‌ش تا اونجا نگه‌ش داره! که خاطره‌ای ساخته شه پاک نشدنی اما خب...

راستی یه سوال: ما واقعا عاشق چی می‌شیم؟
    منظورم اینه که با وجودی که پاتریک همه‌ی کارها و حرفهای دوست داشتنی‌ای که کلمنتین-جوئل گفتن و تجربه کردن رو می‌کنه اما چرا کلمنتین هرگز عاشق‌ش نمی‌شه؟ باز از نو این جوئل هست که توجه‌شو جلب می‌کنه.
    ما عاشق اعمال و کارهایی که آدما می‌کنن مگه نمی‌شیم؟
    یا عشق تصوری‌ه که ما دوباره و دوباره می‌سازیم‌ش؟

فیلمنامه دقیق و پر پیچ و خم این فیلم جواهره.

9. 13 کاربرِ زیر از man98 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,639
    از این کاربر 4,314 بار در 479 پست سپاس گزاری شده

من میگم بزاریم همه هر طور که دوست دارند نظر بدهند.بالاخره هرکس متناسب با ظرفیت و سواد و منطق و دانش عمومی خودش از یک موضوع برداشت میکنه.الان مشکل ما شده اثبات خودمون به همدیگه!نمیگم بحث کردن بده اما موضوع چیز دیگست
    چرا همینقدر که زحمت نوشتن انتقاد از همدیگه رو میکشیم نمیایم نقد و نظرات مورد پسند خودمون رو بنویسیم اینطوری چه بسا همون شخصی که باهاش تفاوت نظر داریم با خوندن حرفهای شما به خودش بگه عجب پس این چیزها هم بود و من نمیدونستم !؟
    اینطوری هم به موضوع اصلی پرداخته میشه و هم کدورتی بوجود نمیاد.پایین هر پست هم با استفاده از تشکر یا عدم تشکر موافقت و مخالفت خودمون رو اعلام میکنیم.

این فیلم رو من دوست دارم بخاطر داستان ساده ای که داره یا همین داستان عاشقانه اش.درسته که توی ذهن نویسنده اش با کلی پیچیدگی همراه شده اما خط اصلی اون داستان همیشگی دلدادگیست.
    و چه ماجرای جالبی رو هم درنظر گرفته تا بگه که برای رهایی از عشق راه فراری نیست. هر چقدر شدید تر اون رو از خودت دور کنی به همان شدت هم به سمت برمیگرده و این ویژگی تلخ و شیرین عشقه.
    جوئل مردیه که اسیر روزمرگی شده یا به قول خودش زندگیش در رفتن سرکار و منزل خلاصه شده. حالا اون کسی رو دیده که 180 درجه با خودش تفاوت داره و این هم برای اون جذابه و هم ترسناک.وبا اینکه میدونه کلمنتاین درست در نقطه مقابل او قرار داره با اینحال دلش رو به دریا میزنه.
    کلمناین هم با تغییر مداوم رنگ موهاش شخصیتی شاداب اما بی ثباتی رو از خودش بروز میده و نوع تفکر و بینش کاملا متفاوت اون نسبت به جهان رو شاهد هستیم.
    حالا جوئل هر قدر با کلمنتاین خو میگیره بیشتر به این تفاوت ها پی میبره و این همیشه با عث آزارش میشه و سعی میکنه اون رو به شکلی دربیاره که مورد پسنده خودشه ولی همین عاملی میشه برای اختلافات بعدی بین این دو.
    در نوارهایی هم که در انتهای فیلم پخش میشه هر دو طرف به این قضیه اشاره میکنند جوئل از زندگی به ظاهر بی بندبار کلمنتاین خسته شده و کلم هم از تلاش جوئل برای تغییر دادن اون با اینحال هنوز این علاقه کاملا از بین نرفته.
    در سمت دیگر داستان ماجرای عشق بین ماری و اون دکتر قرار داره که حالا از ذهن ماری پاک شده.و جالب اینکه هر دو این عشق های مهار شده و خاموش باز در پایان فیلم دوباره شعله ور میشود.و نویسنده بر جاودانگی عشق تاکید میکنه.
    استن و پاتریک تقریبا نقش مشابهی رو در داستان دارند با این تفاوت که استن برعکس پاتریک از ماری خوشش میاد و یه جورایی عاشقش شده و پاتریک در نقش بد داستان تنها کاری رو که بلده دزدیدن عشق دیگریست چون خودش در ابراز عشق ناتوان هست.
    ولی در پایان هر دو از عشقی قوی تر و قدیمی تر شکست میخورند.

