برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
36. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

0 0%
  • 2 امتیاز

0 0%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

0 0%
  • 5 امتیاز

0 0%
  • 6 امتیاز

1 2.78%
  • 7 امتیاز

4 11.11%
  • 8 امتیاز

10 27.78%
  • 9 امتیاز

12 33.33%
  • 10 امتیاز

9 25.00%
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 13
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود سوم

Season 8, Episode 3: "What's Eating Dexter Morgan?"

فصل هشتم، قسمت سوم: "چه چیز دکستر مورگان را آزار می دهد؟ / دکستر مورگان چه می خورد؟"

تاریخ پخش: 14 جولای 2013
    خلاصه ی داستان: دبرا به دلیل رانندگی در هنگام مستی به ایستگاه پلیس برده می شود. دب با کوئن تماس می گیرد و با کمک او آزاد می شود. جراح مغز این بار دو بسته حاوی قسمتی از مغز قربانی خود را برای دکتر وگل می فرستد تا نشان دهد از همکاری دکستر و وگل باخبر است. او همچنین با صحنه سازی خودکشی، "ساسمن" را به عنوان جراح مغز به پلیس معرفی می کند. دکستر لیستی از بیماران قبلی دکتر وگل که احتمال می دهد جراح مغز باشند تهیه کرده و اولین فرد در لیست را زیر نظر می گیرد. از سوی دیگر دکستر به وگل می گوید که دب از راز او باخبر است و همه چیز را در موردش می داند. وگل سعی می کند به دکستر نشان دهد که او یک جامعه ستیز کامل و بی نقص است و علاقه ش نسبت به دب، نه به خاطر دب، که به خاطر منفعت شخصی خودش است. دکس با دکتر وگل موافق نیست و سعی می کند دوباره با دب گفتگو کند و به او یادآوری کند که او آدم خوبی است. دب سرانجام برای رهایی از فشار و بار گناه تصمیم به اعتراف به قتل لاگوئرتا می گیرد و در حالی که مست کرده، به ایستگاه پلیس وارد می شود و به کوئن می گوید که لاگوئرتا را کشته است. کوئن که وضعیت دب را می بیند و تصور دیگری از حرف های دب دارد، با دکس تماس می گیرد و دکس و دکتر وگل به ایستگاه پلیس می آیند...

2. 18 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367

پاسخ : Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود سوم

چقدر روند داستانی این فصل قشنگ شده. دکستر واقعا داره به ریشه های خودش بر میگرده و نکته ی جالب اینه که دکس پشت سر هم داره دکتر وگل رو متعجب میکنه وقتی از احساساتش میگه، از اینکه چقدر خواهرش رو دوست داره و میخواد هر طور شده بهش کمک کنه، ولی حیف نمیتونه. حقیقت اینه که دب نباید اینقدر آسیب می دید... حالا دیگه مهم نیست چقدر دکس سعی کنه با تمام وجودش به دب بگه تو آدم خوبی هستی و همه ی خوبی هاشو بهش نشون بده، بعضی چیزها برای همیشه عوض شده و واقعا نمیدونم دکتر وگل چطور میتونه کمکی برای این درد دب باشه...

اما از دید من یکی از بهترین لحظات تاریخ سریال دکستر در این قسمت رقم خورد؛ از لحظه ی ورود دب به ایستگاه برای اعتراف تا لحظه ای که دکس اونو در آغوش خودش به خانه آورد، معجونی بود از حس تنفر،‌ عشق، گناه، دلسوزی، درماندگی، رهایی و خالی شدن. چقدر دیالوگ ها خوب بود و چقدر بازی جنیفر زیبا "...Oh God Joey you have to believe me" و حرکتی که دکس برای نجات از وضعیت انجام داد در یک کلام فوق العاده بود و در کنار تمام این حس ها،‌ وقتی دکس دب را روی دوشش در کنار جویی متحیر مانده از اتاق بازجویی بیرون می آورد، حس طنز درون سکانس که با گفتن جمله ی "that was interesting" از سوی دکتر وگل ایجاد شده بود نیز به اوج خود رسید : )

