برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 8 از 10 اولیناولین ... 678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 از مجموع 99
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

The Leftovers |سریالی جدید از خالق Lost [بحث و معرفی]

نویسنده و تولیدکننده Damon Lindelof را اکثر طرفداران سینما وصنعت سریال میشناسند. او نویسنده وخالق سریال Lostمیباشد که طی این سالها درساخت فیلم Prometheus و Star Trek مشارکت داشته است ولی درکنار این کارها پروژه ی اصلی وی نگارش سریالیست به نام The Leftovers(بازماندگان) که تم اصلی اش برگرفته از کتابی باهمین نام اثر Tom Perrotta میباشد.

شبکه ی پرآوازه ی Home Box Office مالک این سریال است ودراولین تیزری که ازسریال منتشر شد ؛ شاهد زندگی افرادی بودیم که برروی کره ی زمین زندگی میکنند و ناگهان درسراسر جهان مردم در یک زمان ناپدید میشوند و فقط تعداد کمی باقی میمانند و قراراست که این تعداد پرده از رازهای تیره و تار قصه بردارند. بازماندگان در محیطی به نام Rapture گرفتار شده اند.خود کلمه ی Rapture از دید فلسفی تعاریف متعددی دارد و در انجیل نیز این کلمه درمعناهای :
    از خود بيخودى ، شعف وخلسه روحانى ، حالت جذب و انجذاب ، وجد روحانى ، ربايش ، جذبه ، شور، بوجد اوردن ، از خود بيخود کردن ، خلسه آمده است.ولی معلوم نیست دقیقا چه چیزی درانتظار ماست.

دیمن لیندلف بیان کرده که این سریال هم به مانند Lost داستان خطی و به هم پیوسته دارد و عنصر فلسفه نیز درنگارش متنها ودیالوگهای سریال دخیل است.

سریال ممکن است چیزی شبیه Under The Dome باشد و یا حتی پتانسیل تبدیل شدن به Lostی دیگر را داشته باشد.Peter Berg کارگردان قسمت اول سریال(Pilot) خواهد بود و باید دید که این سریال مورد استقبال بینندگان قرار میگیرد یا خیر؛ ولی چیزی که تا این لحظه معلوم شده تاریخ پخش سریال است که برای 15ژوئن 2014 (یک‌شنبه 25 خرداد 1393)برنامه ریزی شده و از شبکه ی HBOپخش خواهد شد.
    ژانر Drama
    سازندگان
    برگرفته از The Leftovers
    by Tom Perrotta
    بازیگران
    محصول United States
    زبان English
    تولیدکنندگان
    کارگردان(ها)
    • Damon Lindelof
    • Tom Perrotta
    • Ron Yerxa
    • Albert Berger
    • Peter Berg
    شبکه
    Original channel HBO

سپاس
    16
    از این کاربر 171 بار در 26 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Leftovers |سریالی جدید از خالق Lost [بحث و معرفی]

نقل قول نوشته اصلی توسط Rick Grimes نمایش پست ها
    عـــــــــــالـــــــــــ ــــــــــــــی!
    از اون سریالایی ـه که میاد و تمام معادلاتت از یه سریال شاهکار رو بهم میریزه. در اینکه ایده سریال ناب ـه شکی نیست، اما کارگردانی‌ش هم عالی ـه و فیلمبرداری‌ش رو هم خیلی دوست دارم.
    چیزی که خیلی توی این سریال دوست دارم اینه که اونقدر طیف گسترده‌ای از ماجرا و کاراکتر داره و این باعث میشه همیشه دنبال این باشم که بفهمم اونطرف چی شده و داره چه اتفاقی میوفته!
    الان رسیدم قسمت دوم فصل دوم و تا اینجا نمره 10/10 میدم.
    اون قسمت ناب بودن رو باهات بدجوری موافقم .
    من یه ماه پیش شروع کردم به دیدن و دو هفته پیش تموم کردم .
    این سریال به جرات ناب ترین سریالیه که دیدم ، این سریال همه چی داره . درام ، رومنس ، عشق والدین به فرزند و برعکس ، پیچیدگی ، رمز و راز ، غافلگیری ، استعاره ، زیر سوال بردن اعتقادات ، تم آخرالزمانی ، موسیقی متن فوق العاده ، بازی های قشنگ ، سکانس های احساسی عالی ، دیالوگ های محشر و...
    ولی از همه مهم تر باعث میشه آدم به فکر فرو بره .
    ببین دوست عزیز و لذت ببر . همین .

3. 12 کاربرِ زیر از sinatz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    418
    از این کاربر 2,378 بار در 131 پست سپاس گزاری شده

بعد از یک وقفه‌ی نسبتا طولانی، تموم‌ش کردم! تاپ 10 سریالی‌م رو متحول کرد! یجوری شده که دوست دارم پنج‌تای اول لیست همه رو لفت اورز بزارم! سریالی فعلا نمیتونه با وجود لفت اورز از رتبه‌ی 5 بیاد بالاتر.
    میخوام بشینم برای اولین بار توی عمرم یه سریال رو دوبار ببینم.

5. 17 کاربرِ زیر از Rick Grimes بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9
    از این کاربر 75 بار در 14 پست سپاس گزاری شده

دوستان داستان کلی سریال چیست. من دو سال پیش یک قسمن دیدم ول کردم
    یک راهنمایی می کنید

7. 8 کاربرِ زیر از farhod بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,072 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط farhod نمایش پست ها
    دوستان داستان کلی سریال چیست. من دو سال پیش یک قسمن دیدم ول کردم
    یک راهنمایی می کنید
    من هر سه فصل رو دیدم ولی هنوز هم برام گنگه گمونم!!!
    یعنی بازی ها و هنرپیشه ها بیست!ولی آخرش معلوم نشد چی شد!
    داستان در مورد اینه که یهویی و بدون هیچ دلیل و منطقی 2یا 5 درصد جمعیت کره زمین ناپدید میشن و همه این شکلی! که یعنی چی میتونه شده باشه!!و خلاصه داستانه غم و اندوه و نحوه کناراومدن بازمانه ها با این مسئله و سعی در کشف حقیقته مطلب توسط مردم جهانه!
    خیلی دلم میخواست داستان بره به سمت فانتزیو ازاین جور جنگولک بازیا ولی رفت درست کلشه کوبید وسط فرق سر سقراط!
    از دیدنش پشیمون نیستم ولی کم حوصله سر بر هم نبود!

.

9. 11 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,511 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

وقتی که دارم این سریالو میبینم و موسیقی متن ساخته مکس ریشتر شروع میشه به پخش، دقیقا این حالتی هستم:

Our existence is but a brief crack of light between two eternities of darkness

11. 19 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,748
    از این کاربر 4,099 بار در 269 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط aramis2800 نمایش پست ها
    وقتی که دارم این سریالو میبینم و موسیقی متن ساخته مکس ریشتر شروع میشه به پخش، دقیقا این حالتی هستم:

این سریال خداست!

وقتی موسیقی پخش میشه من به یک لحظه نابود می شوم

مکس ریچر ٬ این مرتیکه المانی با دستاش معجزه میکنه !

اثارش فرا تز از موسیقیه متنه !

جلوتر که بری میفهمی کل سریال خلاصه میشه به جند ترک موسیقی!

13. 11 کاربرِ زیر از Saber-j بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,511 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

خیلی از صحنه ها تو این سریال گیج شدم که داستان چیه (در عین حال که لذت میبردم) ولی فکر کنم جواب خیلی از سوالام این دیالوگ کوتاه از فصل سوم اپیزود ششم بوده! شاید جواب سوالای شما هم باشه.

مشاهده محتوا اسپویلر

Our existence is but a brief crack of light between two eternities of darkness

15. 21 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,500
    از این کاربر 7,981 بار در 545 پست سپاس گزاری شده

امروز 14 اکتبر و روز عروج هست
    departure day
    #Remember

سپاس
    11,110
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

فصل اول

>> سریال خیلی بد شروع می‌شه، قسمت اول متوسط و قسمت دوم بده و این آدمو به شک میندازه که اصلا ادامه بده یا نه. اما قسمت سوم جاییه که میشه تصمیم اول رو گرفت، اگه یه نفر از قسمت 3 خوشش نیاد، یعنی دیگه قرار نیست به این راحتی با سریال ارتباط برقرار کنه، اپیزود قشنگیه و خیلی نکات ظریفی رو تو زندگی کشیش نشون میده و یک مقدار روابط بین آدمای شهر برای مخاطب واضح‌تر میشه. اما دوباره یه قسمت چهار و پنج ضعیف سریال رو از وقایع داستانی خودش دور می‌کنه و خیلی زیادی به کاراکترا می‌پردازه. اما نیمه دوم فصل که با اپیزود نورا شروع می‌شه خیلی اوضاع بهتر می‌شه و تا انتهای فصل قدم به قدم همه چی خیلی عالی پیش می‌ره. سوای از این مسائل این سریال هم از اون دسته از سریال‌هاست که درامش و کاراکتراش مهمن تا اینکه داستانش مهم باشه. شخصیت‌پردازی‌ها خیلی خوب انجام شده و کلی کاراکتر اورجینال تو سریال هست که نمی‌شه مشابهشون رو جای دیگه پیدا کنی. تنها کاراکترای بی‌ارزش سریال اون داداش دوقلوها هستن که کاشه اونا رو انقدر احمقانه وارد داستان نمی‌کردن. شخصا وقتی شروعش کردم انتظار دیگه‌ای ازش داشتم ولی الآن از دیدنش پشیمون نیستم و می‌دونم که داستان در فصل‌های آینده به جاهای قشنگ‌تری هم کشیده می‌شه و ادامه می‌دمش.

18. 19 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

left·O·ver

با این پستی که ژولی گذاشت ترغیب شدم تا سریال رو ببینم. اینکه خالق و یکی از نویسندگان و سازندگان اصلی لاست پشت سریال بود باعث میشد تمایلی به دیدنش نداشته باشم. Damon Lindelof از اون نویسنده هاست که باور داره تجربه خود داستان مهمتر از پایانه و خوب من خیلی باهاش هم عقیده نیستم. بالاخره فصل اول رو شروع کردم، باید بگم با ژولی موافقم که شروع خوبی نبود. سالها پیش هم دو قسمت اول رو دیده بودم و ولش کرده بودم. اینبار طاقت آوردم و قسمت های بیشتری رو دیدم و لذت بُردم. در پایان فصل یک همچنان در فکر بودم که قراره یک لاست یا under the dome دیگه ببینم یا نه. جالب این بود که تنها فصل یک از روی رمان هست و فصل دوم و سوم کاملاً توسط خالقین سریال نوشته شده و ربطی به رمان نداره. فصل دو همچنان میتونست شما رو بین الشَک! نگه داره و فصل سوم می تونه شما رو حسابی از اینکه قراره پایانی یا جوابی ببینید نا امید کنه. قسمت یکی مونده به آخر بود که واقعاً میخواستم ول کنم سریال رو و بالاخره در آخرین قسمت، جوان جویای نام ما Lindelof راضی شد تا پایانی راضی کننده و به اصطلاح happy ending به یکی از تیره ترین، غمناک ترین، دپرس ترین، مالیخولیایی ترین و عجیب ترین سریال های تلویزیون تقدیم کنه. و با دیدن آخرین قسمت بالاخره باهاش هم عقیده شدم که بهتر بود از سواری لذت می بردم تا مقصد.

موسیقی دردآور و زیبای این سریال کار مکس ریشتر هست، عزیزی که در شاتر آیلند یکبار ما رو تا غم پایان دنیا بُرده بود. بازی های این سریال مثال زدنی است، تصویربرداری خیره کننده و در جمیع این خصایل، تحمل کردن این سریال، قلبی شکسته، دلی خُرد شده، عزیزی از دست رفته و یا تنها، یک ایرانی غمگین خاورمیانه ای میخواد.

شاید تا انتهای فصل یک، یا اواسط فصل دو من هم دنبال جواب بودم، اما کم کم سعی کردم فراموش کنم و ببینم روابط انسان ها رو. در انتهای یک غم عمیق، در رویای پیدا کردن یک جواب، در یک تراژدی بی انتها. می دونم که مذهب، باور، علم و همه این ها بخش بزرگی از سریال رو تشکیل میده. دوست دارم در مورد این ها صحبت کنم، در مورد حرف هایی که در سریال زده شد. در مورد اینکه چرا تمایل یک انسان به مذهب از بین نمیره. چطوری مذهب میتونه تا آخر دنیا همراه انسان ها باشه. اما به نظرم این ها همه حاشیه این سریال هست. سطح پایین تر، عمیق تر و اصلی این سریال فقط آدم هاست و رابطه شون با همدیگه و با دنیا. جایی که مرز بین جنون و عقل کمرنگ میشه. جایی که نمیدونی دیوانه رو باید به کی خطاب کنی، کدوم طرف دیوار یک تیمارستان دیوانه است؟ کدام مذهب جواب نهایی است، کدام یک از ما در ذهن دیگری مجنونی بیش نیست.

من دیدن این سریال رو به کسی توصیه نمی‌کنم. قرار نیست به جوابی برسید، قرار نیست مرهمی برای شما باشه و قرار هم نیست حتی به مانند مدیوم اصلی خودش، یعنی تلویزیون شما را سرگرم کنه. اما دوست دارم با افرادی که این سریال رو دیدن صحبت کنم و در مورد تجربه ای که از دیدنش داشتن حرف بزنم.

20. 23 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 8 از 10 اولیناولین ... 678910 آخرینآخرین