برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
    دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

30 انیمه ای که نباید دیدنش را از دست بدهید!

» سخن مترجم:
    سلام به همگی دوستان، با اولین بررسی تیم افکت در خدمت شما هستیم. امیدوارم از خوندن مقاله لذت ببرید. لازم به ذکره که این نوشته به قلم اول شخص نوشته شده و بر همین اساس ترجمه میشه. منبع مطلب یکی از معروف ترین بلاگ های انیمه ی دنیا Wrong Every Time بوده. این مطلب توسط من و یکی دیگه از دوستان در ادامه کامل خواهد شد.

! هرگونه پست قبل از اتمام کار اسپم خواهد بود، لطفا برای ارسال نظر تا اتمام نوشته صبر کنید !

» مقدمه:
    آره، بلاخره یه لیست از برترین ها رو کنار هم جمع کردم، امیدوارام که در مقالات قبلیم در مورد جهت گیری های انتقادیم تونسته باشم روشن کنم که این لیست واضحا لیست منه، و نشون دهنده ی چیزهایی که فکر می کنم از نظر داستانی دارای ارزش هستند به بهترین شکلی که تونستم بخش بخش کردم. همچنین این لیست فقط یه لیست از سریالاییه که ازشون لذت می بردم. خیلی در انتخاب سختی به خرج ندادم و برای انتخاب شماره خیلی خودم رو تحت فشار نذاشتم. گفتن پیش از موعده اما من انیمه دیدن رو از حدود دو سال پیش شروع کردم، برای همین چند سال اخیر رو کاملا مورد بررسی قرار دادم. همین طور من فیلم ها رو در لیست نیاوردم، فکر کردم که قیاس مستقیم بین فیلم و سریال مناسب نباشه، اما به هر صورت اگر توی این لیست بودن، قطعا یه شکل دیگه بود. و در آخر، من به وضوح میگم که لیست قطعا در طول زمان تغییر خواهد کرد. هنوز هم کلی سریال محبوب هست که ندیدم، برای همین قطعا تا سال جاری تغییر خواهد کرد. حالا بعد از گفتن همه ی چیز ها بیاید به لیست 30 انیمه ی برتر Bobduh بپردازیم.

ادیت: من یک لیست ضمیمه برای کارهایی که از این لیست جا افتادن درست کردم، لطفا از این تقریبا برترین سریال ها لذت ببرید!

پ.ن مترجم: امیدوریم بتونیم در یک تاپیک دیگه 6 عنوان جدید + روش بررسی نویسنده ی محترم رو به شما تقدیم کنیم.
    . . . .

سپاس
    7,535

BoB.Group پاسخ : 30 انیمه ای که نباید دیدنش را از دست بدهید!

30. Psycho-Pass
    اینکه سریال از کارهای اوروبوچی بوده، کاملا واضح است. یک قسمت محیط فانتزی قانع کننده (بزه فکری وسواسی، مدینه ی فاسده، آینده ی سایبری)، یک قسمت هم ناخنکی به ژانر کلاسیک (رویه ی جرم و جنایت به سبک بلید رانر)، و یک بخش بدبینانه در عین حال خوشبینانه ی حمله به غیر انسانی بودن اصالت نفع، همین طور آزار دهنده بودن طبیعت انسانی. بعنوان یک درام جنایی سرراست سرگرم کننده است، همینطور بعنوان یک لبه ی تیز کشف اینکه جامعه چگونه همیشه با فردیت اصطحکاک ایجاد می کند. کار از نظر زیبایی شناسی به شکل های متفاوتی شیکه. بهترین کار اوروبوچی نیست، اما یه کار استاندارد اوروبوچی از کلی انیمه که اون بیرونه بهتره.

