برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 16
    You made my shitlist!
    سپاس
    2,167
    از این کاربر 5,455 بار در 903 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ي 75 تي‌وي‌وُرلد | زيرنويس اختصاصي فيلم (Mystery Train (1989 ساخته جيم جارموش

معرفي كلي

"«من از اول با خودم قرار گذاشتم كه طورى فيلم بسازم كه خودم و افراد گروهم دوست داريم و هميشه هم اين قانون را براى خودم حفظ كردم. پول هاليوود هيچ وقت نتوانست من را اغوا كند. آن تاجرها كلى پول در اختيار شما مى گذارند ولى از شما مى خواهند فيلمى را بسازيد كه مى خواهند و اين از عهده من برنمى آيد. بنابراين تصميم گرفته ام كه هيچ وقت از پول آمريكايى استفاده نكنم، چون اين پول غل و زنجيرهاى زيادى را به پاهاى آدم مى بندد، مشاوره درباره فيلمنامه، مشاوره درباره انتخاب بازيگران و انواع و اقسام مشاوره هاى ديگر و اين چيزها اصلاً براى من قابل تحمل نيست. يارو كمپانى توليد لباس دارد و مى خواهد در فيلم ساختن من هم دخالت كند!

من معمولاً با كمپانى هاى غير آمريكايى كار مى كنم. كمپانى ژاپنى JVC از زمان ساخت فيلم «قطار اسرار آميز» تا حالا خيلى از من حمايت كرده و در همه فيلم هايم سرمايه گذارى كرده. كمپانى پاندورا كه يك كمپانى آلمانيه هم همين طور. كمپانى فيلمسازى BAC از پاريس هم در ساخت چند فيلم با من همكارى كرده. من وقتى با اين كمپانى ها كار مى كنم، طبق قرارداد، حتى موظف نيستم نسخه راف كات فيلم را هم به آنها نشان بدهم و تنها بايد نسخه نهايى را تحويل شان بدهم ولى من راف كات را هم بهشان نشان میدهم چون آنها براى من احترام قائلند و من هم برايشان احترام قائل مى شوم. حتى ممكن است از بعضى نظراتشان كه به نظرم سازنده مى آيد، استقبال كنم ولى هرگز مجبور نيستم نظراتشان را قبول كنم و در صورتى كه بخواهند من را مجبور به كارى كنند، بهشان مى گويم خداحافظ
    !"
    نقل از +

اين بخشي از سخنان كارگردان فيلمهاي مثل تعطيلات دائمي، عجيب تر از بهشت، شب روي زمين، مرد مرده، مغلوب قانون، گلهاي پژمرده و قطار اسرار آميزه.
    فيلمسازي كه هر چند كه به شدت از برچسب "فيلمساز مستقل" متنفره اما به نوعي سمبل اين نوع سينما در دنيا شناخته ميشه. فيلمسازي بزرگ كه نخل طلا، جايزه ويژه هيات داوران و جايزه دستاور هنري فستيوال كن رو علاوه ده ها جايزه سينمايي ديگه در كارنامه خودش ميبينه. براي فيلمهايي متفاوت كه "سفر" دستمايه بسياري از اونهاست....

فيلم قطار اسرار آميز بدليل اينكه بستري از المانهاي رايج فيلمسازي جارموش رو در خودش ميبينه يك اثر كلاسيك اين كارگردانه. داستان در شهر ممفيس آمريكا، زادگاه الويس پريسلي و بسياري از افسانه هاي موسيقي سنتي آمريكا بوقوع مي پيونده و روايتگر سه ماجراس كه در نزديكي هم و بطور مستقل در اين شهر اتفاق مي افته

سخن مترجم

فارغ از اينكه بخوايم سليقه هاي مختف رو شماتت كنيم اما بعضي وقتا به عنوان يك علاقمند به سينما تاسف ميخورم كه چرا رليز زيرنويس فيلماي سينمايي روز بعضي وقتا به ساعت هم نمي كشه اما اينچنين فيلمي بدون زيرنويس فارسي در اختيار علاقمندان ايراني قرار مي گيره. لذا مثل يه بچه خوب دست بكار شدم و اين فيلم رو براي همه دوست داران استاد جارموش ترجمه كردم. اميد است كه استفاده نماييد!

============================================

خود فيلم رو ميتونين از اين جا دانلود كنيد.

و اين هم زير نويس:

ِ
    A man scaped

Rain down, from a great height
    سپاس
    9,546
    از این کاربر 11,379 بار در 1,381 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ي 75 تي‌وي‌وُرلد | زيرنويس اختصاصي فيلم (Mystery Train (1989 ساخته جيم ج

موصی! اصولاً خراب این انتخاب هاتم من! این فیلم جارموش هم صددرصد مثل بقیه فیلمهایی که من ازش دیدم معرکه ـست.

خلاصه خسته نباشی و بسیار ممنونم بابت ترجمه‏ی فوق العاده‏ـت..

حتماً این فیلم رو با زیرنویست خواهم دید .
    can't figure out why everyone's so excited about life. haven't found anything to live for.
    guess i'm losing hope.

3. 13 کاربرِ زیر از Barkeep بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You made my shitlist!
    سپاس
    2,167

پاسخ : ارائه‌ي 75 تي‌وي‌وُرلد | زيرنويس اختصاصي فيلم (Mystery Train (1989 ساخته جيم ج

چاكرتيم. ببين نظراتو بگو حتماً. هم راجع به فيلم هم زيرنويس
    ِ
    A man scaped

5. 13 کاربرِ زیر از Bill The Butcher بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,921
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

دمت گرم من که با مرد مرده و گوست داگ جارموش خیلی حال کردم امیدوارم بچهای که فیلم انتخاب مبکنند حتمن این دو اثر رو برای معرفی بیشتر این کارگردان مولف امریکایی به بچهای انجمن در نظر داشته باشند هر چند فیلمهای جدید کارگردان اون تاثیر سابقو نداره ولی با حس خوبی به دیدن این اثر قدیمیتر جارموش مینشینم

7. 10 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

قابل احترامه وقتمون رو روی کاری بذاریم که میدونیم مخاطب چندانی نداره.
    اما به عقیده ی من همین مخاطب کم که با دید جدی تری به سراغ چنین فیلم هایی میره، خیلی بیشتر از عموم برای کاری که شما انجام میدی ارزش قایله، امیدوارم که دوستان از این اثر با زیرنویس زیبای مصطفی لذت ببرند.
    خسته نباشی.

9. 16 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

گذاشتم دانلود!
    این کارها فقط از تیم ما برمیاد! بهترین انتخاب های ممکن. انتخاب هات حرف نداره موصی! کار قبلیت که حرف نداشت. مطمئنا این یکی هم به همون خوبیه.
    http://tvworld.info/thread40905.html

11. 11 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You made my shitlist!
    سپاس
    2,167

عاشق پوستر اين فيلمما. اين دوتا با اين قيافه تو اتاق با سيگار....

دم بچه هام گرم واسه اسلايدر
    ِ
    A man scaped

13. 11 کاربرِ زیر از Bill The Butcher بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,153
    از این کاربر 2,587 بار در 231 پست سپاس گزاری شده

دست مریزاد!!
    من Dead man و ghostdog: Way of the samurai رو از جارموش دیدم تا الان، یه کم سرم خلوت بشه اینو هم با زیر نویس خوبت از دست نمی دم؛
    این حرفا به کنار، متن معرفیت محشر بود! دستت طلا حاج مصطفی...
    P.S: keep up the good work

15. 13 کاربرِ زیر از M.pirate بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    428
    از این کاربر 1,316 بار در 216 پست سپاس گزاری شده

دمت گرم ، حتما دیده می شه

خـــدا قـــوت

17. 9 کاربرِ زیر از Hamed Hidden بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    85
    از این کاربر 104 بار در 19 پست سپاس گزاری شده

آقا دمت گرم.
    من چند سالیه که منتظر زیرنویس این فیلمم این فیلم تنها کار جیم جارموش که ندیدم.
    بازم ممنون.

19. 9 کاربرِ زیر از hamzeh7 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین