برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز شما به این فیلم؟

رأی دهندگان
26. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 5

2 7.69%
  • 5.5

0 0%
  • 6

0 0%
  • 6.5

1 3.85%
  • 7

0 0%
  • 7.5

1 3.85%
  • 8

7 26.92%
  • 8.5

2 7.69%
  • 9

6 23.08%
  • 9.5

2 7.69%
  • 10

5 19.23%
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 29
    Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

[اکران اختصاصی انجمن] فیلم اول: درخشش ابدی یک ذهن پاک

میشل گوندری Michel Gondry، فیلمساز فرانسوی الاصل 40 ساله با ساخت کلیپ های آوانگارد و پیشرو به شهرت رسید. او ذهن سوررئالیستی خارق العاده خود را با همین کلیپ ها به نمایش گذاشت. از سال 2001 فعالیت مشترکش را با چارلی کافمن، فیلمنامه نویس نابغه آمریکایی آغاز کرد که حاصل آن دو فیلم طبیعت بشری و درخشش ابدی یک ذهن پاکEternal sunshine of the Stopless Mind بود که به همراه کافمن اسکار بهترین فیلمنامه اریجینال را برنده شد.
    دو فیلم بعدی او، بدون حضور کافمن، از درخشش لازم برخوردار نبودند. به همین خاطر، گروهی از منتقدان، نقش کافمن را برای موفقیت گوندری پر رنگ تر از آنچه حدس زده می شود، می دانند.
    درخشش ابدی یک ذهن پاک!
    وقتی با یک نفر دعوا می گیرید، گاهی آن قدر از دستش عصبانی می شوید که حتی می خواهید او را بکشید. اما به خوبی می دانید که این کشتن، مشکلات بیشتری برای شما به همراه می آورد مثلاً ترس از دستگیرشدن توسط پلیس یا بدتر از آن عـــذاب وجدان. این دلایل شما را از انجــام چنین حمــاقتی بـــاز می دارد.پس چاره چیست؟ در حالی که دارید از عصبانیت منفجر می شوید، چه کاری می توانید بکنید؟
    چارلی کافمن، فیلمنامه نویس مشهور آمریکایی، راه حل بهتری ارائه می کند که اگر در طی سالهای آینده تحقق یابد ظاهراً مشکلات و عواقب منفی کمتری در پی دارد. شما تمام خاطرات مربوط به طرف مقابل را از ذهن خود پاک می کنید و حتی عمل پاک کردن را هم به یاد نخواهید آورد؛ یعنی، همه چیز را فراموش می کنید، به عبارتی فراموشی ابدی یک ذهن پاک!

منبع +

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [اکران اختصاصی انجمن] فیلم اول: درخشش ابدی یک ذهن پاک

How happy is the blameless vestal's lot
    The world forgetting, by the world forgot
    Eternal sunshine of the spotless mind
    Each pray'r accepted, and each wish resign'd
    چه شادند، راهبان معصوم
    دنیا را فراموش کرده اند و دنیا هم آن ها را
    آفتاب ابدی یک ذهن بی آلایش
    هر دعایی اجابت می شود و هر خواسته ای مقبول

سپاس
    7,921
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

ایده و پرداخت فیلمنامه بسیار عالی داره +بازیهای درجه یک از جیم کری و کیت وینسلت سالها بعد یکی از افسوسهای اسکار خواهد بود که این فیلم رو زیاد تحویل نگرفتند

4. 10 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

مرحوم (فریدریش نیچه) فیلسوف، شاعر و آهنگساز بزرگ قرن 19 از کشور هم قوم مون میگه :
    خوشا به سعادت فراموشکارانی که حتی خطاهایشان به فرجامی نیک میرسد.

نقد فیلم با کمترین استفاده از کی بورد :
    آیا فیلم خوبی بود ؟

فیلم هایی که حرفه ای ها دوست دارند این شکلی هست ....
    منظورم نقاشی درون فیلم The Intouchables هست که ماه قبل دیدیم

فیلم هایی که عام مردم دوست دارند این شکلی هست

چند وقت پیش یک خانمی توی این انجمن قلم می زد اسمش اگر اشتباه نکنم فریدا بود
    خیلی دوست دارم ایشون این فیلم زیبا رو نقد کنند.

