برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 10 از 25 اولیناولین ... 8910111220 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 از مجموع 243
    It's easy to be a saint in paradise
    سپاس
    12,536
    از این کاربر 2,121 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

The Sopranos | معرفی و بحث کلی

سریال سوپرانوز (The Sopranos) مجموعه ای از جرم و جنایت ، درام ، هیجان ، مافیا بازی ، استریپرها ، مواد مخدر ، کمدی های هوشمندانه ، روابط خاص و تعریف نشده ، روانشناسی عجیب شخصیتی ، علائم شناسی ، هیجان ، اعتیاد به مواد مخدر و خلاصه اینکه اعتیاد کامل به این سریال! ولی اگر بخواهم این سریال رو توی چند جمله و به سبک مجلات سینمایی تعریف کنم:
    داستان اخلاقیات مدرن و زندگی روزمره آنتونی سوپرانو - یک ایتالیایی امریکایی و رئیس خلافکاران مافیایی نیوجرسی و درگیری های کاری و عاطفی در تقابل با همکاران و رقبا و اعضاء خانواده اش که بازیگر با توانایی های فوق العاده شما را درگیر این ماجراها میکند.
    شما وارد فضایی میشوید که هیچ آشنایی قبلی با دنیای آدمهای آن ندارید بجز چند فیلم موفق سینمایی که به شکل غیر واقع گرایانه دنیای مافیا را خیلی دست نیافتنی و درک ناشدنی ترسیم میکردند در حالی که در این سریال شما حتی از کشتن و کشته شدن بسیاری از کاراکترها نه تنها تعجب نمیکنید بلکه با کمی فکر باز به این نتیجه میرسید که حتی اگر خودتان به جای شخصیتهای سریال بودید مرتکب همین قتلها و جنایات میشدید! از اول بهتون اخطار کنم که بر خلاف بیشتر سریالها اینو دیگه نمیشه با اعضای محترم خانواده نشست و آجیل خوردو سریال دید!!
    این سریال از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷ در آمریکا از شبکه HBO پخش میشد. یعنی دقیقا شش فصل کامل که هر فصل شامل ۱۳ قسمت یک ساعته هست. غیر از فصل آخر که در ۲۱ قسمت نمایش داده شد.
    خالق این سریال جناب David Chase است که بزرگترین کار دوران زندگیش همین سریاله و کارگردانی بسیاری از قسمتهای سریال رو بر عهده داره (در سریالهای آمریکایی از چند کارگردان استفاده میشه و ممکنه حتی در یک فصل چند کارگردان مختلف پروژه سریال رو بر عهده بگیرند)
    از نویسندگان بزرگ این سریال Terence Winter می توان نام برد که نویسنده 25 قسمت از سریال بود همچنین خالق سریال فوق العاده زیبا Boardwalk Empire هستند.

سریال سوپرانوز محصول 1999 در شبکه HBO تهیه و تولید شد .. قبل از تولید این سریال مخالفت های زیادی صورت گرفت که بیانگر این بود که ژانر گنگستری ژانری منسوخ شده است و ظرفیت ساختی یک سریال بلند از ان وجود ندارد ... ولی نمایش سیزن 1 و به خصوص 2 این سریال خلاف این را ثابت کرد و البته سوپرانوز از عناصری استفاده کرد که در ژانر خود حاکی از نو اوری کامل بود.
    داستان سوپرانوز حول و حوش زندگی فردی به نام تونی سوپرانوز می گردد که دارای دو زندگی کاملا متفاوت است..یک زندگی او به خانواده اش اختصاص دارد و زندگی دیگرش به شبکه زیر زمینی مافیای نیوجرسی که او ریاست هر دو را عهده دار است..تونی سوپرانوز با بازی فوق العاده جیمز گاندولفینی (تمام مردان پادشاه) روحی تازه به این سبک سریال سازی داده است و مسائلی که شاید کمتر در این ژانر مطرح می شده نمایان کرده است. یکی از خصوصیت های این سریال طبیعی بودن دیالوگ ها و بازی هاست به شکلی که گاهی فکر می کنید شاهد یک فیلم مستند هستید. جیمز گاندولفینی به گونه ای بازی کرده که هرگز در دام شخصیت های کلیشه ای پدر خوانده ای نیفتاده .تونی سوپرانویی که او خلق کرده بین مرز شخصیتی بی رحم و اتشین مزاج و گاهی شوج طبع و بذله گو راه میرود.
    از نو آوری های دیگر این سریال شکستن قالب های کلیشه ای مافیایی است، به عنوان مثال رئیس مافیایی نمایش داده می شود که اول سریال ناگهان غش می کند و بعد به دکتر روان پزشک مراجعه می کند و بعد از ان ما شاهد مکاشفه ای در دوران کودکی او هستیم و اینکه او چگونه به اینجا رسید . نکته مورد توجه دیگر اینکه تمام همسایه ها از اینکه سوپرانوها یه گروه مافیایی هستند اطلاع دارند و گاها رابطه خوبی با این خانواده دارند.
    و اما مهم ترین مزیت این سریال دیالوگ های ان هستند ،شاید برای کسانی که به سریال های داستان محور عادت کرده باشند ،دیدن این سریال کمی سخت باشد ولی گاها به ما این حس القا می شود که اسکورسیزی این سریال را ساخته است. معمولا hbo در سریال های خود در ساختار شکنی پیش قدم است و سوپرانوز یکی ا ز این سریال ها بود که گاها مخالف سلیقه عموم حرکت کرد و تصویری واقعی تر از یک خانواده ای با ریشه ای ایتالیایی و تمام رسم و رسوم این خانواده ها ارائه کرد. دیالوگ های این سریال بیشتر با ته لحجه ایتالیایی و با اصطلاحات فراوان محلی گفته می شود ،گاهی در یک گفتگوی کوتاه ده ها اصطلاح استفاده می شود که درک دیالوگ ها را برای ما مشکل می کند ، ولی با این حال هیچ کدام از اینها باعث نمی شود از دیدن این شاهکار صرف نظر کنیم.

شخصیت ها:

تونی سوپرانو:شخصیت اصلی داستان با بازی فوق العاده (جبمز گاندولفینی) که از اعضای رده بالا مافیا نیو جرسی خانواده سوپرانو می باشد.تونی در تلاش برای تعادل بین زندگی شخصی و مافیایی خود است.

3.دکتر جنیفر ملفی: با بازی لورین براکو(goodfellas 1990) دکتر روانپزشک تونی سوپرانو می باشد. جنیفر یک ایتالیایی/امریکایی و دارای یک پسر می باشد.
    کارملا سوپرانو:همسر تونی سوپرانو با بازی فوق العاده ایدی فالکو که گلدن گلاب برای نقش کارملا دریافت کرده.
    کورادو(جونیر) سوپرانو: عموی تونی با بازی Dominic Chianese که بعد مرگ جکی اپریل رییس خانواده می شود .
    سیلویو دانته: با بازی Steven Van Zandt دست راست تونی و بهترین دوست او میباشد که قبلا برای پدر تونی کار می کرد.

جوایز :
    جایزه بهترین سریال درام از جشنواره emmy در سال 2007-2004
    جایزه بهترین فیلم نامه از emmy در سال -1999-2006
    بهترین هنرپیشه نقش اول برای جیمز گاندولفینی از emmy در سال -2000 2001-2003
    بهترین هنرپیشه نقش اول برای جیمز گاندولفینی و بهترین سریال در سال 2000 از گلدن گلاب.
    و برند ه ی 4 جایزه گلدن گلاب دیگر
    و...

Jaysus Christ Jackie
    سپاس
    928
    از این کاربر 6,128 بار در 487 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Sopranos | معرفی و بحث کلی

بدون شک بهترین سریال تاریخ . سوپرانوس کاری کرد که تلوزیون از سینما جلو بزنه و بدون سوپرانوس شاید الان این سریالایی که الان میبینیم و عشق میکنیم حتی ایده ی ساختشونم مطرح نمیشد! . بازیگری ، داستان ، شخصیت پردازی خلاصه همه چی و همه چی بی نقص بود یه نقص کوچیک هم من حتی تو این سریال ندیدم و همینطور بهترین شخصیت تاریخ تو این سریاله . شخصیتی که باعث شد والتر وایت ، ویک مکی و ... ، کلا شخصیتای خاکستری همونطور که متین اشاره کرد رو سوپرانوس مطرح کرد.

اگه تا حالا این سریالو ندیدید بهتره بگم هر کاری دارید فراموش کنید و همین الان برید این سریالو شروع کنید . جزو تنها سریالاییه که بهش نمره ی کامل میدم چون واقعا فوق العادست وقتی تمومش کردم تا یه مدت طولانی نمیتونستم سریال ببینم...
    Farewell

3. 18 کاربرِ زیر از Mahdi Razor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    17
    از این کاربر 56 بار در 14 پست سپاس گزاری شده

آقا من تازه گرفتم انقد خوبه این سریال؟چی داره مثلا؟

5. 3 کاربرِ زیر از MAHDI BLUE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,925
    از این کاربر 1,077 بار در 131 پست سپاس گزاری شده

نمیتونم چیزی به کامنت های دوستان اضافه کنم فقط اونایی که هنوز ندیدن بگم امروز بخاطر نبود حجم لازم مجبور شدم بعد از 2بار دیدن سریال حذفش کنم هنوز حسرت میخورم

7. 5 کاربرِ زیر از afshin vatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    38
    از این کاربر 189 بار در 30 پست سپاس گزاری شده

اونایی که بریکینگ بد دیدن فکر میکنن والتر وایت اخرشه.کافیه تونی سوپرانو رو ببینن میفهمن یعنی چی ....سریالی هست که باید قبل از مرگ دید

9. 14 کاربرِ زیر از farshadsam101 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    26
    از این کاربر 23 بار در 7 پست سپاس گزاری شده

سلام..ببخشید میدونم توی این تاپیک جای این سوالم نیست. ولی تاپیک مناسب برای این سوال پیدا نکردم..

من هر جا دنبال زیر نویس این سریال گشتم چیز درست حسابی پیدا نکردم و اگرم پیدا میکردم ناهماهنگ با فایل های منبود(480p کیفیت من) ... خلاصه پس از ساعت ها جستجو تونستم زیر نویس نچندان هماهنگ برای همه فصول بجز 2 و 3 گیر بیارم...

میشه لطف کنید زیر نویس های فصل 2 و 3 بزارید؟؟؟خیلی خیلی جای تعجبه که چرا برای سریال به این زیبایی یه زیر نویسدرس حسابی گیر نمیاد ولی برای بعضی از سریال های درجه 3 داغون 10 نوع زیر نویس گیر میاد!!!
    Only Prison Break

11. 3 کاربرِ زیر از Reza-Scofield بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Never Let Me Go
    سپاس
    84
    از این کاربر 101 بار در 17 پست سپاس گزاری شده

یه شاهکار به تمام معنا

13. 11 کاربرِ زیر از sssss5sssss بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

The Sopranos
    سپاس
    918
    از این کاربر 933 بار در 82 پست سپاس گزاری شده

بعد از کلی بحث و حرف زدن دکتر ملفی در مورد حقیقت و درد و ....

تونی :

بیخیال بابا
    من یه خیکی عوضی از نیوجرسی ام

Come on
    I,m a fat ****ing crook from New Jersey

شادروان گاندولفینی ♥ آقام تونی سوپرانو ♥

15. 15 کاربرِ زیر از coolsmoker بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

WINTER IS COMING
    سپاس
    5,127
    از این کاربر 2,252 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

اصلا نمیدونم چی بگم همیشه دوست داشتم این سریال رو ببینم ولی هیچوقت نمیشد

وای که اگه من این سریال رو هفتگی میتونستم ببینم چه قدددددددر لذذذذت بخخخخش تر میشد واسم

این دیگه چه سریالی بود واقعا ؟ باورنکردنی بود این همه سریال دیدم گنگستری دیدم ولی این اصن ی چیز دیگه ای بود

چقدر رابطه میگیری با شخصیت ها اصن چیزی که جالبه اینه که واسه من حداقل هیچکدوم ازینا نقش سیاه لشگر نداشتن با همشون میتونستی ارتباط بگیری سیلی پالی بابی جنیس عمو جونیور کریس و گل سر سبد همه ی این ها تونی(من هرچی بگم کمه واقعا کمه یعنی واقعا دارم میگم ها کمه آقا کمه)زندگی میکنی با این شخصیت با خندش میخندی با ناراحتیاش ناراحت میشی حرف زدنش حالت صورتش مسخره بازیاش دیونه بازیاش یک عوضی باحاله نامرد با معرفت خانواده دوست خیانتکار تمام و کمال من واقعا تحسین میکنم

قرار نیست آخرش اونطوری باشه که من دوست دارم ولی آخرش ...تمام اون لحظات سیاهی و سکوت منتظر بودم منتظر ی صدای شلیک منتظر ...نمیدونم هرچی ولی فقط تاریکی بود و تاریکی
    میگشتم ببینم چی شد فکر کردم این قسمت سریال شاید ناقصه عصبانی بودم و فحش میدادم غقب جلو ... ولی خوب الان اینجا ی چیزایی خوندم راحت ترم کرد

باید بشینید این سریال رو نگاه کنید و باهاش زندگی کنید سعی کنین مثل پخش هفتگی ببینید یا 2-3 قسمت در هفته که بیشتر زندگی کنید

(راجع به آخرش فکر میکردم تونی از لحاظ روانی بهم بریزه و خونه نشین شه ولی کشتنش واقعا نه ....)
    [

17. 16 کاربرِ زیر از HAMID13 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    76
    از این کاربر 597 بار در 93 پست سپاس گزاری شده

بزرگترین جهاد اکبر من، مقابله با وسوسه دیدن این سریال برای مرتبه سوم هستش. وسوسه اش یک لحظه رهایم نمیکنه. پستم احتمالا اسپمه ولی به دلم مونده بود که یکجایی داد بزنم

19. 6 کاربرِ زیر از jackie aprile بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    28
    از این کاربر 12 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

هرکسی تو زندگیش یک رفیق تپل شبیهه تونی داره.این تپلها حرکاتشون عین همه.بزرگترین شباهتشون کمیک بودنشونه.همشونم هیکلی میشن(قد بلند).صدای نفس کشیدنشون،خندیدنشون،شکلیکه لباشون میگیره موقه لبخند زدن ویا صدای سینشون موقع خندیدن و.... صد البته کاراشون.
    دقت کنید همتون همچین دوستایی اطرافتون دارید

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

21. 5 کاربرِ زیر از shahab01 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 10 از 25 اولیناولین ... 8910111220 ... آخرینآخرین