برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 79
    There's a storm coming
    سپاس
    10,255
    از این کاربر 29,131 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

[Utopia] | تــوطـــئـه/تـعـقیـب.و گریز/جـنایـی/مـرموز/عجیب و غریب/تکنولوژی

?| چقدر فرصت داريد، قبل از اينکه "شبکه" شما را پيدا کند و...؟
    چند عضو يک انجمن اينترنتي طرفدار مجموعه کميک استريپي تحت عنوان "تجربه ي آرمان شهر" با هم در يک کافي شاپ قرار ملاقات مي گذارند، در ابتدا همه چيز عادي پيش مي رود، اما پس از مدتي اين افراد پي مي برند که توسط افرادي مرموز با عنوان "شبکه" تحت تعقيب مي باشند و از اين پس هرگز زندگيشان به حالت قبل باز نخواهد گشت.

افراد مرموز شبکه در همه جا نفوذ دارند، حتي مي توانند خود را جاي پليس جا بزنند. شبکه حتما شما را پيدا مي کند، سوال اينجاست که قبل از اينکه شبکه شما را پيدا کند، چقدر فرصت داريد؟
    افراد شبکه به راحتي مي توانند شما را از صفحه ي روزگار محو کنند، يا با روش هاي ابتکاري خود، تا حد مرگ شما را شکنجه دهند، تا به تنها سوالشان پاسخ دهيد: جسيکا هايد کجاست؟

?| حال و هواي Black Mirror
    اين سريال هم مانند "آينه ي سياه" يک سريال خوش ساخت بريتانيايي مي باشد که از همان شبکه ي Channel 4 نيز به پخش مي رسد. با تماشاي اپيزود اول متوجه مي شويد که حال و هوايي کاملا مشابه با بلک ميرر داشته و به آن نزديک است. همچنين از تبليغات خلاقانه اي برخوردار مي باشد.

اتوپيا با تم عجيب و غريب و بعضا ترسناک خود، بلافاصله پس از پخش اولين اپيزودش نظر بسياري از تماشاگران و منتقدين تلويزيوني را به خود جلب کرده است

?| سخن نويسنده
    ? اگه طرفدار سريال هاي شاهکار بريتانيايي هستيد، پيشنهاد ميکنم حتما اين سريال رو ببينيد. نظير ريزه کاري هايي که توي اين سريال رعايت شده رو توي سريال هاي زيادي نميشه مشاهده کرد.

? تماشاي اين سريال به افراد زير 18 سال توصيه نميشه

منبع(+)
    ........................ Utopia
    آرمــان شــهــر

IMDB

» شبکه: Channel 4
    » تعداد اپيزود: 6
    » زمان هر اپيزود: '60
    » نويسنده: دنيس کلي
    » روز پخش: سه شنبه ها
    » سال پخش: 2013

» ژانر: درام، رازآلود، ترسناک
    Fool Me Once Shame On You Fool Me Twice Shame On Me

One must have chaos in oneself to give birth to a dancing star

Friedrich Nietzsche

سپاس
    280
    از این کاربر 1,452 بار در 252 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [Utopia] | تــوطـــئـه/تـعـقیـب.و گریز/جـنایـی/مـرموز/عجیب و غریب/تکنولوژی

این سریال Utopia که اصلا نیست....اگه هم باشه زیرنویس نداره

میشه دلیل معرفی این سریالو به پارسی زبان ها بگین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3. کاربر زیر از mehran-a1234 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

There's a storm coming
    سپاس
    10,255
    از این کاربر 29,131 بار در 3,620 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [Utopia] | تــوطـــئـه/تـعـقیـب.و گریز/جـنایـی/مـرموز/عجیب و غریب/تکنولوژی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran-a1234 نمایش پست ها
    این سریال Utopia که اصلا نیست....اگه هم باشه زیرنویس نداره

میشه دلیل معرفی این سریالو به پارسی زبان ها بگین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز پست های شما کمی بو داره و من دلیلش رو نمی دونم و این پستم رو به عنوان اخطار حساب کنین! و این اسپم ها دیگه تکرار نشه خواهشا!

کی گفته نیست؟ بگردین هست، بیشتر ملت الان از تورنت فایل میگیرن.
    و زیرنویس هم دوستای خوبمون تو تی وی شو زحمتش رو کشیدن و موجوده.

Fool Me Once Shame On You Fool Me Twice Shame On Me

One must have chaos in oneself to give birth to a dancing star

Friedrich Nietzsche

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

به Utopia خوش آمدید ؟؟؟؟!!!!!
    48ساعت از زندگی من در Utopia یا (آرمان شهر یا مدینه فاضله)

قبل از اینکه اصلا بگویم سریال آرمان شهر چیست و از آن تعریف و تمجید کنم لازم می دونم در مورد تعریف و مفهوم کلمه Utopia بنویسم که از کجا آمده هست و چه می گوید .

آرمان شهر ( Utopia ) :
    واژه آرمان شهردر زبان‌های غربی برای نخستین بار توسط توماس مور در سال ۱۵۱۶ در کتابی به همین عنوان بکار گرفته شد. پیش‌تر مفهوم‌های مشابهی از این واژه در آرای فلاسفه یونان باستان افلاطون و ارسطو عرضه شده و در فلسفهٔ اسلامی از آن به عنوان مدینه فاضله یاد شده است. کلمه utopia یک کلمه یونانی هست که معنا و مفهوم آن «جایی که وجود ندارد» یا «ناکجاآباد» نیز می‌باشد.

آرمان‌شهرخواهی ( utopianism ) :
    عبارت است از دلبستگی به ایجاد یا خیال‌پردازی دربارهٔ یک نظم اجتماعی آرمانی است که از روزگار افلاطون تاکنون بسیاری از نویسندگان معروف طرح جامعه‌های آرمانی رو ریخته‌اند و همچنین بسیاری از گروه‌های دینی و بهبودخواهان سیاسی در اروپا کوشش‌هایی برای برپاکردن جامعه‌های آرمانی کرده‌اند و همچنین تعدادی از فلاسفه ایرانی مانند ملاصدرا نیز در این باره نظراتی داشته اند و...........

چه کسانی و با چه فرمولی باید این سریال رو ببیند ؟
    فرمول پیشنهادی توسط بنده این است که در صورتی که سریال زیبای Black Mirror رو تا به حال موفق به دیدنش نشده اید ابتدا اون سریال رو ببیند که 2 فصل هست و کلا 6 قسمت دارد.و بعد به سراغ این سریال بیایید.
    دلیل پیشنهادم برای اینکه ابتدا باید Black Mirror رو دید هم این است که هر قسمت از سریال Black Mirror که موضوع جداگانه دارد خود یک آرمان شهر یا مدینه فاضله خاصی رو نشون میدهد و باعث می شود یک پیش زمینه از موضوع داشته باشید و Black Mirror هم قبل از سریال utopia ساخته شده هست و فقط فصل دوم این سریال همزامان با utopia پخش میشد.یک جورایی سریال Black Mirror ذهن شما رو آماده میکنه تا معنی و مفهوم آرمان شهرهای مختلف از دید های گوناگون رو متوجه بشید.در صورتی که از سریال
    Black Mirror خوشتون نیومد اصلا و ابدا سراغ این سریال نروید ولی اگر از اون سریال خوشتان اومده پس می توان گفت شما انگیزه دیدن این سریال رو دارید .البته سریال خیلی خاص تر از اون سریال هست و به دنبال کشف آرمان شهر به صورت علنی تر هست چیزی که در Black Mirror اصلا به نظر من علنی نبود.

(نوشته های زیر دید شخصی من هست و سعی کردم داستان اصلی رو اصلا نگویم تا زیبایی کار از بین نره)

در utopia چه خواهید دید :

اولین چیزی که شما رو متحیر خواهد کرد موسیقی خاص فیلم هست که به بهترین نحو ممکن ساخته شده هست و بسیار زیباست و قطعا از آن لذت خواهید برد.

دومین مورد که واقعا باعث می شد چشم تان به مونیتور خیره شود نیز رنگ و لعاب فیلم هست. اینقدر کارگردان رنگ های زیبا در سریال بکار برده که قابل توصیف نیست.
    تلفیق رنگ های سبز آبی و زرد در بهترین سکانس های موجود باعث خیره شدن شما به اکثر سکانس ها می شود. در چندین صحنه نیز کارگردان خیلی زیبا با نور خورشید بازی میکند و رنگ و لعاب تصویری که شما نیگاه میکنید رو دستکاری میکند وباعث متحیر شدن شما و لذت بردن شما از تصویر میشود.

سومین مورد استفاده از تصاویر بکر و طبیعت زیبای موجود در سکانس های مختلف هست تعدادی از تصاویر بکری که در سریال مشاهده خواهید کرد رو گلچین کردم و در کنار پستم گذاشته ام که می توایند ببیند که کارگردان قبل از صحنه های اصلی چه تصاویر بکری به شما نشان میدهد.

چهارمین مورد خشونت و قتل های زیبایی هست که رخ میدهد نحوه نمایش قتل ها و خشونت ها به خوبی ساخته و پرداخته شده هست و اکثرا شما رو وجد می آورد و همچنین به فکر فرو می برد که چرا کارگردان این چنین قتل ها و خشونت ها رو با چنین فضاهای زیبا و تصاویر بکر و رنگ های زیبا مخلوط کرده است.

پنجمین مورد داستان سریال هست.داستان سریال از نوع داستان هایی هست که تا اخرین قسمت هم شما نخواهید فهمید چه اتفاقی دارد می افتد و چه اتفاقی خواهد افتاد.فیلم نامه از نظر من هیچ حفره ای ندارد چون تم کمیک و متمایل به علمی تخیلی درونش موج می زند و باعث میشود انتظار یک فیلم نامه معمولی رو نداشته باشیم در کنار این تم کمیک نیز کارگردان یک سری داستان ها و اتفاقاتی که در این 10 الی 15 سال اخیر در جهان امروز افتاده و شایعه شده رو به سیاست های آمریکا و انگلیس ربط میدهد ولی ثابت نمی کند که این شایعه های ساخته شده در جهان امروز واقعا منشا سیاسی دارد یا نه .مثلا به داستان جنون گاوی یا قضیه ویروس سارس در سال 2003 و حتی سونامی چند سال قبل اشاره میکند ولی هیچ دلیلی برای اثبات موضوع مبنی برسیاسی بودن آن نمی گوید. سریال بیشتر یک جور متلک هست به دنیای امروز و اتفاقاتی که دارد می افتد و همه میدانیم و سر به زیر کرده ایم و چیزی نمی گوییم.

سریال به دنبال این نیست که مدینه فاضله هر نژاد و قومی رو نشون بده بلکه به دنبال این هست که بگوید هر آرمان شهری که انسان ها از قدیم به دنبال آن بودند می تواند یک جهنم واقعی باشد. سریال می خواهد بگوید آرمان شهر واقعی به دست انسان ها نمی تواند ساخته شود. سریال همش در حال چنگ انداختن و یادآوری کردن هست مثلا می گوید دستکاری ژنتیک و تغییر و تحول غذایی ما انسان می تواند یک اشتباه محض باشد که توسط شرکت هایی غذایی در حال اتفاق افتادن هست و کسی نیست که جلویشان رو بگیرید. آرمان شهر می خواهد بگوید این عدل و عدالتی که آرمان شهر خواهان برای ساخت این شهر در ذهن خود دارند می تواند خود یک بی عدالتی باشد می تواند یک دستکاری عدالت باشد که توسط انسان ها در حال وقوع هست میتواند تغییر عدالتی باشد که در آن خدا رو در نظر نگرفته اند و این تغییر عدالته بدون خدا و انتخاب های غلط انسان ها به منزله نابودی بشر تمام شود.
    به آرمان شهر باید فرصت داد تا داستان رو به سبک و سیاق خودش تعریف کنه باید فرصت داد و تحمل کرد و 6 قسمت رو دید و بعد نتیجه گیری کرد. سریال ممکنه شما رو در چندین چاله فرو ببره و ذهن شما رو مشغول کنه ولی در انتها جواب یک سری سوالات رو میدهد و شما رو به دیدن فصل بعد امیدوار خواهد کرد.
    البته باید منتظر ساخته شدن فصل دوم نیز بود و باید دید کارگردان در ادامه چکار خواهد کرد آیا همین رویه رو ادامه میدهد و یا رویه داستان رو تغییر خواهد داد.

پ ن : تعریف و تمجید های من از سریال به منزله این نیست که شما با یک سریال عام پسند طرف هستید بلکه می خواهم بگویم سریال واقعا یک سریال خاص هست و ممکنه بعضی دوستان رو راضی نکنه پس با این دید به سریال نیگاه کنید که سریال یک سریال خاص هست و به نظر من باید شما هم تجربه دیدن Black Mirror رو حتما داشته باشید و همچنین حداقل از نظر من باید بیش از 20 سریال مختلف دیده باشید تا درک بهتری از سریال ها داشته باشید .اگر این فاکتور ها رو دارید حتما نیگاه کنید

از حامد هم متشکرم که این سریال زیبا رو به من معرفی کرد و باعث شد 48 ساعت بی نظیر رو در utopia زندگی کنم.

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

سپاس
    360
    از این کاربر 601 بار در 50 پست سپاس گزاری شده

خیلی ممنون walter white عزیز از نکات بسیار خوبی که راجع به سریال عنوان کردین. متأسفانه در مورد این سریال از طرف مخاطب ایرانی کم لطفی شده و باید مخاطبان زیادی داشته باشه که امید هست همینطور به تعدادش اضافه بشه.

