برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 26
    There's a storm coming
    سپاس
    10,255
    از این کاربر 29,131 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

The Fall | شکارچی یا شکار ؟! [معرفی،بحث و تبادلِ نظر]

.
    .
    .+تاریک ترین پلیدی ها هرگز شبیه چیزی که انتظارش رو دارید، نیستند.

.
    The Fall | وقتی شکارچی تبدیل به شکار میشود...

.................................................. ...............................
    ژانر: درام-معمایی
    شبکه: B.B.C Two
    خالق اثر: Allan Cubitt
    بازیگران :
    Gillian Anderson
    Jamie Dornan
    Archie Panjabi
    Gerard McCarthy
    Emmett J. Scanlan
    و...

تعداد قسمت ها: 5
    زمانِ هز اپیزود: حدود 60 دقیقه

.
    The Fall سریال جدید شبکه B.B.C Two با بازی برنده جایزه گلدن گلاب و بازیگر مشهور سینمای آمریکا Gillian Anderson هست که پیش از این او را در چندین سریال از جمله The X files و هانیبال و چند اثر برجسته دیگر دیده ایم.
    داستان سریال درباره یک قاتل سریالی در بلفستِ ایرلند هست که زن های زیبا و نزدیکِ سی سال را طعمه خود قرار میدهد و شکار میکند. بعد از اینکه پلیس ایرلند نمی تواند قاتل آلیس مونرو را بیابد، تصمیم میگیرد یک کارآگاه ویژه و خبره را وارد کار کند و اینجاست که کارآگاه گیبسون برای بازبینی پرونده وارد بلفست میشود تا رابطه ی بین قتل ها را پیدا کند و...

تا اینجا که یک قسمت از سریال پخش شده، تونسته نظر بینندگان رو جلب کنه. بطوریکه اکثرا از فضای حاکم بر سریال و بازیِ خوب بازیگران تعریف و تمجید کردن.
    حتی بعضی کاربران در IMDB با اشاره به فضا و موضوعِ سریال عنوان کردن که بعد از دیدنِ اپیزودِ اول، شب رو با یه چشمِ باز به خواب رفتن!!.
    کاربری دیگه در نقدش از سریال آورده که "فضایی تیره و داستانی مورمور کننده. با حضورِ نقش هایی عادی که ما هم میتونستیم در جای اونا باشیم، هر کدوم از ما..."

بعد از پخش اپیزودِ اول و با توجه به گزارشی که حکایت از "بالاترین ریت سریال در بینِ درام های پنج سال اخیر" داشت، The Fall به احتمال بسیار زیاد برای فصلِ دوم و پنج اپیزود دیگه هم تمدید خواهد شد. البته تمدید سریال هنوز رسما اعلام نشده اما از همین الآن "آلن کابیت" مشغول نوشتن متن برای فصل دوم هست و همه ی بازیگران هم برای حضور در فصل بعدی قرارداد امضا کرده اند. همچنین جیلین اندرسون در فصل دوم علاوه بر بازیگر اصلی، تهیه کننده ی اجرایی سریال نیز خواهد بود...

میتونید مصاحبه ای با بازیگر اصلیِ سریال، جیلین اندرسون رو در پایین بخونید :

چی باعث شد که نقش کارآگاه گیبسون رو قبول کنید؟
    احساس می کنم این نقش مثل یک جزیره باشه و من هم میخواستم بیشتر ازش بدونم و بشناسمش که به نظرم همیشه چیز خوبی از درام و شخصیت های این چنینی در میاد.

میشه درباره فیلمنامه و ارتباطی که با نقش استلا دارید برامون بگید؟
    اون یه معماست و خیلی شخصیت پیچیده ای داره، و گفتنش خیلی سخته، تو کارش خیلی جدیه و دنبال چیزای الکی نیست که این منو جذب خودش کرده.

فاکتورهای پشت تصمیم های حرفه ای استلا چی هستن؟
    فکر کنم اون کاملا حرفه ای هست و خودش هم اینو میدونه و میدونه که برای اینکار ساخته شده و مغزش برای حل معما خیلی خوب کار میکنه و این امر باعث میشه تا پرونده هاشو خیلی خوب حل کنه. فکر میکنم این پرونده خیلی تحت تاثیر قرارش داده و تمام فکر و ذکرش، حل کردن این پرونده شده. احساساتش وارد این پرونده شده و میدونه که این چیز غیر عادی هست و همین باعث تزلزلش میشه.

آیا تصمیم های شخصی استلا بوسیله انگیزه های متفاوتی دنبال میشه؟ مثلا اونجا که به اون مامور پلیس جوان شماره اتاق هتلش رو میگه....
    اون همیشه سعی داره که بر محیط اطرافش تسلط داشته باشه و حکمرانی کنه که در اون صحنه هم شاهد همین هستیم. به نظر من همه ما باید حایلی بین قسمت های مختلف خودمون و زندگیمون ایجاد کنیم که از یکنواختی در بیاد.

این مغایرت رو چطور به تصویر میکشید؟
    دوگانگی شخصیت ها چیزیه که تو زندگی واقعی هم زیاد میبینیم. با کسی ممکنه صحبت کنیم و با خودمون فکر کنیم که طرف چه انسان خوبیه در صورتی که از باطنش خبر نداریم. و به نظر من این دوگانگی اجتناب ناپذیر هست.

فکر میکنید جنبه ای از شخصیت استلا هست که با پاول مشترک باشه؟
    بله، حتما همینطوره و اینو میزارم تا از تلویزیون دنبال کنید و به شگفتی ها پی ببرین، این قول رو بهتون میدم که این سریال خیلی متفاوت تر از کارای مشابهِ دیگه هست.

.
    .

در آخر پیشنهاد میکنم که این سریال رو تماشا کنید.
    فکر میکنم تجربه ی متفاوتی باشه...
    .
    .

.

اختصاصي

TvWorld.INFO

.
    Fool Me Once Shame On You Fool Me Twice Shame On Me

One must have chaos in oneself to give birth to a dancing star

Friedrich Nietzsche

سپاس
    760
    از این کاربر 2,828 بار در 396 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Fall | شکارچی یا شکار ؟! [معرفی،بحث و تبادلِ نظر]

حامد جان از انتخاب و ترجمه Rectify راضی بودم شدیدا ...
    اینم میبینم
    خیلی پرکاری یه خسته نباشبد گنده
    از این شهر بلفست ایرلند بخاطر سانز آنارکی بدم میاد یکم دلگیر بود - خداکنه تو این سریال احساس دیگه ای بده
    مرسی

3. 22 کاربرِ زیر از osture بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's a storm coming
    سپاس
    10,255
    از این کاربر 29,131 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

قسمت اول:
    در کل راضی بودم، این سریالم ریتم خیلی خوبی داره و چند تا فاکتوری که خیلی به چشم میاد یکی بازیگرای سریال هستن که دو تا بازیگر نقش اول سریال، خیلی عالی بازی میکنن، کارآگاه گیبسون که از باتجربه ترین بازیگرای هالیوود هست و پاول هم که منو روانی خودش کرده، چقدر خاص بازی میکنه و واقعا این نقش برازندش هست.
    فاکتور دیگه کارگردانی سریال هست که خیلی خوب کارگردان سریال تونسته از عهده این کار در بیاد و صحنه های خیلی خوبی رو بوجود آورده.
    چند تا سوالی که برام پیش اومد یکی اینه که چرا پاول که زندگی خوبی داره با همسر و دوتا بچه دست به اینکارا میزنه و آدم میکشه؟ چرا فقط زناش شلغل و جوون رو هدف قرار میده؟ به نظرم شکست عشقی، چیزی داشته،
    در کل سریال خوبی و ازش راضی هستم که برای ترجمه برش داشتم، هیجان خاصی داره و با جلو رفتن سریال باید منتظر هیجان بیشتری هم باشیم.
    به این قسمت 8.5 میدم.
    Fool Me Once Shame On You Fool Me Twice Shame On Me

One must have chaos in oneself to give birth to a dancing star

Friedrich Nietzsche

5. 22 کاربرِ زیر از Batlaghi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,908
    از این کاربر 185 بار در 39 پست سپاس گزاری شده

ممنون باتلاقی عزیز ترجمه خیلی خوب بود سریال هم سریالی قشنگیه من اونجا که داشت نقاشی اون زنه رو میکشید خیلی خوشم اومد

7. 12 کاربرِ زیر از Nimoo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    570
    از این کاربر 865 بار در 95 پست سپاس گزاری شده

حقیقتاً سریال خوش ساختیه که با ترجمه‌ی حامد خیلی به دل می‌شینه.

به شدت برای خارج شدن از جو سریال‌های تصنعی آمریکایی توصیه می‌شه.

اضافه شده در : 34 minutes

حالا که به این‌جا هدایت شدم تصمیم گرفتم بیشتر بنویسم.

اینجا با یک سریال جنایی طرفیم که دوربین از همون اوایل داستان قاتل رو نشون می‌ده و همزمان با پیگیری فعالیت‌های کارآگاه داستان، وارد زندگی قاتل می‌شه و احوال و روحیات اونو مورد کنکاش قرار می‌ده.
    یعنی در اینجا دغدغه‌ی تماشاگر این نیست که قاتل چه کسیه بلکه تماشاگر این‌بار بدون هیچ هیجان اضافی ناشی از نامشخص بودن قاتل و کلک های مختلف نویسنده فیلمنامه برای پیجوندن تماشاگر، درگیر داستان می‌شه و قدم به قدم با قاتل و پلیس همراه می‌شه.
    داستانک های جانبی سریال هم همگی در خدمت اصل قصه هستند و به شکل ماهرانه‌ای طراحی شدن و بازی‌های خوب و هدایت شده‌ی بازیگران این سریال هم مزید بر غلت شده که با سریالی طرف باشیم که به شدت زیبا و حرفه‌ای ساخته شده.

تصاویر غیر تکراری شهر بلفاست هم می‌تونه برای مخاطبینی که از فضاهای شیک سریال‌های آمریکایی خسته شدن زیبا و دلنشین باشه.

9. 15 کاربرِ زیر از bardia20 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,921
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

the fall یک سریال خوش ریتم و با یک فیلمنامه دقیق با شخصیت پردازی حساب شده که حتی برای کارکاترهای دوم و سوم سریالم فکر و ایده گزاشته شده است مثل دختر پرستار ،زن و مردی که پسرشون از دست دادن و ...
    قاتل یک انسانی که دردهای دیگران رو گوش می دهد و با توجه به گزشته تاریکی که داشته تنها راه تخلیه این سرخوردگیها رو در قتلهای تمیزی که انجام میده میبیند قاتل اصول خاصی دارد برای رفتن به صحنه های قتل شروع به ورزش کردن میکند از صحنهاش عکس میگیره تا بتونه داستان خودشو بنویسه فقط شاید تنها نقطه مبهمش انتخاب زنهای 30 ساله بود که معلوم نشد برای چی این رنج سنی زنان رو انتخاب میکنه که حدس میزنم که عاشق زنی سی ساله ذر دوران کودکی در پرورشگاه بوده است.
    کارگاه فیلم یک زن زیبا مغرور باهوش تا حدودی سنگدل تا حدودی ضد مرد ،(مرد رو فقط برای لذت جنسی می خواهد)که از گزشته اون اطلاعتی در سریال داده نمیشه ولی از سختیهای که برای بدست اوردن مهارتهاش در کار با قاتلهای زنجیری کشیده داستانهای تعریف میکنه و تقابل این دو ادم رو کارگردان بخوبی نشون می دهد.
    سریال یک ریتم مناسب اینگونه اثار معمایی و پلیسی دارد و در مجموع یک اثر خوب با شخصیتهای که باهاشون همذات پنداری میکنید و در کنارش هیجان و استرس اینگونه اثار پلیسیم میتونید حس کنیدو ازش لذت ببرید و از همه مهمتر اینکه فعلن تو 5 قسمت داستان رو جمع و جور می کند .که این از مزایا سریالهای اروپایی است .
    اگر میخواید یک سریال پلیسی خوب ببینید این سریال از دست ندید (ریتمش از top of the lake خیلی بهتر بود)
    در انتها از ترجمه و انتخاب عالی دوست خوبمون باتلاقی تشکر ویژه دارم که نصف لذت سریال بخاطر زیرنویسهای با توضیحات دقیق او بود

باید امشب بروم و چمدانی را که به اندازه تنهایی من هست بردارم

11. 15 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    994
    از این کاربر 110 بار در 26 پست سپاس گزاری شده

فصل اول the fall بنظرم سریال خوب و قابل قبولی در گونه ی جنایی بود،بخصوص دو سه قسمت اولش.....
    جالبترین شخصیت کار کاراگاه زن جذاب، سرد و غیرمتعارف سریالِ که هم خوب نوشته شده و هم اندرسون عالی اجراش کرده،
    (اندرسون چندتا سکانس کوتاه هم تو هانیبال داره که اونجا هم خیلی خوب و مسلط بازی می کنه، در حالی که بازیش در x files اصلن جالب نیست.....)
    مشکلات the fall هم بیشتر بنظرم در داستانک های فرعی کار که کامل و دقیق با داستان اصلی مَچ نمیشن .......
    ولی در هر حال سریالی ست که ارزش وقت گذاشتن و دیدن رو حتمن داره.
    .
    از این کاراگاه های زنِ غیرمتعارف که این روزها میبینم چند تایی هست که بنظرم ارزش یادآوری دارن:
    یکی سارا لیندن در سریال درخشان کیلینگ که بیشتر دوستان دنبالش می کنن...
    و دومی هم ساگا نورن در سریال bridge، که تازه دیدنش رو شروع کردم،
    (ساگا نورن در سریال پُل کاراگاهی ست با شخصیتی کاملن متفاوت و عجیب
    (آدمی ست ذاتن بُریده از واقعیت و هرگونه روابط اجتماعی و فاقد درک بدیهیات انسانی........)
    امیدوارم دوستان به این سریال هم نگاهی بندازن.
    .
    از مترجم خوب این کار تشکر می کنم که وقت میذارن و این سریالهای خوب رو به ما هدیه میدن.
    امیدوارم ایشان همچنان به ترجمه ی آثار بدردخور ادامه بدن.

13. 12 کاربرِ زیر از pmn بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    41
    از این کاربر 93 بار در 15 پست سپاس گزاری شده

خیلی خوب! کاملا درگیرش شدم. چند سر و گردن بالاتر از همتایان امریکایی‌ش. بازی و کاراکتر اندرسون رو خیلی دوست داشتم.
    فضای اروپایی و لهجه‌هاشون رو. ریتم تند داستان و ...
    واقعا برای معرفی و زیرنویس این سریال ممنون.
    منتظر معرفی هر چه بیشتر چنین کارهایی هستیم

15. 11 کاربرِ زیر از man98 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    717
    از این کاربر 736 بار در 125 پست سپاس گزاری شده

من همزمان دو تا سریال the killing و the fall رو شروع کردم

به نظرم the fall بسیار خوش ساخته و کارگردانی بسیار حساب شده و حرفه ای داره و موسیقی فیلم هم بسیار روی فیلم نشسته و به جذابیت سریال کمک کرده

ولی the killing با اینکه سریال خوبیه ولی بعضی جاها خسته کننده میشه و اون جذابیت لازم برای دیدن مداوم سریال رو از دست میده..

تا اینجا که من دو قسمت از the fall رو دیدم نمره 8.5 میدم

17. 11 کاربرِ زیر از jokarsanaye بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

قسمت اول رو دیدم خیلی خوب بود
    یه معمای به شدت درگیر کننده چطور یه مشاور میتونه جنایتکار باشه؟!
    اونم یه مشاور با 2تا بچه و زنی که به نظر باهم رابطه‌ی فوق‌العاده‌ایی دارند.

*این حرکت دوربین از اتاق به اتاق دیگه رو خیلی دوست داشتم*

19. 9 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین