برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
74. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

1 1.35%
  • 2 امتیاز

0 0%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

1 1.35%
  • 5 امتیاز

0 0%
  • 6 امتیاز

2 2.70%
  • 7 امتیاز

7 9.46%
  • 8 امتیاز

26 35.14%
  • 9 امتیاز

21 28.38%
  • 10 امتیاز

16 21.62%
صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 33 از مجموع 33
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود اول

Season 8, Episode 1: "A Beautiful Day"

فصل هشتم، قسمت اول: "یک روز زیبا"

تاریخ پخش: 30 ژوئن 2013
    خلاصه ی داستان: 6 ماه از مرگ ماریا لاگوئرتا می گذرد. دب از پلیس جنایی میامی خارج شده و برای یک شرکت تحقیقات خصوصی به مالکیت فردی به نام "الوی" کار می کند. دکس هفته هاست از دب خبری ندارد و دب از او دوری می کند و این موضوع باعث شده دکس کنترل امور از دستش خارج شود. در همین حال پلیس جنایی میامی با قاتل جدیدی روبروست که بخشی از مغز قربانیان خود را بر می دارد. "دکتر اولین وگل" عصب-روانشناسی که سالها پیش برای پلیس جنایی میامی کار میکرده و تخصصش در کار با بیماران روانی جامعه ستیز است، برای همکاری در حل این پرونده برگشته است؛ ولی دلیل اصلی حضور او احتمالا چیز دیگری است. آنطور که پیداست او رازهای زیادی در مورد دکستر و گذشته ی او می داند...

There's a storm coming
    سپاس
    10,255
    از این کاربر 29,131 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود اول

نقل قول نوشته اصلی توسط Joey نمایش پست ها
    . سکانسی که دکس در متل طرف رو میکشه دقیقا از همین جهت که با ساختار قتلهای دکس جور نبود جالب بود. حرکتی که کاملا درماندگی، از هم پاشیده شدن و خشم دکس رو از اینکه دب دیگه کاری به کارش نداره به شکلی عالی نشون داد. در مورد اینکه با یک ضربه ی چاقو کسی در جا میمیره یا نه، از دید تئوری بستگی به محل ورود چاقو داره و کاملا ممکنه، حالا کافیه این رو در کنار مهارت دکس بذاریم که "میدونه دقیقا داره چی کار میکنه" (این دیالوگی بود که باتیستا در فصل پنجم پس از پیدا شدن جسد لیدی در اون ماشین -که در اونجا هم دکس با یک ضربه ی چاقو کار را تمام کرد- در مورد قاتل لیدی به شکل سوالی از دکس پرسید و دکس تایید کرد.) این سکانس دوست داشتنی ترین سکانس این اپیزود برای من بود؛ صحبت های دکس و دب قبل از درگیری، نهایت خشم و درماندگی دکس که روی طرف خالی کرد، دیالوگهای بعدی بین دکس و دب در این صحنه. عالی بود عالی.
    داداش تو هم شدی اشکان که تعصبی به قضایا نگاه می کنه؟ صحنه به این مسخرگی رو میگی عالی؟ از تو انتظار دیگه ای داشتم.
    من زیاد تو بهرش نمیرم ولی صحبت هایی که دکستر در ابتدای شروع این قسمت کرد و بولینگ و این چیزها رو میگفت که زندگیم رو غلتک افتاده، نشون از این میداد که کاملا اوضاع بر وقف مراد دکستر هست و یکی از خصوصیات دکستر در طول این 7 فصل صبر و حوصله و طبق مقررات عمل کردنش بوده، حالا تو یه صحنه الکی بیاد اونجوری از کوره در بره؟ خودش وقتی میگه همه چی خوبه
    ما بیام برا خودمون تلقین کنیم که آشفته هست و این چیزها؟ به نظر من یکی از بدترین سکانس های این 8 فصل بود.
    فقط بازی خوب کارپنتر نجاتشون داد.
    هیچ وقت تعصبی به قضایا نگاه نکنین، هیچ وقت.
    در مورد لاگورتا هم باید یه توضیحی داده میشد، شاید هم تو قسمت های بعدی داده بشه، ولی اگه نشه یعنی مخاطب رو آدم حساب نکردن، ما که نمی تونیم همه چیزو بزاریم به مهارت های دکستر، می تونیم؟ دکستر اونقدرها هم ماهر نیست و تا حالا خیلی گندها زده و همه ما اینو خوب می دونیم.
    Fool Me Once Shame On You Fool Me Twice Shame On Me

One must have chaos in oneself to give birth to a dancing star

Friedrich Nietzsche

3. 5 کاربرِ زیر از Batlaghi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

فکر کنم حق با دوستانه/اسپیولر ها هیجانو از این اپیزود گرفتن.اگه اونا رو ندیده بودیم حتما امتیاز این قسمت چیز دیگه ای میشد با این حال 7 دادم

how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Batlaghi نمایش پست ها
    داداش تو هم شدی اشکان که تعصبی به قضایا نگاه می کنه؟ صحنه به این مسخرگی رو میگی عالی؟ از تو انتظار دیگه ای داشتم.
    من زیاد تو بهرش نمیرم ولی صحبت هایی که دکستر در ابتدای شروع این قسمت کرد و بولینگ و این چیزها رو میگفت که زندگیم رو غلتک افتاده، نشون از این میداد که کاملا اوضاع بر وقف مراد دکستر هست و یکی از خصوصیات دکستر در طول این 7 فصل صبر و حوصله و طبق مقررات عمل کردنش بوده، حالا تو یه صحنه الکی بیاد اونجوری از کوره در بره؟ خودش وقتی میگه همه چی خوبه
    ما بیام برا خودمون تلقین کنیم که آشفته هست و این چیزها؟ به نظر من یکی از بدترین سکانس های این 8 فصل بود.
    فقط بازی خوب کارپنتر نجاتشون داد.
    هیچ وقت تعصبی به قضایا نگاه نکنین، هیچ وقت.
    در مورد لاگورتا هم باید یه توضیحی داده میشد، شاید هم تو قسمت های بعدی داده بشه، ولی اگه نشه یعنی مخاطب رو آدم حساب نکردن، ما که نمی تونیم همه چیزو بزاریم به مهارت های دکستر، می تونیم؟ دکستر اونقدرها هم ماهر نیست و تا حالا خیلی گندها زده و همه ما اینو خوب می دونیم.
    حامد عزیز ؛
    شاید من فن دو آتیشه ی دکستر باشم،‌ شاید روزها و ماه ها سکانس ها و دیالوگ های این هفت فصل رو زیر و رو کرده باشم، در تنهایی برای خودم زمزمه شان کنم و با این کارکترها بیشتر از خیلی از شخصیت های دنیای واقعیم زندگی کرده باشم، شاید دیدن ضعف های سریال برای من سخت تر از دیگران باشه، و بله شاید هر چقدر هم سعی کنم بازم نتونم در جملاتم حس علاقه ی شدیدی که به این کارکترها دارم رو مخفی کنم،‌ ولی چیزی که همیشه در بحث هایی به این سبک در نظر داشته ام این بوده که هیچ وقت از منطق کلی خارج نشم و علاقه ی شخصی ام رو در بحث ها پیش خودم نگه دارم.

در سکانس ابتدایی دکس رو در وضعیت خوبی می بینیم، کابوس لاگوئرتا به پایان رسیده و دکس تونسته به روال عادی زندگیش برگرده. اما دکس هنوز نمیدونه دب نسبت به اون چه حسی داره و تنها فکر میکنه دب از دستش عصبانیه و تصمیم گرفته مدتی از او و محیط اطرافش دور بمونه و به گفته ی خود دکس "دب به روش خودش با قضیه کنار اومده". دکس هیچ وقت پیش خودش فکر نمیکنه که ممکنه دب رو برای همیشه از دست داده باشه. اما تا کی میشه با این خیال سر کرد؟ خیلی طولی نمیکشه که دکس می فهمه مرگ لاگوئرتا نه تنها "همه ی مشکلاتش رو حل" نکرده، بلکه باعث شده تنها تکیه گاه زندگیش رو که همیشه در کنارش بوده از دست بده. بالاخره بی خبری مطلق برای چند هفته از دب، صبر دکس رو تموم میکنه، به خونه ی دب میره و با انواع و اقسام قرص ها روبرو میشه، و وقتی با "الوی" گفتگو میکنه و میفهمه که دب هیچ وقت سابقه نداشته که بیشتر از دو هفته بهش گزارش نده، نگرانیش به اوج خودش میرسه و میره و دب رو پیدا میکنه. در سکانس سوپرمارکت دب جمله ای به دکس میگه که بی شک دکس رو نابود میکنه: "توی اون کانتینر به آدم اشتباهی شلیک کردم!" دکس درمانده از اینکه داره دب رو برای همیشه از دست میده، کاملا به هم میریزه و با کوچکترین چیزی از کوره در میره، چون به هیچ وجه نمیتونه بپذیره هیچ وقت دیگه دب رو در کنار خودش نداره. وقتی کوئن به دکس در مورد "ال سپو" میگه و دکس متوجه میشه اون یه قاتله و نه یک دلال اجناس دزدی، دکس برای نجات دب به متل میره و پیش خودش فکر میکنه دب در چنین موقعیتی حتما حرفشو می پذیره. ولی دب براش فرقی نمیکنه که چه بلایی سرش بیاد و بازم دکس رو پس میزنه. نویسنده ها خیلی خوب وضعیت درماندگی و از هم پاشیدگی دکس رو تا اینجا به تصویر کشیدن و با سکانس هایی نظیر نحوه ی برخود دکس با هریسون یا باتیستا یا اون راننده، این موضوع رو نشون دادن. در این لحظه تنها یک اشاره کافیه تا دکس دخل یکی رو بیاره و چه کسی بهتر از یک خلافکار عوضی که بین او و خواهرش قرار گرفته. این یک حس کاملا خالص بود که از دکستر شاهد بودیم و میشه این قتل رو تا حدی شبیه کشتن اون فردی دونست که بعد از مرگ ریتا دکستر در اوج درماندگی و خشم کشت.

در مورد ماجرای لاگوئرتا و اون کانتینر، به نظر میرسه اونقدری که مسئله ی چگونگی حل ماجرا توسط دکس برای بیننده ها مهم بوده، برای نویسنده ها خیلی موضوع مهمی نبوده. من هم موافقم که بهتر بود جزئیاتی در این خصوص مطرح بشه، چون به هر حال یکی از دغدغه های فکری خیلی ها بعد از پایان فصل هفت همین موضوع بود.

6. 10 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234