برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 از مجموع 16
    You made my shitlist!
    سپاس
    2,167
    از این کاربر 5,455 بار در 903 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ي 75 تي‌وي‌وُرلد | زيرنويس اختصاصي فيلم (Mystery Train (1989 ساخته جيم جارموش

معرفي كلي

"«من از اول با خودم قرار گذاشتم كه طورى فيلم بسازم كه خودم و افراد گروهم دوست داريم و هميشه هم اين قانون را براى خودم حفظ كردم. پول هاليوود هيچ وقت نتوانست من را اغوا كند. آن تاجرها كلى پول در اختيار شما مى گذارند ولى از شما مى خواهند فيلمى را بسازيد كه مى خواهند و اين از عهده من برنمى آيد. بنابراين تصميم گرفته ام كه هيچ وقت از پول آمريكايى استفاده نكنم، چون اين پول غل و زنجيرهاى زيادى را به پاهاى آدم مى بندد، مشاوره درباره فيلمنامه، مشاوره درباره انتخاب بازيگران و انواع و اقسام مشاوره هاى ديگر و اين چيزها اصلاً براى من قابل تحمل نيست. يارو كمپانى توليد لباس دارد و مى خواهد در فيلم ساختن من هم دخالت كند!

من معمولاً با كمپانى هاى غير آمريكايى كار مى كنم. كمپانى ژاپنى JVC از زمان ساخت فيلم «قطار اسرار آميز» تا حالا خيلى از من حمايت كرده و در همه فيلم هايم سرمايه گذارى كرده. كمپانى پاندورا كه يك كمپانى آلمانيه هم همين طور. كمپانى فيلمسازى BAC از پاريس هم در ساخت چند فيلم با من همكارى كرده. من وقتى با اين كمپانى ها كار مى كنم، طبق قرارداد، حتى موظف نيستم نسخه راف كات فيلم را هم به آنها نشان بدهم و تنها بايد نسخه نهايى را تحويل شان بدهم ولى من راف كات را هم بهشان نشان میدهم چون آنها براى من احترام قائلند و من هم برايشان احترام قائل مى شوم. حتى ممكن است از بعضى نظراتشان كه به نظرم سازنده مى آيد، استقبال كنم ولى هرگز مجبور نيستم نظراتشان را قبول كنم و در صورتى كه بخواهند من را مجبور به كارى كنند، بهشان مى گويم خداحافظ
    !"
    نقل از +

اين بخشي از سخنان كارگردان فيلمهاي مثل تعطيلات دائمي، عجيب تر از بهشت، شب روي زمين، مرد مرده، مغلوب قانون، گلهاي پژمرده و قطار اسرار آميزه.
    فيلمسازي كه هر چند كه به شدت از برچسب "فيلمساز مستقل" متنفره اما به نوعي سمبل اين نوع سينما در دنيا شناخته ميشه. فيلمسازي بزرگ كه نخل طلا، جايزه ويژه هيات داوران و جايزه دستاور هنري فستيوال كن رو علاوه ده ها جايزه سينمايي ديگه در كارنامه خودش ميبينه. براي فيلمهايي متفاوت كه "سفر" دستمايه بسياري از اونهاست....

فيلم قطار اسرار آميز بدليل اينكه بستري از المانهاي رايج فيلمسازي جارموش رو در خودش ميبينه يك اثر كلاسيك اين كارگردانه. داستان در شهر ممفيس آمريكا، زادگاه الويس پريسلي و بسياري از افسانه هاي موسيقي سنتي آمريكا بوقوع مي پيونده و روايتگر سه ماجراس كه در نزديكي هم و بطور مستقل در اين شهر اتفاق مي افته

سخن مترجم

فارغ از اينكه بخوايم سليقه هاي مختف رو شماتت كنيم اما بعضي وقتا به عنوان يك علاقمند به سينما تاسف ميخورم كه چرا رليز زيرنويس فيلماي سينمايي روز بعضي وقتا به ساعت هم نمي كشه اما اينچنين فيلمي بدون زيرنويس فارسي در اختيار علاقمندان ايراني قرار مي گيره. لذا مثل يه بچه خوب دست بكار شدم و اين فيلم رو براي همه دوست داران استاد جارموش ترجمه كردم. اميد است كه استفاده نماييد!

============================================

خود فيلم رو ميتونين از اين جا دانلود كنيد.

و اين هم زير نويس:

ِ
    A man scaped

سپاس
    6,639
    از این کاربر 4,314 بار در 479 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ي 75 تي‌وي‌وُرلد | زيرنويس اختصاصي فيلم (Mystery Train (1989 ساخته جيم ج

فیلم رو الان دانلود کردم .ممنون برای زیرنویس. کاش همه مترجمهای تمام سایت ها رویه شما رو پیش بگیرند و به اثار ارزشمند تر و کمتر دیده شده توجه بیشتری کنند.

3. 13 کاربرِ زیر از justUnited بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You made my shitlist!
    سپاس
    2,167
    از این کاربر 5,455 بار در 903 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ي 75 تي‌وي‌وُرلد | زيرنويس اختصاصي فيلم (Mystery Train (1989 ساخته جيم ج

لطف دارید همگی... من همینجا خواهش میکنم از همه بچه های سینمایی اگه فیلم مهمی هست که زیرنویس فارسی نداره به تیم ترجمه خبر بدید وقت بشه انجامش میدیم
    ِ
    A man scaped

5. 11 کاربرِ زیر از Bill The Butcher بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,460 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Bill The Butcher نمایش پست ها
    لطف دارید همگی... من همینجا خواهش میکنم از همه بچه های سینمایی اگه فیلم مهمی هست که زیرنویس فارسی نداره به تیم ترجمه خبر بدید وقت بشه انجامش میدیم
    من به شدت موافقم. و نظرم اینکه برای این کار به یه تاپیک مجزا با دسترسی محدود نیازه مثل کاری که برای اکران هفتگی انجام دادیم
    یه گروه 10نفره درست کردیم و سر اکران 3 تا فیلم برای 1ماه به توافق می‌رسیدیم.
    چون اگه تاپیک و درخواست نامحدود باشه و دسترسی آزاد با کوهی از درخواست ممکنه روبه‌رو بشید!
    سر این قضیه هم می‌تونیم چنین گروهی از تیم سینما تشکیل داد و سر انجام زیرنویس یک فیلم به توافق رسید.

7. 6 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,460 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

به نظرم:

»» مطلقا از فيلم هيچ دريافتي نداشتم و تقريبا در 99درصدش مورد شكنجه قرار گرفتم! از همان خلاصه ماجرايي (فقط ماجرا) كه قبل از دانلود و تماشا خوانده بودم متوجه شدم كه با چه نوع فيلمي طرف هستم يك فيلمي كه اهل قصه تعريف كردن نيست و دوست داره متفاوت باشه يا خودش رو متفاوت نشون بده! و در واقع نه از فصل اول "دور از يوكوهاما" (اگه درست ترجمه كرده باشم) نه از فصل دوم "روح" و نه از فصل سوم "گمشده در فضا" هيچگونه لذتي نبردم و اين باعث شد كه حسابي با فيلم دشمني پيدا كنم.

»» اينكه اين فصل‌هاي گرم و تابستاني و كش‌دار سه‌گانه چه ارتباطي و چه مفهومي و چه قصدي و چه ادعايي داشتند رو واگذار مي‌كنم به كساني كه عاشق فيلم بودن براي من كه فيلم آنقدر خودخوري كرد و گنگ پيش رفت كه علاوه بر از بين‌رفتن حساب و كتاب مربوط به "حوصله"،‌ انگيزه‌ي پيگيري و دنبال كردنش هم به ف... رفت!

»» دقيقا اطلاعي از تعداد فيلم‌ها و ترتيب فيلم‌هاي "جيم جارموش" ندارم ولي اين فيلم شباهت بسيار زيادي داشت به آثار تجربي و اصطلاحا فيلم اولي‌ها كش دادن سكانس‌ها و بريده و بريده بودن ديالوگ‌ها و تا حدودي عجيب و احمق‌بودن شخصيت‌ها و بيهودگي يك روز از زندگي اين آدم‌ها احساس مي‌كنم يه جور خودنمايي بود.

»» اگه بخوام فيلم رو باتوجه به نشانه‌ها و كدهاي خودش توصيف كنم در دو جمله خلاصه‌اش مي‌كنم:
    اول: شباهت بي‌نظيري داشت به شخصيت مرد ژاپني با اون نگاه‌هاي خيره و كم حرفي كه اعصاب همسرش را هم داغون كرده بود
    دوم: يه تيكه موسيقي از راديو پخش شد كه قسمتي از شعرش چنين معني داشت: "قطار اولي رد شد" و "قطار دومي هم رد شد" و "قطار سومي هم رد شد" به نظرم شباهت عجيبي داشت به اون چيزي كه من از اين تصاوير ديدم.

انگيزه اميتاز دادن هم ندارم يه رقمي زير 5 مدنظرم بود.

پ.ن: از "مصطفي" (تيم ترجمه تي.وي.ورلد) بخاطر ترجمه‌ي اين كار تشكر مي‌كنم و فقط خدا كنه اين مقدمه‌ايي باشه براي ترجمه و زيرنويس يه عالمه فيلمي كه به خاطر نداشتن يك زيرنويس حتي معمولي بين ما گمنام ماندن

9. 12 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    85
    از این کاربر 104 بار در 19 پست سپاس گزاری شده

سلام .
    دوستان مترجم این کارتون خیلی قابل تحسینه ، که کارهای خوبی که هنوز ترجمه نشده رو ترجمه می کنید.
    اگه بی ادبی نباشه یه فیلم برای ترجمه پیشنهاد میکنم : فیلم Yi Yi 2000
    لینک آی ام دی بی : Yi yi (2000) - IMDb

11. 5 کاربرِ زیر از hamzeh7 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Say hello to Darkness
    سپاس
    2,103
    از این کاربر 3,810 بار در 359 پست سپاس گزاری شده

اقا مصطفی از اینکه وقتتون رو گذاشتید و این فیلم شاهکار رو زیرنویس کردید ممنونم و میدونم که مثل پروژه قبلی عالی از آب دراومده

*جیمی غیر شاهکار نمیسازه

13. 4 کاربرِ زیر از KOOROSH بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12