برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 9 از 10 اولیناولین ... 78910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 از مجموع 96
    سپاس
    6,027
    از این کاربر 10,964 بار در 776 پست سپاس گزاری شده

Interstellar | فیلمی از Christopher Nolan | معرفی، بحث، تریلر و پوستر

بسیاری از ما کارگردان چند گانه " شوالیه تاریکی " یعنی کریستوفر نولان رو میشناسیم بعد از پایان آخرین پروژه ی این کارگردان یعنی "شوالیه تاریکی برمیخیزد" بسیاری از ما منتظر این بودیم که ببینیم پروژه ی بعدی این کارگردان چیست. خب, فیلم بعدی فیلمی علمی تخیلی که وی کارگردان و تهیه کننده ی این فیلم میباشد .

بر اساس گفته ی نولان این فیلم علمی تخیلی تفاوت زیادی با فیلم هایی همچون "سفر ستاره ای" و "جنگ ستارگان" دارد .
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Interstellar
    کارگردان : Christopher Nolan
    تاریخ اکران : 7November 2014

داستان این فیلم بر اساس مقالات فیزیکی Kip Thorne میباشد که Nolan آن مقالات و آزمایشات را به صورت فیلم در اورده است , داستان فیلم درباره ی گروهی از کاشفان است که از طریق کرم چاله ای در زمان سفر میکنند و در گیر زمان و ابعاد آن میشوند.
    در خبر ها آمده دو کمپانی بزرگ Warner Bros و Paramount در ساخت این فیلم کمک خواهند کرد .
    لازم به ذکر است که در ابتدا فیلم نامه ی این اثر را برادر Christopher Nolan یعنی Jonathan nolan برای استیون اسپیلبرگ نوشته بود ولی بعد خود کریستوفر نولان تصمیم گرفت با ایجاد تغییراتی در فیلم نامه و بازنویسیه آن پروژه را در دست بگیرد .
    در خبر ها آمده که نولان قصد دارد Matthew McConaughey را به عنوان نقش اول فیلم جدیدش انتخاب کند .
    بازیگر دیگری که به این فیلم پیوسته است Anne Hathaway میباشد که بازیه او را در فیلم های The Dark Knight Rises و Les Miserables که اسکار این فیلم را هم برنده شد . از آن جا که این فیلم پروژه ای بزرگ میباشد باید منتظر بازیگران دیگری برای این پروژه باشیم .
    خب , فیلمبردار این پروژه ی نولان هم مشخص شده و او کسی نیست جزء Hoyte Van Hoytema .

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Interstellar | فیلمی از Christopher Nolan | معرفی، بحث، تریلر و پوستر

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    من دیروز دوباره فیلم رو تو سینما دیدم، یه سوالی برام پیش امد
    هی تو فیلم میگن که کرمچاله رو یکی اونجا قرار داده و خود به خود ظاهر نشده. کرم چاله رو یکی کنار زحل قرار داده. از نظر علمی مگه میشه کرمچاله رو ساخت که اینا همچین حرفی میزنن؟ چرا اصن همچین فکری میکنند که کسی کرمچاله رو ساخته، مگه کرمچاله ها روند تشکیلشون مشخص نیست؟ و حالا اگه کسی کرمچاله رو ساخته چرا اونقدر دور گذاشته، همین کنار مریخ میذاشت که یه سال طول بکشه نه دو سال.
    تو فیلم نخواستن لفظ خدا رو به کار ببرن هی گفتن "یکی"... نه فقط درمورد کرمچاله بلکه تو چند بخش دیگه هم تو فیلم همین قضیه تکرار شد و هی میگفتن دست اون یکی درد نکنه و این حرفا....

پ.ن : تو سینما دیدی؟

3. 6 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    تو فیلم نخواستن لفظ خدا رو به کار ببرن هی گفتن "یکی"... نه فقط درمورد کرمچاله بلکه تو چند بخش دیگه هم تو فیلم همین قضیه تکرار شد و هی میگفتن دست اون یکی درد نکنه و این حرفا....

پ.ن : تو سینما دیدی؟
    تو برداشت خودت رو از فیلم کردی، اما فکر نکنم همچین قصدی داشته باشه نولان که بگه خدا خواسته انسان رو نجات بده. حالا کار هرکسی هم باشه، چرا کنار زحل؟ کنار مریخ یا ماه نه؟ نزدیک تره که، چرا کار اینا رو سخت تر کرده؟؟
    یکی هم نگفتند، گفتن اونا!! یعنی به چند خدایی معتقد ان؟

اره، یه سینما تو قلهک، تهران هست که فیلم های خارجی فقط نشون میده، برای دانشجوها و مطبوعات، رفتم اونجا دیدم با بچه ها، اما خب ویدئو پروژکتورش افتضاحه! تو خونه من با کیفیت بهتری دیده بودم

5. 7 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,520
    از این کاربر 6,609 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

هی تو فیلم میگن که کرمچاله رو یکی اونجا قرار داده و خود به خود ظاهر نشده. کرم چاله رو یکی کنار زحل قرار داده. از نظر علمی مگه میشه کرمچاله رو ساخت که اینا همچین حرفی میزنن؟ چرا اصن همچین فکری میکنند که کسی کرمچاله رو ساخته، مگه کرمچاله ها روند تشکیلشون مشخص نیست؟ و حالا اگه کسی کرمچاله رو ساخته چرا اونقدر دور گذاشته، همین کنار مریخ میذاشت که یه سال طول بکشه نه دو سال.
    منم دقیقا همونجا همین سوال برام پیش اومد کیا اون کرم چاله رو ساختن ؟

(فکر کنم چون واقعا نمیشه از کرم چاله رد شد این سناریو رو تو فیلم گذاشتن که رد شدن فضانوردا رو از کرم چاله توجیه کنه که این کرم چاله از اون نوع غیر قابل عبورش نیست)

خوب چیزیم که من از انتهای فیلم متوجه شدم شایدم درست نباشه اون کرم چاله ها توسط انسانهای اینده دور

(که علم اونقدرا پیشرفت کرده که در زمان بشه حرکت کرد و یک کرم چاله ساخت ) اونجا گذاشته شده
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

7. 7 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,657
    از این کاربر 695 بار در 81 پست سپاس گزاری شده

نیم ساعت آخرشم میدیدی چیزیو از دست نمیدادی

9. 5 کاربرِ زیر از Barney بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,639
    از این کاربر 4,314 بار در 479 پست سپاس گزاری شده

خلاصه فیلم در تصویر

مشاهده محتوا اسپویلر

11. 14 کاربرِ زیر از justUnited بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

از بلوری فیلم یه اکسترای 50 دقیقه ای منتشر شده که به مسائل علمی فیلم میپردازه، با کیپ تورن و چندتا فیزیکدان دیگه صحبت میکنه، کریستوفر و جاناتان نولان صحبت میکنن. پیشنهاد میکنم اگه دوست دارید بیشتر از مسائل علمی فیلم بدونید یه بار این مستند 50 دقیقه ای رو تماشا کنید. البته زیرنویس فکر نکنم داشته باشه
    http://idup.in/nerajj7t73fi

13. 14 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    159
    از این کاربر 995 بار در 121 پست سپاس گزاری شده

دادش علمی تخیلی بود فیلم اصلا کرمچاله طی یه پدیده های طبیعی بوجود میان

بعد در مورد سوالت اینایی که کرمچاله یا سیاه چاله را نزدیک زحل قرار دادن ادم های تمدن جدید هست

تمدن جدید تونسته بودن یه فضای 5 بعدی را بوجود بیارن و با اون به گذشته برگشتند

اگر اخرای فیلم را دیده باشید کوپر به سمت برند رفت تا تمدن جدید را روی سیاره دوم بوجود بیارن.

15. 4 کاربرِ زیر از The Vaiper بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

نقل قول نوشته اصلی توسط The Vaiper نمایش پست ها
    دادش علمی تخیلی بود فیلم اصلا کرمچاله طی یه پدیده های طبیعی بوجود میان

بعد در مورد سوالت اینایی که کرمچاله یا سیاه چاله را نزدیک زحل قرار دادن ادم های تمدن جدید هست

تمدن جدید تونسته بودن یه فضای 5 بعدی را بوجود بیارن و با اون به گذشته برگشتند

اگر اخرای فیلم را دیده باشید کوپر به سمت برند رفت تا تمدن جدید را روی سیاره دوم بوجود بیارن.
    خب تو همین مستندی که اشاره کردم یه جورایی جواب این سوال ها رو میده.
    کرمچاله ها در اندازه ذرات زیر اتمی هستند و به قدری بزرگ نیستند که فضاپیما از خودشون عبور بدند، یا در کسری از صدم ثانیه بسته میشن، به خاطر همین چیزی ازشون عبور نمیکنه. اما تو همین مستند میگه که برای باز نگه داشتن کرمچاله نیاز به جرم منفی یا انرژی منفیه تا گرانش منفی ایجاد کنه و کرمچاله رو باز نگه داره. الان ما هیچ ماده ای با همچین خاصیتی نمیشناسیم اما شاید دانشمندها در آینده ماده ای پیدا کنن که جرم منفی داشته باشه و بشه باهاش کرمچاله رو باز نگه داشت، به خاطر همین هم هست که تو فیلم میگن یکی کرمچاله رو اونجا گذاشته، به خاطر اینکه کرمچاله در حال عادی اینقدر باز نمیمونه، باید یه موجودی (انسان، خدا، موجودات پنج بعدی) درش دست داشته باشند تا کرمچاله باز بمونه

17. 10 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    159

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

Interstellar 2014

واقعا در وصف این فیلم هر چه بنویسیم کم هست. به اعتقاد من بهترین فیلم نولان بعد شوالیه تاریکی بود همیشه نولان ایده های ناب و فوق العاده ای داره باور کنید از وقتی فیلم را دیدم ذهنم درگیر اون هست فرض کنید می تونستیم گرانش را محاسبه و کنترل کنیم. چی پیش می اومد؟ می تونستیم به راحتی در باقی سیارات زندگی کنیم. فرض کنید می تونستیم با استفاده از یه سیاه چاله به جای اینکه 1 هزار سال را تا کهکشان های طی کنیم فقط طی دو سال این کار را بکنیم. 30 -40 دقیقه اول فیلم معمولی دنبال میشه و مقدمه ای هست بر داستان اصلی گروهی 4 نفره عازم می شوند تا با استفاده از سیاه چاله دو سیاره را برای بررسی مورد تحقیق انجام بدهند. اواسط فیلم خیلی خوب بود سعی می کرد حتی اگر به اشتباه همه چی را توجیه کنه و برای همه کارهایی که این گروه 4 نفره انجام می دن دلیل بیاره. ولی در اخر کاملا تخیلی میشه. در اواخر فیلم بیان میشه سیاه چاله ها توسط انسان ها تمدن جدید نزدیک زحل قرار گرفته و بعد از طریق یه فضای 5 بعدی کوپر با دخترش مورفی ارتباط برقرار می کنه و کمک اش می کنه که مسئله گرانش را حل کنه. و بعد دخترش با حل مسئله گرانش باعث نجات انسان ها میشه
    اول اینکه انسان ها به بالاترین درجه علم هم که برسند قطعا نه می تونند زمان را متوقف کنند و نه به اینده یا گذشته بروند. دوم سیاه چاله ها به اعتقاد خیلی ها پایانی نداره یعنی اگر هم داشته باشه معلوم نیست در کجا به پایان می رسه. سوم من زیاد در مورد اختلاف ساعتی بین کهکشان یا سیارات چیزی نمی دونم ولی قطعا اینقدر نیست. 1 روز در سیاره برابراست با 6 سال روی زمین. من جایی خونده بود فضانوردها متوسط سنشون فقط 20 سال بالاتر از افراد معمولی هست. یعنی تو فضا و سیارات دیگه اینقدر ها هم اختلاف وجود نداره
    و در اخر فکر کنم فهمیده باشید که خود کوپر همراه برند تمدن جدید را پایه سازی کرد و خودش رهبر تمدن جدید هست. و منظور از اون ها . خودش و فرزندانش هست یعنی اینکه در اینده تونسته اند با ایجاد فضای 5 بعدی به گذشته برگرده و غیر از خودش ، انسان ها و دخترش را نجات بده
    صحنه های زیبای زیادی را داشت مثل زمانی که بعد از 2 ساعت بر می گردن و می بینند که 23 سال گذاشته و همکارشون پیر شده ؛ یا زمانی که کوپر بالای سر مورفی می شینه و می بینه به شدت پیر شده و کهولت سنی داره
    موسیقی فیلم خیلی عالی بود. متیو مک کانهی بازهم یکی از بهترین بازی هاشو به نمایش گذاشت. نولان همیشه بهترین افراد را برای بهترین نقش ها انتخاب می کنه مثلا شما ببینید همین متیو مک کانهی می تونست در تلقین موفق باشه؟ خیر تلقین چون نیاز داشت شخصت اول فردی احساساتی و عاشق باشه از لئو دی کاپریو استفاده کرد. یا برای نقش بتمن از چه کسی بهتر از کریستین بیل می تونسته استفاده کنه
    نولان یه نابغه به تمام معناست و یه هدیه به سینمای جهان. من در کل 3 تا کارگردان را خیلی قبول دارم اول نولان و بعد جیمز کامرون و در اخر پیتر جکسون. به نظر من کریستوفر نولان انیشتین سینماست ایده هاش همیشه هیجان انگیز و انقلابی هستند. مثلا کی فکرشو می کرد فیلمی مثل تلیقن ساخته بشه با اون ایده شفگت انگیز و عجیب و یا همین فیلم بین ستاره ای

نمره من 9 از 10

19. 13 کاربرِ زیر از The Vaiper بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    159

این فیلم به تصویر کشیدن نظریه انیشتین هستش که زمان و مکان رو به تصویر کشیده
    انیشتین به عنوان اصل پذیرفته بود که: نمی توان در عالم جسمی را به عنوان ساکن مشخص کرد. امتداد زمانی از امتداد مکانی انفکاک ندارد و حجم عالم طبیعت از چهار بعد به وجود آمده است: سه بعد معروف (طول و عرض و ارتفاع) و بعد چهارم زمان است.و کارگردان به خوبی این مورد را نشان میدهد.فیلم فقط همینه دنبال چیز عجیب غریبی نباشید.

21. 6 کاربرِ زیر از The Vaiper بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 9 از 10 اولیناولین ... 78910 آخرینآخرین