برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این قسمت چه امتیازی در نظر می گیرید ؟

رأی دهندگان
41. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1 امتیاز

0 0%
  • 2 امتیاز

0 0%
  • 3 امتیاز

0 0%
  • 4 امتیاز

1 2.44%
  • 5 امتیاز

1 2.44%
  • 6 امتیاز

3 7.32%
  • 7 امتیاز

4 9.76%
  • 8 امتیاز

12 29.27%
  • 9 امتیاز

13 31.71%
  • 10 امتیاز

7 17.07%
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 29
    how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود چهارم

Season 8, Episode 4: "Scar Tissue"

فصل هشتم، قسمت چهارم: "بافت زخم"

تاریخ پخش: 21 جولای 2013
    خلاصه ی داستان: دب تحت مراقبت دکتر وگل قرار می گیرد. وگل سعی می کند دب را متقاعد کند که او در کشتن لاگوئرتا انتخاب دیگری نداشته است. دکستر یکی دیگر از بیماران سابق دکتر وگل را که احتمال می دهد جراح مغز باشد، زیر نظر می گیرد. دکس متوجه می شود وگل تمام گفتگوهای بینشان را ثبت کرده و خود را همانند موش آزمایشگاهی برای وگل می بیند. دب با دیدن ویدئویی قدیمی از آخرین گفتگوی پدرش و دکتر وگل، متوجه دلیل مرگ پدرش می شود و سعی می کند کاری را که به نظرش هری ناتمام گذاشته، پایان دهد...

2. 19 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Master and Margarita
    سپاس
    2,569
    از این کاربر 7,648 بار در 751 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود چهارم

خوب با اجازه دوستان من شروع می کنم به نوشتن.

این قسمت بر خلاف قسمت های دیگر شروع خوب و پایان هیجان انگیزی داشت. و اتفاقات زیادی در طی این اپیزود شاهد بودیم و روند سریال در طول این قسمت سرعت به سزایی را به خود گرفته بود.

مثل همیشه شاهد ایفای نقش چشمگیر دب بودم،سعی و تلاش دکتر وگول برای بهبود دب و بهتر شدن رابطه میان دکستر، که بعد از گذشت زمان در جریان سریال متوچه قضایای گوناگونی می شویم که باعث رسوا شدن

چهره واقعی دکتر وگول و اعصبانی شدن دکستر از آن و فاصله گرفتن از او شد. بهتر شدن حال دب پرداختن به ورزش و اجتناب از خوردن نوشیدنی های (چیز دار) و سرحال قبراق شدن او را مشاهده می کنیم.

دب با دیدن ویدئویی قدیمی از آخرین گفتگوی پدرش و دکتر وگلبه به همان حال قبل خود بازگشت و تصمیم ناگهانی گرفته که تعجب آور بود .

"دب" برای من یه تکیه گاه نیست، مثل پدرِ "بیتز" برای پسرش.

اون چیزی بیشتر از یه آیندست.
    اون خانوادمه.

اگه من یه هدف، ارزش و حقی برای زندگی دارم ...

پس احساساتم برای "دب" هم واقعی هستن.

امتیاز 10 از 10

4. 15 کاربرِ زیر از Gallow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You're Goddamn right
    سپاس
    4,102
    از این کاربر 4,201 بار در 217 پست سپاس گزاری شده

عالی بود این قسمت
    خیلی از اپیزودهای قبلی این فصل بهتر بود.
    دوست داشتم لحظه ی به هوش اومدن دبرا و عصبانی شدنش و جرو بحثش با وگول رو ببینم، ولی داستان از چند روز بعد اون قضیه شروع شد متاسفانه (احتمالاً به خاطر ضیغ وقت)
    ولی در کل خیلی از این قسمت راضیم، حتی قبل از اون حرکت انتحاری دبرا واقعاً راضی بودم. اون صحنه هم دیگه هیجان رو به اوج رسوند. 9 دادم

6. 11 کاربرِ زیر از JenabPargaar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

کاری نکرده که انگشت به دهن باشیم! 4 قسمت گذشته و اتفاقی نیافتاده! اصلا راضی نیستم از این پایان یافتن! تقی به توقی میخوره دکستر میاد وضعیت بقیه رو با دبرا مقایسه میکنه! دیگه زیادی تو ذوق میزنه. تنها نکته ی مثبتش اونجا بود که شیرجه زدن تو اب، با اینکه میدونستم قراره همچین اتفاقی بیافته، اما اصلا فکرش رو نمیکردم تو این قسمت باشه، به خاطر همین چسبید.
    فقط از بیشتر شدن نقش کوئین و باتیستا و ماسوکا لذت میبرم! سه تاشون عالی ان.
    8 میدم

8. 15 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,414 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

تقریبا این قسمت رو یه جورایی قسطی دیدم
    این 50 دقیقه رو ، تقریبا تو 3 تا 17 دقیقه دیدم ، حالا یا خوابم میبرد یا به کاری مشغول میشدم
    بدی این سریال اینه که میدونه تا قسمت آخر قرار نیست سر دکستر اتفاق خاصی بیفته ( دیگه اینا هم گندش رو درآوردن با این حاشیه امنیتی که واسه دکس درست کردن) ، اون سکانسی هم که تو آب افتادن ، گفتم الان تابلوئه که میره نجاتش میده ( اصلا با توجه به اون سکانسی که تو رویاش دکس رو با تیر میزنه به نظر من مشخص بود میخواد هم چین کاری کنه دبرا ، اما منم حدس نمیزدم این قسمت باشه )
    این جوری که داستان پیش میره ، این دکتره از سریال حذف میشه به احتمال زیاد هم شاید بشه مهمون میز دکستر ، بعد حذف این هم اون دختره پیداش میشه
    تو این 4 قسمت ، یه مقدار قسمت قبل به نظر من خوب بود
    واسه بهتر شدن به نظر من باید دبرا و دکستر رو با هم بیشتر درگیر کنن ، مثل قسمت قبل که یهو رفت اعتراف کنه
    زیادی سریال گل و بلبلی داره جلو میره
    پ ن : اینا رو نوشتم داشتم با خودم فکر میکردم چیزی جا نذاشتم ، یهو یاد این قاتله افتادم . حداقل واسه من چقد تو حاشیه بود این قاتله که اصلا بهش نتونستم فکر کنم و بنویسم

اضافه شده در : 32 minutes

آهان الان یه چیز دیگه یادم اومد
    نمیدونم حافظم درست یاری میده یا نه
    نمیدونم کدوم فصل بود ( احتمالا اول) که هری میره بیمارستان ، بعد متوجه میشه پرستاره خودش داره بیمارهاش رو میکشه ، اونجا بود که به دکس میگه این پرستاره رو بکش تازه اگه اشتباه نکنم ایده ی اتاق پلاستیکی هم واسه خود هری بوده ، در ضمن بعد کشته شدن پرستاره هری هم تا یه مدتی بعدش هنوز زنده هست
    حالا سوالم اینه که هری خودش دستور کشتن رو میده ، بعد تا یه مدتی کلا عین خیالش نیست و زندگی میکنه ، بعد یهو میمیره و میگه من طاقت ندارم و همه انسان هستن و اینا ، به نظرتون اصلا این با عقل جور در میاد؟ ( حس میکنم اونی که داستان رو نوشته سوتی داده شاید هم اصلا این ایده ی دکتر وگل تو ذهنش اصلا نبوده یهو خواستن وارد داستان کننش ، من این گمانه ی دوم حس میکنم احتمالش بیشتره)
    خواه ناخواه یاد رمان هری پاتر میفتم ، دوستانی که خوندن میدونن ، اتفاقهایی که تو جلد اول کتاب میفته ، بعضی هاشون تازه مثلا تو جلد آخر میفهمی که چرا این اتفاقها افتاده
    یعنی نویسنده ی کتاب از همون اول یه پیوستگی منظمی واسه کتاب در نظر گرفته بود ، از همون اول میدونسته که این ماجرا رو باید چجوری تمومش کنه
    اما واسه سریال دکستر من اصلا هم چین حسی ندارم مخصوصا این فصل ، یجورایی انگار آنلاین ایده میرسه به ذهنشون و سعی میکنن داستان رو زوری به هم بچسبونن

10. 16 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

خوب بلاخره توی این قسمت چند تا سکانس و حرکات مهیج دیدیم وباعث شد من دیگه از اون حالت 6 و 7 دادن به این سریال بیام بیرون و 9 بدهم و یکمی بنویسیم