لحظات زیبای دیگه ی این اپیزود هم مطمئنا یکی ش سکانس شام دکس و دب بود. حرکتی که دکس کرد و حرف هایی که به دب زد خیلی زیبا، دوست داشتنی و خالص بود.
    لحظه ی خیلی جالب دیگه ی این اپیزود واکنش و حالت چهره ی دکس بود وقتی که در ظرف غذای اون آدمخوار رو برداشت... وای قیافه ی مایکل در اون لحظه دیدنی بود
    و لحظه ای که دکس به دب دستبند زد هم حس خاصی به من دست داد، انگار یک جور خداحافظی با دب ی بود که دکس همیشه می شناخت

کیل روم آخر این قسمت هم خیلی چسبید و مایکل خیلی عمیق و قشنگ این جمله رو گفت: "I consume everyone I love"

نکته ی دیگه اینکه همونقدر که با حرف زدن هریسون ذوق میکنم،‌ از این موضوع که در هر دو اپیزود این فصل که هریسون حضور داشته، دکس در وضعیتی قرار گرفته که احساس کرده اتفاق بدی برای هریسون افتاده نتیجه گیری خوبی نمیتونم بکنم. به نظر میرسه نویسنده ها واقعا میخوان بلایی سر هریسون بیارن و دارن مقدمه چینی میکنن...

تنها چیزی که اذیت میکنه، کارکتر باتیستا هست که واقعا دوست داشتم براش موقعیت و خط داستانی مهم تری از اینکه درگیر گروهبان کردن کوئن باشه، نوشته بشه... که امیدوارم در قسمت های بعد این روند تغییر کنه.

و بالاخره در این قسمت به این موضوع که دکس چگونه صحنه سازی قتل لاگوئرتا رو انجام داده هم اشاره ای هرچند کوتاه شد تا موضوع کاملا بی جواب باقی نمونه.

ایراداتی هست، ولی در کل راضی ام و به نظرم فصل داره خوب پیش میره.
    9 از 10

4. 15 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,414 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

خوب من به عنوان یکی از مخالفین سریال دکستر از این قسمت راضی بودم
    این فصل به نسبت فصل های قبل حداقل تا الان کمتر باگ داره و امیدوارم مثل فصلهای قبل ، داستان رو همین جوری الکی تمومش نکنن
    این قسمت هم قسمت خوبی بود کلا داره یه ذره باورپذیرتر میشه سریالش یعنی حداقل واسه من قابل درک تر میشه مخصوصا رفتاری که دب با دکستر تو این فصل داره
    تنها چیزی که تو این سریال واقعا من رو جذب میکنه بازی جنیفر هست اصلا یه دونه هست مخصوصا اون تیکه ای که مست کرده بود عالی بود ( عالی واسه توصیفش کمه انصافا)
    اما نمیدونم چرا اینقد از ماسوکا کم استفاده میشه
    بحث دیگه ای هم که هست این جریانیه که بین دکتر وگل و دکستر و این قاتله هست
    من هنوز واسم گنگه الان ترس وگل رو من نمیفهمم ، خوب قاتل اگه میخواست این رو بکشه تا حالا ده دفعه کشته بود حالا چه قصدی داره نمیدونم
    یه نکته ی هم تو این قسمت بود اونجا که دکتره به دکستر میگه وقتی کدها رو با هری ایجاد میکردن واسه دکستر قانون اول این بوده که گیر نیفت تا دست دکستر باز باشه
    احتمالا با توجه به همین قانون دکستر یه حالی به دکتره بده تو قسمتهای بعد ( بعد اینکه این ماجرای با قاتله تموم شه )
    یه چیز جالب هم اینکه هنوز اون دختره تو فصل قبل که از زندان آزاد شد وارد سریال نشده
    پ ن : من یادم نمیاد این آدمخوره رو چجوری دکستر بهش رسید تو قسمت قبل؟

6. 8 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367

وای این سکانس رو یادم رفت بگم
    قهقهه ی دب پاتیل وقتی از ماشین پیاده شد و دید چه کرده فوق العاده بود کلی خندیدم سر این

نقل قول نوشته اصلی توسط 86471181 نمایش پست ها
    پ ن : من یادم نمیاد این آدمخوره رو چجوری دکستر بهش رسید تو قسمت قبل؟
    نه همین قسمت بود... از بیماران سابق دکتر وگل بود که دکستر حدس میزد شاید همون جراح مغز باشه...

8. 13 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Tonight's The Night
    سپاس
    1,623
    از این کاربر 551 بار در 58 پست سپاس گزاری شده

من کلا با این دکتر مشکل دارم!
    چرا اینهمه میترسه؟؟؟ اگه اون قاتل قرار بود بکشتش الان به رحمت ایزدی پیوسته بود!
    داره سعی میکنه به دکستر بگه که خودخواهه ، که تا حدودی هم موفق شد چرا که آخر قسمت به اون آدم خواره گفت من هم مثل تو هستم و هر کسی رو که دوست دارم رو از بین می برم!
    آخه دکستر خودخواهه؟ این خودخواهی بود که تو فصل قبل تو اون کانتینر چاقوشو انداخت زمین و به دب گف "تو آدم خوبی هستی و هر کاری که لازمه رو انجام بده" اگه این فداکاری نباشه دیگه حداقل خودخواهی نیست!
    دکتر درسته که داره با این کارش دکستر رو میاره به راه قبلی خودش ولی به نظرم اگه یه ذره امید داشته باشه که عشقه دکستر به دب شاید بتونه راه بازگشت به صراط المستقیم باشه خیلی خوب می شد.
    شخصیت اون پلیسه زن هم اصلا روش کار نشده یا شاید میخوان سوپرایز کنن ما رو آخر فصل با این زن
    شنیده بودم تو این فصل میخوان رو موسوکا هم بیشتر کار کنن که همچنان ما امید واریم چون واقعا تکراری شده
    کویین هم دیگه خیلی خنگ شده والا! یادتون میاد چن فصل قبل چه دشمنی با دکستر داشت!؟ یه ذره هم به این خونواده شک نمیکنه دیگه! شاید هم به خاطر عشقش به دب باشه
    ماجرای بازی کردن با قلب ما به وسیله هریسون هم دیگه داره لوس میشه! ولی کلا این هریسون نسبت به هریسون قبلی خیلی دوست داشتنتی تر :x راسی دکتر هم میدونه دکس بچه داره؟
    از باتیستا هم این امید رو نداشته باشین که تمام فصول نقش محوری داشته باشه و به نظرم اگه بتونه کویین رو آدم کنه کار بسیار مهمیه! این کارو هم داره واسه خواهرش میکنه که ادامه روند خوانواده دوستی اونه
    یه حدس هایی هم نسبت به پایان داستان دارم که ایشالا واسه قسمت بعد

در کل راضی هستم از این قسمت و نمره بسیار خوب 9 رو میدم

10. 9 کاربرِ زیر از nokhbeh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's the little things that make the world
    سپاس
    20,437
    از این کاربر 25,054 بار در 1,605 پست سپاس گزاری شده

این قسمت بهتر از قبلیا بود و بهش 9 میدم...
    جنیفر توی این فصل مثل فصلای قبل عالی بوده. بازیش توی این قسمت مثال زدنی بود. بهترین بازیگر نقش مکمل توی تموم سریالایی ـه که دیدم
    سکانس های جالب رو دوستان اشاره کردن. نیمه ی دوم این قسمت معرکه بود. به خصوص ورود دبرا مست به پاسگاه پلیس. از کوئین هم خوشم اومد

تازگیا کنیبال توی سریالا چقدر زیاد شده. این یکی که واقعا چندش بود! انگشت انداخته بود تو غذاش به عنوان طعم دهنده!!!
    اگه اینطوری باشه همه بیمارای قبلی دکتر وگول قاتلن که. دکس باید از دم بره سراغ همه شون و یه حال اساسی بهشون بده

باید توی قسمتای بعد ببینیم دکتر چند مرده حلاجه و میتونه دبرا رو سر عقل بیاره یا نه. که فکر نمیکنم بتونه
    اینطور که پیش میره حدس میزنم با پایانی بسیار تلخ طرف باشیم. به نویسنده ها اعتماد دارم و مطمئنم بهترین تصمیم رو میگیرن

12. 13 کاربرِ زیر از amingeneral بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Rain down, from a great height
    سپاس
    9,546
    از این کاربر 11,379 بار در 1,381 پست سپاس گزاری شده

is it just me یا بقیه هم قبول دارن که ستاره ی اصلی این دو قسمت اخیر دبرا بود! حالات چهره در هنگام نقش مست بازی کردنش تو این قسمت فوق العاده بود.
    مطمئنم دکستر حتی به ذهنشم خطور نکرد که نشون دادن اون ویدئو به دبرا همچین نتیجه ای به دنبال میاره!

دست به یکی شدن وگل و دکستر بیشتر از همه چیز دیدنی!
    شخصیت کوئین هم رفته رفته خیلی بهتر میشه. دوستش داریم .

دیالوگ برتر این اپیزود هم آخرین حرف دکستر بود که با اون حالت افسرده ی معروفش گفت: I consume everyone I love.
    can't figure out why everyone's so excited about life. haven't found anything to live for.
    guess i'm losing hope.

14. 15 کاربرِ زیر از Barkeep بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You're Goddamn right
    سپاس
    4,102
    از این کاربر 4,201 بار در 217 پست سپاس گزاری شده

فکر می کنم این قسمت قبل از اعتراف دبرا چیز خاصی نداشت، ولی 10-15 دقیقه ی پایانی این قسمت رو دراورد. ازینکه یه اشاره ای هم به داستان بعد مرگ لاگوئرتا شد و اینکه دکستر همه چیو ردیف کرده راضی بودم. من که لذت بردم و 8 دادم
    راستی تو این قسمت از دوتا عکس العمل دکستر تعجب کردم. یکی استرسی شدنش موقع دیدن بستنی ها رو زمین (یعنی دکستر که زندگیش با خون یکیه تو یه نگاه نفهمید که اینا خون نیست؟) یکی هم قیافه و حالت تهوع گرفتنش موقع دیدن انگشت تو خورش. بابا دکستر خودش همه رو مثلاً تیکه پاره میکنه، اوایل یادمه همچین صحنه هایی رو میدید حال می کرد

16. 8 کاربرِ زیر از JenabPargaar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

ِِّّّّّّّّّّ»» با این وضعیتی که "وگل" ترتیب داده به نظر می رسه قصد داره تک تک بیمارانش رو بکشه
    فقط به یه "ماشین کشتار" محتاج بوده که استاد "دکس" حی و حاضر آماده است

»» نسبت به قسمت قبل بهتر نبود از این قسمت هایی بود که به آینده خیلی وابسته است
    یه چندتا "سوتی" هم در اجرا داشت که بخاطر کارگردانی متوسط همیشگی هست که توی سریال "دکستر" وجود داره.

»» مسخره ترین قسمت سریال هم همین "ویدیوی تصویری" بود انگار با دوربین سینمایی از حادثه فیلم
    گرفته بودن دقیق قاب بندی و انتخاب شخصیت داشت!!! یه سریال وقتی هم مخاطب هم خودش رو دست
    کم میگیره دقیقا همین جاست!

»» از این رئیس "دب" خوشم اومده! با اون نوشیدنی های عجیب و غریبش شخصیت جالبی داره
    همیشه خدا هم یه لبخند زیرکانه داره. کلا آدم باحالیه.

18. 16 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

چقدر حوصله داری محمد!! بیست خط نوشتی برای این قسمت.
    من فقط یه چیز بگم، اگه قراره این فصل اخر دکستر باشه نباید دیگه همچین اپیزودهای بی مزه ای داشته باشه. اصلا حال نکردم با داستان. اپیزودهای قبلی چندتا شوک خوب داشت! اما این اپیزود نه انچنان. فقط بازی خوب بازیگراست که منو به وجد میاره.
    این فصل هم بیشتر روی پایان یافتن زندگی دکستر مانور میده! نه قتل های دکستر. دوست داشتم ببینیم که چطور اون ادمخار رو به دام میندازه و این داستان. خیلی ساده بود.
    8 میدم

20. 11 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین