برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 8 از 8 اولیناولین ... 678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 79 از مجموع 79
    There's a storm coming
    سپاس
    10,255
    از این کاربر 29,131 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

[Utopia] | تــوطـــئـه/تـعـقیـب.و گریز/جـنایـی/مـرموز/عجیب و غریب/تکنولوژی

?| چقدر فرصت داريد، قبل از اينکه "شبکه" شما را پيدا کند و...؟
    چند عضو يک انجمن اينترنتي طرفدار مجموعه کميک استريپي تحت عنوان "تجربه ي آرمان شهر" با هم در يک کافي شاپ قرار ملاقات مي گذارند، در ابتدا همه چيز عادي پيش مي رود، اما پس از مدتي اين افراد پي مي برند که توسط افرادي مرموز با عنوان "شبکه" تحت تعقيب مي باشند و از اين پس هرگز زندگيشان به حالت قبل باز نخواهد گشت.

افراد مرموز شبکه در همه جا نفوذ دارند، حتي مي توانند خود را جاي پليس جا بزنند. شبکه حتما شما را پيدا مي کند، سوال اينجاست که قبل از اينکه شبکه شما را پيدا کند، چقدر فرصت داريد؟
    افراد شبکه به راحتي مي توانند شما را از صفحه ي روزگار محو کنند، يا با روش هاي ابتکاري خود، تا حد مرگ شما را شکنجه دهند، تا به تنها سوالشان پاسخ دهيد: جسيکا هايد کجاست؟

?| حال و هواي Black Mirror
    اين سريال هم مانند "آينه ي سياه" يک سريال خوش ساخت بريتانيايي مي باشد که از همان شبکه ي Channel 4 نيز به پخش مي رسد. با تماشاي اپيزود اول متوجه مي شويد که حال و هوايي کاملا مشابه با بلک ميرر داشته و به آن نزديک است. همچنين از تبليغات خلاقانه اي برخوردار مي باشد.

اتوپيا با تم عجيب و غريب و بعضا ترسناک خود، بلافاصله پس از پخش اولين اپيزودش نظر بسياري از تماشاگران و منتقدين تلويزيوني را به خود جلب کرده است

?| سخن نويسنده
    ? اگه طرفدار سريال هاي شاهکار بريتانيايي هستيد، پيشنهاد ميکنم حتما اين سريال رو ببينيد. نظير ريزه کاري هايي که توي اين سريال رعايت شده رو توي سريال هاي زيادي نميشه مشاهده کرد.

? تماشاي اين سريال به افراد زير 18 سال توصيه نميشه

منبع(+)
    ........................ Utopia
    آرمــان شــهــر

IMDB

» شبکه: Channel 4
    » تعداد اپيزود: 6
    » زمان هر اپيزود: '60
    » نويسنده: دنيس کلي
    » روز پخش: سه شنبه ها
    » سال پخش: 2013

» ژانر: درام، رازآلود، ترسناک
    Fool Me Once Shame On You Fool Me Twice Shame On Me

One must have chaos in oneself to give birth to a dancing star

Friedrich Nietzsche

سپاس
    144
    از این کاربر 200 بار در 18 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [Utopia] | تــوطـــئـه/تـعـقیـب.و گریز/جـنایـی/مـرموز/عجیب و غریب/تکنولوژی

نقل قول نوشته اصلی توسط jackbauer2012 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    یعنی این قدر این سریال قشنگه؟؟من هر جا داستان سریال رو میخونم متوجه نمیشم درباره چی هست؟؟سریال خوبی هست شروع کنم یا فقط بعضی افراد ممکنه خوششون بیاد؟؟؟
    خوب ببین هر کسی علایق متفاوتی داره. شما چند قسمتشو دانلود کنید تا ببینید خوشتون میاد یا نه. البته گفته باشم که این سریال اولش با ابهام شروع میشه و بعضی از این ابهام ها حتی در فصل بعد شفاف سازی میشه. البته این نقطه ضعف سریال نیست بلکه از ایده های اونه.
    به هر حال اگه قرار باشه این سریال شما رو جذب کنه ، مطمئن باشید توی دو ، سه تا قسمت این کار رو میکنه.
    و در ضمن تا میتونین از کیفیت 720p استفاده کنید چون رنگ و لعاب این سریال نیز بدجوری تحت تاثیر قرار میده.

3. 12 کاربرِ زیر از MRK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,231
    از این کاربر 2,207 بار در 246 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [Utopia] | تــوطـــئـه/تـعـقیـب.و گریز/جـنایـی/مـرموز/عجیب و غریب/تکنولوژی

سلام خدمت دوستان
    یعنی این قدر این سریال قشنگه؟؟من هر جا داستان سریال رو میخونم متوجه نمیشم درباره چی هست؟؟سریال خوبی هست شروع کنم یا فقط بعضی افراد ممکنه خوششون بیاد؟؟؟
    خیلی از دوستان پیشنهاد دادن اول سریال black mirror رو ببینین اگه خوشتون اومد 100% از utopia هم خوشتون میاد!!!
    ?! where is jessica hyde

5. 11 کاربرِ زیر از om3ga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,296
    از این کاربر 2,991 بار در 331 پست سپاس گزاری شده

جایی رو سراغ دارید فصل 1 این سریال رو با کیفیت 720p یا 1080p بزاره که من دانلود کنم؟؟؟ممنون

7. 8 کاربرِ زیر از jackbauer2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

winter is coming
    سپاس
    12,060
    از این کاربر 16,142 بار در 971 پست سپاس گزاری شده

جایی رو سراغ دارید فصل 1 این سریال رو با کیفیت 720p یا 1080p بزاره که من دانلود کنم؟؟؟ممنون
    این لینک 480p
    720p هم پیدا کردم همین جا می ذارم
    پزشکان کشف میکنند هرانچه که وجود دارد مهندسان خلق میکنند هر انچه را که وجود ندارد.

9. 10 کاربرِ زیر از Davinci بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    144
    از این کاربر 200 بار در 18 پست سپاس گزاری شده

این سریال کلا 1080 نداره. من کیفیت bluray 720p را واستون پیام خصوصی کردم

11. 11 کاربرِ زیر از MRK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    130
    از این کاربر 189 بار در 28 پست سپاس گزاری شده

سریال مدرن و جذابیه ...فیلمبرداری هم فوق العاده است.
    زیـاد سـریال انگـلیسی نـمیبینم ایـن جز اولیـن سریال هـای انگـلیسیه کـه مـیبینم.
    واقـعاً مـعرکس... نـمیدونم چی بگم...!

13. 14 کاربرِ زیر از AlireZaaf__ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

IM PATHETIC
    سپاس
    63,476
    از این کاربر 90,501 بار در 4,559 پست سپاس گزاری شده

دیوید فینچر تمام قسمتهای فصل نخست نسخه آمریکایی اتوپیا را کارگردانی خواهد کرد

David Fincher که سابقه کارگردانی آثار سینمایی شناخته شده ای همچون The Social Network و The Curious Case of Benjamin Button را دارد کارکارگردانی تمام قسمتهای فصل اول نسخه آمریکایی اقتباسی ازسریال بریتانیایی موفق Utopia را برعهده خواهد داشت.البته اوایل سال جاری میلادی که شبکه HBO خبراز سفارش ساخت این نسخه جدید داد حضور David Fincher به عنوان کارگردان و مدیراجرایی در مجموعه رسما اعلام شده بود اما مشخص نشده بود که آیا او کارگردانی تمام قسمتهارابرعهده خواهد داشت یا اینکه همانند مجموعه House of Cards حضوراو به عنوان کارگردان تنها به چنداپیزود ابتدایی محدود خواهد شد. David Fincher در باره این مجموعه می گوید:

صداقت و میل به حماقت نهفته در کار Dennis Kelly(سازنده نسخه بریتانیایی سریال) را دوست دارم.همیشه درباره موضوعات مرتبط با تئوری توطئه مقدارکمی ضعف داشته ام چون زمان کافی برای کنارهم قرار دادن تمام اجزا کامل کننده تئوری را نداشته ام! اما خوشحالم که شخص دیگری هست که چنین توانایی را دارد.
    +
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

چشمتون روشن!!

سریال Uopia‌برنده ی جایزه ی امی سریالهای خارجی شد. "این مراسم مربوط به سریالهائیه که در خارج از آمریکا ساخته میشن."
    و اینکه رسما تائید شد این سریال فصل سومی نداره و کنسل شده است....>>>> منبع

http://insidetv.ew.com/2014/11/25/ut...n/#more-194324

سپاس
    1,581
    از این کاربر 1,738 بار در 127 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط WalTer WhiTe نمایش پست ها
    به Utopia خوش آمدید ؟؟؟؟!!!!!
    48ساعت از زندگی من در Utopia یا (آرمان شهر یا مدینه فاضله)

قبل از اینکه اصلا بگویم سریال آرمان شهر چیست و از آن تعریف و تمجید کنم لازم می دونم در مورد تعریف و مفهوم کلمه Utopia بنویسم که از کجا آمده هست و چه می گوید .

آرمان شهر ( Utopia ) :
    واژه آرمان شهردر زبان‌های غربی برای نخستین بار توسط توماس مور در سال ۱۵۱۶ در کتابی به همین عنوان بکار گرفته شد. پیش‌تر مفهوم‌های مشابهی از این واژه در آرای فلاسفه یونان باستان افلاطون و ارسطو عرضه شده و در فلسفهٔ اسلامی از آن به عنوان مدینه فاضله یاد شده است. کلمه utopia یک کلمه یونانی هست که معنا و مفهوم آن «جایی که وجود ندارد» یا «ناکجاآباد» نیز می‌باشد.

آرمان‌شهرخواهی ( utopianism ) :
    عبارت است از دلبستگی به ایجاد یا خیال‌پردازی دربارهٔ یک نظم اجتماعی آرمانی است که از روزگار افلاطون تاکنون بسیاری از نویسندگان معروف طرح جامعه‌های آرمانی رو ریخته‌اند و همچنین بسیاری از گروه‌های دینی و بهبودخواهان سیاسی در اروپا کوشش‌هایی برای برپاکردن جامعه‌های آرمانی کرده‌اند و همچنین تعدادی از فلاسفه ایرانی مانند ملاصدرا نیز در این باره نظراتی داشته اند و...........

چه کسانی و با چه فرمولی باید این سریال رو ببیند ؟
    فرمول پیشنهادی توسط بنده این است که در صورتی که سریال زیبای Black Mirror رو تا به حال موفق به دیدنش نشده اید ابتدا اون سریال رو ببیند که 2 فصل هست و کلا 6 قسمت دارد.و بعد به سراغ این سریال بیایید.
    دلیل پیشنهادم برای اینکه ابتدا باید Black Mirror رو دید هم این است که هر قسمت از سریال Black Mirror که موضوع جداگانه دارد خود یک آرمان شهر یا مدینه فاضله خاصی رو نشون میدهد و باعث می شود یک پیش زمینه از موضوع داشته باشید و Black Mirror هم قبل از سریال utopia ساخته شده هست و فقط فصل دوم این سریال همزامان با utopia پخش میشد.یک جورایی سریال Black Mirror ذهن شما رو آماده میکنه تا معنی و مفهوم آرمان شهرهای مختلف از دید های گوناگون رو متوجه بشید.در صورتی که از سریال
    Black Mirror خوشتون نیومد اصلا و ابدا سراغ این سریال نروید ولی اگر از اون سریال خوشتان اومده پس می توان گفت شما انگیزه دیدن این سریال رو دارید .البته سریال خیلی خاص تر از اون سریال هست و به دنبال کشف آرمان شهر به صورت علنی تر هست چیزی که در Black Mirror اصلا به نظر من علنی نبود.

(نوشته های زیر دید شخصی من هست و سعی کردم داستان اصلی رو اصلا نگویم تا زیبایی کار از بین نره)

در utopia چه خواهید دید :

اولین چیزی که شما رو متحیر خواهد کرد موسیقی خاص فیلم هست که به بهترین نحو ممکن ساخته شده هست و بسیار زیباست و قطعا از آن لذت خواهید برد.

دومین مورد که واقعا باعث می شد چشم تان به مونیتور خیره شود نیز رنگ و لعاب فیلم هست. اینقدر کارگردان رنگ های زیبا در سریال بکار برده که قابل توصیف نیست.
    تلفیق رنگ های سبز آبی و زرد در بهترین سکانس های موجود باعث خیره شدن شما به اکثر سکانس ها می شود. در چندین صحنه نیز کارگردان خیلی زیبا با نور خورشید بازی میکند و رنگ و لعاب تصویری که شما نیگاه میکنید رو دستکاری میکند وباعث متحیر شدن شما و لذت بردن شما از تصویر میشود.

سومین مورد استفاده از تصاویر بکر و طبیعت زیبای موجود در سکانس های مختلف هست تعدادی از تصاویر بکری که در سریال مشاهده خواهید کرد رو گلچین کردم و در کنار پستم گذاشته ام که می توایند ببیند که کارگردان قبل از صحنه های اصلی چه تصاویر بکری به شما نشان میدهد.

چهارمین مورد خشونت و قتل های زیبایی هست که رخ میدهد نحوه نمایش قتل ها و خشونت ها به خوبی ساخته و پرداخته شده هست و اکثرا شما رو وجد می آورد و همچنین به فکر فرو می برد که چرا کارگردان این چنین قتل ها و خشونت ها رو با چنین فضاهای زیبا و تصاویر بکر و رنگ های زیبا مخلوط کرده است.

پنجمین مورد داستان سریال هست.داستان سریال از نوع داستان هایی هست که تا اخرین قسمت هم شما نخواهید فهمید چه اتفاقی دارد می افتد و چه اتفاقی خواهد افتاد.فیلم نامه از نظر من هیچ حفره ای ندارد چون تم کمیک و متمایل به علمی تخیلی درونش موج می زند و باعث میشود انتظار یک فیلم نامه معمولی رو نداشته باشیم در کنار این تم کمیک نیز کارگردان یک سری داستان ها و اتفاقاتی که در این 10 الی 15 سال اخیر در جهان امروز افتاده و شایعه شده رو به سیاست های آمریکا و انگلیس ربط میدهد ولی ثابت نمی کند که این شایعه های ساخته شده در جهان امروز واقعا منشا سیاسی دارد یا نه .مثلا به داستان جنون گاوی یا قضیه ویروس سارس در سال 2003 و حتی سونامی چند سال قبل اشاره میکند ولی هیچ دلیلی برای اثبات موضوع مبنی برسیاسی بودن آن نمی گوید. سریال بیشتر یک جور متلک هست به دنیای امروز و اتفاقاتی که دارد می افتد و همه میدانیم و سر به زیر کرده ایم و چیزی نمی گوییم.

سریال به دنبال این نیست که مدینه فاضله هر نژاد و قومی رو نشون بده بلکه به دنبال این هست که بگوید هر آرمان شهری که انسان ها از قدیم به دنبال آن بودند می تواند یک جهنم واقعی باشد. سریال می خواهد بگوید آرمان شهر واقعی به دست انسان ها نمی تواند ساخته شود. سریال همش در حال چنگ انداختن و یادآوری کردن هست مثلا می گوید دستکاری ژنتیک و تغییر و تحول غذایی ما انسان می تواند یک اشتباه محض باشد که توسط شرکت هایی غذایی در حال اتفاق افتادن هست و کسی نیست که جلویشان رو بگیرید. آرمان شهر می خواهد بگوید این عدل و عدالتی که آرمان شهر خواهان برای ساخت این شهر در ذهن خود دارند می تواند خود یک بی عدالتی باشد می تواند یک دستکاری عدالت باشد که توسط انسان ها در حال وقوع هست میتواند تغییر عدالتی باشد که در آن خدا رو در نظر نگرفته اند و این تغییر عدالته بدون خدا و انتخاب های غلط انسان ها به منزله نابودی بشر تمام شود.
    به آرمان شهر باید فرصت داد تا داستان رو به سبک و سیاق خودش تعریف کنه باید فرصت داد و تحمل کرد و 6 قسمت رو دید و بعد نتیجه گیری کرد. سریال ممکنه شما رو در چندین چاله فرو ببره و ذهن شما رو مشغول کنه ولی در انتها جواب یک سری سوالات رو میدهد و شما رو به دیدن فصل بعد امیدوار خواهد کرد.
    البته باید منتظر ساخته شدن فصل دوم نیز بود و باید دید کارگردان در ادامه چکار خواهد کرد آیا همین رویه رو ادامه میدهد و یا رویه داستان رو تغییر خواهد داد.

پ ن : تعریف و تمجید های من از سریال به منزله این نیست که شما با یک سریال عام پسند طرف هستید بلکه می خواهم بگویم سریال واقعا یک سریال خاص هست و ممکنه بعضی دوستان رو راضی نکنه پس با این دید به سریال نیگاه کنید که سریال یک سریال خاص هست و به نظر من باید شما هم تجربه دیدن Black Mirror رو حتما داشته باشید و همچنین حداقل از نظر من باید بیش از 20 سریال مختلف دیده باشید تا درک بهتری از سریال ها داشته باشید .اگر این فاکتور ها رو دارید حتما نیگاه کنید

از حامد هم متشکرم که این سریال زیبا رو به من معرفی کرد و باعث شد 48 ساعت بی نظیر رو در utopia زندگی کنم.

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

بعد از 10سال تازه تونستم این سریالو ببینم!
    فکر کنم خوندن پست های بقیه دوستان و این پست جامع والتر بهتون انگیزه کافی برای دیدن سریال رو میده و هدفم از پست دادن بیشتر بالاآوردن تاپیکه تا 10سال تاخیر کسی به 20سال تبدیل نشه:دی
    سریال واقعا خوش رنگ و زیباست، قاب بندی ها عالیه، از طبیعت، بناها، جاده ها و همه چیز برای چشم نواز کردن تصاویر استفاده شده.
    در کنار این تصاویر موسیقی هم بسیار گوش نوازه، این جا هم از صدای قدم ها، نفس زدن و... استفاده شده و خیلی خوب روی هر تصویر و سکانس نشسته تا تاثیرگذاریشو چند برابر کنه.
    قتل ها واقعا تر و تمیز و زیبان! خشونتش به حدکافی و مکمل داستانه.
    موضوعش هم که اتفاقا یکم متناسب با داستان کرونا و واکسن و امروز ماست.
    خلاصه که نقاط قوتش بیشتر از ضعف هاشه و یه تجربه بصری و در عین حال شنیدنی با کیفیت رو فراهم میکنه.

به کجاها برد این امید ما را...؟

17. 15 کاربرِ زیر از Izavel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 8 از 8 اولیناولین ... 678