1-با ماسوکا به شدت حال کردم وقتی قضیه دختر دار بودنش رو فهیمید.خنده هاش هم که حرف نداره.موجود بامزه ای هست واقعا
    2-از اولین قسمت این فصل همش توی ذهنم این بود که دبرا بلاخره یک بلایی سره این دکستر مادر مرده میاره که آورد. دلیلش هم فقط حرف های پدرش بود که شنید و خون جلوی چشم هاش رو گرفت و خودش رو این جوری تخلیه کرد.ولی یک حسی بهم میگه دبرا باز هم کنترلش رو از دست خواهد داد و ممکنه باز هم از این حرکات بکنه و این بار ولی وجدان درد نخواهد گرفت و نمی رود دکستر رو نجات دهد
    3-به نظر من این دکستر همون دکستر با هوشه فصل های قبل نیست چونکه خیلی راحت نفهمید که قاتل توی خونه اش و در جلو در دوربین گذاشته حتی از نوع کوچکش .این دکستر حتی متوجه نشد یک نفر دارد نزدیکش می شد و نفهمید قاتل داره نفس نفس می زنه.به نظرم یکمی زیادی دارن دکستر رو معمولی میکنند تا اخر این فصل بلاخره به فناش بدهند
    4-دکتر وگل باید بمیرد. ولی به دست کی اش مهمه ؟ من فکر میکنم اگر پاپیچ دکستر بشه و زیاده روی کنه مثل سوتی هایی که تو این قسمت ازش دیدم که یک سری نوشته در مورد دکستر توی خاطراتش داشت ممکنه دکستر خودش دست بکار بشه ولی از یک طرف دیگه هم به جز این قاتل که دنبال وگل هم هست و ممکنه کاری بکنه باید به دبرا هم فکر کرد. دبرا هم از نظر من انگیزه این رو دارد که به خاطر پدرش و به خاطر کاری که با دکستر کرده بیایید دکتر وگل رو بکشد.هیچ چیزی بعید نیست.
    5-به نظرم اصلا این فصل جوری نیست که آدم احساس کنه فصل آخره. باید یکمی هیجانش رو می بردن بالا نه اینکه همه اتفاقات رو بگذارند برای قسمت آخر. هنوز من از این فصل ناراضی هستم هرچند این قسمت واقعا بهتر از 3 قسمت قبل بود

12. 13 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

No Pain , No Gain
    سپاس
    1,973
    از این کاربر 2,645 بار در 407 پست سپاس گزاری شده

این قسمت هم برام اسپویل شده بود

خدا نیامرزه نفس اماره ما ها رو با اینکه برادر محمد و بقیه دوستان تو تایپیک جداگانه اسپویل می کنند ، باز ماها گول می خوریم و میریم می بینیم و اینجوری میشویم!
    مشاهده محتوا اسپویلر
    باز هم صد رحمت به دکستر که اسپویل هاش تایپیک جداگانه داره! توی سریال گیم او ترون که تو همون تایپک سریال اسپویل می کردند و..... خلاصه ر..ده شد به گیم او ترون دیدنم

--------------------------------------------------------
    اما این قسمت:

تا دبرا گفت بیا یک چرخی بزنیم فهمیدم داستان شیرجه تو آب رو داریم!

کلا خوب بود، همه چیز داشت : هیجان، حالگیری، دعوا ، قاتل، خلاصه از رییس دبرا گرفته تا لاگورتای مرحوم و متیوس و حتی اسپرم ماسوکا همه بودند و نقش خودشون رو خوب بازی کردند. ولی یک چیزی کم داشت : دکستر! من دکستر خودم رو می خوام سریال از یک سریال پلیسی- جنایی- درام شده یک سریال روانشناسی !

.................................................. .
    چون قسمت خوبی درومده بود 9 میدم

14. 12 کاربرِ زیر از Why Me ? بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Master and Margarita
    سپاس
    2,569
    از این کاربر 7,648 بار در 751 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط WalTer WhiTe نمایش پست ها
    .این دکستر حتی متوجه نشد یک نفر دارد نزدیکش می شد و نفهمید قاتل داره نفس نفس می زنه.به نظرم یکمی زیادی دارن دکستر رو معمولی میکنند
    دیگه زیادم سخت نگیر ، بلاخره باید یه موضوعی باشه که ادامه پیدا کنه، اگه همون موقع متوجه میشد می کشتش یه مقدار جذابیت کمتر میشه تا دکس دنبالش کنه و واسه کشتنش تلاشه کنه. این جوری هم ببنده مشتاق میشه هم در طول جریان سریال شاهد اتفاق های جدید هستیم .

16. 8 کاربرِ زیر از Gallow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

اپیزودی با محوریت شخصیت دب رو شاهد بودیم. شاید بخش های روانشناسی و گفتگوها کمی خسته کننده بود، ولی به نظرم لازم بود مطرح بشه. بی رودروایسی بعضی سکانس های این اپیزود واقعا خوب در نیومده بود، مثل سکانسی که دب در خیالش به دکس شلیک میکنه به شخصه انتظار پرداخت خیلی بهتری رو داشتم، یا سکانسی که دکس وارد خونه ی اون قاتل میشه اصلا شبیه اون چیزی که از دکس و دقت عملش سراغ داریم نبود (موضوعی که خیلی وقته داره اذیت میکنه)؛ اما چند سکانس خیلی خوب رو هم شاهد بودیم که به قول معروف اپیزود رو نجات داد. مطمئنا سکانس چپ کردن ماشین سکانس زیبایی بود، مخصوصا اگه ازش بی خبر می بودی و سورپرایز می شدی که لذتش دو چندان میشد. این سکانس هرچند از بعد تکنیکی به نظرم می تونست خیلی بهتر کار بشه،‌ ولی از بعد احساسی خیلی خوب بود و هنوز شاید بخش احساسی تر رو در اپیزود بعدی شاهد باشیم. سکانس جالب دیگه خشم دکس در مقابل دکتر وگل بود. وقتی دکس سر وگل داد زد "answer the question" حداقل برای یک لحظه همون دکس فصل های ابتدایی در نظرم مجسم شد. سکانس دیگه ای که خیلی دوست داشتم لحظه ای بود که دکس با صدا و لحن "دیوید فیشر" ی (شش فوت زیر زمین) به اون قاتل گفت خبر بدی براتون دارم و پدرتون در وضعیت بدی قرار داره. همون لحظه ی اول که اون تن و لحن صدای خاص و زیبا رو شنیدم یک ارتباط ذهنی جالب برام ایجاد شد که لذت خیلی خاصی داشت. سکانسی که دب پرونده ها رو مثل وقتی که یک کاراگاه فوق العاده بود، روی زمین دور خودش چیده بود رو هم دوست داشتم نوستالوژی خوبی داشت. لحظه ای که دکس در ماشین به دب گفت ما همیشه در کنار هم می مونیم هم با اینکه می دونستم یک آرامش لحظه ای هست، زیبا بود.

در نهایت اینکه از شنیدن خنده های ماسوکا سیر نمیشیم، مخصوصا حالا که یک دختر هم پیدا کرده که خیلی شبیه خودشه و مثل خودش می خنده اون سکانس خیلی خوب بود

تم این فصل شاید خیلی بیش از اندازه روانشناسی شده. موضوعی که باعث میشه گروهی خیلی از این فضا خوششون بیاد، و در نقطه ی مقابل گروهی خیلی نتونن با این روند کنار بیان. به هر حال انتظار از فصل آخر همیشه زیاده، ولی باید دید داستان چه مسیری رو ایجاب میکنه که طی بشه و آیا نویسنده ها در نهایت پایان بندی خوبی از شخصیت دکستر می تونن ارائه بدن یا نه.

میخواستم 8 بدم ولی به دلیل همون چند لحظه ی خیلی دوست داشتنی که برام داشت، 9 میدم.

18. 13 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,639
    از این کاربر 4,314 بار در 479 پست سپاس گزاری شده

اول از همه اینو بگم من دیگه غلط بکنم برم تو تاپیک اخبار و اسپویلرهای یه سریال!چون بعد از دیدن کلی سریال اونقدر حرفه ای شدم که با دیدن یک عکس کل سکانس رو حدس بزنم.

بی خود نیست که به دلم ننشست چون اوج این قسمت که انتهای اون بود خیلی زود برای من روشن شد و هیچ سورپرایزی نداشت متاسفانه.

ولی جالب شد! دکستر تنها تکیه گاهش رو هم از دست داد و حالا ممکنه طغیان کنه!و چه خونهای که ریخته نخواهد شد البته بدون هیچ کدی!!!!!!!!

20. 8 کاربرِ زیر از justUnited بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین