برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 از مجموع 26
    There's a storm coming
    سپاس
    10,255
    از این کاربر 29,131 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

The Fall | شکارچی یا شکار ؟! [معرفی،بحث و تبادلِ نظر]

.
    .
    .+تاریک ترین پلیدی ها هرگز شبیه چیزی که انتظارش رو دارید، نیستند.

.
    The Fall | وقتی شکارچی تبدیل به شکار میشود...

.................................................. ...............................
    ژانر: درام-معمایی
    شبکه: B.B.C Two
    خالق اثر: Allan Cubitt
    بازیگران :
    Gillian Anderson
    Jamie Dornan
    Archie Panjabi
    Gerard McCarthy
    Emmett J. Scanlan
    و...

تعداد قسمت ها: 5
    زمانِ هز اپیزود: حدود 60 دقیقه

.
    The Fall سریال جدید شبکه B.B.C Two با بازی برنده جایزه گلدن گلاب و بازیگر مشهور سینمای آمریکا Gillian Anderson هست که پیش از این او را در چندین سریال از جمله The X files و هانیبال و چند اثر برجسته دیگر دیده ایم.
    داستان سریال درباره یک قاتل سریالی در بلفستِ ایرلند هست که زن های زیبا و نزدیکِ سی سال را طعمه خود قرار میدهد و شکار میکند. بعد از اینکه پلیس ایرلند نمی تواند قاتل آلیس مونرو را بیابد، تصمیم میگیرد یک کارآگاه ویژه و خبره را وارد کار کند و اینجاست که کارآگاه گیبسون برای بازبینی پرونده وارد بلفست میشود تا رابطه ی بین قتل ها را پیدا کند و...

تا اینجا که یک قسمت از سریال پخش شده، تونسته نظر بینندگان رو جلب کنه. بطوریکه اکثرا از فضای حاکم بر سریال و بازیِ خوب بازیگران تعریف و تمجید کردن.
    حتی بعضی کاربران در IMDB با اشاره به فضا و موضوعِ سریال عنوان کردن که بعد از دیدنِ اپیزودِ اول، شب رو با یه چشمِ باز به خواب رفتن!!.
    کاربری دیگه در نقدش از سریال آورده که "فضایی تیره و داستانی مورمور کننده. با حضورِ نقش هایی عادی که ما هم میتونستیم در جای اونا باشیم، هر کدوم از ما..."

بعد از پخش اپیزودِ اول و با توجه به گزارشی که حکایت از "بالاترین ریت سریال در بینِ درام های پنج سال اخیر" داشت، The Fall به احتمال بسیار زیاد برای فصلِ دوم و پنج اپیزود دیگه هم تمدید خواهد شد. البته تمدید سریال هنوز رسما اعلام نشده اما از همین الآن "آلن کابیت" مشغول نوشتن متن برای فصل دوم هست و همه ی بازیگران هم برای حضور در فصل بعدی قرارداد امضا کرده اند. همچنین جیلین اندرسون در فصل دوم علاوه بر بازیگر اصلی، تهیه کننده ی اجرایی سریال نیز خواهد بود...

میتونید مصاحبه ای با بازیگر اصلیِ سریال، جیلین اندرسون رو در پایین بخونید :

چی باعث شد که نقش کارآگاه گیبسون رو قبول کنید؟
    احساس می کنم این نقش مثل یک جزیره باشه و من هم میخواستم بیشتر ازش بدونم و بشناسمش که به نظرم همیشه چیز خوبی از درام و شخصیت های این چنینی در میاد.

میشه درباره فیلمنامه و ارتباطی که با نقش استلا دارید برامون بگید؟
    اون یه معماست و خیلی شخصیت پیچیده ای داره، و گفتنش خیلی سخته، تو کارش خیلی جدیه و دنبال چیزای الکی نیست که این منو جذب خودش کرده.

فاکتورهای پشت تصمیم های حرفه ای استلا چی هستن؟
    فکر کنم اون کاملا حرفه ای هست و خودش هم اینو میدونه و میدونه که برای اینکار ساخته شده و مغزش برای حل معما خیلی خوب کار میکنه و این امر باعث میشه تا پرونده هاشو خیلی خوب حل کنه. فکر میکنم این پرونده خیلی تحت تاثیر قرارش داده و تمام فکر و ذکرش، حل کردن این پرونده شده. احساساتش وارد این پرونده شده و میدونه که این چیز غیر عادی هست و همین باعث تزلزلش میشه.

آیا تصمیم های شخصی استلا بوسیله انگیزه های متفاوتی دنبال میشه؟ مثلا اونجا که به اون مامور پلیس جوان شماره اتاق هتلش رو میگه....
    اون همیشه سعی داره که بر محیط اطرافش تسلط داشته باشه و حکمرانی کنه که در اون صحنه هم شاهد همین هستیم. به نظر من همه ما باید حایلی بین قسمت های مختلف خودمون و زندگیمون ایجاد کنیم که از یکنواختی در بیاد.

این مغایرت رو چطور به تصویر میکشید؟
    دوگانگی شخصیت ها چیزیه که تو زندگی واقعی هم زیاد میبینیم. با کسی ممکنه صحبت کنیم و با خودمون فکر کنیم که طرف چه انسان خوبیه در صورتی که از باطنش خبر نداریم. و به نظر من این دوگانگی اجتناب ناپذیر هست.

فکر میکنید جنبه ای از شخصیت استلا هست که با پاول مشترک باشه؟
    بله، حتما همینطوره و اینو میزارم تا از تلویزیون دنبال کنید و به شگفتی ها پی ببرین، این قول رو بهتون میدم که این سریال خیلی متفاوت تر از کارای مشابهِ دیگه هست.

.
    .

در آخر پیشنهاد میکنم که این سریال رو تماشا کنید.
    فکر میکنم تجربه ی متفاوتی باشه...
    .
    .

.

اختصاصي

TvWorld.INFO

.
    Fool Me Once Shame On You Fool Me Twice Shame On Me

One must have chaos in oneself to give birth to a dancing star

Friedrich Nietzsche

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Fall | شکارچی یا شکار ؟! [معرفی،بحث و تبادلِ نظر]

نقل قول نوشته اصلی توسط bbas نمایش پست ها
    اما به نظر شما وقتی دارن بهت تجاوز میکنن بعدش حالا یا با تفنگ یا با کارد میخوان بکشنت شما صدایی نمیدی یا با دادوبیداد سعی بر این داری که طرف رو بترسونی یا تمرکزشو بهم بزنی
    مرد مهاجم رو شما با زن اسیر اشتباه گرفتی "برادر زن" فرد مهاجم که در این سکانس قراره به "قاتل" و یا "متجاوز" (که البته در داستان فیلم متجاوز نیست) حمله کنه قبل از ضربه زدن با فریاد بی‌موردش "اخطار" قبل از شلیک اعلام میکنه یه جور زنگ خطر که الان من میخوام تو رو بزنم حواست باشه. شما تصویری که من گذاشتم رو رها کن به سکانس توجه کن فکر کنم اشتباه شما سر همین عکسی که من از فیلم اسکرین شات گرفتم‌ه. من منظورم حادثه‌ی بعد از این تصویر که در اتاق خواب اتفاق میفته.

3. 13 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,855
    از این کاربر 1,340 بار در 194 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط irag12 نمایش پست ها
    مرد مهاجم رو شما با زن اسیر اشتباه گرفتی "برادر زن" فرد مهاجم که در این سکانس قراره به "قاتل" و یا "متجاوز" (که البته در داستان فیلم متجاوز نیست) حمله کنه قبل از ضربه زدن با فریاد بی‌موردش "اخطار" قبل از شلیک اعلام میکنه یه جور زنگ خطر که الان من میخوام تو رو بزنم حواست باشه. شما تصویری که من گذاشتم رو رها کن به سکانس توجه کن فکر کنم اشتباه شما سر همین عکسی که من از فیلم اسکرین شات گرفتم‌ه. من منظورم حادثه‌ی بعد از این تصویر که در اتاق خواب اتفاق میفته.
    پس مقصر عكسه چون توجهم به اون بود با عرض پوزش

5. 9 کاربرِ زیر از bbas بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Don 't wait for the perfec moment
    سپاس
    284
    از این کاربر 290 بار در 61 پست سپاس گزاری شده

دو قسمت اول
    اوه

7. 7 کاربرِ زیر از Meee بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    759
    از این کاربر 1,329 بار در 154 پست سپاس گزاری شده

سریال قشنگیه
    فقط یه چیزو متوجه نشدم اول اینکه چرا گردنبند دخترشو باز کرد و بعدشم اینداخت توی جوب ؟
    و اینکه چهره نگاری توسط کی بود ؟ چون دختره که توی کما رفته بود

9. 5 کاربرِ زیر از saeed988 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,567
    از این کاربر 19,864 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

بسی لذت بردم از لهجه ـی وزین آیریش و بگم که فصل اول خوب بود فقط، حالا چرا خوبِ خالی ... آب بستند تو سریال و کشدار میشه برای فصل دوم
    اگه توی یه فصل داستان رو تموم می کردن بهتر بود. داستان های قتل و جنایت و کشف اونها وقتی با روانشناسی قاتل ها پیوند میخوره جذاب تر میشه حالا شما بیا و روایت دو جانبه (سمت قاتل + سمت پلیس رو همزمان جلو ببره) رو هم به این اضافه کن قطعا دل انگیز تر میشه.
    بازی هر دو نقش اصلی هم عالی بود مخصوصا جیلین اندرسون

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed988 نمایش پست ها
    سریال قشنگیه
    فقط یه چیزو متوجه نشدم اول اینکه چرا گردنبند دخترشو باز کرد و بعدشم اینداخت توی جوب ؟
    و اینکه چهره نگاری توسط کی بود ؟ چون دختره که توی کما رفته بود
    فک کنم تنها مدرکی بود که می تونست وصلش کنه به قتله و از بینش برد چون احتمال میداد که گیر بیوفته. چهره نگاری توسط اون یارو بود که توی نت میگشت دنبال اکانت های دختره توی سایت های خاکبسری

11. 7 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

یک تدوین خوب همیشه باعث میشه ذهن مخاطب (ضمیر ناخود آگاهش) درگیره جَوـه داستان بشه در واقع هنر یک کارگردان اینکه هرکاری بکنه تا اون جو لازم ایجاد بشه تا بیننده رو قشنگ درگیر خودش کنه در واقع یه boundary condition بین دنیای واقعی و اون دنیایی که تو فیلم بوجود بیاد و بیننده فراموش کنه داره یه فیلم یا سریال میبینه و فک کنه انگاری که همه چیز واقعا داره رخ میده! تو این سریال تو همین سکانس ابتدایی کارگردان با یک کات بجای تدوین (که بصورت نامرئی کات میخوره) از یک سکانس که سرتیترش خبر از یک قاتل سریالی میده سوئیچ میکنه رو سکانسی که با یک تجاوز به حریم شخصی آغاز میشه

با اینکه تو خط داستانی این دو مورد کاملا جدا از همن و ربطی بهم ندارن اما کارگردان میدونه چطور اون حس ترس و دلهره ای که تو سه شات اول ایجاد کرده رو حفظ کنه در ادامه تا سکانس به پایان برسه
    و بریم برای فصل بعدی داستان و این نشون دهنده ی تسلط لازم و کافی کارگردان به فیلمنامه است و اینکه برای تک تک نماها برنامه داره!

13. 10 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123