درخواست :
    لطفا فیلم های عام پسند بگذارید تا این جمع 10 الی 15 نفره که می نویسند به 30 الی 50 نفر افزایش یابد
    یک بچه وقتی میخواد راه رفتن یاد بگیره نه نه باباش یک دفعه ای نمی یان ببرنش کوهنوردی
    بلکه یواش یواش باهاش مدارا می کنند تا بچه بزرگ بشه و بعد آروم آروم بهش همه چی رو یاد می دهند
    اینکه بیاییم یک دفعه ای چنین فیلمی رو برای یک جمع 10 نفره رو کنیم و بخواهیم که همه بیان فیلم رو نقد کنند اشتباه محض هست
    باید کاری کرد این جمع افزایش یابد
    نه اینکه کاهش یابد

ببخشید توی کارتان فضولی کردم
    چون کاملا روک هستم این جوری نقد کردم فیلم رو
    این فیلم برای من از فیلم های گروه تناسخ هم واقعا سخت تر بود

شرمنده همه بزرگان انجمن هستم
    لطفا من رو که کوچیک ترین عضو این انجمن هستم ببخشید

یا حق

6. 11 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

شما دلیل هات رو بنویس، نه که با 4 تا کلمه فیلم رو تخریب کنید! بنویسید فیلم چرا بده تا ما هم صدتا دلیل بر ضدش بنویسیم. فیلم اون قدر ها هم که فکر میکنید سنگین نبود، خیلی فیلم شیرین و صمیمانه ایه، هرکسی هم میتونه اندازه فهم خودش از فیلم لذت ببره!
    بذارید هر سه فیلم رو نشون بدیم بعد بیاید نقد کنید، شاید دوتای دیگه همه پسند بود. و اینکه ما باید همه سلیقه ها رو راضی نگه داریم، نه فقط شما رو.
    ============================
    میکادو عالی بود، من یه مدت همین جمله یا شاید شعر امضام بود. فیلم هم دوبار دیدم، یه بار چند سال پیش که خوب چیزی نفهمیدم، یه بار 6 ماه پیش که داشتم فیلم رو ترجمه میکردم، خیلی خوب بود، حالا یه بار دیگه میام نگاه میکنم و میام حتما یه چیزی مینویسم.

8. 10 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

شما این لطیفه ای که برای بد بودن فیلم نوشتی (انتظار نداری که اسمشو نقد بذارم؟!) به قدر همون "دست نیافتنی هایی" که بهش استناد کردی ساده لوحانه است، نمیبخشمت که اومدی حرکت رو نقد کردی، چون در حقیقت نقدی اتفاق نیفتاده یه سری مزه پرونی ها صرفا مشاهده شده، اگر اینجا دوستان علم خواب گندری رو انتخاب کرده بودند من این حرف رو ازت میپذیرفتم که انتخاب سنگینی صورت گرفته، اما آفتاب ابدی یک ذهن پاک کاملا گندری رو در حال گذر به سمت سینمای عامه پسند هالییود نشون میده، گندری ای که در انتها هم فیلم گرین هورنت که کاملا غرق شده در اصول کمپانیهاست رو میسازه.
    چند چیز باید گرد هم بیاد که مخاطب عام به یک اثر جذب بشه، یک بازیگر های مشهور در مرحله اول، که این اثر تمام و کمال به این شرط ادای دین کرده، یکی داستان ساده و جذاب، من نمیدونم، داستان پسری که دوست دخترش از خاطرش حذفش میکنه و اون تصمیم میگیره مقابل به مثل کنه و در شرایطی که دستش از همه جا کوتاست پیشمون میشه و سعی میکنه خاطرات عشقش رو محفوظ نگه داره کجاش پیچیده است؟! صرفا این فیلم در ستایش عشقه با یک داستان پرداخته و خوب و یک تخیل باور پذیر، هیچ نکته ی مبهم یا قابل کشفی برای کسانی که قصد لذت بردند دارند مخفی نمیذاره و از طرف دیگه ساختار دقیق اش کسانی که بهای بیشتری به سینما میدند رو هم راضی نگه میداره. کافمن کسی است که بی نهایت عالی حرفهای خودش رو در قالب یک داستان ساده روایت میکنه، جان مالکوویچ بودن رو ببینید.

10. 14 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688
    از این کاربر 4,753 بار در 640 پست سپاس گزاری شده

بابا بنده ی خدا نظرشو گفت خوب.چرا اینقدر جبهه می گیرید؟خوشش نیومده این دوستمون .به همین راحتی.اتفاقا من فکر می کنم ایشون تقصیر ندارن بلکه اونایی که از فیلم رضایت دارن باید بنویسن تا با نوشته هاشون کمک کنن به دید بهتر بقیه نسبت به فیلم.شاید می شد با یه سری نقد از طرف بچه ها این سنگینی ای که ایشون احساس کردن (که به نظر منم این فیلم کاملا عامیانه هست و نه سنگین) رو یکم بهتر کنیم.با این صحبتا که چیزی درست نمیشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط CasT!el نمایش پست ها
    فیلم هایی که عام مردم دوست دارند این شکلی هست
    مردم عامه هم باید یاد بگیرن خودشونو تو شرایط سخت قرار بدن دیگه.اصلا هدف این برنامه همینه که یکم کمک کنیم به ارتقاع سواد سینمایی.یکم به خودت سختی بده.سینما خودش می تونه یه کلاس درس باشه نه فقط یه سرگرمی محض.(البته بازم می گم این فیلم واقعا خیلی از اون مرحله فاصله داره)

اضافه شده در : 2 minutes

پ.ن :اتفاقا اون نقاشی تو فیلم intouchables فوق العاده بود کلی گشتم عکسی ازش پیدا کنم نشد
    It was the best of times, it was the worst of times
    it was the age of wisdom, it was the age of foolishness
    it was the season of Light, it was the season of Darkness
    it was the spring of hope, it was the winter of despair
    we had everything before us, we had nothing before us
    we were all going direct to Heaven, we were all going direct to Hell

12. 16 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

وقتی سوالی مطرح میشه در قالب همون سوال پاسخ داده میشه، وقتی لحن شکل بگیره دنباله هاشم به همون طریق خواهد بود، در همون حدی که از موضوع انتقاد شده بود و حتی خیلی فراتر از اون من دلایل عامه پسند بودن این فیلم رو نوشتم، مطلقا دیدگاه غلطیست که من یک چیزی رو بدون دلیل نقد کنم و انتظار داشتم باشم دیگران با دلیل برای من توضیح بدند، اگر چیزی رو نمیدونم، میگم نمیدونم و سوال میپرسم و مسلما جواب خواهم گرفت، اما اگر وانمود میکنم که میدونم و به موضوع نقد دارم، اون موقعست که باید دلیل بیارم، نه اینکه از روی باد شکم حرف بزنم.

14. 7 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

کیشلو پرانگز
    سپاس
    688
    از این کاربر 4,753 بار در 640 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط kingmiladkh نمایش پست ها
    وقتی سوالی مطرح میشه در قالب همون سوال پاسخ داده میشه، وقتی لحن شکل بگیره دنباله هاشم به همون طریق خواهد بود، در همون حدی که از موضوع انتقاد شده بود و حتی خیلی فراتر از اون من دلایل عامه پسند بودن این فیلم رو نوشتم، مطلقا دیدگاه غلطیست که من یک چیزی رو بدون دلیل نقد کنم و انتظار داشتم باشم دیگران با دلیل برای من توضیح بدند، اگر چیزی رو نمیدونم، میگم نمیدونم و سوال میپرسم و مسلما جواب خواهم گرفت، اما اگر وانمود میکنم که میدونم و به موضوع نقد دارم، اون موقعست که باید دلیل بیارم، نه اینکه از روی باد شکم حرف بزنم.
    سوالی مطرح نشد برادر.فقط نظری داده شد و یه درخواست.منم بی احترامی ای ندیدم تو این در خواست.شما انتظار داری کسی که به قول خودش مثل یه بچه اس که می خواد یواش یواش بزرگ شه برات با استدلال سینمایی فیلم رو نقد کنه؟راحت گفت براش سنگین بوده.اتفاقا همین موضوع که دنبال یه نقد خوب از فریدای عزیز هست نشون میده دوست داره فیلم براش تشریح بشه چون نتونسته درک کنه.به نظر من که همین موضوع یه حرکت مثبته.همیشه که نباید دنبال تقابل عقاید بود بعضی وقتا هم باید دنبال تشریح عقاید رفت. خیلی از مسائل از دیده نشدنه. بحث منحرف شد از موضوع تاپیک شرمنده
    It was the best of times, it was the worst of times
    it was the age of wisdom, it was the age of foolishness
    it was the season of Light, it was the season of Darkness
    it was the spring of hope, it was the winter of despair
    we had everything before us, we had nothing before us
    we were all going direct to Heaven, we were all going direct to Hell

16. 12 کاربرِ زیر از prongz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط prongz نمایش پست ها
    سوالی مطرح نشد برادر.فقط نظری داده شد و یه درخواست.منم بی احترامی ای ندیدم تو این در خواست.شما انتظار داری کسی که به قول خودش مثل یه بچه اس که می خواد یواش یواش بزرگ شه برات با استدلال سینمایی فیلم رو نقد کنه؟راحت گفت براش سنگین بوده.اتفاقا همین موضوع که دنبال یه نقد خوب از فریدای عزیز هست نشون میده دوست داره فیلم براش تشریح بشه چون نتونسته درک کنه.به نظر من که همین موضوع یه حرکت مثبته.همیشه که نباید دنبال تقابل عقاید بود بعضی وقتا هم باید دنبال تشریح عقاید رفت خیلی از مسائل از دیده نشده. بحث منحرف شد از موضوع تاپیک شرمنده

ببخشید میدونم اینجا جاش نیست
    ولی میشه لطفا شما صندوق پیام هاتون رو خالی کنی تا من برای شما پیام خصوصی بفرستم
    متشکرم

18. 5 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین