برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 25 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 243
    It's easy to be a saint in paradise
    سپاس
    12,425
    از این کاربر 2,084 بار در 186 پست سپاس گزاری شده

The Sopranos | معرفی و بحث کلی

سریال سوپرانوز (The Sopranos) مجموعه ای از جرم و جنایت ، درام ، هیجان ، مافیا بازی ، استریپرها ، مواد مخدر ، کمدی های هوشمندانه ، روابط خاص و تعریف نشده ، روانشناسی عجیب شخصیتی ، علائم شناسی ، هیجان ، اعتیاد به مواد مخدر و خلاصه اینکه اعتیاد کامل به این سریال! ولی اگر بخواهم این سریال رو توی چند جمله و به سبک مجلات سینمایی تعریف کنم:
    داستان اخلاقیات مدرن و زندگی روزمره آنتونی سوپرانو - یک ایتالیایی امریکایی و رئیس خلافکاران مافیایی نیوجرسی و درگیری های کاری و عاطفی در تقابل با همکاران و رقبا و اعضاء خانواده اش که بازیگر با توانایی های فوق العاده شما را درگیر این ماجراها میکند.
    شما وارد فضایی میشوید که هیچ آشنایی قبلی با دنیای آدمهای آن ندارید بجز چند فیلم موفق سینمایی که به شکل غیر واقع گرایانه دنیای مافیا را خیلی دست نیافتنی و درک ناشدنی ترسیم میکردند در حالی که در این سریال شما حتی از کشتن و کشته شدن بسیاری از کاراکترها نه تنها تعجب نمیکنید بلکه با کمی فکر باز به این نتیجه میرسید که حتی اگر خودتان به جای شخصیتهای سریال بودید مرتکب همین قتلها و جنایات میشدید! از اول بهتون اخطار کنم که بر خلاف بیشتر سریالها اینو دیگه نمیشه با اعضای محترم خانواده نشست و آجیل خوردو سریال دید!!
    این سریال از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷ در آمریکا از شبکه HBO پخش میشد. یعنی دقیقا شش فصل کامل که هر فصل شامل ۱۳ قسمت یک ساعته هست. غیر از فصل آخر که در ۲۱ قسمت نمایش داده شد.
    خالق این سریال جناب David Chase است که بزرگترین کار دوران زندگیش همین سریاله و کارگردانی بسیاری از قسمتهای سریال رو بر عهده داره (در سریالهای آمریکایی از چند کارگردان استفاده میشه و ممکنه حتی در یک فصل چند کارگردان مختلف پروژه سریال رو بر عهده بگیرند)
    از نویسندگان بزرگ این سریال Terence Winter می توان نام برد که نویسنده 25 قسمت از سریال بود همچنین خالق سریال فوق العاده زیبا Boardwalk Empire هستند.

سریال سوپرانوز محصول 1999 در شبکه HBO تهیه و تولید شد .. قبل از تولید این سریال مخالفت های زیادی صورت گرفت که بیانگر این بود که ژانر گنگستری ژانری منسوخ شده است و ظرفیت ساختی یک سریال بلند از ان وجود ندارد ... ولی نمایش سیزن 1 و به خصوص 2 این سریال خلاف این را ثابت کرد و البته سوپرانوز از عناصری استفاده کرد که در ژانر خود حاکی از نو اوری کامل بود.
    داستان سوپرانوز حول و حوش زندگی فردی به نام تونی سوپرانوز می گردد که دارای دو زندگی کاملا متفاوت است..یک زندگی او به خانواده اش اختصاص دارد و زندگی دیگرش به شبکه زیر زمینی مافیای نیوجرسی که او ریاست هر دو را عهده دار است..تونی سوپرانوز با بازی فوق العاده جیمز گاندولفینی (تمام مردان پادشاه) روحی تازه به این سبک سریال سازی داده است و مسائلی که شاید کمتر در این ژانر مطرح می شده نمایان کرده است. یکی از خصوصیت های این سریال طبیعی بودن دیالوگ ها و بازی هاست به شکلی که گاهی فکر می کنید شاهد یک فیلم مستند هستید. جیمز گاندولفینی به گونه ای بازی کرده که هرگز در دام شخصیت های کلیشه ای پدر خوانده ای نیفتاده .تونی سوپرانویی که او خلق کرده بین مرز شخصیتی بی رحم و اتشین مزاج و گاهی شوج طبع و بذله گو راه میرود.
    از نو آوری های دیگر این سریال شکستن قالب های کلیشه ای مافیایی است، به عنوان مثال رئیس مافیایی نمایش داده می شود که اول سریال ناگهان غش می کند و بعد به دکتر روان پزشک مراجعه می کند و بعد از ان ما شاهد مکاشفه ای در دوران کودکی او هستیم و اینکه او چگونه به اینجا رسید . نکته مورد توجه دیگر اینکه تمام همسایه ها از اینکه سوپرانوها یه گروه مافیایی هستند اطلاع دارند و گاها رابطه خوبی با این خانواده دارند.
    و اما مهم ترین مزیت این سریال دیالوگ های ان هستند ،شاید برای کسانی که به سریال های داستان محور عادت کرده باشند ،دیدن این سریال کمی سخت باشد ولی گاها به ما این حس القا می شود که اسکورسیزی این سریال را ساخته است. معمولا hbo در سریال های خود در ساختار شکنی پیش قدم است و سوپرانوز یکی ا ز این سریال ها بود که گاها مخالف سلیقه عموم حرکت کرد و تصویری واقعی تر از یک خانواده ای با ریشه ای ایتالیایی و تمام رسم و رسوم این خانواده ها ارائه کرد. دیالوگ های این سریال بیشتر با ته لحجه ایتالیایی و با اصطلاحات فراوان محلی گفته می شود ،گاهی در یک گفتگوی کوتاه ده ها اصطلاح استفاده می شود که درک دیالوگ ها را برای ما مشکل می کند ، ولی با این حال هیچ کدام از اینها باعث نمی شود از دیدن این شاهکار صرف نظر کنیم.

شخصیت ها:

تونی سوپرانو:شخصیت اصلی داستان با بازی فوق العاده (جبمز گاندولفینی) که از اعضای رده بالا مافیا نیو جرسی خانواده سوپرانو می باشد.تونی در تلاش برای تعادل بین زندگی شخصی و مافیایی خود است.

3.دکتر جنیفر ملفی: با بازی لورین براکو(goodfellas 1990) دکتر روانپزشک تونی سوپرانو می باشد. جنیفر یک ایتالیایی/امریکایی و دارای یک پسر می باشد.
    کارملا سوپرانو:همسر تونی سوپرانو با بازی فوق العاده ایدی فالکو که گلدن گلاب برای نقش کارملا دریافت کرده.
    کورادو(جونیر) سوپرانو: عموی تونی با بازی Dominic Chianese که بعد مرگ جکی اپریل رییس خانواده می شود .
    سیلویو دانته: با بازی Steven Van Zandt دست راست تونی و بهترین دوست او میباشد که قبلا برای پدر تونی کار می کرد.

جوایز :
    جایزه بهترین سریال درام از جشنواره emmy در سال 2007-2004
    جایزه بهترین فیلم نامه از emmy در سال -1999-2006
    بهترین هنرپیشه نقش اول برای جیمز گاندولفینی از emmy در سال -2000 2001-2003
    بهترین هنرپیشه نقش اول برای جیمز گاندولفینی و بهترین سریال در سال 2000 از گلدن گلاب.
    و برند ه ی 4 جایزه گلدن گلاب دیگر
    و...

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Sopranos | معرفی و بحث کلی..

white_beard یه تشکر برای راه اندازی این تاپیک
    من که با این سریال زندگی کردم و خودم رو یکی از اعضای خانواده‌ی بزرگ سوپرانوس می‌دونم! یعنی نمیشه کسی این سریال رو دنبال کنه و خودش رو جزوی از خانواده‌ی سوپرانوس ندونه!
    پیشنهاد مینکم هرکس تا به حال ندیده به محض اینکه لینک‌های جدید در تاپیک دانلود قرار گرفت شروع کنه به دانلود
    فقط ممکنه فصل اول کمی فضای فیلم و این جلسات هفتگی بین تونی سوپرانوس و روانشناسش طولانی بشه ولی برای فصل دوم و سوم و چهارم خیلی کمتر میشه و فصل 5 یا 6 هم که دیگه
    شاید در حد یکی دو سکانس باشه.
    و یه مشکل دیگه این سریال زیرنویس داغون 3فصل اوله که نیاز داره به صورت دستی هماهنگ بشه.ولی برای 3فصل اخر دیگه چنین مشکلی وجود نداره.

I understand nothing
    سپاس
    36,350

A3 - Woke Up This Morning

*سوپرانوس جزو اون دسته از سریال‌هایی است که هیچ‌وقت نمیشه بیخیال موسیقی تیتراژ اولش شد!
    یک اجرا و یه شعر فوق‌العاده از گروه Alabama 3 معروف به A3 ... لذت ببرید.*

4. 19 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,413 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

من که فقط تونستم تا قسمت 11 فصل اول طاقت بیارم بس که زیرنویس فارسیش چرت بود ( اصلا بحث هماهنگیش به کنار ترجمش بیشتر رو اعصابم بود) و یه جیز دیگه هم اینکه همین 11 قسمتی که دیدم ریتم سریال کند بود ، که شاید میخواد شخصیتها رو به طور کامل بشناسونه و تو فصلهای بعد این ریتم بهتر شه
    متاسفانه زیرنویس انگلیسی این فیلم هم واسه من چندان راحت نیست واسه همین علی الحساب گذاشتمش کنار
    من این سریال رو اول فروردین شروع کردم تا الان شده 11 قسمت!!!
    قبل این دکستر واسم اینجوری بود که کلا خوشم نمیومد از سریالش اما فرق سوپرانوس با دکستر واسه من اینه که سوپرانوس زیرنویس فارسیش بده نمیخوام این جوری سریال رو ببینم ولی دکستر با اینکه زیرنویس عالی داشت کلا جذبم نمیکرد

6. 12 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

نقل قول نوشته اصلی توسط 86471181 نمایش پست ها
    ن که فقط تونستم تا قسمت 11 فصل اول طاقت بیارم بس که زیرنویس فارسیش چرت بود ( اصلا بحث هماهنگیش به کنار ترجمش بیشتر رو اعصابم بود) و یه جیز دیگه هم اینکه همین 11 قسمتی که دیدم ریتم سریال کند بود ، که شاید میخواد شخصیتها رو به طور کامل بشناسونه و تو فصلهای بعد این ریتم بهتر شه
    حیف شد! فصل اول فقط اینجوری بود فصل های بعد خیلی خیلی بهتر می شد
    البته زیرنویس فارسی سریال تا پایان فصل سوم داغون و اعصاب خوردکن هست ولی داستان فیلم و شخصیت ها جوری هستند که میشه موقتا بیخیال بدی زیرنویسش شد
    به هر حال من که پیشنهاد میکنم اگه صبور هستی و دلت هنوز میخواد سریال رو دنبال کنی حتما پیگیرش شو
    خبر خوب اینکه فصل 4 و 5 و 6 زیرنویس های معرکه ایی دارند. بخصوص فصل چهارم که حسابی بابتش وقت گذاشته شده حتی قبلی از شروع فیلم یه سری توضیحات در خصوص حاشیه ها و عبارت های سنگین و گاها عوامانه آمریکایی که برای ما مخاطب ایرانی درکش سخته میده که فوق العاده بادقت و هوشمندانه است.
    + ترجمه موسیقی ابتدای فیلم

8. 17 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,413 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط irag12 نمایش پست ها
    به هر حال من که پیشنهاد میکنم اگه صبور هستی و دلت هنوز میخواد سریال رو دنبال کنی حتما پیگیرش شو
    مگه میشه شما پیشنهاد بدی کسی ردش کنه؟
    همین الان میرم تو کارش چون واقعا این سبک سریال رو که آمیخته با تخیل نیست و روابط بین انسانها رو نشون میده دوست دارم

10. 10 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

S3 x E3

NO

*یکی از تلخ‌ترین و کوتاه‌ترین دیالوگ‌های این سریال بلند و پردیالوگ که واقعا عذاب‌آوره!

این قسمت اینقدر تلخ و بی‌پروا است که از یک سریال آمریکایی بعید به نظر می‌رسه

من سریال رو تموم کردم و هر قسمت رو چند بار تا حالا دیدم ولی این قسمت رو 1بار

بیشتر ندیدم! خیلی خیلی تلخ بود ...و شاید تنها قسمتی باشه که تیتراژ بدون موسیقی

تموم میشه جو سنگین این جواب اجازه‌ی شنیدن موسیقی رو هم از شما می‌گیره*

12. 17 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

A.J. Soprano

*وقتی یه سریالی مثل سوپرانوس تولید و ساخت و پخشش از 99 تا 2007 طول بکشه

یکی از جذابیت‌هاش اینکه میشه شاهد رشد و تغییر ناگهانی چهره‌ی بازیگر‌ها شد مثل

ای.جی. سوپرانوس پسر تونی ...*

14. 17 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,921
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

من شروع به دیدنش کردم تا حالا هم 7 قسمت دیدم کم کم سریال داره برام جذاب میشه شخصیتها رو خیلی خیلی قابل لمس دیدم دیالوگها به ذهن میشینه وبسیار فضاسازی خوبی داره فعلن فکر کنم زوده که بگم با یک شاهکار طرفم ولی خودمو به سوپرانو سپردم ببینم من تا کجا میتونه ببره ،به یک لذت فراموش نشدنی یا یک افسوس بزرگ برای وقتی که پای سریال گزاشتم
    تایپیک نوشتهای ایرجم نمیخونم میترسم چیزی رو لو بده

باید امشب بروم و چمدانی را که به اندازه تنهایی من هست بردارم

16. 14 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    387
    از این کاربر 830 بار در 135 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Sopranos | معرفی و بحث کلی

سلام یکی از بهترین سریال هایی که دیدم
    زیرنویسشم کامل و تنظیم شده بودش تبلیغ میشه وگرنه میگفتم از کجا گرفتم
    واقعا عالی هستش و نمره 10 به این سریال میدم
    هرکی ندیده حتما ببینه
    www.facebook.com/serial.arzan