برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز شما به این فیلم؟

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 5

0 0%
  • 5.5

0 0%
  • 6

0 0%
  • 6.5

0 0%
  • 7

0 0%
  • 7.5

0 0%
  • 8

2 50.00%
  • 8.5

0 0%
  • 9

2 50.00%
  • 9.5

0 0%
  • 10

0 0%
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 از مجموع 14
    Everybody Lies
    سپاس
    30,263
    از این کاربر 49,438 بار در 5,614 پست سپاس گزاری شده

[اکران اختصاصی انجمن] فیلم اول: Lock, Stock and Two Smoking Barrels

شاید با شنیدن اسم گای ریچی همه یاد فیلم قاپزنی با بازی زیبای برد پیت بیوفتیم اما فیلم Lock, Stock and Two Smoking Barrels اولین ساخته بلند این کارگردان انگلیسی است . هر دو فیلم در یک بستر و با یک تم مشابه پیش میروند ، اما پختگی کاراکترها و انتخاب مناسب تر بازیگرها شاید تنها نقطه برتری Snatch نسبت به Lock, Stock and Two Smoking Barrel باشه و در واقع کارگردان در فیلم دوم خود عیوب فیلم اول را بر طرف کرده و میتوان گفت قاپزنی یک سر و گردن بالاتر از فیلم اول اوست، البته هر دو فیلم به موفقیت ها زیادی دست پیدا کردند و نظر منتقدان زیادی را به خود جلب کردند.
    ضرب آهنگ سریع فیلم مخصوصا در چند دقیقه ابتدایی که هنوز تماشاچی با فیلم انس نگرفته شاید باعث سردرگمی بیینده بشه اما خشونت موجود در فیلم به همراه چاشنی طنز بیننده رو مجاب به دیدن فیلم تا انتها میکند. از نکات مثبت فیلم کاراکتر های خاص و به یاد ماندی به همراه اسم های خیلی خاص برای هر کدام است . حضور چند دقیقه ای استینگ در فیلم و اون نگاه معنی دار شاید هیچ گاه از خاطر سینما دوستان فراموش نشه . به این نکته هم اشاره کنیم که این فیلم اولین تجربه سینمائی جیسون استاتهام هست .

داستان فیلم در لندن رخ میده و از اون جایی شروع میشه که چهارتا دوست اوباش و خلافکار که یکی از آن ها استعداد خاصی در پوکر داره تصمیم می گیرند هر کدام مبلغی را برای شرط بندی دوست نابغه شان روی هم بگذارند این چهار نفر که به برد دوستشان مطمئنند با مخوفترین قمار باز انگلیس وارد بازی می شوند و در نهایت نتیجه این بازی برای این چهار دوست بدهکاری زیادی به مخوفترین بزهکار لندن است که هیچ یک توان پرداخت این بدهی را ندارند ..................

امیدواریم از دیدن این اثر در کنار ما لذت ببرید.

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [اکران اختصاصی انجمن] فیلم اول: Lock, Stock and Two Smoking Barrels

نقل قول نوشته اصلی توسط Gallow نمایش پست ها
    اشکان جان قصد اهانت ندارم فقط می خوام نظر شخصیمو عنوان کنم : اگر بنا به مقایسه کردن باشه همین دوتا فیلم ریچی در لیست 250 فیلم برتر imdb و با ریت و رای بالایی هم قرار گرفته که همین دو اثر باعث محبوبیت و ماندگار شدن اسم این کارگردان در جهان سینما شده.کسانی که علاقمند به سینما باشند قطعا یا فیلم هاش رو دیدن یا حداقل با اسم و رسمش آشنایی کامل رو دارند.
    اگه بخوایم با عدد مقایسه کنیم، در بروژ امتیازش در سایت معتبر متاکریتیک بیشتره. IMDB تو این مسائل استناد پذیر نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط erfanxxx نمایش پست ها
    پ ن 2 : از دوستان به عنوان یه فرد کوچکتر خواهش می کنم فقط در مورد فیلم نقد کنن ... چون اینجوری خوندن نقد دیگران ( که خوشبختانه هیچ کدوم کپی از سایت های دیگه نیست ) لذت بخش تره ... مقایسه کارگردانا هم بی معنیه ... شاید 120 نفر بیان بگن فلان کارگردان آشغاله ، ولی وقتی من خوشم بیاد نظر همه اشون برام پشیزی ارزش نداره
    والا نقد کار ما نیست! من به شخصه فقط نظرم رو مینویسم.
    به نظر من سبک دو فیلم و دو کارگردان خیلی شبیه همه و اصلا ایرادی نداره که کارشون رو مقایسه کنیم. به قول خود شما فیلم معناگرا نیست که دو ساعت بشینیم درباره اش بحث کنیم، یه فیلم اکشن کمدیه که میشه دید و ازش لذت برد. به جای اینکه بگیم فلان سکانس خوب بود و به اونجاش خندیدم! بهتره کار کار این دو مرد رو مقایسه کنیم.

اینم بگم که من ادعایی ندارم! چهارتا دونه فیلم دیدم! همین قدر هم سواد دارم

3. 9 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    ه نظر من سبک دو فیلم و دو کارگردان خیلی شبیه همه و اصلا ایرادی نداره که کارشون رو مقایسه کنیم. به قول خود شما فیلم معناگرا نیست که دو ساعت بشینیم درباره اش بحث کنیم، یه فیلم اکشن کمدیه که میشه دید و ازش لذت برد. به جای اینکه بگیم فلان سکانس خوب بود و به اونجاش خندیدم! بهتره کار کار این دو مرد رو مقایسه کنیم.
    حالا من توی این قضیه‌ی مقایسه یه چیز دیگه به نظرم اومد:
    داشتم ترک لیست موسیقی متن این فیلم رو نگاه می‌کردم شباهت بینظیری باز بین این 3 تا کارگردان (Q.T و مک دانا و گای ریچی) سر این موسیقی وجود داره:
    شباهت توی انتخاب و گزینش موسیقی. خود فیلم موسیقی ارجینال خیلی کم داره بیشتر از گروه‌های موسیقی مورد علاقه‌ی ریچی بوده (اینجا)
    تقریبا هم توی فیلم سر کوچکترین مسئله یه موسیقی داریم مثل کاری که اون دو تا کارگردان هم انجام میدن البته تارانتینو بیشتر.

5. 7 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Am i Evil , Am i Good ?
    سپاس
    373
    از این کاربر 2,559 بار در 321 پست سپاس گزاری شده

فیلم اول رو هم دیدم فیلم خوبی هم بود نه عالی بود طنز خوب و به موقعی داشت داستان هم خیلی خوب بود وا از همه مهم تر کارگردانی فیلم بو که اونم عالی بود . فیلم رو خیلی دوست داشتم مخصوصا اونجایی که ۴ تا دلقک باعث شدن کل خلافکارا به فنا برن . آخر فیلم هم عالی تموم شد و انتخاب رو گذاشت به عهده بیننده که ذهنتو درگیرش کنه ولی از طرفی فیلم قسمت های غیر واقعی هم زیاد داشت مثلا خونه اون پولداره که اسلحه ها توش بودن نباید محافظ داشته باشه ؟؟ یا وقتی یه جنگ وسط شهر اتفاق میوفته پلیس نباید بیاد ؟؟؟ و ... فیلم مشکلات خاص خودش رو داشت ولی داستان و پایان فیلم اونا رو می پوشوند
    The King In The North

7. 8 کاربرِ زیر از S@eeƉ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Tonight's The Night
    سپاس
    1,623
    از این کاربر 551 بار در 58 پست سپاس گزاری شده

تا حالا کمدی اکشن به این خوبی ندیده بودم
    فیلم به دور از لوس بازی های تکراری دیگر کمدی ها که اول سکانس میشه حدس زد آخرش چی میشه سعی در خندوندن و غافل گیر کردن میکرد که واسم جالب بود
    هر فیلمی چارچوب باورپذیری خاص خودشه داره ، مثلا وقتی این فیلم رو شروع میکنیم و میبینیم که تو این شهر یه نفر واسه گرفتن پولش آدم استخدام میکنه و اون آدم دست و پا و حتی سر بدهکار رو هم قطع میکنه پس ما تو این فیلم به این باور میرسیم که پلیس نباید تو این شهر قوی باشه
    با اینکه فیلم ژانر کمدی رو هم داشت ولی این چارچوب را به نحو احسنت اجرا کرد
    پایان بندیش هم واسه من واقعا اینقدر خوب بود که الان چند ساعته مغزمو تشویش کرده!
    اول فیلم انتظار این رو داشتم که فیلم آخرش به دست اون 4 تا دوست تموم بشه ولی اونا تو این فیلم هیچ کاری نکردن و فقط بیگناهی رو بازی کردن
    از لهجه ها هم لذت بردم

امتیاز 8.5

پ.ن :اولین فیلمی بود که با اکران اختصاصی میدیدم و لذت بردم

9. 7 کاربرِ زیر از nokhbeh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12