برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 13 از 25 اولیناولین ... 3111213141523 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 از مجموع 243
    It's easy to be a saint in paradise
    سپاس
    12,425
    از این کاربر 2,084 بار در 186 پست سپاس گزاری شده

The Sopranos | معرفی و بحث کلی

سریال سوپرانوز (The Sopranos) مجموعه ای از جرم و جنایت ، درام ، هیجان ، مافیا بازی ، استریپرها ، مواد مخدر ، کمدی های هوشمندانه ، روابط خاص و تعریف نشده ، روانشناسی عجیب شخصیتی ، علائم شناسی ، هیجان ، اعتیاد به مواد مخدر و خلاصه اینکه اعتیاد کامل به این سریال! ولی اگر بخواهم این سریال رو توی چند جمله و به سبک مجلات سینمایی تعریف کنم:
    داستان اخلاقیات مدرن و زندگی روزمره آنتونی سوپرانو - یک ایتالیایی امریکایی و رئیس خلافکاران مافیایی نیوجرسی و درگیری های کاری و عاطفی در تقابل با همکاران و رقبا و اعضاء خانواده اش که بازیگر با توانایی های فوق العاده شما را درگیر این ماجراها میکند.
    شما وارد فضایی میشوید که هیچ آشنایی قبلی با دنیای آدمهای آن ندارید بجز چند فیلم موفق سینمایی که به شکل غیر واقع گرایانه دنیای مافیا را خیلی دست نیافتنی و درک ناشدنی ترسیم میکردند در حالی که در این سریال شما حتی از کشتن و کشته شدن بسیاری از کاراکترها نه تنها تعجب نمیکنید بلکه با کمی فکر باز به این نتیجه میرسید که حتی اگر خودتان به جای شخصیتهای سریال بودید مرتکب همین قتلها و جنایات میشدید! از اول بهتون اخطار کنم که بر خلاف بیشتر سریالها اینو دیگه نمیشه با اعضای محترم خانواده نشست و آجیل خوردو سریال دید!!
    این سریال از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷ در آمریکا از شبکه HBO پخش میشد. یعنی دقیقا شش فصل کامل که هر فصل شامل ۱۳ قسمت یک ساعته هست. غیر از فصل آخر که در ۲۱ قسمت نمایش داده شد.
    خالق این سریال جناب David Chase است که بزرگترین کار دوران زندگیش همین سریاله و کارگردانی بسیاری از قسمتهای سریال رو بر عهده داره (در سریالهای آمریکایی از چند کارگردان استفاده میشه و ممکنه حتی در یک فصل چند کارگردان مختلف پروژه سریال رو بر عهده بگیرند)
    از نویسندگان بزرگ این سریال Terence Winter می توان نام برد که نویسنده 25 قسمت از سریال بود همچنین خالق سریال فوق العاده زیبا Boardwalk Empire هستند.

سریال سوپرانوز محصول 1999 در شبکه HBO تهیه و تولید شد .. قبل از تولید این سریال مخالفت های زیادی صورت گرفت که بیانگر این بود که ژانر گنگستری ژانری منسوخ شده است و ظرفیت ساختی یک سریال بلند از ان وجود ندارد ... ولی نمایش سیزن 1 و به خصوص 2 این سریال خلاف این را ثابت کرد و البته سوپرانوز از عناصری استفاده کرد که در ژانر خود حاکی از نو اوری کامل بود.
    داستان سوپرانوز حول و حوش زندگی فردی به نام تونی سوپرانوز می گردد که دارای دو زندگی کاملا متفاوت است..یک زندگی او به خانواده اش اختصاص دارد و زندگی دیگرش به شبکه زیر زمینی مافیای نیوجرسی که او ریاست هر دو را عهده دار است..تونی سوپرانوز با بازی فوق العاده جیمز گاندولفینی (تمام مردان پادشاه) روحی تازه به این سبک سریال سازی داده است و مسائلی که شاید کمتر در این ژانر مطرح می شده نمایان کرده است. یکی از خصوصیت های این سریال طبیعی بودن دیالوگ ها و بازی هاست به شکلی که گاهی فکر می کنید شاهد یک فیلم مستند هستید. جیمز گاندولفینی به گونه ای بازی کرده که هرگز در دام شخصیت های کلیشه ای پدر خوانده ای نیفتاده .تونی سوپرانویی که او خلق کرده بین مرز شخصیتی بی رحم و اتشین مزاج و گاهی شوج طبع و بذله گو راه میرود.
    از نو آوری های دیگر این سریال شکستن قالب های کلیشه ای مافیایی است، به عنوان مثال رئیس مافیایی نمایش داده می شود که اول سریال ناگهان غش می کند و بعد به دکتر روان پزشک مراجعه می کند و بعد از ان ما شاهد مکاشفه ای در دوران کودکی او هستیم و اینکه او چگونه به اینجا رسید . نکته مورد توجه دیگر اینکه تمام همسایه ها از اینکه سوپرانوها یه گروه مافیایی هستند اطلاع دارند و گاها رابطه خوبی با این خانواده دارند.
    و اما مهم ترین مزیت این سریال دیالوگ های ان هستند ،شاید برای کسانی که به سریال های داستان محور عادت کرده باشند ،دیدن این سریال کمی سخت باشد ولی گاها به ما این حس القا می شود که اسکورسیزی این سریال را ساخته است. معمولا hbo در سریال های خود در ساختار شکنی پیش قدم است و سوپرانوز یکی ا ز این سریال ها بود که گاها مخالف سلیقه عموم حرکت کرد و تصویری واقعی تر از یک خانواده ای با ریشه ای ایتالیایی و تمام رسم و رسوم این خانواده ها ارائه کرد. دیالوگ های این سریال بیشتر با ته لحجه ایتالیایی و با اصطلاحات فراوان محلی گفته می شود ،گاهی در یک گفتگوی کوتاه ده ها اصطلاح استفاده می شود که درک دیالوگ ها را برای ما مشکل می کند ، ولی با این حال هیچ کدام از اینها باعث نمی شود از دیدن این شاهکار صرف نظر کنیم.

شخصیت ها:

تونی سوپرانو:شخصیت اصلی داستان با بازی فوق العاده (جبمز گاندولفینی) که از اعضای رده بالا مافیا نیو جرسی خانواده سوپرانو می باشد.تونی در تلاش برای تعادل بین زندگی شخصی و مافیایی خود است.

3.دکتر جنیفر ملفی: با بازی لورین براکو(goodfellas 1990) دکتر روانپزشک تونی سوپرانو می باشد. جنیفر یک ایتالیایی/امریکایی و دارای یک پسر می باشد.
    کارملا سوپرانو:همسر تونی سوپرانو با بازی فوق العاده ایدی فالکو که گلدن گلاب برای نقش کارملا دریافت کرده.
    کورادو(جونیر) سوپرانو: عموی تونی با بازی Dominic Chianese که بعد مرگ جکی اپریل رییس خانواده می شود .
    سیلویو دانته: با بازی Steven Van Zandt دست راست تونی و بهترین دوست او میباشد که قبلا برای پدر تونی کار می کرد.

جوایز :
    جایزه بهترین سریال درام از جشنواره emmy در سال 2007-2004
    جایزه بهترین فیلم نامه از emmy در سال -1999-2006
    بهترین هنرپیشه نقش اول برای جیمز گاندولفینی از emmy در سال -2000 2001-2003
    بهترین هنرپیشه نقش اول برای جیمز گاندولفینی و بهترین سریال در سال 2000 از گلدن گلاب.
    و برند ه ی 4 جایزه گلدن گلاب دیگر
    و...

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,511 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Sopranos | معرفی و بحث کلی

نقل قول نوشته اصلی توسط ThunderStorm نمایش پست ها
    !!!!! می خوام وقت بذارم ببینم!!! البته باید دوباره دانلود کنم.
    حالا یه چیزی. اینطوری که میگین زیرنویسا داغونه. دوبله ببینم؟
    حدودا دو سه سال پیش یه تیم حرفه ای (از جمله امین جنرال خودمون) شروع کردن به زیرنویس مجدد این سریال (البته من با این زیرنویس جدید ندیدم ولی خوب مترجمین کاربلدی کار کردن)
    دوستان اون بالا قدیم تر ها رو میگفتن و مشغول خاطره بازی بودن.
    Our existence is but a brief crack of light between two eternities of darkness

3. 9 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    834
    از این کاربر 882 بار در 82 پست سپاس گزاری شده

زیرنویس هاش همچین بد هم نبود که نشه دید گهگاهی یه اشکالاتی ریزی داشت(البته من پارسال دیدم این سریال،گمونم دوستانی که خیلی وقت پیش دیدن این سریال مشکل زیرنویس داشتن البته خیلی از سریال های شبکه Hbo که توی سال های 1999 تا 2005 بودن اکثرا مشکل زیرنویس دارن ،دقیقا عین Six Feet Under یادم فصل سومش اصلا زیرنویس خوبی نداشت به زور دیدم ولی الان دیگه تقریبا این مشکلات رفع شده)،فکر کنم سایت دیبا مووی فصل اول این سریال دوبله کرده اگر دوست داشتی ببینی به اونجا یه سر بزنی بد نیست

5. 8 کاربرِ زیر از allen74 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    76
    از این کاربر 597 بار در 93 پست سپاس گزاری شده

پیارسال بود فکر کنم بچه های همین سایت یا یکی از سایتهای همسایه و دوست و برادر فصل اول رو دوباره زیرنویس کردن با کیفیت خوب. ولی فکر کنم از فصل اول جلوتر نرفتن. پس فصل اول که اوکی هست. فصل چهارم زیرنویس محشری داره. فصلهای پنجم و ششم هم خوبن. سختی کار تو فصلهای دوم و سوم هست الان

7. 7 کاربرِ زیر از jackie aprile بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

The Sopranos
    سپاس
    918
    از این کاربر 933 بار در 82 پست سپاس گزاری شده

خیلی خوبه که میبینم اینجا پست میدین و بعضی کاربرام دوست دارن ببین سریال رو . امیدوارم حال کنن باهاش :دی

هرچند ناشناخته اس تو ایران ولی دلم نمیخواد خز بشه مثل بریکینگ بد و اینا :دی

در مورد اینکه دوستان میگن چند قسمت دیدیم ول کردیم سریال رو . من خودم در حالت کلی اگه با شناخت سریال رو کامل میگیرم میبینم . سوپرانو هم یه سریال ابکی نیست که با چند قسمت بیخیالش بشید . من تازه وقتی سریال تموم شد فهمیدم چه شاهکاری بوده . سریال فصل به فصل رشد میکنه و شما با شخصیتا و زندگیشون ، زندگی میکنید . تاثیر میپذیرید . تا شش ماه دپرس بودم بعد از تموم شدن سریال ! نه حال حوصله فیلم دیدن داشتم نه فوتبال :دی وقتی بار دوم دیدمش لذت بیشتری بدم

حالا حس نقد و معرفی سریال اینا نیست ولی بنظر من هر فیلم باز و سریال بازی باید سوپرانو رو ببینه تا سریالی که اکثر سریال های بزرگ ازش تاثیر گرفتن رو بشناسه

9. 14 کاربرِ زیر از coolsmoker بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

The man who passes the sentence should swing the sword
    سپاس
    55
    از این کاربر 838 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

من گمون نمیکنم عده زیادی ، Sopranos رو درست دیده باشن . درست دیدن این سریال کار راحت و آسونی نیست ؛ صبر میخواد و حوصله و دقت زیاد . سوپرانوز سریالی نیست که بشه فصولش رو Binge-watch کرد . سریال اونقدر منسجم و در هم تنیده هستش اپیزودهاش که خیلی از نکات ریزی که دقیقا به خاطر اونها سوپرانوز منحصر به فرد شده ، از دید خیلی ها پنهان میمونه .

در فصول سوم و چهارم تقابل و تعامل تونی و رالفی در محوریت ماجرا قرار داره.جایی که این دو چندین بار با هم دچار مشکل میشن اما نکته جالب اینجاست که رالفی دقیقا زمانی سر به نیست میشه که رابطه ش با تونی در بهترین حالت ممکن قرار داره .
    اپیزود نهم از فصل چهار ، بهترین اپیزود این فصله . جایی که تونی بعد از جنجال لفظی با رالفی ، اون رو میکشه . دقت کنین به بعضی از ارجاعات این اپیزود ؛ این ارجاعات همه در یک اپیزود اتفاق می افتن :

وقتی تونی با رالفی مواجه میشه و ازش راجع به آتش سوزی در اصطبل بازخواست میکنه ، از رالفی راجع به Corky Ianucci سوال میکنه . کسی که تو اپیزود اول از فصل اول رستوران آرتی رو منفجر میکنه و تونی تصور میکنه آتش زدن اصطبل هم به خواست رالفی و توسط همین آدمه.

صبح یعد از کشتن رالفی ، تونی در حالی که تیشرت Bada Bing تنشه و به آینه نگاه میکنه . عکس تريسی رو چسبیده به آینه میبینه .استریپر بادا بینگی که توی اپیزود University توسط رالفی کشته شد .

در همون اپیزود University , تونی و سیلویو جایی راجع به تریسی صحبت میکنن و ازش به عنوان a good looking thoroughbred یاد میکنن.عبارتی که راجع به اسب تونی و رالفی یعنی pie-o-my هم گفته میشه . یه اسب اصیل و زیبا و هر دوی اینها رو رالفی میکشه.در همون اپیزود یونیورسیتی رالفی به شدت تحت تاثیر فیلم گلادیاتور قرار داره و دائما از اون فیلم یه سری مونولوگ رو به زبون میاره ؛ سرانجام کار این آدم یه دوئل وحشیانه به سبک گلادیاتورها یا تونی سوپرانو میشه.

در اپیزود The weight به معنای وزن ، جانی سک به خاطر تیکه ای که رالفی به زنش انداخته بود و چاق بودنش رو مضحکه کرده بود ، بهش میگه باید میذاشتم تونی سرتو گوش تا گوش ببره ؛ اتفاقی که بعدها دقیقا به همین صورت میفته و رالفی که هنوز هم زبون نیش دار و گزنده اش رو به همراه داره ، بابت Fat F*ck گفتن به تونی در درگیری که با هم داشتن سرش رو به باد میده .

11. 15 کاربرِ زیر از فرزان بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    76
    از این کاربر 597 بار در 93 پست سپاس گزاری شده

به زودی برای سومین بار این ابرسریال زمانه ما را نگاه خواهم کرد. خیلی چیزها رو باید کشف کنم

13. 10 کاربرِ زیر از jackie aprile بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط jackie aprile نمایش پست ها
    به زودی برای سومین بار این ابرسریال زمانه ما را نگاه خواهم کرد. خیلی چیزها رو باید کشف کنم
    اولا مرسی از اسمت
    بعد هم هر چند بار که این شاهکار بی تکرار دیده بشه باز هم کمه ، اصلا مگه میشه بدون سوپرانوز زندگی کرد ؟ !
    بعضی ها یک فیلم ۲ یا ۳ ساعتی رو ۱۰ بار میبینن و کیف هم میکنن ، پس سوپرانوز رو میشه صدها بار دید و کیف کرد
    این بار به جریان کت خاکستری و قسمت آخر و سکانس آخر خیلی فکر کن که ارزش یک عمر فکر کردن و لذت بردن رو داره

The Magic Moment

15. 14 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,802
    از این کاربر 5,673 بار در 611 پست سپاس گزاری شده

حالا شما انقدر این تایپیک رو بالا بیارین که من وسوسه بشم تو این وقت کم دوباره از اول بشینم سوپرانو ببینم

17. 8 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,731
    از این کاربر 2,963 بار در 313 پست سپاس گزاری شده

ّبه جای خاطره بازی یک کار مفیدتر انجام بدیم. هر کس که سریال رو دیده و طرفدارشه تحلیل خودش از سکانس آخر رو بیان کنه.

19. 8 کاربرِ زیر از Lou Bloom بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

حاوی اسپویل
    این جالب ترین نظری بود که من از این سریال دیدم

برا اینکه نظرتون رو جلب کنم تا این پست رو کامل بخونین حرف آخر رو اول میزنم ، تونی سوپرانو رو کشتن !!!! حالا بریم سراغ دلایلی که به ما میگه این اتفاق افتاد ، برای اینکار باید سکانس پایانی داخل رستوران رو یک باره دیگه با هم تماشا کنیم

از نظر تدوین این قسمت یک الگو داره ؛ تونی داره به منو نگاه میکنه ، صدای در میاد ، تونی بالا رو نگاه میکنه و ما از زاویه دیده تونی در ورودی رو میبینیم

این اتفاق وقتی "کارملا" وارد میشه میوفته ، وقنی "اِی جی" وارد میشه میوفته و قتی "مدو" هم وارد میشه میوفته ، فقط وقتی "مدو" وارد میشه ما زاویه دیده تونی رو نمیبینیم ، ماه 10 ثانیه از سیاهی میبینیم

چرا ؟ خوب ، قبل از اینکه "مدو" وارد شه ما یک مرد رو تو کت خاکستری رنگ میبینیم که همزمان با "اِی جی" وارد رستوران شد .

مرد با کت خاکستری پا میشه و لحظاتی قبل از اینکه "مدو" وارد بشه میره به دستشویی ، که دقیقا پست سره "تونی" ـه

این مرد کیه ؟ و چرا کتی که پوشیده اینقدر مهمه ؟ تو اپیزود اول فصل 6 ما شاهد یک قتل توی یک رستوران به دست یکی از سربازان تونی هستیم (قبل از اینکه اون سرباز خودشو دار بزنه) ، موقع قتل اون سرباز دقیقا همین کت رو به تن داشت

قانع نشدین ؟ قسمت اول فصل 6 این اسم رو داشت "Members Only" و این مرد مرموز تو این قسمت تو تیتراژ اینجوری معرفی شده : "Man In Member's Only Jacket" و "سیلویو دانته" هم توسط مردی با همین کت بهش شلیک شد .

بر گردیم به "مدو" که تو سومین تلاشش برای پارک ماشین موفق میشه (تونی 2 سو قصد ناموفق به جانش شده بود) ، "مدو" دیر میرسه ولی زمانی میرسه که میتونه صورت قاتل پدرش رو ببینه ، مرد با کت Members Only از دستوشویی میاد بیرون و از پشت به تونی شلیک میکنه ، "مدو" میتونه آخرین چزی باشه که تونی قبل از مرگش دید .

"همش هونجاس" اینو David Chase گفت وقتی مدت ها بعد از پایان سریال خواست درباره ی پایان اون حرف بزنه ، اون قبول نکرد که بیشتر توضیح بده چون به گفته ی خودش توضیح اون ارزش سکانس پایانی رو کم میکرد ؛ ولی مدت ها بعد حاضر شد در یک مصاحبه توضیحاتی بده تا کتاب "سوپرانو ها" رو ببنده .

اپیزوده 14 فصل رو یادتونه ؟ "Stage 5" ؛ تو این قسمت Jerry Toricano تو رستوران جلوی چشم Silvio کشته مشه ، و Silvio تا زمانی که Jerry Toricano داشت رو زمین میوفتاد متوجه این اتفاق نمیشه ، بعدا Silvio به تونی میگه "نکته ی ترسناکش اینجا بود که من اصلا متوجه نشدم تا زمانی تفنگ شلیک شده بود ، خیلی عجیبه "

یه ذره عقب تر بریم ، تو قسمت Soprano Home Movies ، تونی و بابی رو قایق وسط دریاچه نشستن و بابی میگه "احتمالا اصلا نمیشنویش وقتی این اتفاق میوفته" . در قسمت یکی مانده به آخر "Blue Comet" بعد از مرگه بابی ، تونی وقتی رو تخت نشسته و یه "ماشین گان" تو دستشه یک فلشبک داره به همون گفته ی بابی .

اون 10 ثانیه تاریکی ای که در پایان سریال دیدیم ، تاریکی و هیچی ای بود که تونی بعد از مرگش دید
    ================================================== =

حاوی اسپویل

دوستان هر کسی که این سریال رو دیده باید این پست بسیار جالب از این دوستمون رو ببینه واقعأ این یک راز بود که تا سالها کسی متوجه اون نشده بود با چند تا عکس میشه متوجه این راز بزرگ شد
    مردی در کت خاکستری کی بود و کت اولین بار کجا دیده شد ؟

اولین بار این کت تن این آدم بود که دوستمون بهش اشاره کرد بعد هم لحظه ی ورود مردی با کت خاکستری به رستوران ، ای جی هم همون لحظه وارد میشه
    قبلش تونی اومده تو رستوران و توی این عکس معلومه

و باز هم اون مرد مرموز ، ببینید کجا نشسته !

و آخرین عکس که اون مرد داره به سمت دستشویی میره

به قول کارگردان همه چیز همونجاست و اون تاریکی
    ( بعد از ده سال گفت ) . همون لحظه ی جادوی معروف !!

امکان داره سکانسی روی دست این سکانس بیاد ؟
    چقدر روی این سناریو کار شده بود ؟
    چرا برای کارگردان مهم نبود که کسی متوجه آخر داستان میشه یا نه ؟
    چرا بعد از ده سال گفت ؟
    مثل یک اثر هنری یا یک نقاشی بود که نقاش بی تفاوت به فکر مردم شاهکار خودش رو خلق میکنه و نتیجه گیری رو به تاریخ واگذار میکنه .
    من فکر نمیکنم کسی سوپرانوز رو دیده باشه و اون جز سریال های محبوبش نباشه من عاشقانه این سریال رو دوست دارم ، و همیشه با خاطره هاش زندگی میکنم امیدوارم تا زنده هستم یک سریالی در سطح سوپرانوز بیاد و ببینم

21. 14 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 13 از 25 اولیناولین ... 3111213141523 ... آخرینآخرین