29. Tengen Toppa Gurren Lagann
    قطعا گرن لاگان از اون سبک سریالای مورد علاقه ی من نیست، اما اینقدر در کاری که قصد انجام دادنش رو داره خوبه که به هر حال عاشقش شدم. انرژی، شور و شوق، موسیقی متن عالی و نماهایی فوق العاده - یک نامه ی عاشقانه مفصل به مکانیکه . مبالغه آمیز، خونگرم با اشتیاق، یا کاملا ازش متنفر میشی یا میبینید که تحت تاثیرش قرار گرفتید. و خیلی خنده دار هم هست (از اونجایی که با کلی چیز که اصلا خنده دار نیستن قاطی شده)، بازیگران ستودنی و وسیعی داره، و حتی یک نشان از هوش واقعی - راسیو ، کسی که کش و قوس هاش به طرز عجیبی با بقیه ی کارهایی که سریال داره انجام میده، همخوانی نداره. احتمالا وجود راسیو بوده که باعث اومدن اسم سریال توی لیست شده، اگر شما برای یک سرگرمی خالص و احمقانه حس و حال دارید، لاگان با خوشحالی آماده ی سرگرم کردن شماست.

28. Suisei no Gargantia
    گارگنشا هم پیچیده ترین اکتشافی است که ایده های اوروبوچی تا بحال به انجام دادنش اقدام کردن و هم به احتمال زیاد عامدانه ترین داستان شخصی بین همه ی کارهاش ـه. گره زدن ایده های معمولش در مورد فایده گرایی و طبیعت انسان به داستان یک مرد جوان که داره هدفش رو توی یک جامعه ی جدید و نا آشنا پیدا می کنه، اون گارگنشا رو به داستان مثبت در باری پاداش های بزرگسالی خجالت آور و هم اکتشاف هدف جامعه از وهله ی اول تبدیل می کنه. گارگنشا همچنین یک سریال لذت بخشه که بتونید باهاش زمانتون رو بگذرونید - دنیای گارگنشا غنی و زیباست و روشی که سریال بین ژانر ها در طول اجرا جابجا میشه خدمت بزرگی هم به سفر لدو و هم به تاثیر گارگنشا بعنوان یک محیط ـه. این کار سرگرم کننده، زیبا و احتملا بی غل و غش ترین سریال اوروبوچی ـست.

سپاس
    7,535

پاسخ : 30 انیمه ای که نباید دیدنش را از دست بدهید!

27. Haibane Renmei
    شرح جزئیات به زودی...

26. Gatchaman Crowds
    گچامن یه نمایش لعنتی شلوغه - در طول 12 قسمت پخش، همه چیز رو پوشش میده. از فرهنگ اینترنتی گرفته تا ذات انسان و... خب، شما منظورم رو گرفتید. اون ایده ها در حین اینکه سعی می کنه روشن و شادی بخش باشن، پخش می کنه - شما می تونید از سریال لذت ببرید، صرفا بعنوان یک چیز سرگرم کننده، از نظر بصری و موسیقایی جالب توجه، ماجراجویی ـی درخشان بدون اینکه به چگونگی ساخته شدن هویت ها در عصر دیجیتال فکر کنید و... وقتی شما این دو نقاط قوت رو ترکیب می کنید، سریالی رو میگیرید که ثابت میکنه لازم نیست برای باهوش بودن، خشک باشید - شما می تونید نکته های جذابی در مورد اینکه چجوری اینترنت دنیا رو تغییر میده بدون اینکه بیخیال حتی یک صحنه ی لذت بخش و هیجان لحظه به لحظه بشید. غذای مغز و غذای آسایش در یک زمان.

25. Steins;Gate
    نیمه طنز؛ سبک دوست داشتنی تکه ای از زندگی؛ درامی نیمه مهیّج درمورد سفر در زمان Steins;Gate ترکیب عجیبی از این عناصر است، اگرچه نتیجه نهایی خیلی موفقیت آمیز بوده. داستان، واقعاً تحسین برانگیزه، به یک دلیل - تنشی که این انیمه به تدریج شکل میده، در نیمه ی دومِ هیجانی انیمه آزاد میشه، مملو از پیچیدگی ها؛ شوک ها؛ و تمام تغییر و تحوّلات ناگهانی‌ای که یک انیمه ی خوب در مورد سفر در زمان باید داشته باشه. طنز نیز به طور شگفت انگیزی هوشمندانه است - در حقیقت این انیمه ای بود که من از همون قسمت های اول برگزیدم و حسی که باهاش منو مشتاق کرد این بود : "مثل یه انیمه ی طنز میمونه، اما از نوع خوبش!" و پشت این دو قدرت، دست اندر کاران عالی هستند، - در میان تمام چرندیات علمی-تخیلی و انیمه های بدیعِ اپیزودیک، Steins;Gate فرصت این رو پیدا میکنه که یکی از داستان های عاشقانه ی بهتر رو روایت کنه، شامل زوجی که به صورت جداگانه جالب توجه، اما در کنار یکدیگر کاملاً دوست داشتنی اند.

سپاس
    7,535

پاسخ : 30 انیمه ای که نباید دیدنش را از دست بدهید!

24. Chuunibyou demo Koi ga Shitai
    با در نظر گرفتن شدت بی علاقگیم نسبت به فصل دوم، احتمالاً در بعضی موارد نسبت به احساساتم درمورد این انیمه تجدیدنظر بکنم، اما در حال حاضر، تمام چیزی که دارم، خاطرات مثبتِ خارق العاده است. فصل اول Chuunibyou، تمرکز داره، اگرچه از طنز اشباع شده، تقریباً تمام اپیزودهای نیمه ی اولش برای سر و سامان دادن به شخصیت ها و دینامیکش لازم و مبرمه، و وقتی تصمیم غیرقابل بازگشته، همه چی از خونه ی اول دست خوش تغییر میشه، در طول شش اپیزود، انیمه درامِ رمانتیک بیشتری رو پوشش میده، چیزی که بیشتر انیمه ها این رو در یک فصل پیش میگیرن. هم چنین این انیمه مثال خوبی برای تمام نکات مثبتی است که KyoAni در کارهایش دارد - انیمه مملو از لحظات کوچک ماندگار و رنگ های زیباست، و مفهوم طنز به جا و به موقع به بهترین شکل وجود داره. همه ی این ها رو در کنار مرکزِی تماتیک، و درست و دقیق قرار بدین، در نتیجه شما یک کمدیِ عاشقانه ی بسیار تأثیرگذار خواهید داشت.

23. Spice and Wolf
    احتمالاً از این لیست واضح نیست، اما ظاهراً من فردی مستعدِ پذیرش داستان های عاشقانه ـم. تعامل احساسی، کنایه، لحظات فداکاری برای معشوق - تموم چیزی که میطلبه یه زوج عالیه، که باعث میشه انیمه ای رو تحمل کنم. متأسفانه، بیشتر انیمه ها در نمایش عشق واقعا بد عمل میکنن - تو تکرار مکررّات دست و پا میزنن، درام تصنعی خلق میکنن، و تفاهم واقعی ای رو نمیرسونن. به عنوان یکی از بهترین مثال های نقض برای این گرایش و روند ناراحت کننده، Spice and Wolf تقریباً به اندازه ای عشقی که انتظارش رو دارین، دلنشین و خوش ساخته. شخصیت های این انیمه منحصر به فرد هستند و به خوبی با یکدیگر کنار میان، دیالوگ هاش هویت و احساسات عاشقانه رو بروز میدن، و دوباره و دوباره واضحه که شخصیت های اصلیش به همدیگه اهمیت میدن. اگرچه من طرفدار تمرکز زیبایی شناختی و اقتصادی این انیمه هستم، اما چیزی که Spice and Wolf رو بدل به یه انیمه ی عالی واسه من میکنه، عشق شگفت انگیزی هست که در مرکز انیمه قرار داره.

22. Hunter x Hunter 2011
    شرح جزئیات به زودی...