در انتها هر دو طرف(جو/کلم) با کناز گذاشتن انتقاد ها از همدیگه سعی میکنن تا با تکیه بر نقاط مشترک خودشون این عشق رو نجات بدهند.
    و برای جوئل و کلمنتاین مهمترین نقطه اشتراک ساحل مونتاک هست که همچون اسم رمزی توسط کلمنتاین در گوش جوئل زمزمه میشه تا دوباره همه چیز رو از سر بگیرند اما اینبار به نحوی دیگر.
    از نکات جالب دیگری که فیلم داشت صحنه ای هست که جیم کری با دو تا پلاستیک خاطره به دفتر دکتر میره و میبینه که خیلی های دیگر هم مثل اون با کلی خاطره اومدند و همه میخواهند از شر اونها راحت بشن. ولی غافل از اینکه همین خاطره هاست که در آخر برای ما میماند.

و اینکه خسته شدم از بس نوشتم وگرنه هنوز دل پری دارم.

11. 15 کاربرِ زیر از justUnited بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

بعد از گذاشتن 2 تصویر مختلف از 2 نقاشی در پست قبلی ام که کاملا حالت طنز رو داشت و از نوع بسیار تلخش هم بود
    تصمیم گرفتم یک کمی هم برای اینکه فضا عوض شود در مورد اطلاعت این فیلم که در سایت های مختلف دیده بودم بنویسم
    تا شاید دوستان معترض کمی کمتر ما رو مورد نکوهش قرار دهند
    و مطمئن شوند که قصد ما تخریب نبوده بلکه فقط پیشنهاد بوده که با تلخی آمیخته شده بود

موارد مهم فیلم

یک مورد مهم رو جناب میکادو در پست خود اشاره کرده اند و یک مورد هم من در پست خود اشاره کرده ام که کسی اصلا این دو مورد رو متوجه نشد
    پس یکمی توضیح برای این دو مورد رو لازم میدونم تا متوجه اثر چارلی کافمن عزیز بشید

در فیلم 2 تا نقل قول از 2 تا شخصیت مهم میشه که نقل قول اول رو جناب میکاد به زیبایی تمام ترجمه کرده بودند
    ولی کاش می نوشتند که این نقل قول از کیست؟...نقل قول دوم هم من در سر تیتر پستی که ارسال کردم نوشته ام

حالا یکمی در مورد این نقل قول ها و اون دو شخصیت می نویسم

نقل قول اول از الکساندر پوپ :

چه شادند، راهبان معصوم
    دنیا را فراموش کرده اند و دنیا هم آن ها را
    آفتاب ابدی یک ذهن بی آلایش
    هر دعایی اجابت می شود و هر خواسته ای مقبول

ترجمه عزیز دلم میکادو رو گذاشتم چون در جاهای دیگه ترجمه خوبی نشده بود و ایشون خیلی زیبا ترجمه کرده بود

الکساندر پوپ کیست ؟

یک شاعر و منتقد انگلیسی هست که در بین سال های 1688 تا 1744 می زیسته . او از شاعران نامدار بریتانیا بود که
    شهرت او بیشتر به خاطر اشعار طنزش است و همچنین ترجمه اثار هومر رو در کارنامه خود دارد
    الکساندر پوپ پس از شکسپیر و تنیسون سومین نویسنده‌ای است که فرهنگ گفتاوردهای آکسفورد از او نقل قول کرده‌است.
    پوپ به خاطر دوبیتی‌هایش که مضمون قهرمانی دارند معروفیت دارد

نقل قول دوم از فریدریش ویلهام نیچه :
    نقل قول ایشون رو در فیلم قبلا نوشته بودم وباز هم می نویسم

خوشا به سعادت فراموشکارانی که حتی خطاهایشان به فرجامی نیک میرسد.

فریدریش ویلهام نیچه کیست ؟

فیلسوف و شاعر و آهنگساز بزرگ آلمانی هست که از مشهورترین عقاید وی نقد فرهنگ، دین و فلسفهٔ امروزی بر مبنای سؤالات بنیادینی دربارهٔ
    بنیان ارزش‌ها و اخلاق بوده‌است. نوشته‌های وی سبک تازه‌ای در زبان آلمانی محسوب می‌شد؛ نوشته‌هایی بسیار ژرف و پر از ایجاز،
    آمیخته با افکاری انقلابی که نیچه خود روش نوشتاری خویش را گزین گویی‌ها می‌نامید.
    یک جمله زیبا هم دارد که میگوید : همیشه آن چه هستی باش

و اما جوایزی که فیلم گرفته هست و دارای ارزش زیادی هست رو هم بدونید بد نیست

دریافت جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اصلی/غیراقتباسی در سال ۲۰۰۵ میلادی
    نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر زن برای کیت وینسلت در سال ۲۰۰۵ میلادی
    دریافت جایزه آکادمی فیلم بریتانیا به خاطر بهترین تدوین
    دریافت جایزه آکادمی فیلم بریتانیا به خاطر بهترین فیلمنامه اصلی/غیراقتباسی (چارلی کافمن)
    نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم کمدی/موزیکال
    نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد فیلم کمدی/موزیکال (جیم کری)
    نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن فیلم کمدی/موزیکال (کیت وینسلت)
    نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین فیلمنامه (چارلی کافمن)
    این فیلم در فهرست فیلمهای برتر سایت IMDB در رده 59 قرار دارد.
    (( البته به شخصه در تمام ادواری که فیلم و سریال دیدم هیچ گاه این سایت IMDB رو قبول نداشته و ندارم ))
    دلیلش رو هم ننویسم بهتره چون ممکنه دردسر درست بشه دوباره

نقد های بی شماری در وب از این فیلم شده است و همگی رو خیلی راحت می تونید سرچ کنید و بخونید
    در نتیجه احتیاجی به نقد بنده نیست و مخصوصا که بنده هم فیلم هایی که نمی پسندم رو اصلا نقد نمی کنم

در مورد پست اولم هم باید بگم که هر کسی یک جور فیلم رو می بیند و دید ها و سلیقه ها به شدت با هم فرق دارد
    یکی مثل من می بیند و امتیاز 4 رو هم با سلام و صلوات میدهد
    و یک هم امتیاز 10 میدهد و در نقد خود سعی میکند فیلم رو به زیبایی تعریف و تمجید کند
    پس این اختلاف سلیقه هست که گاهی دست آدم رو می بند و باعث جدل بین دوستان می شود
    اگر من از فیلم زیاد خوشم نیومد و 4 دادم دلیل بر بد بودن فیلم نیست
    و اگر هم یک نفر 10 بدهد هم دلیل بر خوب بودن فیلم نیست
    همیشه تفاوت ها و سلیقه ها هست که باعث می شود انسان ها با هم تفاوت داشته باشند
    پس اگر دیروز من جواب دوستان رو ندادم رو دلیل بر بی ادبی بنده نگذارند
    چون احساس کردم دوستان دارند زیاده روی میکنند سعی کردم جواب ندهم تا بهشون احترام گذاشته باشم و حرمت ها حفظ شود

ولی یک انتقاد هم از کسانی که این حرف ها رو برای بنده زدند دارم
    دوستان سعی کنید به نظرات یکدیگر احترا م بگذارید و سعی نکنید یکدیگر رو به چالش بکشید و علم و فهم یکدیگر و نوع نقد هایی که می شود رو مورد بازخواست قرار دهید
    هر کسی هر جور دلش بخواهد می نویسد چرا سعی می کنید نوع نوشتن افراد رو تغییر دهید
    به نظر خودم اون 2 عکس از هزار نقد برای فیلم بهتر بود
    چون عکس اولی که گذاشتم شلوغی بیش از حد فیلم رو در این جور آثار نقاشی به نمایش میگذاشت
    که در فیلم هم خودتون شاهد شلوغی و افراط کارگردان در صحنه های درهم و برهم بودید
    و عکس دوم هم نشان دهنده فیلم های عادی بود که بیننده رو میخ کوب می کند

پس لطفا بحث های این جور فیلم ها رو به حالت غیر عادی هدایت نکنید
    چه ارزشی دارد که شما بیاید از 4 دادن بنده به این فیلم به اون شدت و به اون وضع گله کنید
    آیا چیزی تغییر میکند ؟
    نه
    به نظرم اگر هر کسی سرش به کاره خودش باشد و برایش مهم نباشد که دیگری چی نوشته هست و چرا این طور نوشته است بهتر هست
    چون با این رفتار که همدیگر رو به چالش بکشیم چیزی عاید هیچ کس نمی شود

همگی موفق باشید

13. 10 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

آقای مهرداد یا CasT!el عزیز (اگر اسمتون دُرست خاطرم باشه)

من امیدوار بودم، همون قدری که خود شما از ایهامات و شلوغی این فیلم گله کردید، یه مقدار خودتون واضح تر برای ما توضیح می دادید تا نوشته هاتون رو درک کنیم. قصد ندارم قضاوتی بکنم، فقط من به عنوان خواننده این تاپیک با خوندن نوشته های شما بیشتر گیج میشم و نمی فهمم چرا اینقدر در لفافه حرف می زنید. اگر میشه بیشتر برای من توضیح بدید که از دید شما استفاده از شعر الکساندر پوپ یا نیچه به چه منظور بوده، آیا با توجه به نوشته شما منظور نویسنده/کارگردان به نقد کشیدن یا مسخره کردن فراموشی یا فراموشکاران بوده؟

در مورد پست اول شما هم، می خوام بگم که شما یه مقدار سخت گرفتید، چون به نظر من اصلاً فیلم سختی برای دیدن نبود، داستان دو نفر عاشق که میخوان بعد از شکست عشقی خاطره هاشون از همدیگر رو پاک کنن، اما این پروسه و عوارض اون باعث میشه وجه دیگه ای از عشق و دوست داشتن و شخصیت های خودشون رو هم ببینند.

یک نقدی هم وارد کردید همراه دو تا نقاشی که فکر میکنم اصلاً مناسب این تاپیک و این بحث نبود، فکر می کنم منطقی که برای استدلال استفاده کردید می تونه بر ضد خودتون استفاده بشه، مثلا همین فیلم با میانگین چهارصد هزار رای از کاربران ثبت شده IMDB ریت 8.4 گرفته، اما شما به شخصه به اون 4 می دید، خوب پس شما در اینجا جز قشر خاص هستید و شما کسی هستید که تابلو مونولیزا به قول خودتون رو اثر بی ارزشی در نظر می گیرید نه ما و تیم انتخابی.
    البته من اصلاً نمی خوام قضاوتی بکنم و یا در مورد چرایی و خوب و بد بودن یک اثر هنری با به قول شما عام و خاص بودنش حرف بزنم، فقط می خوام دوستانه بهتون بگم، اون دو عکس و اون پست اول شما، بر خلاف منطق شماست. اگر به این اعتقاد دارید که سلیقه ها متفاوته، پس قبول کنید در این یک مورد، شما قشر خاص بودید، ما به سلیقه عموم این فیلم رو انتخاب کردیم.

و به هر حال دوست من، وقتی شما نظری بر خلاف اکثریت دارید، فکر می کنم هم وظیفه سختری، هم کار بیشتری در پیش رو دارید تا نظر خودتون رو توضیح بدید. وقتی چیزی می نویسید یعنی می خواهید نظر خودتون رو به ما بگید! خب خیلی خوبه! پس بیشتر در موردش به ما بگید و گله نکنید از بقیه که به شما حمله می کنند! چون حمله اول از طرف شما بوده! این یه پروسه طبیعیه! اما وقتی بتونید نظر خاص خودتون رو خوب توضیح بدید، اون موقع است که افراد بیشتری سمت شما جذب میشند و می تونید کاری کنید تا بقیه هم مثل شما نکات ریزی که از دید بقیه پنهان مونده ببینن و اون موقع است که گفتگویی بدون قضاوت و پیش داوری و بر اساس سلایق گوناگون شکل میگیره.

به هر حال امیدوارم نقدی های شما با توضیحات بیشتر و وضوح بیشتر، همیشه در تاپیک های اکران باشه تا همه با سلیقه های مختلف در کنار هم بتونیم یک اثر هنری رو ببینیم.

درضمن از لطفی هم که در مورد ترجمه داشتید ممنونم.

15. 17 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860

نقل قول نوشته اصلی توسط Mikado نمایش پست ها
    ممنون از لطفی که به من دارید
    باید خدمت شما عرض کنم که در مورد اسم و شبهات وارد شده نسبت به بنده کاملا در اشتباه هستید
    پس باید پله به پله با هم این مشکل رو حل کنیم تا به نتیجه مثبتی برسیم
    اسم من محمد هست
    و فامیلی من میری هست
    اگر دلتان میخواهد هم حاظرم کپی کارت ملی خود رو خدمت شما ارائه دهم تا شبهات رفع شود
    شما ابتدا ثابت کن که با کس دیگری اشتباه نگرفتی تا بتوانیم پله پله اختلافات رو حل کنیم

در مورد بقیه صحبت ها باید بگویم که شما در حال نقد شخصیت بنده هستید در این تاپیک
    پس فکر میکنم که تاپیک رو اشتباه گرفته اید
    پس لطفا به قول سیاست مدار ها گام به گام با هم بریم جلو تا مشکل حل شود

پس
    بسم الله

بفرمایید و ثابت کنید

17. 6 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860

نقل قول نوشته اصلی توسط Mikado نمایش پست ها

این که نه در اینجا و نه در چت باکس اثبات نشد و زیاد هم مهم نبود و چون در چت باکس هم به نتیجه ای نرسیدیم
    پس من می بخشمت چون تقصیر اشکان بود که شایعه پراکنی کرد اون رو هم می بخشم

من امیدوار بودم، همون قدری که خود شما از ایهامات و شلوغی این فیلم گله کردید، یه مقدار خودتون واضح تر برای ما توضیح می دادید تا نوشته هاتون رو درک کنیم. قصد ندارم قضاوتی بکنم، فقط من به عنوان خواننده این تاپیک با خوندن نوشته های شما بیشتر گیج میشم و نمی فهمم چرا اینقدر در لفافه حرف می زنید. اگر میشه بیشتر برای من توضیح بدید که از دید شما استفاده از شعر الکساندر پوپ یا نیچه به چه منظور بوده، آیا با توجه به نوشته شما منظور نویسنده/کارگردان به نقد کشیدن یا مسخره کردن فراموشی یا فراموشکاران بوده؟

شما هم از شعر اون والا مقام ها استفاده کرده ای
    پس من هم چون شما استفاده کرده ای باید بگویم که شما هم مسخره کردی ای فیلم رو
    نه
    من می گویم شما خواستی به اون شعر اشاره کنی
    و بقیه هم استفاده کنند
    فقط من شعر و نویسنده اش روهم معرفی کردم که شما نکردی
    چه ربطی داره که شما بگی من دارم مسخره میکنم؟

در مورد پست اول شما هم، می خوام بگم که شما یه مقدار سخت گرفتید، چون به نظر من اصلاً فیلم سختی برای دیدن نبود، داستان دو نفر عاشق که میخوان بعد از شکست عشقی خاطره هاشون از همدیگر رو پاک کنن، اما این پروسه و عوارض اون باعث میشه وجه دیگه ای از عشق و دوست داشتن و شخصیت های خودشون رو هم ببینند.

حق میدهم بهت که فکر کنی سخت گرفتم ولی از نظر خودم اصلا سخت گرفته نشد چون 4 کلمه نوشتم وفقط یک درخواست کردم
    چون من وقتی فیلم رو می بینم می روم هر چی نقد باشه میخونم
    بعد یک چیزی مینویسم
    ولی چون قبلا هم در این جور تاپیک ها نوشته ام و برخورد خوبی با من نشده بود (( نمیخوام مسئله رو باز کنم .اشکان کاملا میدونه چی میگم از اون بپرس ))
    من هم این بار زحمت نقد کردن رو به خودم ندادم و با طنزی که از فیلم قبلی یادم بود یک جورای به این فیلم شلوغ و پلوغ اشاره کردم

یک نقدی هم وارد کردید همراه دو تا نقاشی که فکر میکنم اصلاً مناسب این تاپیک و این بحث نبود، فکر می کنم منطقی که برای استدلال استفاده کردید می تونه بر ضد خودتون استفاده بشه، مثلا همین فیلم با میانگین چهارصد هزار رای از کاربران ثبت شده IMDB ریت 8.4 گرفته، اما شما به شخصه به اون 4 می دید، خوب پس شما در اینجا جز قشر خاص هستید و شما کسی هستید که تابلو مونولیزا به قول خودتون رو اثر بی ارزشی در نظر می گیرید نه ما و تیم انتخابی.
    البته من اصلاً نمی خوام قضاوتی بکنم و یا در مورد چرایی و خوب و بد بودن یک اثر هنری با به قول شما عام و خاص بودنش حرف بزنم، فقط می خوام دوستانه بهتون بگم، اون دو عکس و اون پست اول شما، بر خلاف منطق شماست. اگر به این اعتقاد دارید که سلیقه ها متفاوته، پس قبول کنید در این یک مورد، شما قشر خاص بودید، ما به سلیقه عموم این فیلم رو انتخاب کردیم.

دلیل 2 تا نقاشی رو که گفتم
    در مورد IMDB میگم
    یادته چند وقت پیش این سایت یک چیزی منتشر کرده بود که از نظر کاربرانش سریال ومپایر در سال 2012 جایگاه 5 یا 6 بود
    آیا شما اون نظر رو قبول داری یانه ؟
    مثال دیگه
    فیلم جدایی آقا اصغر فرهادی در جایگاه 70 الی 80 هست اگر اشتباه نکنم
    آیا سیاست باعث نشده این فیلم در اون جایگاه قرار بگیره ؟
    چرا خودمون رو با اون سایت به اصطلاح مهم گول می زنیم

هر وقت این سایت به نفع ما بگه سریع پرچم این سایت برفراز آسمانها برافراشته میشه
    هر موقع هم به ضرر ما بگه پرچم پایین هست و همه اون سایت زیر سوال هست
    یک مقدار باید واقع بین بود گاهی
    نمیگویم 8.4 در اون سایت اشتباه هست ولی شما همه مسائل حول و حوش فیلم ها رو که نمیدونه که
    در مورد 4 دادن هم در پست دوم گفته ام که هر قشری این فیلم رو نمی پسنده
    کاش این 100 نفر کاربر فعال انجمن میدید فیلم رو بعد می شد قضاوت کرد که همه می پسند یانه
    شما و بزرگان سایت خودتون رو با بقیه مقایسه نکنید
    این اکران ها رو زیاد زیاد ببیند 20 نفر الی 25 نفر هست
    که از این بین 20 نفرتون از کاربران رسمی سایت هستید که سال هاست در این جا هستتید و سلیقه تان تقریبا یکی شده است
    پس من نمیتونم سلیقه ام رو با شما وفق بدهم و مطمئن هستم اگر تعداد کسانی که میدیدند و می اومدند نظر میدادند 100 نفر بود حرف شما درست بود
    و اونوقت من قشر خاص میشدم
    ولی در اینجا اکثریت با قشر خاص که اعضای رسمی هستند هست که تعداشان حدودا 20 نفر هست
    یک مورد دیگه اینکه من در درخواست گفته ام که سعی کنید تعداد رو زیاد کنید نه کم کنید که اصلا گوش ندادید و من رو محاکمه کردید

و به هر حال دوست من، وقتی شما نظری بر خلاف اکثریت دارید، فکر می کنم هم وظیفه سختری، هم کار بیشتری در پیش رو دارید تا نظر خودتون رو توضیح بدید. وقتی چیزی می نویسید یعنی می خواهید نظر خودتون رو به ما بگید! خب خیلی خوبه! پس بیشتر در موردش به ما بگید و گله نکنید از بقیه که به شما حمله می کنند! چون حمله اول از طرف شما بوده! این یه پروسه طبیعیه! اما وقتی بتونید نظر خاص خودتون رو خوب توضیح بدید، اون موقع است که افراد بیشتری سمت شما جذب میشند و می تونید کاری کنید تا بقیه هم مثل شما نکات ریزی که از دید بقیه پنهان مونده ببینن و اون موقع است که گفتگویی بدون قضاوت و پیش داوری و بر اساس سلایق گوناگون شکل میگیره.
    به هر حال امیدوارم نقدی های شما با توضیحات بیشتر و وضوح بیشتر، همیشه در تاپیک های اکران باشه تا همه با سلیقه های مختلف در کنار هم بتونیم یک اثر هنری رو ببینیم.

والا من حمله نکردم من فقط یک نظر کوچیک دادم و درمورد خواست هم آقای پرونگز هم گفته که چیز بدی نمی بینه
    در صورتی که آقای میلاد با لحن بدی مثل باد شکم و از این جور چیز ها یا نمی بخشمت بیا دلیل 4 رو بگو صحبت کرده
    در مورد نکات هم انشالله در فیلم های بد بیشتر با هم آشنا خواهیم شد وخواهیم نوشت

من دلیل این چیزها رو فقط در سوء تفاهم می بینم
    چون لحن من طوری هست که طنز درونش همیشه هست و گاها اکثرا جدی می گیرند شاید باعث اختلاف شده
    من که به کسی توهین نکردم که
    توهین هم که به ما شد ما جواب ندادیم تا مشکلی پیش نیاد
    در پست دومم هم توضیح دادم

درضمن از لطفی هم که در مورد ترجمه داشتید ممنونم.

باور کن ترجمه ات رو در سریال سانز قبول دارم و همیشه داشته ام
    اگر فکر میکنی مسخره کرده ام در اشتباهی
    اگر ترجمه شما یا اشکان رو قبول نداشتم اصلا سریال رو نمیدیدم
    مثل چند سریالی که وسطش رها کرده ام وهمین طور مونده رهایش میکردم

امیدوارم سوء تفاهم رفع شده باشد

موفق باشی

19. 6 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

يه چندتايي نكته كه بعد از تماشاي فيلم به ذهنم رسيد: (به ترتيب نيست)

*همين كه فيلم از قالب "رمنس و عاشقانه"‌ايي كه هميشه تكراري و سطحي بوده يه چيز جديد ساخته اين خودش اولين گام موفقيت فيلمه. يه ديد جديد و يه حرف جديد با يك اجراي فوق‌العاده سخت و پيچيده كه شايد بخاطر همين موضوع يه سري از بينندگانش رو حتي در اواسط فيلم از دست بده!

*دو تا چيز خيلي براي من جذاب بود:

يكي: مقاومت كردن "جویل" و مبارزه براي متوقف‌كردن فرايند پاك شدن ذهنش

دومي: تسليم‌شدن و دل دادن به لحظه‌ايي بودن خاطرات

*اينكه برخي از فيلم خسته مي‌شن چند تا دليل خيلي روشن داره اوليش بخاطر طولاني بودن "فرآيند پاك شدن ذهن جویل" و "خل‌بازي و ري‌اكشن‌هاي غيرطبيعي و پرانرژي شخصيت‌ها" مثل: رقصيدن بالاي سر جول و يا حركات و رفتار غيرآشناي "كلمنتاين" سومي هم ميشه ربطش داد به حركات "ديوانه‌وار دوربين" و قاب‌بندي‌هاي درشت و ترسناك از آشوب‌هاي ذهني شخصيت جویل! به نظرم مجموعه‌ي اين چيزها باعث ميشه بيننده در اواسط فيلم يواش يواش كم بياره و به اين فكر كنه كه يه كم "استراحت" وسط فيلم هم چيزه خوبيه! ولي خوب همه‌ي موارد بالا فقط يه سري دليل براي اون "خستگي برخي بيننده‌هاست" و نميشه فيلم رو بدون اين چيزها درنظر گرفت اصلا اين فيلم يعني "يك ذهن ..." با همه‌ي اين "خل‌بازي‌هاي كارگردانش" زنده است.

*ضربه‌ي تقريبا پاياني فيلم كه از دل رابطه‌ي بين "مري و هاوارد" متولد شد به نظرم هم يك انگيزه‌ايي بود براي ادامه‌دادن فيلم تا پايان و هم يه "بازي با ذهن بيننده" كه در هر فيلمي واقعا لازم و ضروريه. خيلي خوب بود. همين قدر كه از اين ضربه خوشم اومد حالم از قضيه‌ي "نيچه" و "جملات قصار" بهم خورد گاهي اوقات بدسليقگي مخاطب‌كش و هلاك‌كننده است! كاش بيخيال اين نقل قول‌ها و اين جور چيزها مي‌شد.

*اصلا فيلم رو دوست نداشتم ولي اين هيچ ربطي به "بد" بودنش نداره.

*از بين ديالوگ‌ها فيلم دو تا رو خيلي دوست داشتم كه ساده ولي دلنشين! (Nice) بودن:

*جويل: چرا هر زني كه ذره‌ايي به من توجه نشون ميده من عاشقش ميشم!

*جويل: يادم مياد همون موقع (كنار ساحل) هم جذبت شدم ... با خودم گفتم: "واو، چه عجيبه كه جذب كسي شدم كه پشتش به منه"

امتياز: 8

21. 16 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین