برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 7 از 7 اولیناولین ... 567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 64 از مجموع 64
    سپاس
    6,027
    از این کاربر 10,964 بار در 776 پست سپاس گزاری شده

Boardwalk Empire | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

Boardwalk Empire
    امپراتوری اسکله

امپراتوری اسکله نام سریال تلویزیونی میباشد که از شبکه کابلی HBO در ژانر جنایی , درام و گانگستری پخش میشود . این سریال کار خود را از سال 2010 آغاز کرد و به دلیل آمار زیاد بیننده و امتیاز 8.7 اش در سایت معتبر ای ام دی بی تا به امروز برای فصل چهارم تمدید شده , قسمت اول این سریال گرانترین اپیزود ابتدایی در تاریخ تلویزیون بود که توسط Martin Scorsese کارگردانی شد .
    داستان سریال زندگی نامه و شرح وقایع فردی به نام ناکی تامپسون ، به طور حتمی او فرمانروا و بزرگترین گنگستر های آتلانتیک سیتی است که میانه روی شیوه ی اوست …

تهیه کننده ی این سریال Terence Winter میباشد که فیلم نامه ی این سریال را هم نوشته , Terence Winter برنده ی جایزه ی امی هم میباشد .
    شخصیت اصلی داستان Steve Buscemi که در سریال نقش Nucky Thompson را بر عهده دارد او شخصیت سیاسی قدرت مندی است که به همراه برادرش کوچکترش Shea Whigham در نقش Eli Thompson کلانتر منطقه آتلانتيك در تمام کلوپ های منطقه اتلانتیک و قاچاق مواد دست دارند.
    Michael Pitt یکی دیگر از بازیگران این سریال میباشد که نقش او Jimmy Darmody که شاگرد استيو بوسمي است که نقش همسرش را Aleksa Palladino بازی میکند که نام او در فیلم Angela Darmody است .
    Margaret Schroeder نقش مادر جوان ايرلندي و Nelson Van Alden نقش نماينده تحريم فدرال را بازی میکنند .
    داستان این سریال در سال 1920 اتفاق افتاده زمانی که جنگ جهانی اول در آمریکا به پایان رسیده زمانی که موسیقی جاز به اوج خود رسیده بوده زمانی که قانون منع مشروبات الکلی وجود داشته .
    لازم به ذکر است داستان این سریال بر اساس کتابی از نلسون جانسون است.
    این سریال جوایز زیادی را برنده شده از جمله دو جایزه ی گلدن کلوپ و نامزدی برای دریافت جایزه نويسندگان آمريكا براي بهترين متن نمايشي و بهترين سريال نويسي همچنین بازیگر نقش اصلی این سریال یعنی Steve Buscemi برنده بهترین بازیگر نقش مرد و Kelly MacDonald کاندید بهترین بازیگر نقش مکمل زن میباشند.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

سپاس
    764
    از این کاربر 3,554 بار در 374 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Boardwalk Empire | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

پایان فصل اول
    سریال رو میشه جز خانواده مد من و سوپرانو ها به حساب آورد. چنین سریال هایی با یک قسمت و یک فصل حرف زدن راجبشون سخته. شاید اگه برای بار دوم سریال رو ببینی راحت بشه ساعت ها راجب هر اپیزودش حرف زد.
    دقیقن همون حسی رو بهش دارم که موقع دیدن سوپرانوز داشتم.اپیزود اول نماها و تصاویرش داد میزه که اسکورسیزی کارگردانش هست.
    شاید تنها مسئله ای که با سریال داشتم بازیگر نقش ناکی هست. با توجه به عقبه ای که توی ذهن من از بوسشمی هست یکم اوایل سریال باورش برام سخت بود که نقش یک خزانه دار که پشت پرده همه چیز رو به نفع خودش تغییر میده رو داره. روی همین حساب خط داستانی ارتباط عاطفی ش با مارگارت به شدت جذاب بود. درکل خطوط داستانی عاطفی همه شخصیت ها برام جذابیت بیشتری تا خط داستانی گنگستر ها داشت. البته نمیشه گفت نکته ی منفی هست.
    بعد از حدودن یه وقفه 10 روزه که یکم هم مشغله های فکری کمتری دارم فصل دوم رو شروع میکنم. جزو معدود دفعاتی هست که با خودم نگفتم کاشکی سریال رو زودتر دیده بودم. شاید مناسب ترین زمان برای دیدن و لذت بردن از سریال برای من همین الان باشه.

3. 13 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    764

روند پیشروی داستان توی فصل دوم متفاوت از فصل اول بود. فصل اول اپیزودیک تر پیش میرفت ولی فصل دوم یه مقدمه چینی طولانی 7-8 قسمتی رو شاهد هستیم تا توی 4 قسمت آخر اتفاقات مهم بیفته و اونجه که در طول فصل کاشته شده، نتیحه بده. ناکی تامپسون توی فصل دوم باور پذیر تر بود. اما خط داستانی مامور ون آلدن میتونست تر و تمیز تر پیش بره.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    پایان بندی فصل دوم هم غافلگیر کننده بود. از همون ابتدای فصل میشد سازش و زور رو توی رابطه جیمی و زنش دید. کشته شدن زنش و البته خود جیمی از اون سورپرایز های منطقی و خوب بود. ولی هنوز باوررش برام سخته که سریال این جرئت رو داشته که یکی از شخصیت های اصلی خودش رو در انتهای فصل دوم حذف کرده

5. 6 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,976
    از این کاربر 3,112 بار در 322 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط smh2011 نمایش پست ها
    روند پیشروی داستان توی فصل دوم متفاوت از فصل اول بود. فصل اول اپیزودیک تر پیش میرفت ولی فصل دوم یه مقدمه چینی طولانی 7-8 قسمتی رو شاهد هستیم تا توی 4 قسمت آخر اتفاقات مهم بیفته و اونجه که در طول فصل کاشته شده، نتیحه بده. ناکی تامپسون توی فصل دوم باور پذیر تر بود. اما خط داستانی مامور ون آلدن میتونست تر و تمیز تر پیش بره.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    پایان بندی فصل دوم هم غافلگیر کننده بود. از همون ابتدای فصل میشد سازش و زور رو توی رابطه جیمی و زنش دید. کشته شدن زنش و البته خود جیمی از اون سورپرایز های منطقی و خوب بود. ولی هنوز باوررش برام سخته که سریال این جرئت رو داشته که یکی از شخصیت های اصلی خودش رو در انتهای فصل دوم حذف کرده
    این سریال به طرز عجیبی توی ایران کم دیده شده اونم سریال ساخته شده ی hbo
    به نظرم بهترین و منسجم ترین سریال گنگستری مافیایی اون دوره ای که روایت میکنه هست
    اصلا پیکی بلایندرز به گردش هم نمیرسه چه برسه بتونه باهاش مقایسه بشه
    فصل های روبرو جذابیتش بیشتر و روندش هیجانی تر میشه
    من اون زمان با پخش هفتگی میدیدم و واقعا لذت بخش بود

7. 10 کاربرِ زیر از bayani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    764

چه غوغایی توی فصل سوم به پا شد. بعد از فصل دوم که بیشتر اپیزود هاش رو به مقدمه چینی اتفاقات پایان فصل اختصاص داد، فصل سوم حسابی با توپ پر شروع میکنه. ادامه میده و به پایان میرسه.
    شروع فصل با مهمانی فرعون گونانه ناکی تامپسون روبرو میشیم که بیلی و همکارش توی اجرای زندشون آهنگی رو راجب پادشاهی میخونن که سال ها حکومت کرده. در نهایت هم صندوقچه ای پر از جواهرات آورده میشه و هرکسی تاجایی که میتونه برمیداره. چقدر زیبا و بدون دردسر خط کلی داستان فصل رو توی همین قسمت میشه دید.
    البته که ردپای میراث و دستآورد های سوپرانوز رو میشه به شدت توی خیلی از لحظات سریال دید.
    اپیزودی که ناکی و اوون توی کلبه مشروب ها شب تا صبح زندانی میشن مشابه اپیزود گرفتار شدن کریستوفر توی جنگل هست.
    2-3قسمت پایانی فصل سوم و درگیری هاش به شدت منو یاد درگیری های مافیایی فصل پایانی سوپرانوز انداخت. و همه این ها مصادیق گل درشت هست. اگه با دقت بیشتری نگاه کنی نکات ریزتری رو میشه دید.

شاید تنها گله ای که بشه از سریال کرد این باشه که میتونست از گذشته ناکی و ایلای بیشتر برامون بگه. تا جایی که به ذهنم میرسه فقط توی فصل اول چنتا دیالوگ راجب گذشته ناکی گفته میشه. البته هنوز 2فصل باقی مونده.

فصل سوم رو میشه به نوعی پایان در نظر گرفت. هر فردی توی هر کاری وقتی یک پروژه ای رو شروع میکنه یک حد نهایت و افق ی رو برای خودش و پروژه ش تعیین میکنه که فلان نقطه انتهای کار من هست. اما این وسط مواردی اتفاق میفته که هدف های جدیدی رو برای ادامه بوجود میاره. چیزی که من حس کردم فصل سوم پایانی بوده که در ایده های اولیه خالق برای اثرش در نظر گرفته بوده. حداقل نحوه رخ دادن حوادث و پیش رفتن خطوط داستانی اینجور حکم میکنه که فصل 4و5 بخش جدیدی از داستان زندگی ایناک تامپسون خواهد بود.

9. 9 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 7 از 7 اولیناولین ... 567