برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 26
    نقد کنیم نه تخریب
    سپاس
    170
    از این کاربر 102 بار در 10 پست سپاس گزاری شده

[ دلیل حضور بانوان در نقش اول سریالهای 2013 ]

.
    .
    .

The Woman in the Tv series

سلام خدمت دوستان و کاربران محترم یک سوالی در ذهنم بوجود امد گفتم با شما نیز در میان بگذارم تا در موردش بحث کنیم
    توی سال جدید میلادی چندین سریال شروع به پخش شد که نقش اول این سریالها بانوان بودند حالا بنظر شما این سریالها که در عکس بعضی هشون نمایش داده شده اند
    میتونن موفق باشند؟ علت اینکه برای نقش اول از بانوان استفاده میکنند چیست؟ میخوان احساس ترحم بیننده رو جلب کنند ؟ یا بخاطر حضور بیش از حد مردان در نقش اول
    میخواستند کار متفاوتی ارئه دهند که مورد توجه قرار بگیره ؟ یا بخاطر حضور مثبتشون در سریالهای گذشته بوده فیلمنامه نویسان یا کارگردانان رو به این سبک ساخت اوردن؟
    یا هر چیزی که شما به ذهنتون میرسه بیایید باهم بحث و تبادل نظر کنیم تا علت اینکه این سریالها در سال جدید زیاد بودن چیست؟

.
    .
    .

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن !...
    تعظیم آنان همانند خم شدن دو سر کمان است
    که هرچه بیشتر بهم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.

تو نیکی کن و در دجله انداز!
    سپاس
    1,922
    از این کاربر 3,716 بار در 426 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : بانوان در نقش اول سریالها

How to Get Away with Murder

رتبه 8.2 در IMDB
    تاپیک معرفی در انجمن
    اپیزود پایلوت رو که می بینی ( ) می فهمی با یک سریال آبکی دم دستی سر و کار نداری! سریالی که علاوه بر جذاب بودن اسمش ( چطوری از زیر یک قتل قسر در بریم!) بازی فوق العاده ی Viola Davis در نقس آنالیس کیتینگ و صدای محکم اون باعث میشه مشتاق دیدن ادامه ی سریال بشی. سریال به حد کفایت راز و رمز داره و تخیلی نیست. آدم ها و نحوه ی روایت خیلی خوب از آب در اومدن. آنالیس کیتیگ یک وکیل خبره و استاد دانشگاه است و در شروع ترم تصمیم می گیره از بین دانشجویانش تیمی رو انتخاب کنه برای کارآموزی. فرصتی که برای هر کسی مثل سکوی پرتابه... اما اونها وقتی وارد دنیای آنالیس می شن می فهمنن واقعا چه خبره! تمام زنان این سریال دارای شخصیت های ویژه و منحصر بفرند... از بانی که مورد آزار قرار گرفته تا میکلا که با نامزدش بهم می زنه... در میان شخصیت مردها تنها مورد ویژه فرانک است که مسئول کشتنه ... اگر در جریان نیستید اینم بگم که وایولا دیویس برای این نقش برنده ی جایزه ی امی هم شده
    تو نیکی کن و در دجله انداز....

3. 12 کاربرِ زیر از nosheh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با لبخند وارد شوید ツ
    سپاس
    4,132
    از این کاربر 20,212 بار در 1,005 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط lady snow نمایش پست ها
    زودتر لیست رو بنویس. خیلی مشتاقم
    من زیاد حضور ذهن ندارم. فقط اینارو یادم هست. خیلی وقتا هم از نظر من کارکتر زن و مرد نقششون به یک اندازه هست. مثلا got

Divorce- Proof- Outlander- Alias Grace- Big Little Lies- The Sinner- killing
    من یه چند تا تو ذهنم هست :دی

The Crown، Fringe، Bones، Killing Eve، Olive Kitteridge، Orphan Black، Mildred Pierce، The Handmaid's Tale، The Marvelous Mrs. Maisel، Penny Dreadful

جهنم خالیست، همه‌ی شیاطین اینجا هستند

5. 10 کاربرِ زیر از .:SiSiBK:. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

بايد قبول كرد اساسا چه تو سينما چه تو سريال مردها موفق تر از زن ها بودن...بعضي شبكه هاي كابلي و معروف خارجي جدا از نقش هاي اساسي كه خانوما داشتن بيشتر از زن ها تو nude scene ها استفاده ميكردن براي جذب هرچه بيشتر مخاطب... در ثاني ابر نقش هايي كه تو صنعت سينما و سريال موندگار شده رو نگاه كنيد نقش اصلي مردها بودن
    بنظر شما خانوما ميتونستن اون نقش رو بازي كنن؟؟ فقط اسم يه خانوم رو بياريد كه ميتونست ايفاگر نقش والتر وايت باشه! فقط همين

معيار براي انتخاب يك مرد براي بازي در يك نقش "هنرش" ولي براي يك زن در كنار هنر ، ظاهر ميزان جذابيت نقش اساسي رو داره يه مثال ساده :
    دني دويتو با ١.٤٧ سانت قد ، با سر كچل اما هنر فراوون پاش به بهترين ها هميشه باز شده ، از بازيگر ميهمان تو سريال فرندز بگيريد تا بازي در محرمانه ي لس انجلس كرتيس هنسن حالا بين بازيگرهاي زن كسي رو نام ببريد كه بلحاظ ظاهري شبيه دويتو باشه ، موفق و معروف هم باشه!!!!!!!!!!

سريال big little lies انصافا قشنگ بود ولي فضاي فمينيستي حاكم بر سريال و پايان ابر فمنيستي(!) كه داشت براي من جذاب نبود 

فقط لازم تو اينترنت سرچ كنيد best tv shows characters با ليست بلند پايه اي رو به رو ميشيد كه همگي نقش اول مرد دارن البته انچه عيان است چه حاجت به بيان است

7. 3 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تو نیکی کن و در دجله انداز!
    سپاس
    1,922
    از این کاربر 3,716 بار در 426 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Don Corleone نمایش پست ها
    بايد قبول كرد اساسا چه تو سينما چه تو سريال مردها موفق تر از زن ها بودن...بعضي شبكه هاي كابلي و معروف خارجي جدا از نقش هاي اساسي كه خانوما داشتن بيشتر از زن ها تو nude scene ها استفاده ميكردن براي جذب هرچه بيشتر مخاطب... در ثاني ابر نقش هايي كه تو صنعت سينما و سريال موندگار شده رو نگاه كنيد نقش اصلي مردها بودن
    بنظر شما خانوما ميتونستن اون نقش رو بازي كنن؟؟ فقط اسم يه خانوم رو بياريد كه ميتونست ايفاگر نقش والتر وايت باشه! فقط همين

معيار براي انتخاب يك مرد براي بازي در يك نقش "هنرش" ولي براي يك زن در كنار هنر ، ظاهر ميزان جذابيت نقش اساسي رو داره يه مثال ساده :
    دني دويتو با ١.٤٧ سانت قد ، با سر كچل اما هنر فراوون پاش به بهترين ها هميشه باز شده ، از بازيگر ميهمان تو سريال فرندز بگيريد تا بازي در محرمانه ي لس انجلس كرتيس هنسن حالا بين بازيگرهاي زن كسي رو نام ببريد كه بلحاظ ظاهري شبيه دويتو باشه ، موفق و معروف هم باشه!!!!!!!!!!

سريال big little lies انصافا قشنگ بود ولي فضاي فمينيستي حاكم بر سريال و پايان ابر فمنيستي(!) كه داشت براي من جذاب نبود 

فقط لازم تو اينترنت سرچ كنيد best tv shows characters با ليست بلند پايه اي رو به رو ميشيد كه همگي نقش اول مرد دارن البته انچه عيان است چه حاجت به بيان است
    هدف این تاپیک این نبوده که بیان بشه مردها بهترن یا زن ها
    چون من خودم اساسا با مقایسه مردها و زن ها مخالفم!مقایسه زن ها و مردها به خاطر اینکه دو نوع متفاوت ان اشتباهه!
    به شخصه به عنوان یکی از معدود خانم های گروه قصد دارم سریال های خوبی که نقش اول اونها خانم هست رو معرفی کنم. چون شاید برای خیلی ها مثل خودم جذاب باشه. برای من به عنوان یک خانم دیدن نقش های خانم جذابه... ( نگاهم جنسیتی نیست... مثلا می گم در همین سریال Damages این حقیقت که پتی دخترش رو از دست داده و تاثیرات روانی روش به عنوان یک مادر برای من جذابه. حالا والتر وایت ( علی رغم علاقه ی شدیدم بهش) هیچ وقت نمیتونه حسی که پتی هیز به من داده رو بهم بده) - نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه

به عنوان کسی که مادر شده و این تجربه رو گذرونده بهتون می گم در حقتون خیلی جفا شده که همچین تجربه ای رو هیچ وقت بهش دست پیدا نمی کنید! حالا شما نقش بهترین ها رو بازی کنین
    تو نیکی کن و در دجله انداز....

9. 6 کاربرِ زیر از nosheh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    381
    از این کاربر 1,502 بار در 178 پست سپاس گزاری شده

نقشهای مردها والتر وایت و سوپرانو و فرانک اندرود کجا بازی زنها کجا

11. 2 کاربرِ زیر از hgot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,198
    از این کاربر 4,124 بار در 195 پست سپاس گزاری شده

فقط اسم يه خانوم رو بياريد كه ميتونست ايفاگر نقش والتر وايت باشه! فقط همين
    نقل قول نوشته اصلی توسط hgot نمایش پست ها
    نقشهای مردها والتر وایت و سوپرانو و فرانک اندرود کجا بازی زنها کجا
    نقش‌های والتر وایت و تونی سوپرانو و فرانک آندروود و غیره و غیره برای بازیگرهای مرد نوشته شدن و مشخصه که هیچ زنی نمی‌تونه این نقش‌ها رو بازی کنه. همونطور که نقش‌های جون آزبورن و دبرا مورگان و الین بنس و کلر آندروود و Hana Sikorová و کارملا سوپرانو و غیره رو مردها نمی‌تونن بازی کنن.
    چون این جای اون نمی‌تونه بازی کنه یا اون نمی‌تونه جای این بازی کنه، دلیل نمیشه که یکی رو از یکی بهتر بدونیم.

13. 12 کاربرِ زیر از masihm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907

نقل قول نوشته اصلی توسط masihm نمایش پست ها
    چون این جای اون نمی‌تونه بازی کنه یا اون نمی‌تونه جای این بازی کنه، دلیل نمیشه که یکی رو از یکی بهتر بدونیم.
    اینجا معیار "هنر بازیگر" است نه جنیست او

آل پاچینو همونطور که تو پدرخوانده 1 نقش مایکل کورلئونه رو بازی میکنه , پسر محبوب پدر...شخصیتی آروم و دلربا
    نقش تونی مونتانا رو تو صورت زخمی ایفا میکنه...شخصیتی یاغی سرکش و ... به این میگن : هنر بازیگری

حالا تو عالم سینما خیلی از بازیگرهای بزرگ هستن که این توانائی رو دارن بهمین خاطر که گاهی میشنویم فلان کارگردان برای فیلمش سراغ آقای x رفته برای نقش اول ولی در نهایت به آقای Y رسیده
    فرض بگیریم اون نقش : رئیس یک باند تبهکاری باشه هم یک زن هم یک مرد هردو میتونن در این قالب بدرخشن اما هیچ کارگردانی حاضر نیست همیچن نقشی رو به یک زن بده
    هر موقع هم که کارگردان ریسک کرده و از یه بازیگر HOT(!) برای نقش اول یه فیلم جدی استفاده کرده اثر بشدت ضعیف از آب دروومده Atomic Blonde فکر کنم مثال خیلی خوبی باشه
    مشابه همین فیلم رو با یه بازیگر مرد در نظر میگیریم , جان ویک با یه مقایسه ساده متوجه میشید دو اثر مشابه با یه روند داستانی مشابه اما با وجود دو بازیگر زن و مرد متفاوت در نقش اول چه تفاوت فاحشی دارن...

15. 4 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,802
    از این کاربر 5,673 بار در 611 پست سپاس گزاری شده

واقعا؟؟؟
    یعنی الان داریم سر برتری مردان نسبت به زنان در بازیگری حرف میزنیم؟؟؟ باورم نمیشه چنین بحث تحقیرآمیزی

مطمئن باشین اگه نقش والتر وایت برای یک زن نوشته میشد و مثلا نقش رو میدادن به مریل استریپ کاملا میتونست یه نقش ماندگار خلق کنه
    یا اگر همین نقش والتر وایت رو میدادن به یه مرد دیگه ای که گند میزد به کارکتر انقدر ماندگار نمیشد
    جنسیت مهم نیست کیفیت مهم هست
    و اینکه بله متاسفانه هنوز نگاه جنسیتی به زن همه جا وجود داره حتی هالیوود

17. 5 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

این حرف که بازیگر زن توی سریال ها بهتره و یا بازیگر مرد دورش تموم شده واقعا ، و بحث در موردش چیز پوچ بیهوده ای هست ، نگاه جنسیتی یه دوره داشته و فکر میکنم توی سال 2018 میلادی و 1397 هجری شمسی دیگه بی خود هست دور هم جمع میشید و میگید نگاه نقش والتر وایت یه خانم نمیتونه بازی کنه و یا دون کورلئونه توی پدر خوانده نقشش رو یه زن نمیتونه بازی کنه .

عجیب واسم این همه دوستان که دانش سینمایی دارن و این همه خوره فیلم و سریال هستن اینجور بیان عجیب و غریبی دارن .
    من به عنوان یک مرد با قاطعیت میگم که سینما و هنر نمایشی بدون زن ها یعنی یک هنر منسوخ شده و تموم شده و هیچ ندار .

این که بیاید بگید هنر بازیگر به مرد بودنش هست یعنی هرچی مرد هست هنر بازیگریش بهتر است و تواناییش بیشتره یکمی با کمال احترام «ابلهانه» هست

این مرزبندی هایی که تموم شده دورش رو بزارید کنار ، به خدا این تفکر دوستانی که اینطور مرزبندی میکنن از همین سرزمین ایران میاد ، نشات گرفته از جامعه ایرانی که متاسفانه خانم ها رو محدود میکنه به خانه و آشپزی و اینجور مسائل

به اندازه کافی مثال هست در مورد فیلم و سریال که نشون میده زن ها هم به اندازه مرد ها توی سینما خوب بودن ، نه فقط به خاطر جذابیت ظاهری بلکه به خاطر هنر بازیگری ، ولی این تایپیک خودتون نگاه کنید ، حتی خود تایپیک تاریخ مصرفش تموم شدست ولی جالبه باز میاد بالا و نظرات شگفت انگیر بعضی دوستان آدم رو متعجب میکنه .

اصلا نمیخواستم این تایپیک نظر بدم ولی بعضی از نظرات واقعا متعجبم کرد .

نه این تایپیک ارزش بحث کردن داره و نه دیگه کسی توی این زمونه به دنبال اینجور خط مشی درست کردن در مورد زن ها و مرد ها هست

عقل سلیم خودتون فقط قاضی کنید .

19. 9 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907

نقل قول نوشته اصلی توسط New_Sense نمایش پست ها
    من به عنوان یک مرد با قاطعیت میگم که سینما و هنر نمایشی بدون زن ها یعنی یک هنر منسوخ شده و تموم شده و هیچ ندار .
    من برای شما مثالی میزنم به اسم 12 مرد خشمگین که نه منسوخ شده است و نه تموم شده پس میشه شاهکاری رو خلق کرد بدون بازی زن ها!!
    این که بیاید بگید هنر بازیگر به مرد بودنش هست یعنی هرچی مرد هست هنر بازیگریش بهتر است و تواناییش بیشتره یکمی با کمال احترام «ابلهانه» هست
    با کمال احترام اختیار داری ابلهانه بودن از خودتونه
    من نگفتم هنر بازیگر به مرد بودنش گفتم که مردها تو عرصه ی بازیگری موفق تر هستن بخاطر همین اسم یک سری نقش رو آوردم که از عهده ی خانوم ها برنمیاد

ه این تایپیک ارزش بحث کردن داره و نه دیگه کسی توی این زمونه به دنبال اینجور خط مشی درست کردن در مورد زن ها و مرد ها هست

عقل سلیم خودتون فقط قاضی کنید .
    حالبه که شما با داشتن عقل سلیم و اینهمه نظر که تایپیک منسوخ شده است و فلان و فلان بصورت جاستفای شده بالای 20 خط نوشتی

دوستان گرامی من قصدم توهین به خانوما نبود و نیست فقط گفتم مردها تو عرصه ی بازیگری موفق تر از زن ها هستن چون بعضی نقش هاو فقط مردها میتونن بازی کنن نه خانوم ها

برای من یه مثال مشابه مثل دون کورلئونه بیارید که خانومی بازی کرده باشه تو یه فیلم مافیائی
    برای همین اسم شخصیت والتر وایت رو آوردم والی کی گفتم که هیچ خانومی هنرمند نیست که دوستمون حس جدید(!) دوزاریش کج افتاده و اینطور فهمیده

21. 5 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین