برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
42. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

0 0%
  • 2 امتیاز

0 0%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

0 0%
  • 5 امتیاز

1 2.38%
  • 6 امتیاز

1 2.38%
  • 7 امتیاز

5 11.90%
  • 8 امتیاز

9 21.43%
  • 9 امتیاز

19 45.24%
  • 10 امتیاز

7 16.67%
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 20
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود دوم

Season 8, Episode 2: "Every Silver Lining"

فصل هشتم، قسمت دوم: "تمام روزنه های امید"

تاریخ پخش: 7 جولای 2013
    خلاصه ی داستان: دکتر وگل به دکستر نشان می دهد که چگونه در زمان کودکی دکستر به هری در خلق "کدها" کمک نموده است. وگل عقیده دارد که بدین شکل دکستر را نجات داده و خود را در نقشی مادرانه برای او می بیند. وگل حالا از دکستر کمک می خواهد که جراح مغز را پیدا کند، چراکه فکر می کند او یکی از بیماران روانی سابقش بوده که حالا قصد کشتن او را دارد و با فرستادن بخش جدا شده ی مغز قربانیانش برای او پیغام می فرستد. از طرف دیگر دب انباری که بریگز طلاهای دزدیده شده را در آن مخفی کرده پیدا می کند، ولی "ال سپو" که او را تعقیب کرده با او درگیر می شود و طلاها و اسلحه ی دب را بر می دارد. دب به دنبال ال سپو می رود و به سمت او که در ماشین است شلیک می کند...

2. 22 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,090
    از این کاربر 775 بار در 145 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود دوم

همه چیز گفته شد ولی من ی دیالوگ رو خیلی دوس داشتم
    وگول گفت : " من معتقدم ک جامعه ستیزها اشتباه این دنیا نیستن اونا ی موهبت هستند"
    چقد دکستر لذت برد از این جمله و چقد احساس غرور کرد بد این حرفا
    بد هم گفت که در موفق ترین آدم های دنیا آثار بیماری های روانی هست
    کلا دیالوگ های تاثیر گذاری رد و بدل شد اون وسطا
    فقط افسوس می خورم ک با این ک دکستر مدت هاست گوشه هاردم داره خاک می خوره من تازه تو چن ماهه اخیر وقت واسش گذاشتم و باهاش آشنا شدم
    :دی

Forgive me, but to me, you've been paralyzed for centuries.

4. 14 کاربرِ زیر از shantia762 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's the little things that make the world
    سپاس
    20,437
    از این کاربر 25,054 بار در 1,605 پست سپاس گزاری شده

منم دو قسمت اول رو دیدم امروز... باید بگم که خیلی خوب بوده تا الان ولی انتظارات من به شخصه برای فصل آخر کمی بیشتر بود...
    چیزی که توی این فصل کاملا مشهوده دیالوگ های خوبیه که رد و بدل میشه. همه شون روش فکر شده و عالیه. اما کمی چاشنی هیجانش کم بوده تا الان که مطمئنم قسمت های بعدی جبران میکنه.

وضعیت دب خیلی وخیم شده. تا موقعی که بخواد همه تقصیرا رو گردن دکستر بندازه همین مشکلات رو داره. من درست نفهمیدم چطور شد که دبرا، ال ساپو رو کشت. یه جورایی با عقل جور در نمیومد که فوراً بعد از درگیری دب پا شه و سوار ماشین بشه و اسلحه گیر بیاره و بره ال ساپو رو بکشه. اونم بعد از درگیری که داشت. ال ساپو هم که یه آدم کش حرفه ایه همینطوری مثل شلغم وایسه تا چهارتا گلوله بخوره!!! تازه چرا در انباری رو قفل نکرد!؟ تکلیف جنسا چی شد پس؟ مگه دست ال ساپو نبود؟ پس الان باید دست دبرا باشه دیگه، نه؟ پس چرا هیچی نشون ندادن در این مورد؟ امیدوارم قسمت بعدی همینطوری الکی از روی این موضوع نپرن و تکلیف بیننده ها رو مشخص کنن...

رابطه وگول و دکستر جالبه. وگول به دکس میگه که مادر معنویشه. سکانس آخر هم دکس رو در آغوش میکشه درست مثل یه مادر. دکستر هم واقعا احساس میکنه که توی آغوش یه مادره. آرامشِ توی چهره ش خیلی جالب بود اون صحنه. فکر نمیکنم وگول آدم بدی باشه. اگه قابل اعتماد نبود هیچوقت هری در مورد دکستر باهاش حرف نمیزد.

قاتل این فصل هم باید جالب باشه. همین که بقیه رو مجبور میکنه براش آدم بکشن ایده ی خیلی خوبیه. البته همون اول که نشون دادن یارو داره مقتول رو خفه میکنه فهمیدم قاتل اصلی این نیست. اصلا حرکتش به یه قاتل نمیخورد. ترس تو چهره ش موج میزد.

من همیشه از آنجل خیلی خوشم میومده. ولی توی این فصل خیلی خنثی ست. هیچی ازش ندیدیم جز چند تا دیالوگ خام و مسخره. انتظار داشتم این آنجل باشه که توی این فصل پاگیرِ دکستر بشه و براش دردسر درست کنه. اول قسمت یک واقعا ضعیف بازی کرد. اون جا که در مورد نیمکت لاگوئرتا حرف میزدن. تقصیر نویسنده ها هم بود البته که دیالوگ های کلیشه ای نوشتن براش. این قسمت هم که واقعا رو مخ بود...

تا اینجا راضی بودم ولی بیشتر انتظار دارم از فصل آخر دکستر. به این اپیزود هشت دادم. به امید هیجان و تعلیق بیشتر و ادامه همین دیالوگ های زیبا...

6. 14 کاربرِ زیر از amingeneral بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

مثل همیشه خوب بود . وضع دبرا بی‌چاره خیلی‌ دلم براش می‌سوزه هرچی‌ بد بختی سر این میاد . این قتل‌ها هم زیر سر همین دکتراس به نظر میاد دکستر رو هم داره تست می‌کنه . ۱۰ میدم .
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

8. 9 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    29
    از این کاربر 201 بار در 29 پست سپاس گزاری شده

دلم واسه نابازیگری مایکل هم تنگ شده بود . احساساتی که جلوی وگول نشون میده دقیقا هموناییه که جلوی اون دختره تو فصل قبل نشون میداد(و همینطور مقابل دختر های قبل تر). فکر کنم تو چند تا قسمت بعدی باید منتظر اونم باشیم (Hanna McKay)
    چرا به نظرم دب خوشگل تر شده؟! چقدر دیدن دوباره بازیش بعد این مدت به دلم نشست.
    فیلم نامه این دو قسمت یه کمی مشکل روایت و همخونی داشت .داستانی که بازیگرا تعریف میکردن مقداری غیر منطقی بود.
    وارد کردن وگول به داستان این صحنه رو به ذهنم آورد که عوامل فیلم نشستن و با خودشون گفتن خب این فصل چه بلایی سر دکستر بیاریم! ایده ش به نظر جالب نمیاد؛ حداقل نه به خوبی ایده هایی مثل Ice truck killer و Isaak Sirko
    هفت واسش کافیه.

10. 7 کاربرِ زیر از babibell بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You're Goddamn right
    سپاس
    4,102
    از این کاربر 4,201 بار در 217 پست سپاس گزاری شده

من دکستر رو بیشتر بخاطر دیالوگ های قشنگش دوست دارم. مخصوصاً اون چیزایی که تو سر خود دکستر میگذره.
    به نظرم خیلی جاهای داستان قابل قبول نیست، مخصوصاً تو این فصل به نظرم گلوله های تفنگ دبرا توی بدن ماریا یجوری باید براشون دردسر درست میکرد، که نکرد. قضیه کشتن ال ساپو توسط دبرا هم اصلاً با عقل جور در نمیاد. اگر سریال این مشکلات رو هم نداشت واقعاً بی نقص می شد.
    ولی من سعی می کنم این اشکالات رو زیاد بهش گیر ندم تا بتونم از سریال لذت ببرم. از این قسمت هم واقعاً لذت بردم. 9 دادم

12. 9 کاربرِ زیر از JenabPargaar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Tonight's The Night
    سپاس
    1,623
    از این کاربر 551 بار در 58 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedm نمایش پست ها
    به نظرم خیلی جاهای داستان قابل قبول نیست، مخصوصاً تو این فصل به نظرم گلوله های تفنگ دبرا توی بدن ماریا یجوری باید براشون دردسر درست میکرد، که نکرد
    مگه هر گلوله ای منحصر به یک پلیسه که دارین میگین از روی گلوله قابل شناساییه؟
    گلوله های پلیسا قانونا یه شماره منطقه یا از این جور چیزا باید داشته باشه نه این که شماره شناسایی پلیس داشته باشه
    اگه اینجوری که میگم باشه گلوله دب و لگورتا باید شمارهاشون یکی باشه که با بقیه داستانی که دکس می خواس واسه کشتن لگورتا دربیاره جور می شد
    اگه خلاف این باشه ، آره باید دردسر می ساخت واسشون

14. 3 کاربرِ زیر از nokhbeh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,090
    از این کاربر 775 بار در 145 پست سپاس گزاری شده

در مورد قضیه لاگورتا ب نظر من خیلی خوب بود ک نرفتن دنبال توجیه و اینکه چی شد کسی شک نکرد. دلیلشم اینه که تا 7 فصل با دکستر بودیم و از تواناییاش با خبریم قضیه هم 6 ماه گذشته اگه قرار بود کلی از فصل 8 رو می ذاشتن رو قضیه لاگورتا اونوقت باید فصل 8 از فردای روز قتل شروع می کردن. اونوقت دیگه آماده کردن شرایط سریال برای پایان محبوب همه!! شاید امکان پذیر نبود
    برای همین 6 ماه رو در اختیار خودمون گذاشتن بد ی سری شرایط جدید رو آماده کردن ک با فصل 8 داریم می بینیم.
    ی چیز دیگه هم ک بعضی دوستان می گن ک دکستر ضعیف شده متزلزل شده و این حرفا؛ اینم باید بگم خوب اگه این دکستر، دکستر فصل 4 بود که دیگه اشتباه کردناش و حرکت ب سمت پایان کارش (احتمالا ی جور مرگ) منطقی نبود. پس می بایست دکستر متزلزل باشه اشتباه کنه و عکس العمل های متفاوت از دکستر توانا! داشته باشه. و همه این مشکلات از زمانی شروع شد ک دکستر از کد های هری بیشتر فاصله گرفت. قطعا این فصل هر چی بیشتر از اون کدها دور میشه و این میشه پایانش.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    ب قول یکی از مصاحبه ها (ی فک کنم مایکل سی هال) ک گفت خواست انسان بودن دکستر که اونو ب پایان کارش می رسونه نه شیطان بودنش

Forgive me, but to me, you've been paralyzed for centuries.

16. 4 کاربرِ زیر از shantia762 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You're Goddamn right
    سپاس
    4,102
    از این کاربر 4,201 بار در 217 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nokhbeh نمایش پست ها
    مگه هر گلوله ای منحصر به یک پلیسه که دارین میگین از روی گلوله قابل شناساییه؟
    نه اینکه هر گلوله منحصر به یک پلیس باشه، ولی خوب فکر می کنم اگر پلیس گلوله و اسلحه رو در اختیار داشته باشه میتونه بررسی کنه و ببینه که آیا گلوله از این اسلحه شلیک شده یا نه.
    قطعاً دکستر اسلحه ی لاگوئرتا و اون یارو (قاتل مادرش) رو توی صحنه ی جرم گذاشته پس پلیس می تونسته بفهمه که گلوله های تو بدن لاگوئرتا از اون اسلحه ها شلیک نشده
    البته میشه اینجوری سرو تهش رو هم آورد که خود دکستر که توی تیم تحقیقات کار میکنه، نتایج تحقیقات رو وارونه گزارش داده و مثلاً گفته که گلوله به اسلحه ی اون یارو (اسمش یادم نمیاد) مطابقت داره. به نظرم یه جوری اینو باید تو قسمت اول بهش اشاره میکرد تا قضیه حل بشه

18. 3 کاربرِ زیر از JenabPargaar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

بالاخره وقت شد و این دو قسمت رو دیدم ، شروع نسبتا خوبی داشت عنوان اپیزود اول هم هوشمندانه انتخاب شده بود "A Beautiful Day" و با اون صحنه کایت بازی دکستر و هریسون کاملا همخونی داشت ، ولی دبرا اون قیانه لاغر و داغون بدجور حالم رو گرفت .

ورود وگول به داستان به نظرم خیلی ناگهانی بود ، حداقل میبایست تو فصول قبلی چند تا هینت میدادن نه اینکه یهو وارد داستانش کنن ولی واقعا شخصیت جالبی داره و رابطه ای هم که با دکستر ایجاد کرده خیلی خوب به تصویر کشیده شده، البته همین ورود ناگهانیش این ذهنیت رو برای من بوجود آورده که یه جورایی بخواد از دکستر سو استفاده کنه یا یه جایی یه گندی زده و میخواد از طریق دکستر حلش کنه ، من فرضم اینه آخر سر دکستر ترتیبش رو میده ،

این سکانس هم خیلی با حال بود دکستر اومده تو آپارتمان طرف دنبال مدرک بگرده و توجه هش به کولر جلب میشه و میگه : " نه "
    مشاهده محتوا اسپویلر

همونجور هم امین گفت قضیه ال ساپو یه خورده مشکوک بود ، اونجور دبرا دربُ داغون بلند شه بیاد 4 تا تیر هم بزنه به طرف یه خورده جا سوال داشت ، حالا باید قسمت بعد رو ببینم چی میشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط Joey نمایش پست ها
    وقتی دب به دکس میگه این اولین قتلم نبود و احتمالا آخریشم نیست و هرچیزی توی این وضعیت لعنتی که توش قرار گرفتم ممکنه رخ بده و "اینم هدیه ی تو به منه"، دکس تازه می فهمه که چطور دب رو نابود کرده و دیگه احتمالا هیچ وقت اون دب قبلی رو در کنار خودش نداره. بی شک دکس در یکی از پیچیده ترین شرایطی که تا حالا باهاش روبرو بوده قرار گرفته و مسیر روبروش کاملا نامشخصه.
    آخ آخ این سکانس نابود کننده بود ، بدتر از اون جمله ای که تو قسمت اول گفت بهتر بود تو کانتیر به تو شلیک میکردم

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    یه حس دیگم (:دی) اینکه تو اخر سریال یه پرش زمانی داریم! مثلا ده سال بعد و اینده ی دکستر. ببینید کی گفتم
    بعید هم نیست ، حتی احتمال داره یه پرش زمانی ذهنی هم باشه ! ( اگه یادت باشه تو فصل قبل دکستر تو ذهنش یه فلش فوروارد به همراه هانا زد که آیندشون رو به تصویر کشیده اون سکانس فوق العاده بود)

هریسون جدید هم خیلی به دلم ننشت با اون فرارش از ماشین یا شکستن اون ظرف نقش کلیشه ای یک بچه رو به خوبی ایفا کرد ، ولی اون هریسون بی حرف و بی صدا قبلی خیلی بهتر بود
    ماسوکا هم چندتا خنده خیلی باحال رفت ، یاد فصول اولیه افتادم

به هر دو قسمت نمره 8 رو میدم ، برم زودتر تا قسمت سوم برام اسپویل نشده ببینم

20. 9 کاربرِ زیر از pooya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It Sucks
    سپاس
    1,757
    از این کاربر 2,106 بار در 394 پست سپاس گزاری شده

در کل در مقایسه با قسمت قبل بهتر بود ولی انتظارم از فصل آخر خیلی زیاده.
    گفتگو های این قسمت کاملا خوب و حرفه ای بود.مخصوصا از اون گفتگویی که دبرا میگهo yo want to talk about Ifs?
    این فقص احتمالا قرار بهترین فصل بشه.ولی وقتی این قسمت رو میدیدم یه ناراحتیی از پایان دکستر داشتم
    امیدوار برای یه پایان زیبا هستم

22. 2 کاربرِ زیر از Ehsan_keen بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12