من فقط یه تعریض کوچیک به قسمتی از فرمایشاتتون بیارم و اونم خاص کردن سریال و الزامی که مخاطب رو به دیدن black mirror قبل از تجربۀ utopia هست، سوق دادید... در راحت الحلقوم نبودن سریال حرفی نیست و البته منظور از ترکیب راحت الحلقوم تعابیر فلسفی نیست و صرفاً توجه بیشتری هست که این سریال نسبت به یه سریال معمولی میطلبه، هست. به همین خاطر گمون نمیبرم تجربۀ دیدن سریال های زیاد یا سنگین تأثیر چندانی در درک این سریال داشته باشه.

ارجاعاتتون به حوادث واقعی و توصیف صحنه ها و طراحی رنگ سریال رو هم خیلی پسندیدم.
    البته کلاً مردم انگلیس ذهن به شدت شکاکی نسبت به این موارد و حکومتشون دارن که توی فیلم ها و سریال های دیگه ـشون هم این کم و بیش وجود داره. صحبت هایی که "ویلسون" در مورد کافئین و اینترنت میکنه واقعاً مثال زدنیه! کسی که خودش با اون همه احتیاط و گاردی که در برابر این سیاست ها میگیره، در نهایت وا میده و تسلیم همون ها میشه! شاید بشه "ویلسون" رو با اون شخصیت سیاه پوست s01e02 بلک میرور تا حدی مقایسه کرد!

ایدۀ داستان و البته پرداخت اون هم عالیه و توی خبرها اومده که HBO و دیوید فینچر قرار شده نسخه آمریکایی سریال رو بسازن! و البته همونطور که همه میدونن سریال برای فصل دوم هم از طرف channel 4 تمدید شده و باید دید سرنوشت جسیکا به کدوم سمت میره...

7. 15 کاربرِ زیر از Vertigo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,639
    از این کاربر 4,314 بار در 479 پست سپاس گزاری شده

اینجور که عزیزان تعریف کردند دیدنش واجب شد.محمد اگه تونستی لینکهای این سریال رو مستقیم کنی ممنون میشم.

9. 8 کاربرِ زیر از justUnited بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Vertigo نمایش پست ها
    ایدۀ داستان و البته پرداخت اون هم عالیه و توی خبرها اومده که HBO و دیوید فینچر قرار شده نسخه آمریکایی سریال رو بسازن! و البته همونطور که همه میدونن سریال برای فصل دوم هم از طرف channel 4 تمدید شده و باید دید سرنوشت جسیکا به کدوم سمت میره...
    دوستان با این توضیحات مترجم گرامی و خواندن مطلب "والتر وایت" دوست عزیزم
    حسابی برای دانلود و تماشاش هیجانی شدم.
    فقط متاسفانه این پوستر کوچکی که برای بخش دانلود موجوده زیاد نمایانگر محتوای فوق‌العاده‌ی این فیلم نیست. من چند وقت پیش به تاپیک دانلود مراجعه کردم ولی اصلا جذب نشدم.

11. 11 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    105
    از این کاربر 219 بار در 25 پست سپاس گزاری شده

من این سریال رو دیدم خیلی سریال خوب و خوش ساختی هست روی شخصیت ها واقعا کار شده هست مخصوصا شخصیت خوده جسیکا هاید واقعا عالیه یا شخصیت ویلسون ویلسون توی صحنه شکنجه اشک آدم رو در میاره .دیدن 6 قسمت اونقدر هم سخت نیست حتما ببیند
    پوستر سریال هم که گفتید به خاطر عجیب و غریب بودن خوده سریال هست و می طلبیده چنین پوستری براش ساخته بشه

13. 10 کاربرِ زیر از Amin VampiRe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

قسمت اول رو دیدم چند تا چیز چشمم رو گرفت:

چیز اول »» رنگ و لعاب و قاب بندی های عجیبش (از اون دست سریال های که فقط باید با کیفیت 1080تماشا کرد!)

چیز دوم »» شخصیت پردازی دو تا "قاتل" بخصوص یارو تپله! با اون نفس زدن های عصبیش

چیز سوم »» خشونت بانمک و خواستنی سریال (مثل اینکه تا آخر فیلم قراره حسابی خوش بگذره)

15. 12 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط irag12 نمایش پست ها
    رنگ و لعاب و قاب بندی های عجیبش (از اون دست سریال های که فقط باید با کیفیت 1080تماشا کرد

متاسفانه 1080 وجود نداشت. من خودم از اون خوره های 1080 هستم بلاجبار به 720 از نوع HDTV.FoV قانع شدیم ولی اگر بود چی می شدش
    اصلا برو اسکرین شات های 720 رو که گذاشتم ببین خداست رنگ فیلم
    امیدوارم تو نسخه 480 که ازش هست هم این رنگ رو تا حدی بتونید لمس کنید واقعا زیباست رنگ فیلم

17. 11 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین